Jump to content
Dogomania

SKANDAL,FATALNY WERDYKT, UKŁADY, NIEUCZCIWOŚĆ NA WYSTAWIE...


MSMIMI

Recommended Posts

  • Replies 330
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo często jeżdze na wystawy ze swoimi sukami. Czasem bywa różnie, raz się przegrywa raz się wygrywa. Powiem szczerze, że z moich obserwacji wynika, że wszelkie układy i układziki to efekt wybujałej wyobraźni ludzi którzy nie potrafią krytycznie spojrzeć na swojego psa. Dla nas nasz pupil jest najpiękniejszy i koniec, ale niestety trzeba pamiętać, zę nikt nie jest doskonały. A sędzia jak każdy człowiek ma swój gust, który należy uszanować. Dwa lata temu, moja suka (Dog niemiecki) na wystawie w Budapeszcie zajeła 2 miejsce w grupie na BOGu, tydzień później wygrałą klub, a jeszcze tydzień później na krajówce w Legionowie była sama w kl. champ. dostała ocenę bdb. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że mogły to być jakieś układy. Po prostu nie była w typie sędziego, nie podobała mu się i tyle, jego prawo. Jak to mówią jeden woli córkę drugi matkę. Ale najbardziej wkurzyło mnie to, że kiedyś sama zostałam o układy posądzona, usłyszałam od znajomych, że właścicielka pewnej suki, która ciągle na ringach przegrywa z moją tłumaczy to tylko w jeden sposób, że ja owszem wygrywam ale musi mnie to bardzo dużo pieniędzy kosztować żeby tych sędziów opłacać. Stąd własnie biorą się plotki o ustawianych wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście miała wadę - na ATIBOX-sie w Czeskich Skalicach bodaj w 1999 od Niemieckiego sędziego usłyszałm (po czesku) "pekna fena, ale welka fena..." i nie weszła do 1-4 - co przeżyła bardziej jak ja :wink:...

CHI ---> CO TO ZNACZY "NIE WESZŁA DO 1-4" ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolega wystawiał kiedyś swojego husky. Sędzina zapytała go czy pies biega w zaprzęgu. Kiedy kolega pokiwał głową, ona powiedziała "a nie powinien" :o Jak dla mnie zagadka :o Jakto, pies zaprzęgowy chyba powinien biegać w zaprzęgu? :roll:

Na pewnej wystawie, pewien sędzia zapytała mnie jak weszłam na ring, "co to za rasa?" Jak w takim razie, sędzia który nie rozpoznaje rasy ma ją oceniać?? :shocked!:

Na ostatniej klubówce szpiców był świetny tłumacz. Sędzia mu mówi: "gut... " a ten tłumaczy " doskonały...."

Ech, dużo by pisać..... :tard:

Link to comment
Share on other sites

Kolega wystawiał kiedyś swojego husky. Sędzina zapytała go czy pies biega w zaprzęgu. Kiedy kolega pokiwał głową, ona powiedziała "a nie powinien" :o Jak dla mnie zagadka :o Jakto, pies zaprzęgowy chyba powinien biegać w zaprzęgu? :roll:

*********************************************************

Może miał wady, których można było uniknąć, gdyby nie biegał.

Na pewnej wystawie, pewien sędzia zapytała mnie jak weszłam na ring, "co to za rasa?" Jak w takim razie, sędzia który nie rozpoznaje rasy ma ją oceniać?? :shocked!:

*************************************************************

Myślę, że chciał Cię obrazić. Chciał Ci przez to powiedzieć, że Twój pies jest tak daleki od wzorca, że trudno nawet sędziemu rozpoznać w nim rasę. Co wtedy dostaliście?

Gosia

Link to comment
Share on other sites

JulkaNas też w klasie młodzieży spotkał podobny opis "pies jeszcze bardzo młodzieżowy" - było to w Rybniku, a nasz labek dwa dni przed wystawą skończył 9 m-cy, może w klasie szczeniąt byłby doskonały :D ,

Co do wystawy w Raciborzu (myślę, że dotyczy to również innych organizatorów wystaw). to wielka szkoda, że organizator nie zadbał o to, aby ktoś wystawiał jego psy na ringu :evil:

Dla nas była to pierwsza ale i zarazem ostatnia wystawa. Tym co wystawiają życzę wytrwałości, optymizmu i dobrej zabawy :P

Pozdrawiam

Bożena

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Carragan może będzie bezpieczniej "dwa w jednym" :P :D. Dzięki za wsparcie duchowe, a Tobie i piesiowi udanego pierwszego występu i oszałamiającej kariery wystawowej (nie dziękuj!!!). Koniecznie napisz o debiucie na ringu. Powodzenia :D

Bożena & Aron

Link to comment
Share on other sites

Rzecz sie działa rok temu w Lublinie na wystawie klubowej szpicow.

Podczas konkurencji finalowych sedzina z bialorusi majaca dokonac wybory NAJLEPSZEGO REPRODUKTORA WYSTAWY KLUBOWEJ pytala sie reszty gremium sedzioweskiego jakie rasy stoja na ringu....

Po czym oglosila ze najlpeszym reproduktorem zostal siberian husky z numerem XXX . Ow "siberian" okazal sie przedstawicielem rasy ALASKAN MALAMUT.

Ciekawe, jak mozna zaprosic na sedziowanie tak waznej konkurencji w dodatku na wystawie klubowej sedziego nie majacego pojecia o danej grupie ras????????

Link to comment
Share on other sites

Mam rzucać nazwiskami?

Nasz ulubieniec dentysta - sadysta :D ,ten co w Sopocie, potem pani M. Iwonka, potem pani Ania, ta, co jej asystowałaś ostatnio...

Widziałam, widziałam, a widziałaś nowy trend? Żeby jednak było C...? :wink:

Aga&Co

Link to comment
Share on other sites

Carragan :D

Musisz wiedzieć, że naszemu labusiowi zdecydowanie bardziej podobałaby się zabawa z piesiami, a nie "jakieś dziwaczne czynności" jak pokazywanie ząbków, stanie i bieganie w towarzystwie labków bez możliwości wzajemnego ganiania. Do tej pory z psami spotykał się dla zabawy, więc cała oprawa wystawy była dla niego co najmniej dziwna :o

Pozdrawiam

Bożena & Aron (najszczęśliwszy poza ringiem) :P

Link to comment
Share on other sites

caterina1 napisała: A o monopolu na kupowanie CWC i CACIBów też słyszałam.

*********************************************************

A ile kosztuje duże CWC, bo potrzebuję?

Gosia

Ja słyszałam od znajomej że u niektórych sędziów można zakupić CWC za 400 zł,ale niewiem ile w tym jest prawdy. :icon_roc:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...