Jump to content
Dogomania

XXI WYSTAWA PSOW RASOWYCH ZABRZE 09.10.2005


TESSI

Recommended Posts

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja mam pytanie z innej beczki - w jakich godzinach jest wystawa i w jakich najlepiej przyjsc :) i czy mozna wejsc z psem widzem?? Bo chcialabym zajrzec na wystawe, a szkolenie koncze po 12 i przez jakas godzinke bede musiala czekac na transport, a ze szkolenia jest bliziutko na wystawe, wiec moze bym wpadla w miedzy czasie :D

Link to comment
Share on other sites

Samo południe to dobra pora na oglądanie wystawianych psiaków.
Teoretycznie nie wolno na teren wystawy wprowadzać psów niezgłoszonych, ale... zazwyczaj psiaki z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie są wpuszczane.
Ocena w ringach trwa zazwyczaj do 14-15 a potem są jeszcze wybory BOG i BISy. Na pewno więc będzie na co popatrzeć :)

Link to comment
Share on other sites

czarna_hancza @ troszkę skrociłaś te wybory :wink:
Na BOG (Best of Group) wychodzą Zwycięzcy Ras w danej grupie FCI.
Najlepszy, czyli wlaśnie zdobywca BOG, reprezentuje na BIS ( Best in Show) daną grupę FCI.
Ponieważ w systematyce FCI jest 10 grup to na BIS prezentuje się dziesięciu finalistów (zdobywcow BOG).
Spośród nich wybierany jest BIS oraz 2 i 3 lokata.
podsumowując - na wyborach BOG i BIS można (przynajmniej teoretycznie) zobaczyć najpiękniejsze psy reprezentujące niemal wszystkie rasy pokazywane na danej wystawie :)

Link to comment
Share on other sites

Nie pamiętam co prawda dokładnie nazw ulic, ale byłam tam już 8 razy i mam pewność, że idąc/jadąc od strony centrum ulicą 3-go maja trzeba skręcić w prawo przy stacji BP (w Makoszowską? ) i zaraz znów w prawo (w Sportową? ).
Za to jadąc Makoszowską od strony autostrady A4 trzeba skręcić tylko w lewo w Sportową :)
Zresztą oznaczenia dojścia i dojazdu na teren wystawy są w Zabrzu zawsze świetne, więc nie sposób zabłądzić :D

Link to comment
Share on other sites

A my właśnie odnotowaliśmy zmiany w sędziowaniu. Zamiast M.Bruskiej ocenia gończe polskie A. Skrzyński.

A przed nami w ocenie 14 [u][b]szczeniąt[/b][/u][b][/b] labradorków (4 pieski, 10 suczek).

No to my (OPUS i ja) idziemy na głęboką wodę do tego sędziego. Trzymajcie kciuki, bo potrzeba nam będzie.

--------------------

I jeszcze jedno

w finałach jest :

10:15 - 14:00 - ocena psów w ringach
12:00 - 14:00 - prezentacja zwycięzców.

Co to jest ta prezentacja zwycięzców. Pierwszy raz się z tym spotykam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']I jeszcze jedno

w finałach jest :

10:15 - 14:00 - ocena psów w ringach
12:00 - 14:00 - prezentacja zwycięzców.

Co to jest ta prezentacja zwycięzców. Pierwszy raz się z tym spotykam[/quote]

chodzi o to, ze psy z pierwsza lokata beda prezentowane na ringu honorowym - wejda na ring, przebiegna sie i zejda :D nie ma zadnych wyborow, medali itp rzeczy za to :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...