Jump to content
Dogomania

Czy wasze boksery się ślinią


sylwiaskalska

Recommended Posts

Mój boksio to ma tony śliny na dworzu jak np; obgryza patyczek, wtedy najlepiej patyczek rzucać w rękawczkach jednorazowych, a i czasami na spodniach zrobi wzorek. Więc do parku biore najgorsze ciuchy. Oczywiście wczoraj obślinił moje spodnie no i siebie. Więc chusteczki są w pogotowiu :lol: Jak jem obiad to oczywiście kapie mu ślinka. No jak coś wywącha w trawie. Wtedy to zwisają mu tzw "sople śliny" - ale i tak mi to nie przeszkadza, wkńcu wybrałam ta rasę świadomie :) Ale zauważyłam że bardziej się ślini na jesień.

A jak to jest u was?

Link to comment
Share on other sites

Mam 5 miesięcznego boksera. Nie ślini się bardzo. Tylko jeśli się zmęczy. Najwięcej jest śliny jak bawi się z bokserem mojego kuzyna :D. jest cały obsliniony-oczywiście przez kolege Jamasa :D.

Myślę, ze to kwestia wieku. Bo Jamasowi to non stop mu ślina ścieka po pysku!! Jak się zmęcz, jak się cieszy.. :))

Link to comment
Share on other sites

Mój tez sie nie ślinił jak miał 4-6 msc. Teraz na spacerze, jak wróci, jak pije ślini się i to okropnie. Trzeba bardzo pilnować, żeby mu wytrzeć pysia, bo jak nie...... To stwierdzenie wymyśliła moja znajoma: Nastepuje atak śliną i wtedy ratuj sie kto może :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mój 5 miesięczny maluch także póki co nie slini się wcale.. Ale słyszałam,że takim młodym to z reguły jeszcze sie nie zdarza..

Zaczynają sie ślinić jak dorastają.. Ale to oczywiscie nie dotyczy wszystkich tylko niektórych.. :)

A ja mam tylko cichą nadzieję,ze mojego psa to minie... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Szpila sie nie slini czasem jak za dlugo czeka na nagrode ale staramy sie jej nie przedszymywac

niestety czesto slysze boksery sa fajne ale sie strasznie slinia i jak mowilam (teraz juz to olewam) ze to nie jest tak to mowili a to ten jakis inny 0X bo bokser to sie slini :evil:

Link to comment
Share on other sites

Slini sie jak ma na cos bardzo ochote (zazwyczaj czekolada,gdy ja tylko wyczuje -UCIEKAJ !!! bo inaczej nie da Ci spokoju ) gdy na spacerku zaczyna sie fajna zabawa z innymi pieskami (pieski nie narzekaja na sline Areska) lub gdy sie czyms bawi.Wiadomo gdy napije sie wody,wtedy jest szlak zaznaczony :) ale ogolnie jets ok,nie slini sie bardzo :) jest bardzo kochany i ma pysio sliczniutki,nawet gdy troszke slinki na niej sie znajdzie ;) popatrzcie tylko na jego fotke :)piesek do kochania :)

Link to comment
Share on other sites

Ja slyszalam, że bokser to nie powinien się slinic,ze w dobrych hodowlach tak się kieruje hodowlą, by powstawaly egzemplarze o obniżonym ślinieniu, że prawidłowo zbudowany bokser ( tu o szczękę chodzi ) wogole nie powinien się slinic. Czy to prawda?? ja nie wiem, tak mi powiedziała sąsiadka, która ma boksera z jakiejs tam syper hodowli, w ktorej zwraca sie na to uwagę.

Jak to wlasnie z tym ślinieniem jest wg Was??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich!

Ja słyszałam że uzależnione jest to od zgryzu psa. Nie wiem jaki powienien być ale tak i powiedział wet. Mój 5 miesięczny bandyta sie jeszcze nie ślini, jedynie jak widzi cos dobrego do jedzenia, ale jeszcze zobaczymy. Mam nadzieje że nie zacznie! :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...