Jump to content
Dogomania

Przytulisko " Cztery Łapy " Boguchwała - super psy szukają domków - prosimy o pomoc!


majuska

Recommended Posts

Poszukam jutro w piwnicy - miałem taki czajnik, ale nie wiem co się z nim stało. Może ktoś ma taką starą grzałkę elektryczną co się podłączało do prądu (bo nie wiem czy są dostępne jeszcze na 220v w sklepach). To by mogło być trwalsze na te mrozy niż czajnik i nie szkoda. Jakby co to mogę tez zmontować grzałkę z dwóch żyletek oddzielonych zapałkami. Podgrzewa wodę w ekspresowym tempie, tylko nie wiem jakie są zabezpieczenia elektryczne tego baraczku, żeby z dymem nie poszedł :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='figa33']czy w tym roku Kundelek użyczy swojego konta dla wpłat 1% dla Boguchwały ?[/QUOTE]

tak, użyczy. Zrobimy odpowiedni banerek i będziemy wklejać na nasze wątki i prosić o wpłatę domki, do których nasze psiaczki pojechały. Gdybyśmy do tych boksów co są pojedyncze dostawiły jeszcze po jednym, to już byłoby coś.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agula99']No tak się nad tą kuchenką zastanawiam, bo dziś to było ciężko, nie miałam jak wymienić wody, niby dali nam klucz do kotłowni, ale zawór do wody zakręcili!! A tu Dingo bez wody, Kaja, Lukas, Ozi! No człowiek nie wie co ma robić, dobrze że faceci z gokomu się pojawili, otworzyli mi drzwi i nalałam ciepłej, bo już miałyśmy z Magdą do Rozio dzwonić, żeby przywiózł cysternę z ciepła wodą :) no porażka z tymi facetami z gokomu!!![/QUOTE]
Agula - tam są dwa zawory w tej kotłowni - jeden jest pod półką jakiś metr dalej po prawej stronie a drugi przy kranie (trzeba patrzec po rurach :-)). Trzeba było dzwonić to bym Wam pomógł. Nawet miałem zamiar tam dzisiaj zaglądnąć.

Edited by rozio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozio']Agula - tam są dwa zawory w tej kotłowni - jeden jest pod półką jakiś metr dalej po prawej stronie a drugi przy kranie.[/QUOTE]
No wiem, że tam są jakieś zawory, dziś wszystkimi ruszałam, ale woda się nie lała. Dają nam możliwość nalania wody, ale zawór zakręcają?? Magda ich tam pogoni, co się boisz. A jak pytałam faceta, to mnie zbył, już nie miałam siły go dopytywać, bo na tym mrozie po trzech godzinach wolałam iść do domu. Ale jak Magda zareaguje, to myślę,że zaworu nie będą zakręcać :)

Link to comment
Share on other sites

Zawory musza zakręcać dla bezpieczeństwa. W tej kotłowni to tam za ciepło tez nie jest i nie chcą żeby im instalację rozwaliło. Ja tam też wody ostatnio nalewałem i drugi zawór jest między półkami (taka rączka). Rączka ma być równolegle do rury - wtedy jest otwarte, jak jest prostopadle to zamknięte. Sprawdzę zaraz tą kuchenkę, bo idę właśnie na spacer z psem.

Link to comment
Share on other sites

Kuchenka jest bez przewodu. Trzeba kupić odpowiedni do mocy przewód z wtyczką i zmostkować z tyłu kuchenki z 3 faz na 1 ną. Bezpiecznik w baraku moim zdaniem wytrzyma (jak dobrze przeczytałem to amperaż jest chyba nawet przesadzony), ale nie wiem co jest przed nim za zabezpieczenie w budynku Go-Komu. W każdym razie je się tego nie podejmę bo mam ostatnio pecha, a nie chcę popalić instalacji czy czegoś zepsuć (w elektryce nie czuję się najlepiej). Najlepiej niech to zrobi elektryk z Go-Komu lub ten co robił instalację w baraku - dużo roboty z tym nie ma, tylko kupić odpowiedni kabel z wtyczką i podłączyć. No i trzeba posprawdzać lub wiedzieć jakie są zabezpieczenia w Go-Komie (tam, skąd to jest zasilane). Dopiero wtedy można sprawdzić kuchenkę czy działa, chociaż tam raczej nie ma się co psuć oprócz jakiś zwarć, które będą wywalać korki.

A co z Kają ? Coś się dzieje ?

Link to comment
Share on other sites

Rozio, o Kaji piszmy na jej watku bo juz nam Agula zwracala uwagę, że tu same najważniejsze rzeczy.
Ja postaram sie tam strescić całą dyskujsę w dwoch zdaniach.

A tutaj wkleje link do artykułu na onecie a odnosi sie do zdarzenia na spacerze z Budrysem.
[url]http://moto.onet.pl/1655827,1,wypadek-nie-przypadek,artykul.html?node=8[/url]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam,że wtrące ale potrzebujemy behawiorysty lub zoopsychologa z okolic Krosna dla tego adoptowanego psiaka,,,[url]http://www.dogomania.pl/threads/220031-Kudłaty-Lino-sprawia-problemy-w-DT!-Zbieramy-na-behawiorystę!?p=18502341#post18502341[/url] Zna ktoś może taką osobę? Była już jedna behawiorka namierzona ale miała się skontaktować i nie oddzwoniła wcale:(

Link to comment
Share on other sites

Co do tej kuchenki jeszcze to tak myślę, że przewód z wtyczką do gniazdka odpada bo to byłoby niezgodnie z BHP (ktoś mógłby podpiąć kiedyś wtyczkę do jakiegoś przedłużacza, zamieniając fazę z uziemieniem itp. i dopiero byłyby jaja). Musi być raczej sam przewód podpięty do istniejacej instalacji na trwałe (jak to wytrzyma instalacja), bądź osobny obwód z zabezpieczeniem. Ale się na tym nie znam, więc mimo chęci tego niestety nie zrobię. Ważne, żeby zrobił to ktoś znajacy się na rzeczy a nie jakiś partacz, bo inaczej kogoś może zabić.

Edited by rozio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='barb']

A tutaj wkleje link do artykułu na onecie a odnosi sie do zdarzenia na spacerze z Budrysem.
[url]http://moto.onet.pl/1655827,1,wypadek-nie-przypadek,artykul.html?node=8[/url][/QUOTE]

O naciągaczach, którzy specjalnie prowokują stluczki aby wyłudzić odszkodowanie.
Rozio własciwie ocenileś faceta.

Link to comment
Share on other sites

Właściwie. Magda też widziała to niby uszkodzenie i całą resztę. Do tego widziała tez jak facet już koło Gokomu tak jechał i rozmawiał z tą kobietą, więc jechał tak dłuższy kawałek. Jechał w atki sposób, że co chwilę podjeżdżał co dwa metry, zeby dotryzmać tempa kobiety i z niąmóc rozmawiać. I przy mnie tez tak było, że się prawie zatrzymał, Budrys wtedy przed zderzak bo auto prawie stało, a ten wtedy dodał gazu, żeby podjechać nie widząc, że już ma psa przed sobą bo gadał z ta babką. Prędkości żadnej nie miał, więc skąd niby ta szkoda ?

Co do behawiorysty to Justyna w gabinecie miała ostatnio wizytówki jednego co się ogłaszał z Rzeszowa. Spytajcie Justyny lub Magdy to Wam da numer tel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozio']Właściwie. Magda też widziała to niby uszkodzenie i całą resztę. Do tego widziała tez jak facet już koło Gokomu tak jechał i rozmawiał z tą kobietą, więc jechał tak dłuższy kawałek. Jechał w atki sposób, że co chwilę podjeżdżał co dwa metry, zeby dotryzmać tempa kobiety i z niąmóc rozmawiać. I przy mnie tez tak było, że się prawie zatrzymał, Budrys wtedy przed zderzak bo auto prawie stało, a ten wtedy dodał gazu, żeby podjechać nie widząc, że już ma psa przed sobą bo gadał z ta babką. Prędkości żadnej nie miał, więc skąd niby ta szkoda ?
[/QUOTE]
Szkoda na pewno byla wcześniej - tak jak od razu stwierdziłeś.
Przeczytaleś artykuł ?

Link to comment
Share on other sites

Tak, rzuciełem okiem, ale za długo po tym świecie chodzę i jeżdze samochodem, żeby o takich rzeczach nie wiedzieć.

Nie znalazłem tego czajnika w piwnicy, ani żadnej grzałki. Jutro coś spróbuję skombinować, a dzisiaj już ciepła woda zawieziona. W kotłowni też woda jest dostępna, tylko trzeba ten kurek między deskami szafki przestawić równolegle do rury. Magdzie pokazałem gdzie, a do kuchenki ma pogonić jakiegoś elektryka. Drzwi do kotłowni trzeba mocno pociągnąć, żeby otworzyć.

Zima jeszcze ma ostrzej przycisnąć za dwa dni i potrzymać z tydzień. Najzimniej u nas.

Edited by rozio
Link to comment
Share on other sites

matko , strach mnie ogarnia jak widzę temp. na termometrze ...
a ma być jeszcze gorzej..
dziś znalazłam martwego wróbla na balkonie , wczoraj człowieka na przystanku , w/g mnie nie żył , zadzwoniłam po pogotowie , ale nie wiem czy przeżył ..
ech...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzika_Figa']Figa, ale hardcor miałaś... współczuję...
Niech będzie już lato, upał, 40 stopni w cieniu!!!![/QUOTE]
Figa, Ty nie czaruj!! Bo 40 stopni w cieniu to masakra a takie upały dla psów, to też koszmar!!! Weź tam zamów jakąs normalną temperature, coooo???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...