Jump to content
Dogomania

Miszka, Miszeńka, Kochany Rudasek - odeszła...


kosu32

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I to już naprawde wszystko! Chyba juz nawet Kaasik przyzna że trochę tych fotek było.
A Miszka robi postępiki, choć czasem wykańcza mnie psychicznie, bo mam z nią ciągłe wzloty i upadki. Wczoraj bylismy u znajomych z nią i zachowywała się wzorowo, łaziła za nami, dawała się głaskać gosdarzom, a nawet usiadła (sama) przy mnie na kanapie , ogladała film i jadła popcorn( dodam że Miszka jest telewizjomanką), po powrocie do domu uciekła w najdalszy kąt...już nic z tego czasami nie rozumiem, muszę się uśmiechnąć do Lolki o jakieś korepetycję z neurotycznych ksiażniczek.... to samo było na działce- spacer -super,radosc i szczęście- w domu cofka. Wglada na to że Miszka swobodniej się czuje ze mną , ale poza swoim domem, dziwne to jest, jak wchodzi do domu to leci pedem na swoje posłanie, jakby sie bała czy jeszcze tam jest. Jednego jestem pewna-SUPER jej robi kontakt z innymi psami, dlatego ( między innymi...) tak dobrze chowała się u Orphy. Ale w sumie wszystko idzie ku dobremu, jest z nami dopiero miesiąc, ajuz to pies nie do poznania......słodka jest sami widzicie, buziaczki

Link to comment
Share on other sites

a może ona po prostu potrzebuje chwili ciszy ....to że nie jest cały czas przy tobie to naprawdę duży plus ...pamiętam jak bardzo dziwiło nas gdy nasza sunia , która była całkowicie zaniedbanym szczeniakiem zarówno psychicznie jak i fizycznie , zaczęła znikać nam w domu .... to było nie do pomyślenia wcześniej żeby straciła kogoś z oczu , musiała nas widzieć , kogokolwiek z nas , byleby kogoś koło siebie miała .... i nagle znikała na coraz dłużej , znajdowaliśmy ją na którymś łóżku czy kanapie śpiącą spokojnie ....
naszej zajęło to prawie rok ...przekonanie się że jest u siebie że nic jej nie grozi że nie znikniemy jak spusci nas z oka ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Awit']To zdjątko Miszki bez smyczki, to zdjątko z piękną długą smyczką. Pilnuje się bez smyczki?[/QUOTE]
no co TY , Kochana! tam gdzie jest bez smyczy to teren ogrodzony, choć tego nie widać, ona się w sumie pilnuje, ale tylko wtedy jak wszystko jest ok, a wystarczy jakiś nagły chałas, samochód czy coś takiego i zaczyna panikować , wtedy nie mozna jej ufać. Zreszta ja sama jeszcze długo chyba nie dojrzeje żeby ją spuścić ze smyczy.....mam traume

Link to comment
Share on other sites

Tez się zastanawiałam czy nie dać jej św. spokoju przez jakis czas, ale doszłam do wniosku, że to ja hamuje, tak to by siedziała w sypialni i nosa nie wystawiała do wiosny. Z nia trzeba troszke na siłę chyba. jak ja prosiłam 1000 razy żeby przyszła do mnie na kanape to za Chiny nie przyszła, to wzięłam ja pare razy na ręce i położyłam na siłę i zaczeła sama przyłazić bo zobaczyła że tak jest fajnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NiJaSe']no toc mowie trzeba jej towarzysza :p , np.kolege z tego samego schronu Boryska :d[/QUOTE]

A ja myślałam również o koledze z tego samego schronu tylko - o [B]Kudłaczu[/B].
To kolejna bida w potrzebie której jutro zakładam wątek. On dla Miszeńki - w sam raz. Wielkością i generalnie charakterem... Piękny jest, tylko trzeba nad nim trochę popracować (zewnętrznie i wewnętrznie)... Poniżej wklejam link do wątku ze strony schroniska:

[URL]http://www.celestynow.schronisko.net/adopcja-id-18479.html[/URL]

Fajny jest - prawda ???

Link to comment
Share on other sites

towarzysz dla miszki to bysczy pomysł, pod warunkiem że wyluzowany i nie strachliwy. nauczyłby ja, jak wiele rzeczy fajnych jest do zrobienia. kolejny nerwus utrzymałby ja tylko w przekonaniu, ze nerwy i strach to normalna psia sprawa.

zoska cały czas boi sie nagłych dźwieków, ludzi na ulicy itp. ale i tak jets ogromna róznica. to czasem zajmuje sporo czasu psu, bo oprócz traum może być z charakteru taki bardziej wrażliwiec na rózne rzeczy.
też się czasem zastanawiam, czy behawioralne uczenie, na siłę, nie jest dobre w takich przypadkach. tzeba wyczaic, co działa i kiedy. u miszki najwyraxniej behawioralnie znaczy z sukcesem ;-).

a to zdjęcie za iglakami czy tam jodełkami - sliczne.

Link to comment
Share on other sites

ale fajnie, dziś sie cały dzień z Miszka integruję bo połamana leże, Miszka wyluzowana jak nigdy , na dodatek tz wyjechał,a wiecie jak ona z nim ma, tzn juz go lubi, ale bez przesady, więc szalejemy dzis we dwie i jedna uwielbia drugą a druga pierwszą czy jakoś tak. Do tej pory zaczepiają nas ludzie z ogłoszen, i cieszą się że wróciła. Miszka znana na osiedlu ,na skwerku , na poczcie i w kiosku, nie można się więc przemknać niezauważonym jak się choduje w domu taką gwiazdę.

Link to comment
Share on other sites

A propos tych ogłoszeń ...

Miałam dziś telefon w sprawie Miszki od przesympatycznej Pani Agnieszki. Pytała się czy jestem Jej właścicielką i czy nasza Niunia się znalazła. Ona i Jej siostra widziały plakat Miszki i strasznie się przejeły losem małej. Wytłumaczyłam na spokojnie co i jak. Pani Agnieszka zasugerowała by zdjąć te plakaty - no i to chyba trzeba się za to zabrać skoro ludzie nadal dzwonią w Miszki sprawie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szarotka']Podobno tu siedzi cala Warszawa :):) wiec:
Mam pytanie czy jest na watku ktos z Warszawy, bo trzeba przeprowadzic dwie wizyty przedadaptacyjne: jedna kolo bielan a druga w centrum i szukamy dwoch osob. Sa dwa domki dla pieskow.[/QUOTE]

Nie cała kochana, nie cała - ale do dobrych drzwi zapukałaś :)
Z pewnością ktoś się znajdzie by domek sprawdzić

[B][SIZE=3][COLOR=red]Więc halo kochani !!![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=red]Kto może pomóc i sprawdzić dwa domki w Warszawie - psiaki czekają !!![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=red]Pomóżcie - proszę !!![/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Co za radość zobaczyć taką radosną Miszeńkę po tym wszystkim :)[/QUOTE]


[B]Rudzia-Bianca[/B]

Podeślij mi na private link do Rudzi. Z banerka mi się nie otwiera, a ja sobie ostatnio wszystkie subskrypcje usunełam - no i mam problem ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...