Jump to content
Dogomania

Jamnisia Tusia z paralizem w hoteliku-JUZ W SWOIM DOMKU !!!!!!!


danka1234

Recommended Posts

Mam nadzieje,że szybko coś się znajdzie,mam 4 psy kota i inne towarzystwo na 36-ciu metrach,więc jest troszkę ciasnawo.No i finansowo klęczę.

Sunia ma porażenie i wymaga rehabilitacji.
Więc osoba doświadczona by się przydała.
Nie sprawia większych problemów.Siedzi grzecznie w klatce.Wypuszczam ją po kilka razy dziennie i w zależnośći od jej nastroju albo sobie spaceruje dłużej,a jeżeli za bardzo bryka to niestety ląduje znowu w zamknięciu.
Ma czasami napady szczekania,ale trwa to chwilke.

Rozmawiałam na temat odżywki,i dobrze by było ją zakupić...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 400
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

agabytom,czy masz mozliwosc zakupu tej odzywki u siebie?
czy to znaczy ze do czasu znalezienai jej innego miejsca zostanie u Ciebie bo nie ma zadnych konkretów w tej sprawie.
Jak jamnisia radzi sobie ruchowo?opisz jak najwiecej by przyszły DT wiedział czy sobie poradzi i ma odpowiednie warunki by móc dać tymczas bo jak widac z hoteliku nic nie bedzie bo deklaracji brak a szkoda bo tanio bardzo i opieka tam byłaby taka jakiej jamnisia potrzebuje.
[B] I dopisz w tytule ze potrzebny nowy tymczas lub deklaracje na hotelik.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agabytom']Mam nadzieje,że szybko coś się znajdzie,mam 4 psy kota i inne towarzystwo na 36-ciu metrach,więc jest troszkę ciasnawo.No i finansowo klęczę.

Sunia ma porażenie i wymaga rehabilitacji.
Więc osoba doświadczona by się przydała.
Nie sprawia większych problemów.Siedzi grzecznie w klatce.Wypuszczam ją po kilka razy dziennie i w zależnośći od jej nastroju albo sobie spaceruje dłużej,a jeżeli za bardzo bryka to niestety ląduje znowu w zamknięciu.
Ma czasami napady szczekania,ale trwa to chwilke.

Rozmawiałam na temat odżywki,i dobrze by było ją zakupić...[/QUOTE]

Odżywka by sie przydała,i dom doświadczony również...
Być może udałoby sie jednak zgromadzić brakującą kwotę na hotel,bo jeśli hotel ma doświadczenie z podobnymi przypadkami,to byłoby to bardzo dobre rozwiązanie.Aga,napisz może w tytule,że jamniczka pilnie! potrzebuje wsparcia na hotelik.Może jakoś wspólnie uda nam sie zebrać te pieniądze,na początek nie dużo brakuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1234']agabytom,czy masz mozliwosc zakupu tej odzywki u siebie?
czy to znaczy ze do czasu znalezienai jej innego miejsca zostanie u Ciebie bo nie ma zadnych konkretów w tej sprawie.
Jak jamnisia radzi sobie ruchowo?opisz jak najwiecej by przyszły DT wiedział czy sobie poradzi i ma odpowiednie warunki by móc dać tymczas bo jak widac z hoteliku nic nie bedzie bo deklaracji brak a szkoda bo tanio bardzo i opieka tam byłaby taka jakiej jamnisia potrzebuje.
[B] I dopisz w tytule ze potrzebny nowy tymczas lub deklaracje na hotelik.[/B][/QUOTE]

A tytuł nadal jak był :( pisałam tez już wcześniej z prośbą o zmianę.
W hoteliku który proponowałam był już 13 letni jamniś (już w domku stałym) z porażeniem tylnych łapek. I jak pisałąm hotelik korzysta z opieki weta-dogomaniaczki rybon. Jest chirurgiem-ortopedą. Nadal tak naprawde nic nie wiadomo o suni. Była tez kiedys proponowana kasa na ewentualną konsultację na miejscu u weta. To znacznie ułatwiłoby szukanie miejsca dla suni. Też nie. Tragedia dla sunii. Wyciągnąc to raz, za to Wam chwałą. Ale co dalej. Propozycje padały. Dalej nic, tytuł nie zmieniony... może ktoś by jeszcze dostrzegł.... idzie się załamać.

[quote name='Kasia77']Jamnisia ma 125zł deklaracji na hotelik,jeśli hotelik doszedłby do skutku,dołożę 25zł,czyli mamy już 150,brakuje niecałych stu złotych na opłacenie bezpiecznego 1szego m-ca hotelikowania- To nie dużo,może ktoś dołoży suni grosik?[/QUOTE]

[quote name='Eziek13']Odżywka by sie przydała,i dom doświadczony również...
Być może udałoby sie jednak zgromadzić brakującą kwotę na hotel,bo jeśli hotel ma doświadczenie z podobnymi przypadkami,to byłoby to bardzo dobre rozwiązanie.Aga,napisz może w tytule,że jamniczka pilnie! potrzebuje wsparcia na hotelik.Może jakoś wspólnie uda nam sie zebrać te pieniądze,na początek nie dużo brakuje.[/QUOTE]

O tą kwote dopytujemy sie od kilku stron, raz że dogomaniacy są często wysupłani z kasy, dwa że poza 2-3 osobami na wątku nikt nie wie (stąd sugestia zmiany tytułu).

Link to comment
Share on other sites

no tak prawdą jest ze dogomaniacy są wysupłani z kasy ale to nie powód by omijać wątek naprawde potrzebujacego jamnika bo tu każda pomoc jest potrzebna ,chocby zwykłe bycie i podniesienie wątku.
Brak zmiany tytułu to jedno bo może wiecej osób weszłoby na watek ale jeśli chodzi o jamnikolubnych to jamnisia jest na jamnikach,ja sama apelowałam tam o pomoc dla niej.
Mamy tez w podpisach jej banerek z sos więc nie jest niezauwazalna a przynajmniej nie powinna byc dla nas -jamnikolubnych.

Link to comment
Share on other sites

Banerek mam ja, Ty Danusiu i Kasia... tylko.
Co do mnie to powiem tak na watek ogólnojamniczy juz dawno przestałam liczyć. Jest tam krótko mówiac bajzel. Prośba była, ale zagineła zapewne w masie postów z kilkoma cytowanymi fotami, zbednymi wpisami itd. No i niestety coś mała ta aktywność.

Ale w odniesieniu do tego wątku to szczególnie jakoś cienko. Porównuje chociazby z wątkiem jamnisi z Pabianic. Tam dziewczyny które wzieły jamniczkę zrobiły tyle reklamy jej, tyle starań, bazarków, że jamniczka pojechałą do DT z "posagiem" na dzień dobry. I nadal nie zniknęły z wątku.

mam pytanie, DG32 napisałą posta:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/13404543-post64.html[/url]
[quote name='DG32']Niestety mogę tylko podnieść wątek, bo jako dt niestety teraz odpadam.
O ile uda się znaleźć nowy dt, to byłoby dobrze mieć dokumentacje weterynaryjna - [COLOR=Red][B]tzn rtg ze schronu[/B][/COLOR],[B][COLOR=Red] opinie lekarza diagnozującego i listę środków jakie do tej pory sunia dostała[/COLOR][/B] o ile jakieś leki dostała.
Jeżeli sunia ma być unieruchomiona to lepsza od transportera byłaby klatka.[/QUOTE]


Czy jest możliwe o udzielenie odpowiedzi w szególności na zanzaczoną kwestię? RTG podbno był, a więc i jest jakiś opis do niego? Konkretnie diagnoza lekarza, jakiś opis od niego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='publikacja']Witam.
Wiem, że [B]macieszek[/B] miała jakiś dom tymczasowy, oferowany dla Babetki, spróbujcie napisać do niej, może w tym przypadku pomoże - wtedy koszty hoteliku poszły by od razu na weta.
Ah, i przepraszam z góry [B]maciaszka[/B], za polecanie jej osoby bez konsultacji.[/QUOTE]

maciaszek była na wątku(post 76)zna sytuacje,pewnie gdyby była taka mozliwosc napisałaby i tym tutaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='publikacja'][B]danka1234[/B], przeoczyłam, mimo, że czytałam cały wątek. :oops:[/QUOTE]

spokojnie,nie w tym sensie to napisałam ze watku nie czytasz.;) tylko ze raczej ta opcja odpada.:-( szukamy dalej i czekamy na konkretne odpowiedzi o stanie zdrowia jamnisi bo to jest podstawa nikt sie nie zdecyduje na tymczas nie wiedzac z czym miałby sie zmierzyc,oprócz tego hoteliku oczywiscie na który brak deklaracji.
[B]zaznacze ze mamy juz 150zł,brak juz tylko 100zł[/B]
[B]kochani pomozcie po 10czy 20zł zebrać ta brakujaca kwote.[/B]
Jamnisia jest młodziutka i sliczna to nie bedzie dozywotnie hotelikowanie tylko krótkoterminowe,

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie,ale zmagam się z jakąś cholerną grypą!!!
Więc sunia radzi sobie świetnie.Z dnia na dzień coraz lepiej.
Na łapki staje,lecz są one praktycznie bez mięśni i sporo pracy przed nią.
Dlatego odżywka by się przydała.Nie ,u mnie raczej jej nie kupie,ale na pewno można zamówić w necie.
Co do załatwiania się ,raczej tych spraw nie kontroluje,ale pod siebie stara się nie załatwiać.
Czasem zdarza jej się jakaś kupka,ale siusianie do klatki raczej nie...No i siusianie z radości...
Co do wyników badań,muszę porozmawiać z Agusią,bo pies jest na nią i ja raczej nic nie załatwię.

Link to comment
Share on other sites

agabytom,podaj mi swój adres,zamówie ta odzywke z przesyłka do Ciebie.
w tej sytuacji tymbardziej potrzebny jest odpowiedni tymczs w który jamnisia mogłaby miec odpowiednią opieka rehabilitacyjną a mogłaby takowa miec w tym hoteliku na który w dalszym ciagu brak deklaracji.
[B]Kochani ,prosimy o deklaracje na ten hotelik.[/B]
do Dogofanki tez oczywiscie mozna napisać.

Link to comment
Share on other sites

Tak, jak napisała Jasza ten dt to dt u dogofanki. Nie wspomniałam o nim, bo dogofanka, z racji braku czasu (mieszka sama, pracuje - czasami więcej niż 8 godzin) i, co może ważniejsze w tym przypadku, braku doświadczenia z "trudnymi" zdrowotnie przypadkami "reflektuje" na mniej skomplikowane psiaki. POza tym między 19 grudnia a 1 stycznia dogofanka wyjeżdża i musiałoby się na ten czas znaleźć inne lokum dla suni.
Ale mogę Wam oczywiście podać jej adres mailowy (po rocznej nieobecności na dogo ma problemy z logowaniem), jeśli chcecie spróbować. Tylko komu go wysłać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danka1234']w tej sytuacji tymbardziej potrzebny jest odpowiedni tymczs w który jamnisia mogłaby miec odpowiednią opieka rehabilitacyjną a mogłaby takowa miec w tym hoteliku na który w dalszym ciagu brak deklaracji.
[B]Kochani ,prosimy o deklaracje na ten hotelik[/B].[/QUOTE]

Zgadzam się Danusiu-ten hotelik jest świetnym(i tak nie drogim) rozwiązaniem! Zatem- [B]Bardzo prosimy o deklaracje,Jamnisia prosi o pomoc![/B]

Link to comment
Share on other sites

Zaglądałam do wątku na samym początku, wtedy sprawa wyglądała jakby lepiej. Dziś starałam się ogarnąć całość - uważam, że koniecznie trzeba skorzystać z miejsca zarezerwowanego przez Isadorę. Moment i dla mnie jest kiepski, ale deklaruję chociaż 20 zł. Jakby jeszcze ze cztery osoby....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...