Jump to content
Dogomania

TERIER! Mały Edek w DT. Szukamy domku. MA SUPER DOM


Pianka

Recommended Posts

Więc jeśli Diuna się zgodzi, lub jeśli poleci kogoś kto mogł by się z doskoku Edkiem zaopiekować, to trzeba jutro podzwonić po hotelikach czy mieli by wolne miejsce i przyjeli by Edka (na szczęście nie jest sezon urlopowy), w środę wieczorem, i tam na czas konsultacji mogł by być , a po operacji, jeśli była by w krótkim terminie po konsultacji, trzeba by zapytać czy mógł by tam zostać , myślę że więcej niż miesiąc by nie musiał tam siedzieć, potem mógł by wrócić do schroniska lub trzeba by poszukać hoteliku i tam go zadekować. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 925
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nie dam rady tego koordynować, i nie mam tu kogo polecić. Sama miałam ogromne problemy z Itim, i był moment, że zostalam z nim sama na ulicy nie mając dokąd pójść. Hotele odmawiały, petsiterzy nie dawali rady. Nie mam siły, by znów to przechodzić. Nie jezdze autem, mieszkam praktycznie pod Wro, 15 km od Centrum i wozenie psa (Edek bedzie po operacji!) autobusami i taksowkami juz przeszlam i jest to dla mnie samej zbyt ciezkie. Zreszta w ogole na razie odpadam z fizycznych dzialan, z powodów rodzinnych. Ledwo mam czas, by wejsc na dogo. Przepraszam Edciu:-(.

Link to comment
Share on other sites

Poszukajcie wsrod petsitterów wrocławskich jakiegoś studenta wet z autem i opcją dowożenia na badania i konsultacje po operacji. Z doświadczenia wiem, ze jest paru, ale biorą do 50 zł za dobę i to chyba za samą opiekę, z tego co pamiętam. Do tego mogą sobie doliczać koszt dowożenia i czasu poświęconego na to. Jutro zadzwonię do jednego, zapytam - dam znać. Podzwońcie też do tych ze strony petsitter.pl.

Innych, poza studentami wet, nie polecam do chorych psów, nie radzą sobie (jedna kiedyś mnie wyrwała z pracy, ze mam natychmiast przyjechać i zabrać psa, bo ją to przerosło):shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam narazie do paru dogomaniaków z Wrocławia pytanie czy mogliby sie zająć Edkiem.
Czekamy na odpowiedzi. Jak nic z tego nie bedzie to wyśle do kolejnych pytania. Bo z tego co widze to z Wrocławia az tak mało osób nie ma, musi się ktoś znaleźć do pomocy.

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się jak mogę pomóc, pracuję ale nie całą dobę, niestety auta nie mam a autobusami to ciężko, auto ma tż, ale jest popłudniami w domu dopiero, czyli nie pasuje by na badania czy cokolwiek go brać, w domu mam psa, ale mam jak odseparować te psy jakby się nie lubiły, nie wiem czy nadaję się do pomocy Edkowi :shake: przenocować mogę ze śr na czw ale kto go zabierze na kiniki ode mnie?

Link to comment
Share on other sites

Pewnie wam się nie spodoba co napiszę, ale zastanawiam się czy to nie będzie zbyt dużym stresem dla cierpiącego edka, taka podróż do wrocławia, co rusz nowi ludzie - ten odwozi, ten przywozi, u tego śpi, u tamtego jeździ. To wspaniale że sa ludzie chetni do działania, tylko czy psiak to wytrzyma? No i czy nie lepiej by pies był teraz unieruchomiony, zamiast telepac się samochodami? jeszcze dojdzie do jakichś przemieszczeń w obszarze złamania:shake:. Skąd wiadomo ze ten Wrocław lepszy, od naszych tutejszych wetów? .....:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magorek']Skąd wiadomo ze ten Wrocław lepszy, od naszych tutejszych wetów? .....:roll:[/quote]
Znikąd... :roll:
Mam takie same zastrzeżenia jak [b]magorek[/b], dlatego już pisałam, żeby wysłać zdjęcia do Wrocka, dr Bieżyński obejrzy, powie czy jego zdaniem, na podstawie zdjęć, da się coś zrobić... Może przecież porozmawiać przez telefon z dr Gierkiem, albo z wetem ze schroniska, coś doradzić, mogą mu powiedzieć jak oni to widzą, widząc psa...
Konsultacje w lekarskim świecie są czymś zupełnie normalnym.

Wożenie psa na ślepo może nic nie pomóc, a zaszkodzić nie trudno :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może nie dyskutujmy o tym, który wet jest lepszy, raczej istotniejsze jest to, że na Akademii Rolniczej są specjaliści, którzy mają doświadczenie w leczeniu różnego rodzaju urazów.
Martuś, ktoś musiałby go też odebrać, bo ja mam w czwartek anatomię patologiczną i chyba Edek nie za bardzo będzie mógł ze mną tam iść..

Idealnie byłoby, gdyby opiekun Edka był zmotoryzowany, kwestia diagnostyki to ledwie dowiezienie, ja zawsze w przerwie między zajęciami mogę podejść, albo umówić się na konkretną godzinę z danym lekarzem.

Nie wiem jak to rozegrać, bo takie ganianie Martuś będzie troszku szalone.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magorek']Pewnie wam się nie spodoba co napiszę, ale zastanawiam się czy to nie będzie zbyt dużym stresem dla cierpiącego edka, taka podróż do wrocławia, co rusz nowi ludzie - ten odwozi, ten przywozi, u tego śpi, u tamtego jeździ. To wspaniale że sa ludzie chetni do działania, tylko czy psiak to wytrzyma? No i czy nie lepiej by pies był teraz unieruchomiony, zamiast telepac się samochodami? jeszcze dojdzie do jakichś przemieszczeń w obszarze złamania:shake:. Skąd wiadomo ze ten Wrocław lepszy, od naszych tutejszych wetów? .....:roll:[/quote]

Wiadomo ztąd że pies był otwierany, i doktor Biedżyński jest specjalistą ortopedą , nasz weterynarz miał bodajże praktyki u niego i stwierdził że kość i staw jest do zrobienia, ale jedynie przez niego , ( to lekarz który w zasadzie robi tylko operacje stawów i kości i raczej niczym innym się nie zajmuje). Naamash popraw mnie jeśli się mylę, ale jest jednym z naljepszych specjalistów w Polsce. Zdjęć jako takich nie mamy bo rentgen jest nagrany na płycie. CD. Może się to i da jakoś wysłać , tego nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

a takiego zdjęcia z płyty nie da się wysłać mailem? nie wiem jakiej ono jest wielkości, ale chyba powinno się dać to zrobić - najlepiej nich ktoś kto ma to zdjęcie zobaczy jakiej jest wielkości, jutro zadzwoni do Wro i spyta czy może wysłać to zdjęcie mailem - wet od razu mógłby zerknąć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NaamahsChild']Może nie dyskutujmy o tym, który wet jest lepszy, raczej istotniejsze jest to, że na Akademii Rolniczej są specjaliści, którzy mają doświadczenie w leczeniu różnego rodzaju urazów.
[/quote]
Właśnie dokładnie to miałam na myśli, możemy spróbować pokombinować żeby to wysłać, tylko na jaki adres?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']No to coś błysnęlo jakby nadzieja... Pytanie - czy Edek może zostać w klinice w czwartek, jesli bedą z nim coś robić. Jeśli nie, to czy ma gdzie wrócić.. Pianka, jakiś płatny tymczas, cokolwiek na horyzoncie? Może ten co ja podałam - lpeszy do 28 niż żaden..[/quote]
Tamten Dt sie nie odzywa, przypuszczam, że nie aktualny.




Figa jeszcze na pw obiecała pomóc w dowozach Edka:loveu: czekamy aż tu wejdzie;)


xmatrix dziekuje, ze weszłaś na moje wołanie:loveu:



czyli co Edek może póki co być u ciebie xmatrix?
nie trzeba dzwonić do hoteli?
albo ty znasz jakieś hotele u których możesz zalatwić miejsce (jesli Edek nie mógłby byc u ciebie)
tylko to musi się błyskawicznie odbywać, bo Nikus jedzie już w środe.


[quote name='"magorek"']Skąd wiadomo ze ten Wrocław lepszy, od naszych tutejszych wetów?[/QUOTE]
magorek kilka razy było pisane, ze to specjalista przez duże S.
Po gipsowaniu Edek dalej będzie cierpiał według naszego weta.
ja to pisałam kilka razy, prosze czytajcie wszystko.

A Edek wytrzyma bo jest dzielny. To nie pies, który szybko się załamuje.

Owszem zawsze jest ryzyko, że coś nie wyjdzie, ale ja przynajmniej potem nie będe miała wyrzutów, że nie próbowałam u dobrego specjalisty ratować Edka.
Na pewno jest wiele innych dobrych wetów, ale ten we Wrocławiu jest najlepszy w te klocki akurat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...