Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Ja niedawno kupilam 5-metrową lonżę szerokość 2cm od Dogstyle i jestem bardzo zadowolona. Taśma jest super wygodna, nie plącze się zbytnio. Zamawiałam przez allegro i po około tygodniu była u mnie. Jedyny minus to otwierający się karabińczyk - bez problemu wymieniłam go na inny kupiony za grosze w budowniczym.

Też mamy, tylko 10m i właśnie ten karabińczyk. Macie taki typowy, czy przesuwany, jak w większości smyczy?

Odpiął mi się też już kilka razy, zastanawiałam się od czego to zależy, ale widocznie taki po prostu jest.

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

Ja wrzucałam tu moje Shih w obrożach z Furkidz - mają 2 cm, a moje małe nie ważą 8,5kg tylko 5 i wyglądają świetnie :)

Link to comment
Share on other sites

 

Też mamy, tylko 10m i właśnie ten karabińczyk. Macie taki typowy, czy przesuwany, jak w większości smyczy?

Odpiął mi się też już kilka razy, zastanawiałam się od czego to zależy, ale widocznie taki po prostu jest.

 

Ja mam ten 'zwykły' jak i hakowy. Ten drugi już mi raz przygodę zafundował, przy ulicy i to nie z moim psem, więc było ciekawie ;) Wolę nie myśleć co by było, gdybym miała ze sobą wtedy innego zwierzaka, a tak to skończyło się na nerwach, bo pies wrócił na wołanie (takie grzeczne pieski w schronisku!). 

Link to comment
Share on other sites

Mam taki typowy co był domyślnie w zestawie. Lubię takie zapięcia, ale on się odpinał kiedy smycz przesunęła się i była z drugiej strony tego ruchomego elementu. Puścił mi dwa razy przy buszowaniu po krzakach, a dwa razy kiedy pies dostawał pierdolca na widok saren. Można się domyślić czym to się skonczyło...

Link to comment
Share on other sites

U nas linka się ciągnie po ziemi, więc ja jej nie trzymam w plecaku etc ;) ale nadal nie jestem przekonana! Czasami jednak wezmę w łapę, żeby się przejść lasem.

I fakt że jest taka oczojebna to mi pasuje! Widać dobrze na podłożu :) ale karabińczyk nie wytrzyma mojej suki ;) na tropy by się sprawdziła, ale to dla mnie za mało, wystarcza nam tutaj zwykła linka cienka.

Link to comment
Share on other sites

Szalona!!!

 

 

 

 

Hue hue :D

 

Strasznie mnie kusi, a nie chcę się przejechać...

Nie wiem, czy mamy tu wariatów, którzy by tyle wydali na linkę treningową, ale może ktoś jednak takową posiada i może coś więcej o niej powiedzieć?

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/heim/linki_ringowki/195486 (edit; w chwili dodawania postu była dostępna jeszcze wersja 10m, za 119zł, czyli ta, którą jestem zainteresowana)

Jedyne opinie, na które się natknęłam, były na jakimś forum wilczakowym: wszyscy zachwyceni.

35720_PLA_Heim_Biothane_Suchleine_10m_ne

 

Mamy smycz z taśmy rurowej, 10-metrówkę z ObiDog, o taką http://www.obidog.pl/linka-treningowa-obidogk9-10m-niebieska-p-397.htmli jest naprawdę fajna, wygodna, no ale jednak to kawał taśmy - na co dzień, gdy trzeba z nią dojść do miejsca, gdzie można jej naprawdę użyć, nie jest zbyt poręczna.

 

 

Jezu jest piękna! Tylko tyle kasiora...

Link to comment
Share on other sites

Ja zwariowałam i czekam na kolejne hurttowe szelki. Mega nam ten model podpasował. Zastanawiam się nad linką do nich, ale strasznie duże te plastikowe elementy mi się wydają. Macie zdjęcie linki 8mm przy małym psie? Nie wiecie kiedy kończy się promocja na hurtty na prodogu?

Link to comment
Share on other sites

Noo dobra wzięło i mnie na hurtty i chce zamówić hurtty Y tylko cały czas myślę nad rozmiarem, pies mieszaniec jamnika szyja ok. 34cm klatka ok. 53cm. Jak tak patrze na tą rozmiarówke na prodogu to chyba 55 albo 60, z tym, że 55 nie ma a w 60 szyja to 42cm, doradzi ktoś z Was?

Na niego :

7887325.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja dla Psa 30cm w szyi i 51 w klacie mam 60Y. Wg mnie są super. W tych Y pasek szyjny inaczej leży niż w normalnych szelkach bo one mają zupełnie inny krój.

 

 Czyli jednak skłaniać się ku 60, a powiedz jeszcze jakiej szerokości są psaki ?

I pomarańcz czy źółty ? :p

Link to comment
Share on other sites

To skoro mój ma tak +/- w barkach 45cm obwodu (w szyi dalej marne 32cm :P ) i w klacie 59cm to może wejdzie w 70tki? Jeśli lifeguardy są większe od pro to nawet byłabym skłonna jeszcze raz zamówić neonowe i odpuścić sobie ulubione pro :)

 

uśmiałam się z napisu na adresówce psiaka http://o3.fbl.pl/fp3/201403/0E/7887325.jpgniepoprawne skojarzenie zwróć mnie=zwymiotuj :D

Link to comment
Share on other sites

To skoro mój ma tak +/- w barkach 45cm obwodu (w szyi dalej marne 32cm :P ) i w klacie 59cm to może wejdzie w 70tki? Jeśli lifeguardy są większe od pro to nawet byłabym skłonna jeszcze raz zamówić neonowe i odpuścić sobie ulubione pro :)


Powinien wejść nawet w pro 70.
Mój pies ma takie (+/- kilka cm) wymiary i leżą idealnie.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...