Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Strasznie mnie kusi, a nie chcę się przejechać...

Nie wiem, czy mamy tu wariatów, którzy by tyle wydali na linkę treningową, ale może ktoś jednak takową posiada i może coś więcej o niej powiedzieć?

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/heim/linki_ringowki/195486 (edit; w chwili dodawania postu była dostępna jeszcze wersja 10m, za 119zł, czyli ta, którą jestem zainteresowana)

Jedyne opinie, na które się natknęłam, były na jakimś forum wilczakowym: wszyscy zachwyceni.

35720_PLA_Heim_Biothane_Suchleine_10m_ne

 

Mamy smycz z taśmy rurowej, 10-metrówkę z ObiDog, o taką http://www.obidog.pl/linka-treningowa-obidogk9-10m-niebieska-p-397.htmli jest naprawdę fajna, wygodna, no ale jednak to kawał taśmy - na co dzień, gdy trzeba z nią dojść do miejsca, gdzie można jej naprawdę użyć, nie jest zbyt poręczna.

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałam również pozytywne opinie o tej lince, ale póki co miałam opory, żeby tyle za nią zapłacić ;) to co mnie zniechęca, toto, że jest  bardzo cienka. Nie wyobrażam sobie ja trzymać w ręku (tropienie, spacer po lesie).

Znalazłam alternatywę, 2 cm szerokości pomarańczowa ale jeszcze droższa! 150 zł...no i karabińczyk średni, bo w tej żółtej jakiś malutki jest.

Link to comment
Share on other sites

Strasznie mnie kusi, a nie chcę się przejechać...

Nie wiem, czy mamy tu wariatów, którzy by tyle wydali na linkę treningową, ale może ktoś jednak takową posiada i może coś więcej o niej powiedzieć?

http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/heim/linki_ringowki/195486 (edit; w chwili dodawania postu była dostępna jeszcze wersja 10m, za 119zł, czyli ta, którą jestem zainteresowana)

Jedyne opinie, na które się natknęłam, były na jakimś forum wilczakowym: wszyscy zachwyceni.

35720_PLA_Heim_Biothane_Suchleine_10m_ne

 

Mamy smycz z taśmy rurowej, 10-metrówkę z ObiDog, o taką http://www.obidog.pl/linka-treningowa-obidogk9-10m-niebieska-p-397.htmli jest naprawdę fajna, wygodna, no ale jednak to kawał taśmy - na co dzień, gdy trzeba z nią dojść do miejsca, gdzie można jej naprawdę użyć, nie jest zbyt poręczna.

 

Wydaje mi się, że taśma biothane nie będzie bardziej poręczna niż zwykła linka z taśmy, bo jednak linkę można zwinąć w mały kłębek, a biothane jest sztywna i nie da się jej mocno zapleść. Czaję się na taką linkę, bo pranie mojej tropowej taśmy po każdym treningu jest ogromnym utrapieniem ;)

Link to comment
Share on other sites

Często widzę na zdjęciach, że ciągnie się za psami, no ale trzeba tu uważać, bo ona na serio jest sztywna, widać jak się wygina, jak zakręca, jak odstaje od podłoża. Myślę, że kiedyś i tak się skuszę, kolory mają boskie, oczopląsu można dostać! :D

Link to comment
Share on other sites

Ja słyszałam również pozytywne opinie o tej lince, ale póki co miałam opory, żeby tyle za nią zapłacić ;) to co mnie zniechęca, toto, że jest  bardzo cienka. Nie wyobrażam sobie ja trzymać w ręku (tropienie, spacer po lesie).

Znalazłam alternatywę, 2 cm szerokości pomarańczowa ale jeszcze droższa! 150 zł...no i karabińczyk średni, bo w tej żółtej jakiś malutki jest.

Ja mam psa 13kg, silnego, ale jednak tylko 13kg. Więc jeśli Wilczaki wytrzymywała, to jego raczej tym bardziej.

 

No to w temacie Ipo Sklepu to jest linka o której pisałam wyżej. Dla mnie ideał, materiał, karabińczyk, szerokość taśmy...minusem jest cena  :P

 

http://ipo-sklep.pl/p1325,biothane-linka-do-pracy-kod-sch-204491.html

 

Chociaż ta z zooplusa 10m też chyba powyżej 100 zł kosztowała.

119.

Czy ta pomarańczowa różni się od niej tylko szerokością?

edit; ok, materiał jest chyba inny

 

Miałam okazję używać dwa razy właśnie na śladzie. Ogólnie była super - pomimo obaw nie paliła rąk, nie plątała się, tylko ładnie po wszystkim prześlizgiwała, świetnie widoczna i pewnie bym ją kupiła nie zważając na cenę, ale dla mojego psa karabińczyk był zdecydowanie za delikatny i bałabym się, że w pewnym momencie po prostu pęknie (więc koniec końców padło na 'gumowaną' taśmę z ipo-sklepu).

 

 

A ja przez ten temat czekam właśnie na obrożę od http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=2321820 :).

http://www.ipo-sklep.pl/p1927,linka-10-m-tasma-lekka-kod-fb10ll.html

Sprawdza się? 

To by chyba było coś podobnego, jeśli chodzi o masywność, do tej naszej ObiDog, prawda?

 

 

Wydaje mi się, że taśma biothane nie będzie bardziej poręczna niż zwykła linka z taśmy, bo jednak linkę można zwinąć w mały kłębek, a biothane jest sztywna i nie da się jej mocno zapleść. Czaję się na taką linkę, bo pranie mojej tropowej taśmy po każdym treningu jest ogromnym utrapieniem  ;)

Właśnie na zdjęciach nie wygląda na jakąś strasznie sztywną... A sam producent pisze, że jest podobna do skóry. 

Miałaś ją w dłoni?

Swoją drogą, 10m mojej taśmy nie idzie na szybko zwinąć w mały kłębek, a nawet po mozolnym zwijaniu 'mały' kłębek to nie będzie :P

 

Często widzę na zdjęciach, że ciągnie się za psami

 

Gdzie? :) Bo gdy ja szukałam, to jedyne zdjęcia były na zooplusie, w google nic, więc chętnie zobaczyłabym inne.

 

 

Ja z kolei żałuję, że nie mają czarnych albo jakichkolwiek bardziej stonowanych kolorystycznie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką linkę do tropienia. Jest super, ale nie polecałabym na zwykłe spacery, łatwo tego się nie schowa, miejsca trochę zajmuje i jest sztywniejsza od zwykłych treningówek. Jeszcze, jeśli by ją brać na naukę dla jakiegoś bardziej porywczego psa to trzeba uważać bo karabińczyk mniejszy i średnio solidny.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką linkę do tropienia. Jest super, ale nie polecałabym na zwykłe spacery, łatwo tego się nie schowa, miejsca trochę zajmuje i jest sztywniejsza od zwykłych treningówek. Jeszcze, jeśli by ją brać na naukę dla jakiegoś bardziej porywczego psa to trzeba uważać bo karabińczyk mniejszy i średnio solidny.

A czy mogłabym Cię prosić o jakieś jej zdjęcia? Może mi skutecznie wybijesz z głowy takie drogie zakupy :)

Link to comment
Share on other sites

Ja niedawno kupilam 5-metrową lonżę szerokość 2cm od Dogstyle i jestem bardzo zadowolona. Taśma jest super wygodna, nie plącze się zbytnio. Zamawiałam przez allegro i po około tygodniu była u mnie. Jedyny minus to otwierający się karabińczyk - bez problemu wymieniłam go na inny kupiony za grosze w budowniczym.

Link to comment
Share on other sites

 

Zdjęcia na zewnątrz z tropienia nie mam, bo nie umiem robić kilku rzeczy jednocześnie, ale mogę teraz cyknąć fotę jak jest duża kiedy jest względnie zwinięta  ;)

Poproszę :)

 

Ja niedawno kupilam 5-metrową lonżę szerokość 2cm od Dogstyle i jestem bardzo zadowolona. Taśma jest super wygodna, nie plącze się zbytnio. Zamawiałam przez allegro i po około tygodniu była u mnie. Jedyny minus to otwierający się karabińczyk - bez problemu wymieniłam go na inny kupiony za grosze w budowniczym.

Mam jedną 5m i kilka 3,5m. Są niezastąpione w schronisku, super smycze, dają dobry chwyt i ciężko sobie nią zrobić krzywdę, nawet przy psie 50kg. I są baaardzo tanie. Jednak myślę, że 10/15 metrów na spacery z moim psem nie było by wygodne przy takie taśmie ze względu na jej sztywność. Z tym, że ja mam 2,5cm, nie wiem jak to wygląda przy 2cm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...