Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Do ziajania i ślinienia się mam inny kaganiec - metalowy których też nikt nie poleca a mam dobrany idealnie(no prawie mógłby być jeszcze szerszy ale takich nie produkują) i pełni całkowicie funkcje fizjologa .

Dobieram kaganiec do danej sytuacji , tak samo jak nie zakładam jasnej obroży jak idę w błotny dzień do lasu .

Link to comment
Share on other sites

Twój pies ziaja i ślini się przy takiej temperaturze? :). Generalnie dyskusja jest trochę bezcelowa i do tego niezbyt na temat.

 

A Ty psa wyprowadzasz na spacer w wózku, że on się nie porusza i nie rozgrzewa? Nie wiem jak u Ciebie ale moje psy chłodzą się całą zimę, ponieważ biegają. dla mnie taki kaganiec to pomyłka i tyle. 

Link to comment
Share on other sites

yhm... mi się wydaje, że pies musiałby nie tylko nie ziajać ale i w ogóle... nie oddychać :> 

 

jak ktoś nie miał maseczki to może chociaż szalik zimą założony na nos i buzię? i jaki był efekt? a człowiek się nie chłodzi tak jak pies. Zwłaszcza zimą. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Fajnie sie wypowiadać jak się tego pewnie nawet na oczy nie widziało :) 

Ja nie mam temu kagńcowi NIC do zarzucenia , używam od 2 lat , mój pies nadal żyje a kaganiec nigdy nie był w środku mokry od dyszenia .

Ba znam lekko 5 psów które ten kaganiec noszą na codzień od lat i również żyją , ale to ttb a one przecież nie dyszą :p 

W Czechach to są bardzo popularne kagańce nie tylko dla ttb ale dla wszystkich ras i cieszy mnie to że są w końcu dostępne u nas :) 

Jasne że można kupić za mały jak każdy , za małe fizjologi na psach też widziałam .

Link to comment
Share on other sites

Ma ktoś z was szelki z Trixie Premium kolor AQUAMARINE? Ładny to kolor? Czy lepszy LIME GREEN? 
Niedługo Xena będzie miała cieczkę, a z naszych poprzednich guardów wyrosła, a na norwegach niewygodnie jej się biega ze smyczą.. :/ 

Doradźcie.. ! 

Link to comment
Share on other sites

Colirya odpuścmy sobie, przecież wiadomo że lepiej wie ten kto nigdy na oczy nie widział ew widział ale nigdy nie używał niż ten kto używa na codzień :) 

I gratuluje kondycji psu który przy mniej niż 15 stopniach dyszy na zwykłym spacerze (bez aportowania piłki które w kagańcu jest niemożliwe :) ).

 

 

 

Żeby nie było takiego off topa napisze moje wrażenia po jakiś 2 tygodniach używania szelek el perro i smyczy również tej firmy ale tym razem tasmowej przepinanej .

Szelki są bardzo fajne, nie są aż tak sztywne jak pitmany które z tego powody sprzedałam ale nie są też miękkie .

Niestety mój nie wymiarowy pies ma wielki przód a małą klate za łapami i rozmiar który nam dopasowali jest prawie na max z przodu a na min z tyłu i wystaje mi pasek na dole , musze pomyśleć nad jakąś dodatkową szlufką .

Smycz jest fajna ale dla średnich/dużych psów , my mamy 2,5 cm przepinaną 1,80m z dużymi karabińczykami , przez to smycz jest dość ciężka (2 cm na pewno będzie lżejsza) .

Nie pali mi rąk (chociaż mnie prawie żadna smycz nie pali ), długość jest jak najbardziej ok jak na smycz przepinaną , nie jest to tasma sztywna , nawet bym powiedziała że dość miękka przez co wygodna .

Fotka póki co tylko z komórki - szerokość 3 cm , smycz - 2,5 .

2175749_10426330_1025118637518023_562613

Link to comment
Share on other sites

A ja ubolewam nad tym że dopiero teraz zabrałam się żeby zamówić obroże trixie cavo w kolorach różowy/niebieski i zielony/pomarańczowy, bo obroże są już niedostępne. Podobno ze względu na słabą jakość i producent wycofał je ze sprzedaży.

Lucky23 o ile się nie mylę to ja mam akwamaryne, ale obroże, nie szelki. Jak dla mnie szału nie ma, ciemna trochę, ale to takie moje zboczenie bo lubię jasne obroże. Dlatego czekam teraz na tą zieloną
(lime green) no ale jeszcze nie wiem jak wygląda na żywo.

Link to comment
Share on other sites

Colirya odpuścmy sobie, przecież wiadomo że lepiej wie ten kto nigdy na oczy nie widział ew widział ale nigdy nie używał niż ten kto używa na codzień :)

I gratuluje kondycji psu który przy mniej niż 15 stopniach dyszy na zwykłym spacerze (bez aportowania piłki które w kagańcu jest niemożliwe :) ).

Błyszczysz gops :D

Link to comment
Share on other sites

Może zacznijmy od tego co dla kogo znaczy dyszenie? Bo dla mnie w momencie jak pies otwiera mordę i zaczyna przez nią oddychać czyli się chłodzić. Niekoniecznie łapie z trudem powietrze bo sobie pobiegał, tylko już po prostu oddycha z otwartą mordą. Nie potrzeba do tego godzin biegania za piłką czy nie wiadomo czego jeszcze. A pisanie, że jak pies po zwykłym spacerze dyszy tzn, że nie ma kondycji to jest w ogóle zajebiste haha :D  

Link to comment
Share on other sites

[....]
Lucky23 o ile się nie mylę to ja mam akwamaryne, ale obroże, nie szelki. Jak dla mnie szału nie ma, ciemna trochę, ale to takie moje zboczenie bo lubię jasne obroże. Dlatego czekam teraz na tą zieloną
(lime green) no ale jeszcze nie wiem jak wygląda na żywo.

Właśnie mam problem, bo na stronie trixie kolor akwamarynowy w szelkach to taki: (ten pośrodku)

361bb4356440db34074ebc779dc23580.jpg

A w obrożach akwamaryna jest taka:

b5a9819fbb8a8fde219be68746264aba.jpg

Byłabym szczęśliwa, gdyby szelki były tego koloru, ale to chyba niemożliwe.. Ale to dziwne, że ta sama seria a różne taśmy... 

 

A kolorystyka w szelkach jak i obrożach jest taka sama:

f91d17df3da6f5ffc7bdf66fa2fdcd7f.jpg

I mam już dylemat.. Brać te akwamarynowe i nie wiedzeć co przyjdzie, czy brać te lime green, lub purple? 

Link to comment
Share on other sites

A ja ubolewam nad tym że dopiero teraz zabrałam się żeby zamówić obroże trixie cavo w kolorach różowy/niebieski i zielony/pomarańczowy, bo obroże są już niedostępne. Podobno ze względu na słabą jakość i producent wycofał je ze sprzedaży.


O kurcze, a miałam ochotę kupić jeszcze tą zielono/pomarańczową :/ Tą różową mam, bardzo ją lubię, i dużo wytrzymała :)
Link to comment
Share on other sites

Na dole purple (1cm), u góry akwamaryna (2cm)

Marta ehh, serio? W takim razie to bardzo dziwne że je wycofują ze względu na jakość, tym bardziej że nie widziałam żeby ktoś tutaj na nie narzekał, a dużo osób z tego wątku je ma...[attachment=11430:20150403_144305.jpg]

Link to comment
Share on other sites

Kończąc temat kagańca nasze psy i wiele innych nadal będą cierpieć katusze , chyba że w końcu padną od tych zarazków z kagańca ;) 

 

 

Co do szelek z trixie miałam te "niebieskie " taśma bardzo śliska i się trochę rozjeżdzała regulacja przy ciągnącym szczylu .

Bardzo łatwo było je wyprać , każdy brud fajnie schodził .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...