Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Jakie szelki ( w rozsądnej cenie ), polecacie dla starej 10 kg suczki która ma problemy z równowaga i chodzeniem po schodach? Kolor, materiał i bajery mi "wiszą".
Muszą być wygodne dla psa i dobrze spełniać swoją funkcję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Jakie szelki ( w rozsądnej cenie ), polecacie dla starej 10 kg suczki która ma problemy z równowaga i chodzeniem po schodach? Kolor, materiał i bajery mi "wiszą".
Muszą być wygodne dla psa i dobrze spełniać swoją funkcję.[/QUOTE]

Może coś w tym guście: [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6258[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Jakie szelki ( w rozsądnej cenie ), polecacie dla starej 10 kg suczki która ma problemy z równowaga i chodzeniem po schodach? Kolor, materiał i bajery mi "wiszą".
Muszą być wygodne dla psa i dobrze spełniać swoją funkcję.[/QUOTE]


Może zamów u taks?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnIeLa']Może zamów u taks?[/QUOTE]

Tylko nie do końca wiem jaki krój, czy bardziej iść w stronę norweskich czy guardów.

[quote name='Adzia123']Może coś w tym guście: [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6258[/URL][/QUOTE]

Dzięki ale cena troszkę kosmiczna ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']zależy od okuć, albo przez ocynkowanie, albo przez rdzę ;)[/QUOTE]
czyli tu chodzi o jakąs tam reakcje chemiczna czy cos w ten desen.? :razz:
zamówienie obrozy z żólta czescia zaciskowa to jednak nie byl dobry pomysl.. po pierwszym spacerze brzegi wygladaja dosc nieciekawie :roll:
ale trudno, najwyzej za jakis czas przemaluje zacisk markerem na czarno :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black'][B]Luzia[/B] a może takie szelki bezpieczeństwa do samochodu trixie? one mają taki fajny gruby miękki pas między przednimi łapami, w razie gdyby trzeba było psa podnieść/przytrzymać to jemu na pewno było by wygodniej.[/QUOTE]

Jej :) Ale poza tym dzięki, fajny pomysł. Tym bardziej że w naszym zoologu je widziałam to będę mogła na miejscu założyć i wypróbować :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Jej :) Ale poza tym dzięki, fajny pomysł. Tym bardziej że w naszym zoologu je widziałam to będę mogła na miejscu założyć i wypróbować :)[/QUOTE]
Moja przyjaciółka dla prawie 6 mies niufa kupiła guardy, żeby łatwiej było mu schodzić ze schodów to go za nie przytrzymuje :) Na brzuchu ma szeroki pas podszyty chyba eco skórką albo polarem i jest bardzo zadowolona :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']czyli tu chodzi o jakąs tam reakcje chemiczna czy cos w ten desen.? :razz:
zamówienie obrozy z żólta czescia zaciskowa to jednak nie byl dobry pomysl.. po pierwszym spacerze brzegi wygladaja dosc nieciekawie :roll:
ale trudno, najwyzej za jakis czas przemaluje zacisk markerem na czarno :evil_lol:[/QUOTE]
nie reakcja chemiczna, po prostu ocynk się wyciera, tudzież te nieocynkowane rdzewieją ;)
ja mam też jasne obroże z zaciskiem, też się brudzi jak mówisz, ale nie jest to jakoś strasznie widoczne i mi na psie nie przeszkadza, aczkolwiek pewnie jak będę kiedyś coś z takim zaciskiem kupować, to wybiorę ciemny

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Moja przyjaciółka dla prawie 6 mies niufa kupiła guardy, żeby łatwiej było mu schodzić ze schodów to go za nie przytrzymuje :) Na brzuchu ma szeroki pas podszyty chyba eco skórką albo polarem i jest bardzo zadowolona :)[/QUOTE]

dzięki wszystkim, po weekendzie załatwię autko i skoczę ze starą do sklepu zobaczę co tam znajdę, jak nie to będę szukać w necie :)

Link to comment
Share on other sites

Pytanko.
Guardy mają taki urok, że się przekręcają, czy po prostu dzieje się tak jak szelki są źle dobrane?
Zgubiłam neonkowe norwegi Avril i dla odmiany myślę teraz o guardach, ale nie chcę żałować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Pytanko.
Guardy mają taki urok, że się przekręcają, czy po prostu dzieje się tak jak szelki są źle dobrane?
Zgubiłam neonkowe norwegi Avril i dla odmiany myślę teraz o guardach, ale nie chcę żałować.[/QUOTE]
Ja mam dobrze i ciasno wyregulowane guardy i się przekręcają ;)

Link to comment
Share on other sites

a ja własnie bardzo lubie guardy na mojej suce, bo na małym Jazziku nigdy nie próbowałam tego kroju szelek:)

Lu w czarnych DS guardach
[IMG]http://i1167.photobucket.com/albums/q638/chrupcia1/DSCN4516_zps4793db08.jpg[/IMG]

siedza na miejscu jak trzeba ;)

Edited by chrupcia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Victoria']wytlumaczy mi ktoś łopatologicznie dlaczemu okucia brudzą tasme?? :hmmmm:[/QUOTE]

Mi się brudzi taśma przy kółeczku w rogzie miękkim i lekkim. Nie widać tego specjalnie, bo to obroża na zatrzask i brudzi się tylko od środka tego zgięcia gdzie przymocowane jest kółeczko i krawędzie taśmy której dotyka kółeczko (mam L gdzie zatrzask przekłada się przez kółko). Sama jestem ciekawa dlaczego. Łatwo jest to zabrudzenie sprać, ale po jednym-dwóch spacerach jest znowu czarne... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja myślicie, jaka szerokość obroży jest najlepsza dla mojego Skwarka?
tutaj ma 2 cm:
[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-KSMw3ON4tRY/UX1kg2Je7_I/AAAAAAAACS0/dIordWhpGng/s640/DSCF6440.JPG[/IMG]

a tu 3 cm:
[IMG]http://4.bp.blogspot.com/-T-t62upk9Z8/UV3Ppxup--I/AAAAAAAACDE/j-_U0TeYUNg/s640/DSCF5914.jpg[/IMG]

Chcę mu kupić kolejną bawełnianą obróżkę. Jeszcze nie wiem jaki wzór, ani jaka firma. Furkidza już mamy to teraz przydałoby się coś innego. Zastanawiam się nad PSDD, Manufakturą MiauHau, Cottonkami DS i Kudłatym Art'em (W ogóle ktoś z was zamawiał z tej firmy? Jak się sprawdzają ich wyroby?).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...