Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='masdamerka']A co powiecie o norwegach? Jak mają się w stosunku do guardów/step in? Patrząc na moją okolicę to wszystkie psiaki biegają tylko w step in :cool3:[/QUOTE]

mój nienawidzi guardów- nigdy z nich nie wyszedł, przekręcają się
szorki- nosił jako szczenior ale z nich z łatwością wychodził
norwegi- jeszcze z nich nie wyszedł ale jak by chciał to sądze ze dał by radę, nie przekręcaja się, jak na razie dla mnie najlepsze, nie mają pska pod brzuchem i są chyba przez to wygodniejsze

Link to comment
Share on other sites

Step in są moim zdaniem najgorsze ze wszystkich. Ja jestem fanką guardów, ale ostatnio przerzuciłyśmy się na norwegi i też jest ok. O ile z guardów moja Amy nie wyłazi to z norwegów jej się udało. Ze step in to w 2 sekundy wyłazi. Norwegi są wygodne w zakładaniu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']@mańka_ Planujecie robić szelki? :D[/QUOTE]

Tak, jak najbardziej - i to w niedalekiej przyszłości ;-)

[quote name='Angi']Już nie mogę się doczekać naszej MiauHauowej obróżki :loveu: :-D[/QUOTE]

Myślę, że powinna być we środę - niestety ze względu na Nowy Rok itd wiadomo jak z Pocztą bywa...

[quote name='xxxkaluniaxxx']
Nazwa super ;-) wzorek w gitary mi się podoba ale kasy brak :placz:[/QUOTE]

Powiem szczerze: ten wzorek dobrze wyglądać może jedynie na 4 cm - na węższych nie będzie wiadomo, ze to gitary ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia'][B]mańka_[/B], jaki tym ringówki jest lepszy? ten zaciskowy czy amerykański? muszę jakąś zamówić niebawem i pewnie się zaopatrzę u was..[/QUOTE]

To wszystko zależy od tego co lubisz Ty i Twój pies - nie da sie określić jednoznacznie, który lepszy.
Ja osobiście wolę zacisk - wygodniej mi się na niej psa prowadzi.
Z drugiej strony - jak pies niewielkiej rasy, to wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się amerykańska - przynajmniej takie zamawia większość włascicieli małych ras...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxkaluniaxxx']i gitara gra bo Kala tylko w obrożach 3 i 4cm chodzi :evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]
A no to chyba, ze tak ;-)

Na dniach powinnam wstawić na FB foto właśnie takiej obroży 4cm szerokosci z tym materiałem, to bedzie można zobaczyć jak to wygląda :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mańka_']To wszystko zależy od tego co lubisz Ty i Twój pies - nie da sie określić jednoznacznie, który lepszy.
Ja osobiście wolę zacisk - wygodniej mi się na niej psa prowadzi.
Z drugiej strony - jak pies niewielkiej rasy, to wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się amerykańska - przynajmniej takie zamawia większość włascicieli małych ras...[/QUOTE]
ringówka mi potrzebna dla aussika, czyli średnia wielkość;) z tego co widzę, to najczęściej mają zaciskowy łańcuszek, więc może taki zaciskowy faktycznie będzie lepszy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']ringówka mi potrzebna dla aussika, czyli średnia wielkość;) z tego co widzę, to najczęściej mają zaciskowy łańcuszek, więc może taki zaciskowy faktycznie będzie lepszy;)[/QUOTE]

A no to chyba że tak :-) Myślałam, ze dla tego malucha co masz na avku ;-)
W takim razie jeśli się zdecydujesz - zapraszamy ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chrupcia']ringówka mi potrzebna dla aussika, czyli średnia wielkość;) z tego co widzę, to najczęściej mają zaciskowy łańcuszek, więc może taki zaciskowy faktycznie będzie lepszy;)[/QUOTE] A chcesz ją na teraz czy na później? Ja nie ubieram zacisku dopóki pies nie jest ogarnięty z bieganiem na normalnej ringówce, a już na pewno nie szczeniakowi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']A chcesz ją na teraz czy na później? Ja nie ubieram zacisku dopóki pies nie jest ogarnięty z bieganiem na normalnej ringówce, a już na pewno nie szczeniakowi ;)[/QUOTE]

A tak z ciekawości - czemu? Moje od początku śmigają na zaciskach i nigdy nie było problemów - ale druga rzecz że w ogóle z bieganiem na ringu problemów nie było. Jakbys rozwinęła wypowiedź byłoby super :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']A chcesz ją na teraz czy na później? Ja nie ubieram zacisku dopóki pies nie jest ogarnięty z bieganiem na normalnej ringówce, a już na pewno nie szczeniakowi ;)[/QUOTE]
dlaczego nie zakładasz szczeniakowi? Ja z nią ćwicze na zacisku teraz, ale to nie jest ringówka żeby z nią pojechać na wystawe, więc musze coś kupić;)
wybór jeszcze zapewne skonsultuje z hodowcą:)

Link to comment
Share on other sites

Zwyczajnie pies może sobie zrobić krzywdę (jak ślepo zawisa na łańcuszku) albo się zniechęci (jeśli wrażliwszy i go poddusi), szczeniaki są żywiołowe, więc całkiem łatwo o takie sytuacje. Uczenie szczeniaka na ringówce jest według mnie bezpieczniejsze, a łańcuszek może poczekać, po prostu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']A co powiecie o norwegach? Jak mają się w stosunku do guardów/step in? Patrząc na moją okolicę to wszystkie psiaki biegają tylko w step in :cool3:[/QUOTE]

Step in po prostu najłatwiej kupić w osiedlowym zoologu ;) Ale podzielam zdanie dziewczyn, że są najorsze - przekręcają się i łatwo psu z nich wyjść. Ja w norwegach się nie zakochałam i wolę guardy. Pies mi z nich nigdy nie wylazł, dobrze wyregulowane się nie przekręcają.
Jeśli dobrze kojarzę to chcesz szelki dla szczeniora? Lepiej kupić jakieś najtańsze lub używane, bo szczeniaki szybko rosną i za trochę mogą być już za małe ;) No chyba, że to już nie ten etap, to nie będziesz miała tego problemu :D

Link to comment
Share on other sites

Chcę kupić dla 6 miesięcznego szczeniaka, który dużo nie urośnie, więc myślę, że kupiłabym na zamówienie, aby regulacja minimalna była od wymiarów jakie Luna ma teraz :D Coś guardy mnie nie przekonują... Dziwnie się przekręcają na psach :roll: Step in nie mają pochlebnych opinii, ale dostanę jutro używane na "testy". Chyba najlepiej oceniacie norwegi, i chyba nad tymi się skupię ;-) Ale jeśli ktoś ma opinie o typach szelek, czekam :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Chcę kupić dla 6 miesięcznego szczeniaka, który dużo nie urośnie, więc myślę, że kupiłabym na zamówienie, aby regulacja minimalna była od wymiarów jakie Luna ma teraz :D Coś guardy mnie nie przekonują... Dziwnie się przekręcają na psach :roll: Step in nie mają pochlebnych opinii, ale dostanę jutro używane na "testy". Chyba najlepiej oceniacie norwegi, i chyba nad tymi się skupię ;-) Ale jeśli ktoś ma opinie o typach szelek, czekam :razz:[/QUOTE]
Norwegi mają jeden wymiar na klacie bez możliwości regulacji. Pies może ci jeszcze pójść w masę, poczekaj aż w pełni doroście albo kup juliusy. One mają każdy pasek regulowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Norwegi mają jeden wymiar na klacie bez możliwości regulacji. Pies może ci jeszcze pójść w masę, poczekaj aż w pełni doroście albo kup juliusy. One mają każdy pasek regulowany.[/QUOTE]

Niekoniecznie, ja mam jedne szelki norweskie, które mają regulację obu pasków ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...