Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Uwaga uwaga, mam wyzwanie :lol: Szukam obróżki 1cm, max 1,5 cm, koniecznie białej i najlepiej takiej szmacianej, może być na zatrzask albo lepiej na klamrę :lol: Obroża tylko do adresówki, na wszelki wypadek na wakacjach, co by Jax jak jednak (tfu tfu) wyjdzie z szelek, to jednak miał adresówkę ze sobą. Ktoś, coś? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Uwaga uwaga, mam wyzwanie :lol: Szukam obróżki 1cm, max 1,5 cm, koniecznie białej i najlepiej takiej szmacianej, może być na zatrzask albo lepiej na klamrę :lol: Obroża tylko do adresówki, na wszelki wypadek na wakacjach, co by Jax jak jednak (tfu tfu) wyjdzie z szelek, to jednak miał adresówkę ze sobą. Ktoś, coś? :lol:[/QUOTE]

W Tesco są takie zarąbiste dla kota 1 cm różne kolory :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']W Tesco są takie zarąbiste dla kota 1 cm różne kolory :D[/QUOTE]

No właśnie o kocich myślałam, tylko one kurczę za małe - mi trzeba ok. 28 cm.

[quote name='anorektyczna.nerka']Biała może nie ale rogz icecreambone jest b. jasny.[/QUOTE]

Rogz odpada, bo obróżka po wakacjach pewnie będzie do wywalenia ze względu na czystość ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']No właśnie o kocich myślałam, tylko one kurczę za małe - mi trzeba ok. 28 cm.[/QUOTE]

One są naprawdę fajne, sama bym kupiła, ale mi niepotrzebne :) Jutro będę w Tesco to zobaczę, ile one mają :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Z kocią obróżką może być też ten problem, że zwykle wyposażona jest w samootwierający się zatrzask (żeby kot nie udusił się zaczepiając o coś) a chyba nie jest to pożądana cecha w obroży psiej.[/QUOTE]

Wiem, wiem - kota posiadam u rodziców, jedną obróżkę ma taką, drugą normalną, a trzecią na klamerkę, też 1cm grubości. Psich niestety białych nie widziałam o takiej szerokości i rozmiarze ;)

Link to comment
Share on other sites

El Perro ma ecru 1,5cm (jeden dzień obozu i biała będzie wyglądała tak samo :evil_lol:)

[IMG]http://www.elperro.com.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Obr____ka_2_cm_J_4d75fae377f80.jpg[/IMG]

I El Perro ma też śnieżnobiałe tylko szerokie. Ale może zrobią Ci na zamówienie wąską z pojedynczej białej taśmy..?

[IMG]http://www.elperro.com.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Obro__a_4_cm_JUI_4ef899e215417.jpg[/IMG]

Za granicą oczywiście takie coś istnieje...

[URL]http://theartfulgroomer.com/proddetail.php?prod=C100WH-white-dog-collar[/URL]
[URL]http://www.bigdogboutique.com/productcart/pc/viewPrd.asp?idproduct=25377[/URL]

Edited by barberry
Link to comment
Share on other sites

Myślałam nad białą - srebrną, np. odblaskową, bo dostałam od kilku osób info, że materiał mniej zbiera brud. Poza tym - moj pies jest uświniony zawsze po pachy, a wyżej już niekoniecznie, i nigdy jeszcze jego rzeczy nie prałam, bo mimo że cały brudny - akcesoria oszczędzał :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Jeśli nic nie znajdę, to pewnie będę kupować w necie - chodzi mi głównie o to, żeby na białym psie się nie wyróżniała.[/QUOTE]

a nie możesz mu sama zrobić, tak jak ringówki robiłaś? i tak go chyba nie będziesz na tym prowadzać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']a nie możesz mu sama zrobić, tak jak ringówki robiłaś? i tak go chyba nie będziesz na tym prowadzać?[/QUOTE]

Nie mam materiałów :diabloti: Głównie zatrzasku ani klamry, poza tym - nie robiłam nigdy czegoś takiego, więc nie zaryzykowałabym chyba ;)

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.gadzeciaki.pl/obroze-odblaskowe/23-obroza-odblaskowa.html[/url]


kup mu to.
przynajmniej nie bedzie wygladac jak szmata po pewnym czasie i jeszcze spelnia funkcje poprawy bezpieczenstwa.
nie wiem jak te obroze, ale ta seria [url]http://www.pelna-miska.pl/pl/c/Venus-M-L-20mm/453[/url]
naprawde spelnia swoje zadanie i jest to podstawowe wyposazenie naszych psow na teren nocny.
tzn. teraz im kupilam takie chusty z odblaskami, ale jest opinia, ze "wygladaja jak frajerzy".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']a kto ma porownanie miedzy zwyklym zaciskiem a martingale?
[/QUOTE]

Ja raz miałam zwykły zacisk rogza (bo chyba chodzi Ci o coś w tym stylu :hmmmm:) i nie byłam z niego zadowolona, za to martingale sprawdza się u nas super :). Zacisk rogza trzeba było poprawiać w czasie, kiedy pies szedł przypięty do smyczy, bo nie chciał sam się luzować, z martingale nie ma takiego problemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Zacisk rogza trzeba było poprawiać w czasie, kiedy pies szedł przypięty do smyczy, bo nie chciał sam się luzować[/QUOTE]

A może był źle założony? Zauważam ostatnio, że bardzo dużo ludzi źle zakłada psom półzaciski z taśmy, czy ze skóry. Nawet jak widać, że wzorek na obroży jest do góry nogami.
Z tego co się orientuję, rogz ma dość spore okucia przy półzaciskach i część zaciskowa chodzi lekko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Ja raz miałam zwykły zacisk rogza (bo chyba chodzi Ci o coś w tym stylu :hmmmm:) i nie byłam z niego zadowolona, za to martingale sprawdza się u nas super :). Zacisk rogza trzeba było poprawiać w czasie, kiedy pies szedł przypięty do smyczy, bo nie chciał sam się luzować, z martingale nie ma takiego problemu.[/QUOTE]
Też mam takie obserwacje.

Martingale luzuje się niezależnie od położenia psa przy nodze. A taki rogzowy to po pierwsze trzeba go umieć założyć, a po drugie jak pies idzie z prawej strony zamiast z lewej to zacisk się nie zluzuje, trzeba kombinować i poprawiać. Poza tym, rogzowy pasek zaciskowy jest strasznie długi. Taks robi lepsze, krótsze troszkę i troszkę lepiej się sprawują.

Miałam zacisk pętelkowy z lupine - to taśma była tak sztywna że nie chciała się układać. Od roku mam activdoga, jest rewelacyjny, luzuje się gładko i nie odstaje.

Najszybciej luzuje się łańcuszkowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bazylowa']A może był źle założony? Zauważam ostatnio, że bardzo dużo ludzi źle zakłada psom półzaciski z taśmy, czy ze skóry. Nawet jak widać, że wzorek na obroży jest do góry nogami.
Z tego co się orientuję, rogz ma dość spore okucia przy półzaciskach i część zaciskowa chodzi lekko.[/QUOTE]

Był właściwie zakładany, nie wiem dlaczego tak chodził (rozmiar M, 16mm), nie byłam z niego zadowolona, więc go sprzedałam i już więcej tego typu zacisków nie kupowałam. Teraz mamy 3 obroże martingale i wszystko jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...