Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

a my po weekendzie nad jeziorem, mogę się podzielić opinią o piance na obroży .
nie zdaję egzaminu .
cała obroża schnie nawet 2-3 godz , pianka nic nie daje prócz tego że jest super ładna mięciutka ale do wody to tak średnio więc nie wiem czemu niektórzy reklamują ją jako fajną do wody .
jest jak normlana obroża , schnie tak samo długo .
więc ładna tak ale do wody jak każda inna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a my po weekendzie nad jeziorem, mogę się podzielić opinią o piance na obroży .
nie zdaję egzaminu .
cała obroża schnie nawet 2-3 godz , pianka nic nie daje prócz tego że jest super ładna mięciutka ale do wody to tak średnio więc nie wiem czemu niektórzy reklamują ją jako fajną do wody .
jest jak normlana obroża , schnie tak samo długo .
więc ładna tak ale do wody jak każda inna.[/QUOTE]

Z pianką, znaczy tą siateczką? Bo jak tak, to się nieco zawiodłam...

Link to comment
Share on other sites

przecież wiadomo że czy pianka z obrożą czy bez to i tak musi mieć czas na wyschnięcie w 5minut nie wyschnie, pianka też namaka. Ja nie wierzyłam od początku że to takie cudowne, może być miłe w dotyku i estetyczne, ale o jakiś cudach szybkoschnących to nie wierze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']Z pianką, znaczy tą siateczką? Bo jak tak, to się nieco zawiodłam...[/QUOTE]
tak siateczką, tą co ma AD i DS co się każdy zachwyca ;)
fakt jest to bardzo ładne, wygodne bo miękkie ale jako że było tak reklamowane jako super do wody to niestety nie jest to prawda, schnie jak każda inna obroża bez siateczki .
siateczka po wyciśnięciu jest wilgotna dobre 1,5 godziny nie wystawiona na słońce tylko normalnie suszona w domu .
więc dla mnie to tak samo jak każda inna obroża bez siateczki, polarku czy czegokolwiek.
wybaczam jej i kupię jeszcze jedną o jest piękna :lol:

Link to comment
Share on other sites

2 godziny to jeszcze nie tragedia. A jak misiowa tchawica na takiej obroży, jest OK? Bo u nas taśma 2,5cm plus pianka to by było jakoś 3,2cm i zastanawiam się, czy wystarczy nam taki kołnierzyk :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']2 godziny to jeszcze nie tragedia. A jak misiowa tchawica na takiej obroży, jest OK? Bo u nas taśma 2,5cm plus pianka to by było jakoś 3,2cm i zastanawiam się, czy wystarczy nam taki kołnierzyk :eviltong:[/QUOTE]
jest ok , nawet nie wiem ile ma cm, kolo 3,2cm ale jest ok .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']mnie się wydaje po zdjęciach że jednak pianka activdog nieco różni się od dogstyle i nie jest to to samo :)[/QUOTE]
jest identyczna ;)
mam w domu tą obroże od DS i jakbym nie patrzała na fotki AD to jest to to samo , tylko kolory inne .
na jasnych kolorach lepiej widać strukture pianki .

Link to comment
Share on other sites

To jest to samo. ;)
Hmm, nie wiem jak ta Twoja [b]gops[/b], ale ja nie ukrywam, że moja wyschła zanim doszłyśmy z nad wody do domu - czyli jakieś 45 minut? Taśma była jeszcze lekko wilgotna, to to już prawie nie. :)

I jeszcze jedno, przepraszam, że zwracam Ci uwagę, ale... "Zdaję" to np. "Ja zdaję egzamin", a pianka ewentualnie "zdaje egzamin". Bez ogonka. :diabloti: Przepraszam, ale taka już moja natura, że zwracam uwagę. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']jak dla mnie to ta od ad jest bardziej śliska a ds to taka typowa siateczka ale może się mylę trzeba by w realu porównać obie te pianki :)[/QUOTE]
to samo serio , jestem na 99% pewna , może ktoś potwierdzi jeszcze
[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna 2012/DSC00479.jpg[/IMG]

[quote name='sator_k_'][B]gops[/B] tak mi się jakoś dzisiaj przypomniało. Ile w szyi ma Twoje suczydło? Bo widziałam, że klupowałaś rogza xxl na aukcji. Wydawało mi się, że masz mniejszego psa, a ta obroża na mojego Onka jest prawie maksymalnie ściągnięta.[/QUOTE]
moje suczydło to ma tylko 39-40cm , rogz xxl jest dla drugiego psa który będzie u mnie gdzieś pod koniec roku , staffik .
kupiłam jeszcze granat z nitką też rogza xxl obie maja po 47-8cm min .

Link to comment
Share on other sites

jakiś czas temu [B]Talucha [/B]pisała że ma szelki z pianką od ad i była zadowolona z tego że szybko schną mówie o tych szelkach [URL]http://i1186.photobucket.com/albums/z366/Talucha/2012/c043.jpg[/URL] więc może jednak czymś się różnią ? mnie tam nie zależy bo pianki póki co nie planuje ale zastanowiło mnie to bo ciągle zdawało mi się że jednak są trochę inne ale pewnie się mylę :)

Link to comment
Share on other sites

ja się spodziewałam schnięcia w jakąś max godzinke po wyciśnięciu obroży żebym mogła jej użyć ponownie kolejny raz a nie dawała rady , lubię tą obroże, będe używać ale spodziewałam się szybszego schnięcia.
szybciej schnie cienka taśma podszyta eko .
może inni maja mniejsze wymagania :lol:

Link to comment
Share on other sites

przecież na tych dwóch fotkach wstawionych przed chwilą, widać na pierwszy rzut oka, że to inne pianki....

AD [URL]http://i1186.photobucket.com/albums/z366/Talucha/2012/c043.jpg[/URL]
[URL]http://www.activdog.pl/wp-content/uploads/2012/03/activdog_piankowa.jpg[/URL]
DS
[URL]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/Wiosna 2012/DSC00479.jpg[/URL]

Edited by paulaa.
Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy od grubości i od taśmy Gops z tego co pamiętam to masz obroże z podwójnej lub nawet potrójnej warstwy taśm + siateczka + regulacja co łącznie daje dość grubą warstwę nie ma cudów żeby wyschło to w ciągu 15min ;)

moja obroża była do tej pory tylko raz wodowana i z tego co pamiętam wyschła bardzo szybko (ale ja mam z pojedynczej cienkiej taśmy) jutro wyjeżdżam nad morze więc przejdzie lepszy chrzest.
Szelki Mayloka i Aresa również dość szybko wyschły.

Na temat Activdoga się nie wypowiadam bo nie wiem czy mają dokładnie tą samą ;)

Nasze podszycie miało być alternatywą dla polaru i eko skóry, składa się z 3 warstw (w środku jest pianka, która nadaje miękkości)




Taśmy strukturą podobną do mięty i mięta w innych szerokościach będą pod koniec tygodnia (czwartek/ piątek)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...