Jump to content
Dogomania

Dogtrekking/wycieczki okolice Warszawy


Aaricia

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Aaricia']To jest Korek a rasa to Podenko pies z Hiszpanii zdaje się , czy Włoch?
Kuba czyli włąściciel Korka na pewno zaraz napisze dokładnie :)[/QUOTE]

Z Hiszpanii, a dokładniej z Ibizy, to podenco ibisenco i na dodatek szorstkowłosy (de pelo duro) bo są jeszcze gładkowłose jak dowiedziałam się ostatnio od Kuby:)

Link to comment
Share on other sites

Witamy! No, widzę "chętnych" coraz więcej... już kilkanaście! ;) W najbliżym czasie jak będę częściej spacerować po Kępie, to powiem o spotkaniach właścicielom Bertona (młodego Haszczaka). Może się dołączą?
I wogóle będę rozpowiadać po Kępie, bo to przecież blisko Bielańskigo jest.

A Ty PATIszon może zechciałabyś zobaczyć na żywo Korka w niedzielę o 9:00, co ??!
P.S. Ciekawe co z Bandziorem, ktoś wie? Bo my już wykluczyliśmy Park Młociński (po 2/3 spacerach :D), a niektórzy tam jeszcze nie byli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jj.julka']
A Ty PATIszon może zechciałabyś zobaczyć na żywo Korka w niedzielę o 9:00, co ??!
[/QUOTE]

Oj niestety w niedziele pracuje......
Ale moze kiedys wpadne, jak juz bedzie zielono z aparatem, bo dawno nie pstrykalam.
Moze zamiast dog trekingu na jakis rowerek sie przerzucicie?

Link to comment
Share on other sites

na rowerek napewnosie zbierze sie tez ekipa ,tylko pogoda niech sie zrobie mniej kapryśna ;p


to ja wykorzystam obecność moderatora i zapytam czemu od miejsca mojej wiadomości(tekstu) do mojego podpisu jest zawsze taka przerwa ?? może moderator wie jak to zmienic ;) akuart nie w tym poscie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaricia']
Ewa, co do pasa, amortyzatora itp. to ja moge spokojnie wziąć na następny spacer i pochodzisz sobie w tym i zobaczysz czy ci to pasuje, moge tez ci pożyczyć to jak chcesz na tydzień na przykład. Jak masz guardy to chyba nie ma sensu kupować sleedów one sa dobre do faktycznego ciągnięcia np. sanek. Jak na zawody nie będziesz jeździć to myslę ze ci ten cały sprzet niepotrzebny skoro Duffel łazi głównie luzem. Ale jak z nami w dłuższe traski bys chodziła to może się przydac jednak. pewnie będą takie fragmenty trasy gdzie wszyscy będą musieli mieć psy na smyszy/linie, przez pare kilometrów, bo jak się puści kilka z psów luzem to reszta oszaleje. Może najpierw sobie to wypróbuj i zobaczysz. Raczej Duffel ciągnąć nie będzie bardzo, mysle ze guardy mu wystarcza, to byłaby po prostu wygoda dla ciebie ten pas i dla was ten amortyzator jak duffel czasem pociągnie to nie będzie takie nagłe szarpniecie tylko zamortyzuje to ta linka. I zapytaj weta o te stawy lepiej. a co do zawodów to PKP wita! ja tez raczej tak bede śmigac więc możemy razem się zapakować do pociagu.[/QUOTE]
Byłabym Ci bardzo wdzięczna, jakby mogła wypróbować sprzęt :) Wezmę w niedzielę te guardy i zobaczymy ;) Napisałam do naszej wetki i odpowiedziała mi, że większych przeciwwskazań nie ma, zwłaszcza,że Duffel od 1,5roku nie ma żadnych objawów.
Z zawodami to jeszcze zobaczymy ;) pewnie by mnie nie puścili samej pociągiem z psem ;)

Link to comment
Share on other sites

od razu samej - ze mna przecież! i pewnie ktos jeszcze z wawy będzie jechał. spoko wezmę sprzeta w niedziele. na rower ja się pisze!! tylko w tyle psów to może się zrobić niezły bordel ale zobaczymy. ja w każdym razie w sobote wyjmuje mojego grata i zaczynamy smiganko :) wanta bedzie wniebowzieta! a brasio niestety będzie z ucietymi .... w domu czekał...

Link to comment
Share on other sites

no ja mam nadzieje ze do soboty przynajmniej na chodnikach nie będzie już śniegu więc można jeździć, zimno tez nie jest więc spoko. mój tata zasuwa na rowerze cały rok a ma prawie 60 lat, to i ja moge, nie ?:) póki co bede jeździć tu po mojej okolicy na Białołęce coby się rozruszać trochę a potem może dalej, jak juz ciepło bedzie. ja jeżdze tak, że psy biegna obok więc mnie nie ciągną tak je nauczyłam, więc o życie się nie boję. poza tym z psami jezdze dośc wolno, żeby się nie wpakowały pod koła, więc jest ful relax. Ewa jakbys tak jezdziła jak ja to nic złego się nie stanie, spróbuj.

Link to comment
Share on other sites

Tylko trzeba pamiętać żeby zaczynać od małych odcinków i stopniowo wydłużać. Bieganie przy rowerze wymaga użycia innych mięśni niż takie zwykłe luźne biegi i psiaka trzeba przygotować. Shina dopiero w wakacje będzie mogła zacząć trening rowerowy, bo jeszcze za młoda więc tylko z Hexą mogę jeździć na razie..
A w sobotę jest ktoś chętny na spacer? Chcę Hexolinę rozruszać trochę, bo się kanapowiec z niej zrobił i tylko się przewala z łóżka na łóżko :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Teanka']@Ewa&Duffel : jasne żę guardy się nadają, każde szelki o ile są dla psiaka wygodne się nadają!
@Kiszkoff: Witamy serdecznie :) jeśli chcecie wpaść w ten weekend może wyślijcie informację na PW do Aaricii i podajcie jej swojego maila i wymieńcie się nr telefonu, żebyśmy wiedzieli czy mamy na Was czekać w przypadku spóźnienia..
A co do Waszego psiaka: na bardzo długie trasy jeszcze za młody jest, z 6-miesięcznym trzeba ostrożnie żeby go nie sforsować. Co innego latanie luzem a co innego 'wymuszony' wysiłek gdy jest przyczepiony do Was na smyczy..My oczywiście nie chodzimy po 20km jeszcze więc na razie OK, no a Wasz psiak będzie coraz starszy ale chciałam tylko na wszelki wypadek zwrócić na to uwagę.
@Usia: co do pasa to Ci się nie dziwię, też na Twoim miejscu bym go nie używała póki nie poczujesz się lepiej... to jednak obciążenie dla kręgosłupa a Twoja suńka do słabych nie należy:)...[/QUOTE]

Choroba, jakoś mi się zapomniało, że Tajmyr ma dopiero 6 miesięcy! Faktycznie za młody na dogtrekking jeszcze, a już nawet mi się podobała opcja wyjazdu na ten Puchar Polski w Pawełkach! W regulaminie stoi jednak jak byk "
Minimalny wiek uprawniający psa do startu to 1 rok, maksymalny wiek uprawniający do startu to 9 lat. " :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A to ciekawe....czyli ze niby Keniusia za poltora roku juz za stara bedzie....hihihi

Ps pies, ktory wygral zeszloroczne MŚ Agility mial wlasnie 9 lat....;)[/QUOTE]

Starsze psy niż 9lat muszą chyba mieć jakieś badania dopuszczające, tak jest napisane w regulaminie. Mnie interesował ten dolny limit, na górny nie zwracałem za bardzo uwagi.:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiszkoff']Starsze psy niż 9lat muszą chyba mieć jakieś badania dopuszczające, tak jest napisane w regulaminie. Mnie interesował ten dolny limit, na górny nie zwracałem za bardzo uwagi.:-([/QUOTE]

Tak, trzeba mieć notkę od weta że pies jest w dobrym zdrowiu i może startować;)

Link to comment
Share on other sites

W tym tygodniu z natłoku obowiązków mam rzadko czas na sieć, i dopiero teraz przebiłem się przez wątek.

Pies ze zdjęcia to Korek, czyli Corcho de Sierra de Avila - Podenco Ibicenco de Pelo duro, więcej szczegółów podczas spaceru w niedziele :).

Potwiedzamy obecność w niedzielę, czy i tym razem spotykamy się o 9. koło Mc_kupy, bo zaczynam się gubić?

P.S

Monia&Hexa jeśli wybieracie się w niedziele możemy was zgarnąc 8.40 z tego miejsca co ostatnio was zostawialśmy.

salu2
Kuba/Korek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba_r']Potwiedzamy obecność w niedzielę, czy i tym razem spotykamy się o 9. koło Mc_kupy, bo zaczynam się gubić?

P.S

Monia&Hexa jeśli wybieracie się w niedziele możemy was zgarnąc 8.40 z tego miejsca co ostatnio was zostawialśmy.[/QUOTE]Teraz będziemy zwiedzać kępę potocką, spotkanie o 9 przy placu zabaw.

Jak mnie choroba nie rozłoży to się wybieramy i jak to nie problem to chętnie się z Hexą zabierzemy z Wami :). Hexa grzeczniej jeździ i nie trzeba jej będzie wygrzebywać spomiędzy siedzeń ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaricia']kiszkoff mogę Wam psa "pozyczyc" jednego, w końcu mam dwa :) poza tym zawsze mozecie pojechac i iśc bez psa jako towarzysze, tak, zeby zobaczyc jak to jest i poznac ludzi no i dobrze sie bawic, of kors :)[/QUOTE]
Dzięki za jak nie wiem co, ale nie sądzisz, że sama propozycja "pożyczania" psa osobie, której jeszcze się na oczy nie widziało jest dość zaskakująca?:lol: Spoko on live przegadamy sprawę.
Pojechać bez psa? Dobrze, że Tajmyr słabo czyta!:lol: A poważnie to ta opcja nie wchodzi w grę, żeby go zostawić, bo i tak dostaje depresji jak siedzi sam 8 godzin. Kiedyś przestał nawet jeść i zaczął dopiero w weekend jak byliśmy całe dni razem! Nawet wołowiny gotowanej nie ruszał!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aaricia']to był taki żarcik :) ale gdybym brała 2 psy to moglibysmy isc cała nasza grupką i mógłbyś z Werą prowadzić jednego z moich psiaków :)[/QUOTE]
Fajnie! Jestem za! Ja dopiero dziś Werce powiedziałem, że może pojedzie na 25km-owy masz, ale spokojnie to przyjęła. Może wybrać ten dłuższy dystans?:lol: Pogadamy zobaczymy, mi się jeszcze tam w Pawełkach podoba opcja spania w namiocie!:multi:

Link to comment
Share on other sites

gdzie o której i kiedy! to najważniejsze proszę o konkrety!
nam pasuje las bielanski kolo uksw ,a co do żagielka to może i wejdziemy ale bez psów za to jest pubik blizej samego kanalku gdzie z psami mozna wchodzic do srodka :) tam gdzie laweczki sa na zewnatrz
wiec nie powinno byc problemu chyba :) jeszcze zalezy ile nas bedzie ^^

i czy kepa potocka to to samo co park kaskada? bo mi sie zawsze myla,bo park kaskada to tam kolo słodowca ,ustalcie gdzie dokladnie ebde wdzieczna :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...