Jump to content
Dogomania

Aza - śliczna 7mies. sunia a'la bokserek - ODESZŁA...


Marka

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No ,, :) troche odetchnęłam Eurydyko
ale podam na wszelki wypadek ( bo jednak tego cukru to ma ZA duzo)

Tak na szybko -------

profil nerkowy
Mocznik, kreatyninę, sód, potas
profil wątrobowy
ALT, AST, AP, BILIRUBINA, GGT, kwasy żółciowe
profil trzustkowy
AMYLAZA, LIPAZA, TRYPSYNA, GLUKOZA
profil sercowy
AST, ALT, LDH


Glukoza - to "cukier krwi". Wzrost poziomu tego parametru może być czynnikiem wskazującym na cukrzycę, niedobór może powodować drgawki, omdlenia czy śpiączkę. Niezwykle istotny parametr przy leczeniu pacjentów z cukrzycą.


Mocznik - wskazuje na czynność nerek. Wzrost poziomu tego parametru zwany jest azotemii i może być wywołany schorzeniami wątroby, nerek, serca, zatkania cewki moczowej, wstrząsem czy odwodnieniem.

ALT / AIAT (aminotransferaza alaninowa) - jest bardzo ważnym wskaźnikiem funkcji wątroby, wzrost świadczyć może o uszkodzeniu tego narządu, nie pozwala stwierdzić przyczyn tego uszkodzenia.



PLT lub TRO (płytki krwi lub trombocyty) - są wskaźnikiem efektywności układu krzepnięcia krwi, płytki krwi odpowiedzialne są za tworzenie skrzepów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zabiegów operacyjnych.


GRANS i L/M (granulocyty monocytem limfocyty/monocyty) - są to różne rodzaje krwinek białych. Ich wzajemny stosunek wskazuje na możliwość występowania infekcji czy stanów zapalnych w organizmie.

Ale rzeczywiście ocenia się wszystkie wyniki razem wzięte !!!! A z glukozą to mi sie nie podoba :evil:

Link to comment
Share on other sites

Erytrocyty i hemoglobina ??
Gdyby bylo za malo => anemia


- leukocyty 12,10 (norma 6-12)
moga byc podwyzszone przy kazdym stanie zapalnym, OK


- plytki krwi 684 (norma 200-580)
prawdopodobnie dlatego, ze jest odwodniona - zbyt gesta krew

- paleczkowce 6 (norma 0-3)
- segmenty 54 (norma 60-77)
- limfocyty 40 (norma 12-30)

to sa rodzaje leukocytow

-AIAT 54 (norma 3-50)
moze wskazywac na uszkodzenie watroby,
ale to nie jest duze podwyzszenie, wiec ok

Glukoza 184,5 (norma 70-120)
?????
Moze po podaniu dozylnym glukozy !!!
Czyli wynik bez znaczenia.
W przeciwnym razie, tak wysoka glukoza
moglaby by swiadczyc o uszkodzeniu powaznym trzuski
juz zahaczjacym o wyspy insulinowe.
Ztreszta trzustka tez moze byc w stanie zapalnym, niewydolna
niezaleznie od tego wyniku.


mocznik 47,4 (norma 20-45)
lekka niewydolnosc watroby, nerek ale tez bez przesady


To tyle mojej wiedzy medycznej ;-)
Pytanie w jakim stanie jest jej brzuch czy jest napiety i bolesny
i czy mozna je dac leki rozkurczajace np. No-Spe,
biorac pod uwage zaleganie kalu itd.
Oczywiscie to jest pytanie do weta, ja nie wiem.
Ale moj pies , ktory przez 3 doby nie jadl i nie wstawal prawie
z poslania a jak wstal to stal, ozdrowial po No-Spie w ciagu kilku
godzin. Oczywiscie to bylo zwykle zatrucie i antybiotyk tez dostal,
ale ozyl wyraznie jak mu odpuscil brzuch.

POdaj konto, to cos wplace. NIewiele bo juz wplacalam i na starachowice i na pieska z poderzenietym gardlem, ale zawsze cos.

Pzdr,
Dorota

Link to comment
Share on other sites

dobre wiesci, Aza ma sie lepiej (w hotelu dorwalam sie na moment na kompa, przepraszam, ze na PW nie odpowiadalam, w kolejnej przerwie szkolenia odpowiem)

o 7ej rano widzial ja wet, dostala antybiotyk, lek oslonowy na watrobe i lewatywe i wreszcie sie troche oproznila, nie ebdzie juz jej tak bolalo

sama weszla po schodach u lekarza,
na widok innego sznaucera (rano o 6ej jak ja wynioslam na siusiu, ktore robi tylko nadworze) podniosla siersc i a jednoczesnie podeszla do sznaucerki olbrzymki (tamta tez leczona na babesioze) i machala do niej ogonem

Azunia sie rozglada za wszystkim co robie

dzis posiedzi troche sama w domu, ja jestem na szkoleniu pod Wawa, ale mama moja wpadnie do niej w ciagu dnia na chwilke a potem moj maz ja przejmie pod opieke, a ja wroce na noc, zeby sama zobaczyc jak sie malutka ma

lekarz powiedzial, ze wyniki nie sa takie zle (dzis widzial wszystko sam na papierze, bo wczoraj tylko telefonicznie rozmawialismy) i zaczynamy rekonwalescencje

dla mnie to znaczy ze Aza bedzie zyla:)

Link to comment
Share on other sites

[b]lekarz powiedzial, ze wyniki nie sa takie zle (dzis widzial wszystko sam na papierze, bo wczoraj tylko telefonicznie rozmawialismy) i zaczynamy rekonwalescencje
[/b]

No dobrze :) ale czy wiadomo co Azie dolega ? :cry: Czy lekarz postawił diagnozę ??

Link to comment
Share on other sites

KOchane Dziewczyny,

Wielkie dzieki dla Agnieszki, Joli, Doroty i Avii za wsparcie finansowe dla Azuni. Na te chwile Wasze wplaty daly w sumie 160 zl, za co ogromnie dziekujemy.

Nie wiem ile dzis wyniesie rachunek, poprosilam, zebym mogla go jutro zaplacic, wiec jutro napisze.


Zaraz wstawie fotki Azuni, beda ciekawe z ogrodka, ale znowu mamy regres w jej zdrowiu.

Nie chce caly czas jesc, strzykawka podajemy jej wywar z kurzych lapek ze zmielonym ryzem, ale to doslownie odrobine, bo potem znowu wymiotuje.

Avii, pytalas o diagnoze, to nie jest w przypadku malej niestety takie jednoznaczne. Dostala lek na babesioze (bo takie sa objawy), ale ze byla niedorzywiona, nieodrobaczona i jadla dziwne rzeczy to jej organizm zalapal pewnie jeszcze jakas infekcje taka ogolna oslabiajaca biedne psisko.

Dzis mimo oslabienia ucieszyla sie na widok jamniorow i probowala za nimi truchtac, potem nie miala juz sil i nieslismy ja do samochodu. Teraz lezy i odpoczywa. A rano znow wycieczka do weta.

Link to comment
Share on other sites

Zdrowka dla sunieczki.
Strasznie bym chciala pomoc ale niestety dzisiaj wydalam ponad 70 zl. na weterynarza i brak luznej kasy :cry:
Szczegolnie mi sa bliskie szczeniaczki ze schroniska poniewaz moja sunia jest wizeta wlasnie ze schroniska.
:kciuki: :kciuki: za sunie zeby wyzdrowiala

Link to comment
Share on other sites

Azunia ze mna w ogrodku
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20i%20ja.JPG[/img]
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20i%20ja1.JPG[/img]

ogladamy brzuszek
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20i%20jabrzuszek.JPG[/img]

a teraz seria kto mnie znajdzie:)
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20pod%20tuja.JPG[/img]
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20schowana.JPG[/img]
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20schowana1.JPG[/img]
[img]http://eurydyka.jamniki.com/Aza%20schowana2.JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

Eurydyka stokrotne dzięki za wieści od naszego malucha i zdjęcia :buzi: Pojutrze powinnam dostać przelew z mojego ukochanego zusiku, więc jak tylko zjawia sie te bajonskie sumy :lol: podeslę dla Azuni jeszcze trochę złotówek. Żeby tylko wyzdrowiał skarbek :Dog_run: :kciuki:
Posyłam dużo wirtualnych całusów i głaskanców.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny drogie, ogromnie dziekuje za wszystkie maile, przepisy, pieniazki, to naprawde bardzo wazne dla Azy wsparcie a dla mnie psychiczne

ladnie dzis spala (chociaz o 4ej ja wypuscilam do ogrodka i potem chwile spalam sama w ogrodku pod kocem, ale wrocilysmy bo mi zimno bylo na lezaku o 4rano jak wstaje slonce a ona tez powinna byc w ciepelku)

o 5.30 niestety znow wymiotowala (woda + zolc) i znowu chciala do ogrodka (lezy sobie teraz w kaciku i odpoczywa

spytam dzis weta o karme taka specjalna dla niej, avii radzila mi odejsc od wywaru na rzecz tej karmy

zaraz jedziemy do weta, zeby zdazyc przed szkoleniem, w ciagu dnia bedzie u mojej mamy

Aza w ogole jest bardzo towarzyska, tj na mame sie wczoraj prawie obrazila, ze jej 4 godziny nie bylo:) a przeciez mama tez musi zarabiac na zycie

ciekawa jestem jaka Aza bedzie jak juz wyzdrowieje, bo to ze slicznotka bedzie to nie watpie, ale ciekawia mnie jej cechy charakteru, na pewno jest pieszczochem:)

Link to comment
Share on other sites

Aza znowu wymiotowala i dzis bedzie rtg z kontrastem robiony albo w Hematowecie albo na Lencewicza, bo jest jeszcze podejrzenie, ze moze miec jakies obce cialo i stad te meczarnie malutkiej.

Jest ryzyko, ze bedzie operowana, ale najpierw wszystko zrobimy, zeby tego uniknac, bo w tym stanie ona tego po prostu moze nie przezyc.

Nawet nie wiecie jak mnie emocjonalnie wykanczaja jej dobre stany z duzym regresem potem, takie chwile radosci a potem dol...Ale walczymy o maluszka dalej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...