Jump to content
Dogomania

Piękny, rudy, duży Golin ZNALAZŁ SWÓJ WYMARZONY DOM!


pietrucha204

Recommended Posts

@beka

Golin był w klinice na początku czerwca - ze względu na zaostrzony stan skóry. Wtedy został przy okazji wykastrowany. Od wetki dostałam takie info:

[I]"zmiany na skórze tego psiaka prawdopodobnie związane sa z atopowym zapaleniem skóry powikłanym alergią pokarmową, wymaga to długoterminowej pielegnacji:
Otifree - preparat do czyszczenia uszu 1 raz dz przez najbliższe 14 dni
Oridermyl - krople , które maja wyleczyć stan zapalny kanałów słuchowych zewnętrznych 2 razy dz przez 14 dni
niestety kanały słuchowe są bardzo zmienione ze zgrubiałą skórą małżowin usznych - wynika to z przewlekłego stanu zapalnego tych kanałów słuchowych ; przy atopowym zapaleniu skóry niestety zapalenie kanałów słuchowych toczęśc tej choroby
Vetaraxoid - 3 tabl dz przez najbliższe 10 dni a później będziemy zmniejszać dawke ale to dopiero po kontakcie telefonicznym i omówieniu reakcji na ten lek ( działa przeciwświadowo i przeciwzapalnie )
Kerabol - 30 kropli dz do wyczerpania opakowania ( zawiera dużo biotyny i cynku potrzebnych do regeneracji skóry )
Gammolen - 6 kapsułek dz przez 10 dni ( zawiera wielonienasycone kw.tłuszczowe potrzebne również do regeneracji skóry )
Tran ( jeśli dałam bo nie jestem pewna ) 3 kaps dz
Advocate spot na skórę ( nakropić w przedziałki pomiedzy włosy bezposrednio na skórę w kilka punktów- działa przeciw nużycy, świeżbowi, kleszczom i pchłom- choć generalnie wykluczam udział pasożytów zewnetrznych
na dzień dzisiejszy wykluczam grzybicę bo w naszej hodowli nic jeszcze nie urosło

bezwzględnie należy przestrzegać diety [B]nie wolno dawać nic poza ta karma RC Hypoalergenic[/B] [B] !!! [/B]i leki"[/I]

Czyli - miał badania na grzyba, miał na pasożyty, została postawiona teza o alergii, którą miała potwierdzić/wykluczyć karma Royal. Trochę mu się polepszyło (ale nie wiadomo czy po karmie, czy raczej po lekach). W każdym razie od jakiegoś czasu je Eukanubę Lamb&Rice i nie jest chyba gorzej. A zawsze nieco taniej...
Miał badania krwi, nie pamiętam już czy tarczycy - generalnie dokładne wyniki na pewno wyślą, jeśli poprosimy.
Ja cały czas mam lęk, że to jednak może być pasożyt.

@juliaikamil
Sprawdzę ile mogłyby mniej więcej kosztować te badania w Radomiu. Prawdopodobnie będą tańsze niż w Wawie.

@wszyscy
Dziękuję Wam bardzo, że jesteście.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

był dzis u mnie Pan Vet, od czasu do czasu na dzien lub dwa zostawia mi pod opiekę swojego Onka, duza wersja tuptusia. Pokazałem mu golina. Jak twierdzi " na oko" to schorzenie na podłozu hormonalnym. Mowi ze objawy są " symetryczne" a przy alergi lub pasozytach jest inaczej

Link to comment
Share on other sites

Witam, dostalam link na pw w sprawie Golinka;)
Nie chce sie wymadrzac...ale powinniscie zaczac od dokladnego przebadania chlopaka-hormony tarczycy(robi sie razem z cholesterolem), watrobowe, nerkowe,cukier i morfologie z wymazem...byc moze przyczyna jego problemow ze skora tkwi wewnatrz...u nas takie badania kosztuja okolo 60zl-65zl , jesli nic nie wykaza bedzie chociaz wiadomo gdzie szukac problemu...czyli zostanie opcja alergia lub pasozyty skorne...ja zawsze biorac wiekowego tymczasowicza namawiam jego sponsorki na takowe badania, wtedy jest wiadomo w jakiej kondycji jest psiak i ewentualnie jakie leki powinien dostawac , jaka dostosowac diete...wiem ze przy waszych problemach finansowych jest to dosc spory koszt, ale mysle ze w tym wypadku bylo by to wrecz wskazane...

Link to comment
Share on other sites

Szkoda mi się zrobilo tego Golinka i pytalam tel. Arktykę ,czy w razie czego mialaby miejsce w boksie wewn.w budynku miejsce dla niego ,ale chyba nie tylko dlugi Golina ,ale i wersja przejęcia psa przez fundację niem . i spore koszty leczenia psa u nas uniemożliwiają umieszczenie go w kolejnym hoteliku.
Pomyślalam o tym hoteliku ,bo ma wewnętrzne boksy, kojce są też w budynku no i nieco taniej jednak ,gdyby nie udalo się z ta fundacją a psa nie byloby gdzie umieścić. zdaję sobie sprawę z duzego dlugu za hotelik i trudnej choroby psa oraz kosztów /.Tak na wszelki wypadek napisalam tylko .

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłam jak było z tymi badaniami. W Redline nie miał badanych hormonów i tarczycy niestety.
Dzwoniłam też do Pankracego, żeby się zorientować kiedy u nich jest dermatolog. Oprócz dzisiaj, w najbliższych dniach ma dyżury nocne 21, 22 i 23.10 (od 22 do rana).
Z Niemcami nic jeszcze nie wiadomo, wieczorem może się dowiem, na jakim to jest etapie.
Byłoby cudownie, gdyby na ten moment mogli wesprzeć finansowo leczenie, adopcja do nich to jeszcze inna sprawa, nie łączę tego.
Co do przenoszenia go w inne miejsce - sensowne byłoby w zasadzie tylko znalezienie tańszego lub bezpłatnego tymczasu (ale to byłby cud).

Tymczasem priorytetem musi być wybadanie co mu jest (dlatego zaczęłam z tymi Niemcami, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś w Polsce zechciał adoptować chorego olbrzyma... a u nich się tacy mogą znaleźć). I spłata długu u Jamora.

Żeby zbadać go w Radomiu potrzebujemy transportu. Kto jest z Warki? Albo Radomia? Ja kojarzę kilka dziewczyn z Radomia, popytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='logowanie_nie_dziala_gos']Sprawdziłam jak było z tymi badaniami. W Redline nie miał badanych hormonów i tarczycy niestety.
Dzwoniłam też do Pankracego, żeby się zorientować kiedy u nich jest dermatolog. Oprócz dzisiaj, w najbliższych dniach ma dyżury nocne 21, 22 i 23.10 (od 22 do rana).
Z Niemcami nic jeszcze nie wiadomo, wieczorem może się dowiem, na jakim to jest etapie.
Byłoby cudownie, gdyby na ten moment mogli wesprzeć finansowo leczenie, adopcja do nich to jeszcze inna sprawa, nie łączę tego.
Co do przenoszenia go w inne miejsce - sensowne byłoby w zasadzie tylko znalezienie tańszego lub bezpłatnego tymczasu (ale to byłby cud).

Tymczasem priorytetem musi być wybadanie co mu jest (dlatego zaczęłam z tymi Niemcami, bo nie wyobrażam sobie, żeby ktoś w Polsce zechciał adoptować chorego olbrzyma... a u nich się tacy mogą znaleźć). I spłata długu u Jamora.

Żeby zbadać go w Radomiu potrzebujemy transportu. Kto jest z Warki? Albo Radomia? Ja kojarzę kilka dziewczyn z Radomia, popytam.[/QUOTE]


rozumiem, że 23.10. tzn. dyżur w nocy z 23 na 24? mogłabym chyba wtedy pojechać, jeśli zdobędzie się kase na veta to ja pojade za darmo, moim wkładem będzie paliwo... :) gos odezwij się na PW.

Link to comment
Share on other sites

Julio!
Ogromne dzięki za deklarację zabrania Golina do weta. To dla niego wielka szansa.
Mamy tydzień na zebranie kasy, musi się udać.
Jutro postaram się ustalić dokładnie, ile badania będą kosztowały u nich.

Pietrucha - świetny bazar. Dziewczyny, zaglądajcie, podrzucajcie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Gos, rozmawialam z kolezanka z fundacji Jak Pies z Kotem.
Skontaktuj sie z nią (na dogo Olga 132)
albo przez strone fundacji
[URL]http://www.fundacja.jakpieszkotem.org/[/URL]

Mogą użyć konta do zbiórek ale chce obgadać szczególy[/QUOTE]


rozmawiał ktoś z tą fundacją? Gos wiesz coś? wydaje mi się, że nie ma co czekać trzeba jak najszybciej wystawić aukcje. przecież on nie może wrócić do schronu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...