Jump to content
Dogomania

Zumi- 3,5m-czna "krówka" -MA DOM-zostaje w DT!


pati-c

Recommended Posts

Przeczytałam calutki wątek i wiecie co łatwo jest oceniać innych . Powiedzcie kto z was był w takiej sytułacji jak Pati-c ? Ja byłam i też dopiero w momęcie jak miałam psa oddać zrozumiałam ,że nie mogę , nie tylko ze względu na siebie ale też na mojego 2 psa ( niesamowicie się zżyły) . Pomyślcie ,zanim zaczniecie oceniać . Oddanie Tymczasa który jest u nas parę miesięcy to bardzo cięszka sprawa , a najczęściej decyzja o zostawieniu zapada właśnie wtedy jak trzeba psa oddać . Pati-c rozumiem Cię !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anja2201']Przeczytałam calutki wątek i wiecie co łatwo jest oceniać innych . Powiedzcie kto z was był w takiej sytułacji jak Pati-c ? Ja byłam i też dopiero w momęcie jak miałam psa oddać zrozumiałam ,że nie mogę , nie tylko ze względu na siebie ale też na mojego 2 psa ( niesamowicie się zżyły) . Pomyślcie ,zanim zaczniecie oceniać . Oddanie Tymczasa który jest u nas parę miesięcy to bardzo cięszka sprawa , a najczęściej decyzja o zostawieniu zapada właśnie wtedy jak trzeba psa oddać . Pati-c rozumiem Cię ![/quote]

szkoda, ze nie rozumiesz drugiej strony :cool1: ktorej obiecano psa, ktora przygotowala dom i serce na jego przybycie i jechala przez pol Polski zeby uslyszec, ze psa nie dostanie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']szkoda, ze nie rozumiesz drugiej strony :cool1: ktorej obiecano psa, ktora przygotowala dom i serce na jego przybycie i jechala przez pol Polski zeby uslyszec, ze psa nie dostanie :cool1:[/QUOTE]

Nie mówię ,że nie rozumiem ,staram się tylko pokazać jak to wygląda ze strony DT , to wcale nie jest takie proste jak się zdaje .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']Nie mówię ,że nie rozumiem ,staram się tylko pokazać jak to wygląda ze strony DT , to wcale nie jest takie proste jak się zdaje .[/quote]

to moze wypadaloby dopisac, ze rozumiesz tez druga strone?
to tak to brzmi jakby ktos majac zal do pati-c robil jej wielka krzywde niczym nie zasluzona a chyba nie do konca tak jest :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']Nie mówię ,że nie rozumiem ,staram się tylko pokazać jak to wygląda ze strony DT , to wcale nie jest takie proste jak się zdaje .[/QUOTE]

mysle ze wiekszosc z nas wie jak trudne jest oddanie psa z Dt...
co nie zmienia faktu-stalo sie jak sie stalo-wielka szkoda-ale pati-c-nie dosc ze zwodzila Panstwa to jeszcze tu tlumaczy sie jakos tak nieporadnie i smiesznie zamiast napisac-zachowalam sie zle, strasznie mi glupio, to moja wina...

od poczatku watku pisze jaka ta Zumi sliczna i cudowna(wierze ze tak jest)ale zdaje mi sie ze od poczatku pati nie chciala malej oddac...do tego-mamy dokladny opis- zapewnianie ze oddzwoni i siedzenie cicho, mowa ze nie moze teraz rozmawiac bo cos tam, zwlekanie do ostatniej chwili- to nie jest dorosle zachowanie...tak zachowuja sie 14sto latki...wystarczylo tylko powiedziec-przepraszam, nie jestem gotowa malej oddac...

za swoje decyzje bierzmy odpowiedzialnosc...bo to wlasnie my-dogomaniacy-i tez pati-c-mamy byc przykladem ludzi odpowiedzialnych rozwaznych itd:shake:

drodzy Panstwo- tez kiedys bylam w trudnej syt- o szczeniaka Imbirka doslownie walczyly dwa cudowne domy-obie rodziny swietne, a ja musialam podjac decyzje do ktorego szczenior trafi...normalnie prawie jak casting to bylo:shake: wybralam jeden z tych domow,ale drugiemu(zakochanemu tez po uszy w imbirku)od razu podeslalam zdjecia innych szczeniat...mimo ze mieli opory zdecydowali sie uratowac Bernisie-kuleczke ktora ktos wyrzucil na smietnik, i ktora cala dogomania przewiozla im przez pol Polski...i teraz-oba-juz dorosle psy-maja swietne domki...wiem ze sie zraziliscie do nas, do dogomanii, ale pamietajcie-jest wiele psich serc ktore marza by was pokochac...:cool1:

pati- Tobie i malej Zumi zycze wiele szczesicia bo wiem, ze mala trafila do swietnego domu i ze bardzo ja kochasz

Link to comment
Share on other sites

Przebrnęłam przez wszystko, rzadko się wypowiadam na dogo jak widać po ilości postów ( dla wielu dogomaniaków to wyznacznik wiarygodności piszącej osoby...niestety ) i wybaczcie, ale podzielę sie swoim zdaniem.
Świetnie, że Zumi ma wspaniały domek - co do tego nie ma wątpliwości )
Jednocześnie uważam, że w całym tym wątku zabrakło jednej najważniejszej rzeczy : słowa "przepraszam" skierowanego od Pani pati-c do Państwa z Krakowa.
Rozumiem emocjonalne przywiązanie ( dlatego też za bardzo się nie wyrywam do bycia chociażby dt bo nie wiem czy bym sobie poradziła , a dom z gumy nie jest), ale osobiście uważam, że zgłaszając się do bycia dt trzeba umieć nad tym zapanować. A jeśli sie nie uda ( czego też nie potępiam ) to uczciwie zaraz po podjęciu decyzji poinformować potencjalnych zainteresowanych. To i uczciwe i dorosłe.
Gdybym chciała adoptować drugiego psa i zrobiła trasę, na końcu której okazałoby się, że osoba mająca mi wyadoptować psa dopiero na miejscu mnie informuje o decyzji to nie byłabym aż tak grzeczna jak ci Państwo.
A wystarczyłoby powiedzieć nawet dzień wcześniej - chociaż to i tak dla Państwa szok.
Proszę się nie zrażać, fakt to niekorzystnie rzutuje na dalszą chęć adoptowania psa z dt, ale też nie każda osoba prowadząca dt jest taka.
I nie rzucajcie się na mnie broniąc Pani pati-c, bo czy tego się chce czy nie, nie zachowała się ładnie. Wiele psów szuka domów, jeśli osoby zainteresowane poczytają o takich kwiatkach to raczej zapału to w nich nie wzbudzi, a odbije się na losach psów poszukujących.

Link to comment
Share on other sites

I co mają na celu te posty? żadna ze stron się nie wypowiada.
Słowo przepraszam, jest ważne nie na forum (choć i tu było) ale w prawdziwym świecie.
Kto chciał, to sobie ulżył.
Mógłby ten wątek być już tylko wątkiem Zumki, szczęśliwej w nowym domu.

Link to comment
Share on other sites

Czemu mają służyć? A może temu, aby uzmysłowić, że źle ktoś postąpił?
Ciekawe, jak osoby nielubiane, ewentualnie nieznane na dogo coś zrobią, to postów na ten temat jest od zatrzęsienia przez 30 stron, jak jedna z osób z kręgu wtajemniczonych to się temat stara uciąć.
Skoro temat tutaj wypłynął, skoro pati-c tutaj usiłowała zrzucić winę na Państwa z Krakowa to i tutaj moim zdaniem powinna ich przeprosić.
Przeprosin typowych nie było, bo oprócz tego słowa było jeszcze ze sto innych usiłujących pokazać, że to nie jej wina.
Zawsze można wydzielić temat. Tyle, że jak podejrzewam zostanie on uprzątnięty z niewygodnych postów, temat znowu będzie przypominał peany na cześć dt i sprawa się zakończy właśnie tak.
Też nie mam zamiaru więcej pisać, mam swoje zdanie i wiem już czego unikać przy ewentualnej chęci adopcji drugiego psa.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, jak to jest oddać psa i ryczeć, a jak nie oddać, bo się nie chciało, nie umiało, więc DS nie pasował, chocby był idealny. W szczytowym momencie miałam trzy psy.
Gdybym była na miejscu kandydatów na psa, szlag na miejscu by mnie trafił, ale pewnie natychmiast bym ruszyła szukac innego psa zamiast stwierdzić, że zostałam tak zraniona, że musze ochłonąć i pomyśleć. Rozumiem Pati, choć rozumiem też Capricę i Jej Partnera. Niefajna sytuacja, nieco toksyczna, budząca niesmak, wstyd i niechęć, ale trzeba ochłonąć i działać dalej.
[B]Caprico[/B], nie zastanawiajcie się długo, tylko ruszcie na poszukiwania. Mokry nosek na policzku o 5 rano potrafi szybko zagłuszyć żal i irytację. Na utrate psa w taki czy inny sposób najlepiej robi inny pies. Naprawdę.
[B]Pati[/B], wiem, że było trudno, decyzje nalezy podejmować mimo wszystko tak, by nikt nie ucierpiał (wiem, łatwo powiedzieć, sama tego nie potrafię w 100%) lub minimalizować "straty w ludziach". Tak czy inaczej gratuluję Zumi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...