Jump to content
Dogomania

Zumi- 3,5m-czna "krówka" -MA DOM-zostaje w DT!


pati-c

Recommended Posts

Zumi jest efektem mojego dwukrotnego pobytu w koszalińskim schronisku. Sunię pierwszy raz widziałam 2 tyg.temu- w grupie szczeniaków była najsmutniejszą bidulką,siedziała z boku i widać było ,że coś jest z nią nie tak. Po powrocie do Wawy nie mogłam przestać o niej myśleć. Dwa dni temu znowu byłam w Koszalinie i wiedziałam już,że nie mogę jej tam zostawić. I w ten sposób trafiła do mnie na dt :)

Sunia ma 3,5m-ca i waży 8kg,więc jak dorośnie będzie sporym psiakiem.
Ma problemy żołądkowe (biegunki) i ze stawami (tylne łapy są słabe i widać,że nie mają normalnej sprężystości). Trzeba małą odkarmić, dowitaminizować i wspomóc odpowiedni rozwój stawów. Dziś konsultacje u weta.
Z charakteru Zumi jest mega przylepą. Chodzi za mną krok w krok, uwielbia się przytulać i być miziana po łaciatym brzuszku :) Jest spokojnym szczeniakiem, nie ma zapędów dewastatorskich, bawi się grzecznie swoimi zabawkami,ale najbardziej lubi połozyć się obok człowieka. Słodziak z niej nieziemski :loveu:
Co ciekawe,biorąc pod uwagę jej wiek, nie załatwia się w domu. Do tej pory w domu tylko raz nasiusiała.

Kontakt w sprawie adopcji:
698 616 250
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

A oto Zumi:
[IMG]http://img188.imageshack.us/img188/1158/2009cd524.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A do tego bardzo grzeczna :-D

Właśnie wróciliśmy od weta. Mała została odrobaczona, dostała też preparat witaminowo-mineralny. Za 10 dni ponowne odrobaczanie. Z nóżkami nie jest tak źle. Mięśnie są zupełnie niewyrobione i stąd te niewielkie problemy z chodzeniem. Zumka pobryka trochę z Pepkiem po łące i przy dobrym karmieniu wszystko powinno szybko wrócić do normy :)
Okazało się też,że sunia ma nie 3,5m-ca, a 3,może nawet ciut mniej. Wniosek taki,że docelowo będzie duża (teraz sięga mi do połowy łydki,a mam 167cm wzrostu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati-c']
Okazało się też,że sunia ma nie 3,5m-ca, a 3,może nawet ciut mniej. Wniosek taki,że docelowo będzie duża (teraz sięga mi do połowy łydki,a mam 167cm wzrostu)[/quote]


... i przez tę "dużość" właśnie o mały włos Zumi nie zostałaby warszawianką :shake:.
Bo gdy ją pati-c zobaczyła po dwóch tygodniach, prawie zemdlała z przerażenia :diabloti:
- że niby TAK STRASZNIE urosla :diabloti:

( w domyśle: jak ja wydam TAKIEGO WIELKIEGO psa?:eek2:)

...Cudna jest, i pati też jest cudna, zę ją wzięła :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati-c']:diabloti::diabloti:
Teraz mdleję z przerażenia jak ja wydam TAKIEGO WIELKIEGO SŁODZIAKA :loveu:


[/quote]

pati - bądź twarda :happy1:

pamiętam, jak w schronisku wyliczałaś z dumą, ile to miałaś tymczasów - i ze NADAL masz JEDNEGO PSA :diabloti:

...choć właściwie - czy musimy upierać się przy ilosci psów: jeden? :siara:

Link to comment
Share on other sites

kinga- nadal mam takie założenie :roll: :eviltong:

Agnieszka(Visenna)- mała jest do adopcji, im szybciej znajdzie się dobry i odpowiedzialny dom tym lepiej- Zumi błyskawicznie się zżywa i lepiej by było jakby swoje psie uczucia mogła lokować na stałe u jednej, niezmiennej osoby

Kontakt:
698 616 250
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img33.imageshack.us/img33/8615/2009cd535.jpg[/IMG]

Nocka minęła spokojnie. Mała przespała całą leżąc na poduszce przy mojej głowie. Po porannym, b.wylewnym witaniu wyszliśmy na dwór- koopka nadal pozostawia wiele do życzenia. Cały czas nie mogę wyjść z podziwu,że tak młody psiak nie brudzi w domu,tylko ładnie załatwia się na dworze :-o

Link to comment
Share on other sites

Zumka została dziś "przetestowana" u moich dziadków ;) Mała ma świetny, b.zrównoważony charakter. Nie ma oporów wchodzić ze mną na nieznany teren- nowy dom, winda, nowe mieszkanie, nowi ludzie- jest b.zainteresowana,ale spokojna -ciekawski typ ;) Na dworze pilnuje się rewelacyjnie, nie robią na niej zbyt wielkiego wrażenia autobusy, rowerzyści, biegające dzieci- przystaje momentami zdziwiona,ale nie ma w niej paniki lub agresji lękowej.

jeszcze pięć kroków i polecę:
[IMG]http://img259.imageshack.us/img259/9826/2009cd550.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Kolejna spokojna nocka za nami :)

Poranna koopka już niemal idealna ;) Mała robi się coraz bardziej rozbrykana- zaczyna zaczepiać Pepka do zabawy, widać też,że czuje się swobodniej.

Nauczyła się wskakiwać na "hop" do auta. W czasie podróży nie ma z nią najmniejszego problemu- grzecznie siedzi na tylnym siedzeniu. Nie ma choroby lokomocyjnej.

Jest bystra-szybko łapie co jej wolno,a czego nie.
Naprawdę rezolutny szczenior :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...