Jump to content
Dogomania

Agis już się uśmiecha i pilnie szuka sponsora. pomocy!!


Recommended Posts

Podobno wg jednej z filozofii życia człowiek ma to o czym myśli, czyli np. pozytywne myslenie czyni szczęśliwym.
Ja nawet snie o psach, więc wszędzie natykam sie na psy właśnie.
Tylko dlaczego te najbardziej skrzywdzone i cierpiące?.....

Tego psa widywałam dość często w parku lub w jego okolicach. Zawsze na smyczy i w kagańcu, z kobieta lub mężczyzną. Jego chorobę widziałam z daleka, jednak nie zaczepiałam tych ludzi.

Tego dnia jednak nie wytrzymałam. Zadałam pytania:
Czy ten pies jest leczony?
Odpowiedź brzmiała : NIE.
Dlaczego?
Bo brakuje pieniędzy.
Od kiedy choruje?
Od... roku.

[URL="http://img86.imageshack.us/i/61240646.jpg/"][IMG]http://img86.imageshack.us/img86/6016/61240646.jpg[/IMG][/URL]

Poznałam Agisa bliżej. Jest miłym, łagodnym pieskiem. Na komende podaje chuda łapinę. Ma 8 lat, z tego rok niewiarygodnie się męczy.
Patrzy smutno prosto w oczy człowieka, który sie nad nim pochyla. Nie wiem czy jeszcze ma nadzieję...
W jego oczach widać cały ból i cierpienie, które jest jego udziałem....
Tego spojrzenia nie sposób zapomnieć.

[URL="http://img444.imageshack.us/i/66421552.jpg/"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/6664/66421552.jpg[/IMG][/URL]

Jestesmy juz po wizycie u weta i wstępnych badaniach.
Agis był bardzo zapchlony i nigdy nie odrobaczany. Wstępne oględziny zeskrobiny raczej wykluczyły nużyce, świerzb i grzybicę. Oczywiscie w hodowli jeszcze może coś urosnąć, ale wetka jest dobrej myśli.
Skóra Agisa jest w koszmarnym stanie. Wstępna diagnoza to APZS czyli uczulenie na ślinę pcheł, prawdopodobnie nadkażone bakteriami czy czymś tam. Do tego koszmarne zapalenie spojówek, niedożywienie.
Agis został odpchlony, odrobaczony. Dostał zastrzyki przeciwzapalne i przeciwświądowe. Czekamy na reakcje organizmu.
Agis je chleb moczony w wodzie lub karmę z marketu, więc trzeba zmienić mu dietę. Dzisiaj zaniosłam mu torbę puriny na jagnięcinie.
Miejmy nadzieję, że te pchły to rzeczywista przyczyna jego stanu.

Lecznica obiecała potraktować nas ulgowo, ale wadomo, ze nic nie ma za darmo. Trezba go będzie tez lepiej karmić, być może specjalna weterynaryjna karmą.

Chciałabym, zeby jeszcze sie kiedyś mógł usmiechnąć...

Bardzo prosze o wsparcie Agisa w jego walce o normalne życie bez cierpienia.

[URL="http://img181.imageshack.us/i/87276727.jpg/"][IMG]http://img181.imageshack.us/img181/8730/87276727.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://img444.imageshack.us/i/81174918.jpg/"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/30/81174918.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jemu trzeba zmienić kolczatkę na normalna obrożę, bo kolce podrażniają chorą skórę :shake: Podaj mi orientacyjną wielkość i adres, postaram się coś wysłać z własnych zapasów.
Na pociechę dodam, że jeśli to zapalenie "odpchłowe" to leczy się raczej nieźle i szybko ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Jemu trzeba zmienić kolczatkę na normalna obrożę, bo kolce podrażniają chorą skórę :shake: Podaj mi orientacyjną wielkość i adres, postaram się coś wysłać z własnych zapasów.
Na pociechę dodam, że jeśli to zapalenie "odpchłowe" to leczy się raczej nieźle i szybko ;)[/quote]


Pies jest duży , wazy 27 kg, ale to prawdziwa chudzina, ma spora nie dowagę. Adres na pw.

Link to comment
Share on other sites

Z relacji włascicieli wiem, że Agis drapie sie dużo mniej. To by znaczyło, że może rzeczywiscie jest to APZS. Oby, bo to daje dużą szanse na szybkie wyzdrowienie psa.
Gorki330 zaoferowała pomoc w żywieniu Agisa. Będzie dostawał gotowana karmę i ode mnie Purinę, więc sprawa kiepskiego jedzenia na razie nieaktualna.
Przeczytałam, że przy takim schorzeniu trezba walczyć z pchłami nie tylko na psie ale też w jego otoczeniu. Czy ktoś ma jakiś sposób na pchły w domu?

Link to comment
Share on other sites

Agis dostał kolejna porcję środków przeciwzapalnych i przeciwświądowych. Także krople do oczu i, profilaktycznie , środek na świeżbowca. Został wykąpany.
Pani doktor zauważyła w nim zasadnicza zmianę: ciekawy świata, wszedzie wtykał nochal, ogon merdający...
Agis cierpi znacznie mniej.

Jutro dostanie ode mnie nowa porcję puriny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69'].........................
Przeczytałam, że przy takim schorzeniu trezba walczyć z pchłami nie tylko na psie ale też w jego otoczeniu. Czy ktoś ma jakiś sposób na pchły w domu?[/quote]

Czy właściciele Agisa nie odczuli osobiście tej inwazji pcheł ?
Dobrze, że właściciele z Tobą chętnie współpracują.
[B]Agato - jesteś kochana ! :Rose::iloveyou: [/B]

Link to comment
Share on other sites

Jestesmy już po wizycie.
U Agisa widać poprawę na pierwszy rzut oka.
Po p[ierwsze jest zmiana w zachowaniu - Agis macha ogonem, prosi o głaski , przytula się. Oczki wyraźnie mniej smutne.
Grzbiet i ogon ładnie porasta. Agis przytył ponad 3 kg i to także widać.

Niestety Agis nadal sie drapie. Nie tak dramatycznie ale jednak. Wetka powtórzyła lek na świerzbowca, stosuje też terapię antybiotykową, co daje moim zdaniem niezłe efekty. Srogowaciała skóra na brzuchu jest znacznie cieńsza. Porastaja mu tez łapki.

Agis ma także zaordynowane lecznicze kąpiele.

Kupiliśmy witaminy na skórę, dostał ode mnie też torbę Puriny. Leczenie jeszcze potrwa. Wetka twierdzi że do końca wrzesnia będziemy trzymać sie tej diagnozy. Jeśli świąd nie przejdzie będziemy musieli przyjść na sterydy. Oby nie.

na razie jest nieźle. Przede wszystkim Agis nareszcie sie najada i to tego co trzeba. Dziękujemy Kasi za wsparcie agisa karmą:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

macie pomysł jak sprawić by po wyleczeniu agisa kłopoty nie powróciły? co zrobić, żeby znowu nie dostał pcheł i był dobrze odżywiany? Z opisu Agaty wynika że tych ludzi nie stać na lepsze jedzenie dla agisa, ani na weterynarza. trzeba znależć chyba jakiś sposób dofinansowania tej rodziny.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ALMA2']Ja też chciałam spytać. Czy na pieska jedzenie i leczenie potrzebne sa Wam pieniążki.[/quote]


Na samo lezcenie pieniądze mamy obiecane.
Ale agisa tzreba będzie regularnie odrobaczać i zabezpieczać przed pchłami. Takze wesprzeć karma. Dobrze by było zeby ktoś wział go pod wirtualna opiekę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Jemu trzeba zmienić kolczatkę na normalna obrożę, bo kolce podrażniają chorą skórę :shake: Podaj mi orientacyjną wielkość i adres, postaram się coś wysłać z własnych zapasów.
Na pociechę dodam, że jeśli to zapalenie "odpchłowe" to leczy się raczej nieźle i szybko ;)[/quote]


Dostałam dzisiaj wspaniała paczkę z akcesoriami dla Agisa. Obroża, Sabunol, obroża p/pchelna i witaminy. Bardzo dziękuję, tym bardziej że dzień miałam straszny - sasiedzi napisali pismo do administracji, ze psy moje to wielkie zagrożenie, matki drżą o życie swoich dzieci. Ta krwiożercza sfora właśnie leży z moją 4 letnia córka na podłodze a ona obcina im loki i zakłada czapki i okulary. Normalnie zabójcy...
A tu ktoś bezinterownie dał cos od siebie dla psa którego nigdy nie widział i to na ręce kogoś , komu przecież nie trzeba ufać.
Bardzo ci dziękuję, jednak na świecie jest jakas równowaga...

Wszystko tarfin oczywiscie do Agisa, moze nie koniecznie wszystko na raz. Zaniosę Sabunol i obrożę. Reszte uzgodnie z wetką. Agis ma jakies witaminy, być może te które dostałam damy mu trochę później.

Link to comment
Share on other sites

Ciesze sie, że tak szybko dotarło. Sabunol jest troszkę po terminie, ale jest dobry i skuteczny, sama używam w mieszkaniu ;)

Agata, ja dostałam raz od administracji pismo, że mam nie prowadzić "nielegalnej lecznicy" :crazyeye: Ach, moi kochani i życzliwi sąsiedzi (ale kurde, królika, to wiedzieli na której wycieraczce porzucić...)....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...