Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

[quote name='betty_labrador']Mcdzik super-od razu po szkicu przed przeczytaniem opisu wiedzialam ze to ta rasa :D czekamy na dalej.A ja koncze misia Pande. Tzn jego skonczylam- zostalo drzewo i tło :)[/QUOTE]Ooo proszę, dzięki dzięki :) i czekamy na pandę! Tymczasem dziś w tych upałach tragicznych powstały oczy... jak na mnie patrzy, to jakos mi tak lepiej i fajniej się już będzie malowało ;)( Zdjęcie pod światło, więc płutno trochę prześwituje i dziwnie to wygląda, nie przejmujcie się.)[IMG]http://images39.fotosik.pl/1601/202ad2b1c77e097agen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domiśka']Dziękuje za opinie zaraz biorę się za coś nowego :)
Ale do was mi brakuje jeszcze dużo, dużo i jeszcze trochę :D[/QUOTE]

To nie oznacza ze wszystko stracone ;) cwiczysz a to jest najwazniejsze i wdiać efekty! i to ze masz talent ktory zwyczajnie trzeba rozwijać ;)

Koń świetny!

[quote name='McDzik']Ooo proszę, dzięki dzięki :) i czekamy na pandę! Tymczasem dziś w tych upałach tragicznych powstały oczy... jak na mnie patrzy, to jakos mi tak lepiej i fajniej się już będzie malowało ;)( Zdjęcie pod światło, więc płutno trochę prześwituje i dziwnie to wygląda, nie przejmujcie się.)[/QUOTE]


Oczy juz ekstra dodaja charakteru psiakowi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Oczy juz ekstra dodaja charakteru psiakowi :)[/QUOTE]Też wolę, jak na mnie patrzy :) jeszcze je w nocy minimalnie poprawiłam, teraz już w ogóle są okej. Ufff... oczy to dla mnie zawsze jest stres, żeby wyszły z głebią i realistycznie, żeby nic nie zepsuc bo potem ciężko już poprawić... tego stresu nie ma z jakimkolwiek innym elementem portretu... może niektórzy wiedza o co mi chodzi :D+ [b]Domiśka[/b] konik rewelacja, również zazdroszczę cierpliwości do suchych pasteli... czekamy na więcej !

Link to comment
Share on other sites

To ja wrzucę dwa nowe portreciki ;)

Niunia i Sherry naszej forumowej deer :)

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-j84yWgH1kUA/T4Vph7qcv3I/AAAAAAAAB8A/1pFjs5FYKJU/s512/Niunia-zamowienie-NIEZGRANE.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-BpsRNIFlfWg/T-SHqmk_dLI/AAAAAAAACXs/XaAwzbXsatc/s640/sherry%20poprawiona%202.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]McDzik [/B]przepiękne :loveu: nie mogę się doczekać końca :-)

A ja narysowałam coś takiego :oops:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/221/img20120624001.jpg/][IMG]http://img221.imageshack.us/img221/3332/img20120624001.jpg[/IMG][/URL]

Wiem, że nie jest to piękne, ale stwierdziłam, że ja chcę się nauczyć rysować psy, albo ogólnie zwierzęta ołówkiem, więc jest to mój pierwszy jakikolwiek rysunek psa ołówkiem, wiem, że oczy są do kitu, ale nie wywalam tego rysunku bo jak będę rysowała kolejne to chcę widzieć moje starania :-) na co mam zwracać uwagę następnym razem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']co mam powiedzieć - aż dziób sie uśmiecha . Pięknie[/QUOTE]

[quote name='betty_labrador']no wow cudownie Makota! :loveu:[/QUOTE]

Dziękuję :)

[quote name='McDzik']Oł eM Dżi.... genialne Makota :Crazy: !!!! Długo nad tym siedziałaś???? Każdy szczegół jest taki dopracowany..[/QUOTE]

Nad pierwszym spędziłam może dwie godziny w sumie (?), nie wiem, nie liczyłam ale poszło szybko. Gorzej było z jamnikiem, bo rysowałam go dwa razy, żeby był do siebie w ogóle podobny ;)
Mam filmik z pierwszego rysowania i za pierwszym razem chyba mi równe 1,5h wyszło... ale doliczając do tego to, że w końcu rysowałam go drugi raz (tutaj jest ta druga, podobna do siebie wersja), też około 1,5-2h, to robi się już z tego poważna ilość czasu :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='understandme']Ale piękne :loveu: Czekam na kolejne etapy :)[/QUOTE]
Dziękuję bardzo :) będę wklejać kolejne etapy, w końcu ma być krok po kroku, jak w tytule :)

[quote name='vege*'][B]McDzik [/B]przepiękne :loveu: nie mogę się doczekać końca :-)
[/QUOTE] Dziękuję :) a co do rysunku i porad - w rysowaniu ołówkiem generalnie chodzi o to, żeby było jak najmniej białej przestrzeni, niezakreskowanej... więc moja rada jest taka - kup sobie kilka ołówków różnej twardości, w dobrze wyposazonych sklepach malarskich jest ich szeroki wybór :) te ciemniejsze miejsca kreskujesz tymi miękkimi, B, a te jaśniejsze tymi twardymi, H, z resztą w miarę szkicowania sama sobie zobaczysz, który w jakim odcieniu rysuje i jakie daje możliwości :) wtedy będziesz mogła fajnie cieniować i obrazek nabierze trójwymiarowości. :) to co narysowałaś tutaj jest fajnie proporcjonalne, widać Twój potencjał, ale właśnie trochę za dużo jest niezakreskowanej przestrzeni o której mówie. Nie bój się eksperymentować, człowiek uczy się całe życie :) !

[QUOTE=makot'a;19286672]Dziękuję :)



Nad pierwszym spędziłam może dwie godziny w sumie (?), nie wiem, nie liczyłam ale poszło szybko. Gorzej było z jamnikiem, bo rysowałam go dwa razy, żeby był do siebie w ogóle podobny ;)
Mam filmik z pierwszego rysowania i za pierwszym razem chyba mi równe 1,5h wyszło... ale doliczając do tego to, że w końcu rysowałam go drugi raz (tutaj jest ta druga, podobna do siebie wersja), też około 1,5-2h, to robi się już z tego poważna ilość czasu :diabloti:[/QUOTE] WOW to masz ekspres tempo, podziwiam! I że chciało Ci się rysować jamnika od początku, mając już skończoną całość... chyba w farbach jest to fajne, że jak coś mi się nie podoba/nie wyjdzie, to mogę to po prostu zamalować :D jednak ze wszystkich technik chyba właśnie farby wolę, choć to zdecydowanie bardziej czasochłonne i zanim skończę to, co maluje aktualnie, to trochę minie... (same oczy malowałam 1h, żeby wyszły kolory naturalne, tam jest tysiąc warstw..)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']

Dziękuję :) a co do rysunku i porad - w rysowaniu ołówkiem generalnie chodzi o to, żeby było jak najmniej białej przestrzeni, niezakreskowanej... więc moja rada jest taka - kup sobie kilka ołówków różnej twardości, w dobrze wyposazonych sklepach malarskich jest ich szeroki wybór :) te ciemniejsze miejsca kreskujesz tymi miękkimi, B, a te jaśniejsze tymi twardymi, H, z resztą w miarę szkicowania sama sobie zobaczysz, który w jakim odcieniu rysuje i jakie daje możliwości :) wtedy będziesz mogła fajnie cieniować i obrazek nabierze trójwymiarowości. :) to co narysowałaś tutaj jest fajnie proporcjonalne, widać Twój potencjał, ale właśnie trochę za dużo jest niezakreskowanej przestrzeni o której mówie. Nie bój się eksperymentować, człowiek uczy się całe życie :) !
[/QUOTE]
No właśnie na chyba 15 urodziny dostałam cały komplet ołówków od chyba 8B do 2H i szkoda mi ich bo tak leżą nieużywane i w końcu stwierdziłam, że będę próbować rysować nimi ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='McDzik']

Dziękuję :) a co do rysunku i porad - w rysowaniu ołówkiem generalnie chodzi o to, żeby było jak najmniej białej przestrzeni, niezakreskowanej... więc moja rada jest taka - kup sobie kilka ołówków różnej twardości, w dobrze wyposazonych sklepach malarskich jest ich szeroki wybór :) te ciemniejsze miejsca kreskujesz tymi miękkimi, B, a te jaśniejsze tymi twardymi, H, z resztą w miarę szkicowania sama sobie zobaczysz, który w jakim odcieniu rysuje i jakie daje możliwości :) wtedy będziesz mogła fajnie cieniować i obrazek nabierze trójwymiarowości. :) to co narysowałaś tutaj jest fajnie proporcjonalne, widać Twój potencjał, ale właśnie trochę za dużo jest niezakreskowanej przestrzeni o której mówie. Nie bój się eksperymentować, człowiek uczy się całe życie :) !
[/QUOTE]


A ja się z tym nie zgodzę akurat ;)
Zalezy jaki efekt chcemy osiągnąć oczywiście, ale naprawdę można narysować genialny rysunek stawiając ledwie trzy kreski na krzyż.
Także w rysowaniu nie sugerujcie się tym, jak bardzo "zakreskowany" jest rysunek ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie, poradzi mi ktoś jak cieniować krótką sierść ? Długa mi jako-tako wychodzi. Tak samo średnia. Ale krótka to dramat.
[url]http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2012/069/a/0/labrador_portrait_by_bayyo-d4sahhl.jpg[/url]
[url]http://th04.deviantart.net/fs70/PRE/i/2012/176/8/3/mika_by_bayyo-d54re99.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...