Jump to content
Dogomania

PKPR?


pelka

Recommended Posts

  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bajadera']
A co do inkryminowanego wzorca, to nowy we Francji opublikowano w zeszłym roku, a po angielsku na stronie FCI opublikowano go w lutym tego roku. Nie kazdy wzorzec musi być uaktualniany co kilka lat. Jeśli rasa jest stra i stabilna (a gończe francuskie to zdaje się stare historyczne rasy), to nie ma potrzeby ciągłych zmian we wzorcu.[/quote]
Mam starą, historyczną, stabilną, francuską rasę :razz:
Nie oznacza to jednak automatycznie, ze wzorzec nie podlega żadnym zmianom. Jeśli takie zmiany we wzorcach są to obowiązkiem ZK jest aktualizacja i ich publikacja! W 2006 roku FCI opublikowało aktualny wzorzec beaucerona. Data publikacji przez ZKwP to 29.11.2001. Jak łatwo policzyc jest to wzorzec nieaktualny od 5 lat! To i tak stosunkowo niezły wynik jak na ZK. :evil_lol: Inne rasy nie mają tyle szczęścia.;) Weżmy chocby naszego kudłatego kuzyna- briarda. Pytanie za sto punktów: gdzie jest jego wzorzec? :roll: [CENTER][CENTER][FONT=&quot]
[/FONT][/CENTER][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
edit: moim zdaniem najważniejszą zmianą w ZK powinno być stawianie bardziej na użytkowość i dobry charakter niż na eksterier. No i powinni na kopach wywalać pseudohodowców i nie przymykać oczu na naruszanie regulaminu hodowli :p[/QUOTE]
Tak, tak, tak :)

[quote name='bonusowa']
Pies to [B]przede wszystkim[/B] charakter, potem dopiero eksterier. W dodatku psy użytkowe powinny być dzięki swej budowie zdolne do pracy, a wiele np. molosów nie jest, niestety.[/QUOTE]
Zgadzam się w 100%.

A wogóle to bardzo ciekawy jest ten wątek.

Link to comment
Share on other sites

a teraz jeden z przepisów, który jest łamany przez FCI, ZKwP no i niestety również przez polski rząd -
[I]Dziennik Urzędowy L 085 , 05/04/1991 P. 0037 - 0038
dyrektywa UE [/I]
[B]31991L0174[/B]


"Artykuł 1
Do celów niniejszej dyrektywy "zwierzę czystorasowe" oznacza każde zwierzę przeznaczone do hodowli, wymienione w załączniku II do Traktatu, obrót którym nie został jeszcze objęty bardziej szczegółowym wspólnotowym ustawodawstwem zootechnicznym, oraz które jest wpisane lub zarejestrowane w rejestrach lub dokumentacji rodowodowej prowadzonej przez uznane organizacje lub stowarzyszenia hodowców."



"Artykuł 2
Państwa Członkowskie zapewniają, aby:
- wprowadzanie do obrotu zwierząt czystorasowych, ich nasienia, komórek jajowych i zarodków nie było zakazywane, ograniczane lub utrudniane z powodów zootechnicznych lub rodowodowych,
..."


Kolejne przepisy nadają termin wprowadzenia przepisów do ustawodawstwa krajów członkowskich itd...
Co jakiś czas będę zamieszczał informacje, jakie uda mi się zebrać, mam ich już teraz strasznie dużo, ale część trzymam na "deser"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']
Jeżeli idzie o wzorce - kiedyś na zebraniu rocznym, ZK koleżanka poruszyła sprawę publikacji ich tłumaczeń. Pan Mania ją wyśmiał..... a koleżanka robi teraz niezłą forsę na tłumaczeniach wzorców i tekstów kynologicznych dla sędziów i asystentów.......
Jeżeli potrzebuję jakiegoś wzorca - korzystam z [URL="http://www.fci.be"]www.fci.be[/URL]. To jedyne miejsce, gdzie można natychmiast znaleźć aktualne wersje wzorców.
Wiele wzorców, publikowanych w Polsce, w chwili publikacji jest już nieaktualnych! Tak było w przypadku publikacji niektórych wzroców wyżłów. A tłumaczenia sa podłe (pewna pani - zresztą sędzina - pomyliła guzy siedzeniowe z biodrowymi!).[/quote]
[quote name='Mraulina']
A wracając do wzorców - asystenci dosłownie szaleją za nimi, bo potrzebują ich do egzaminu sędziowskiego... i nie znajdują...[/quote]

Skoro, zaczytuję jeszcze raz słowa M. Redlickiego[SIZE=2]:,,[I]wzorzec to opis idealnego psa danej rasy. Dla sędziego i hodowców jest podstawowym narzędziem pracy; tym pierwszym wyznacza cel wyhodowania psa zbliżonego do ideału, tym drugim pozwala ocenic skutecznośc działania [/I]"
zaiste oburzającym wydaje mi się tolerowanie przez ZK bałaganu we wzorcach. Dziwna to ,,firma" gdzie pracownik przynosi własne narzędzia pracy (prywatne tłumaczenia) i gdzie właściwie nie wiadomo jak powinien wyglądac produkt (niech mi psy wybaczą) ostateczny.
Jak to wszystko ma się to statutu ZKwP mówiącego o naukowych podstawach hodowli?
[/SIZE]To może faktycznie lepiej:
[quote name='Mraulina']Najlepszą psychikę mają kundelki ze schronisk. Więc po co bawić się w kynologię?[/quote]

Link to comment
Share on other sites

To ja mam nowy pomysł.
Skoro wzorce są, tak jak pisze Karmi niestarannie podane, albo mocno nieaktualne, albo w ogóle ich nie ma, i to od lat, a zbiórki psów (zwane wyniośle i niezasłużenie WYSTAWAMI) i tak odbywają się masowo, wniosek może być tylko jeden: WZORCE NIE SĄ POTRZEBNE! Hodowla psów rasowych w Polsce, to FIKCJA!

Jeżeli wzorce są niepotrzebne to SĘDZIOWIE też są niepotrzebni.:evil_lol: Sędzia bez wzorca wg pana M.Redlickiego traci rację istnienia. Wystawy bez sędziów? Też są niepotrzebne. Będziemy spotykały się w parkach, na błoniach, przed marketami, na stacjach paliw, i same będziemy wybierać szampiony...:p
A ZG ZKwP odda całą kasę, którą wziął bezprawnie. :mad:

Link to comment
Share on other sites

a czy miejsce jest ważne? czy ważniesze są psy, ludzie, cel....
zanim skomentujesz wystawę PKPR zobacz co się dzieje w ZK na wystawach (znam temat nieco od zaplecza :cool3:) więc najpierw zadbaj o własne podwórko :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Takie szampiony to już są w PKPR. Ostatnio wybierali na tyłach parkingu piętrowego :evil_lol:[/quote]

[COLOR=black]Bajadera, nawet jak na doktora to strasznie przynudzasz. Wymyśl coś z sensem, Trzymaj się tematu. Chyba że masz osobiste powody aby bronić co poniektórych, jeszcze jurnych związkowych dziadków. W to nie wnikam :razz:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mraulina']Nie zdefiniowałaś pojęcia - psy stworzone do pracy - więc miałam prawo zaliczyć do nich pekińczyka.
Wszak mówimy o rasach wszelakich - nie tylko użytkowych!

Zachowaj spokój - bo - jak by to powiedzieć, Bajadero? - podkładasz się.
Zbyt często ponoszą Cię nerwy.

Nie napisałam tego złośliwie.

A wracając do wzorców - asystenci dosłownie szaleją za nimi, bo potrzebują ich do egzaminu sędziowskiego... i nie znajdują...[/quote]

Oj Mraulina, cytujesz moją osobę, a piszesz w odniesieniu do Bajadery :shake::shake::shake:

Nie ma o czym z Tobą gadać. Żal doopę ściska jak czytam wypowiedzi hodowcy psów użytkowych : eksterier ważniejszy od charakteru. Nie dziwi mnie, że psy w FCI wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej.

Idę do PKPRu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black]Bajadera, nawet jak na doktora to strasznie przynudzasz. Wymyśl coś z sensem, Trzymaj się tematu. Chyba że masz osobiste powody aby bronić co poniektórych, jeszcze jurnych związkowych dziadków. W to nie wnikam :razz:[/COLOR][/quote]

Tak współżyję ze wszystkimi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Takie szampiony to już są w PKPR. Ostatnio wybierali na tyłach parkingu piętrowego :evil_lol:[/quote]

Czy naprawdę nie stać Cię na zachowanie taktu?
Twoje złośliwości podważają wiarę w Twój obiektywizm.

A jeżeli idzie o jakość championów w ZK - to znałam szampionkę PONkę z niebieskimi oczami...... szampionkę ONkęze zgryzem cęgowym... szampiona sznaucerka mini (p i s) z pięcioma siekaczami w zychwie... Wystarczy?

Jeżeli się "robi w kynologii" tyle lat, co ja, to siępewne fakty kolekcjonuje.
Ale w oparciu o nie nie wolno wyciągać pochopnych wniosków, nie wolno też generalizować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajadera']Takie szampiony to już są w PKPR. Ostatnio wybierali na tyłach parkingu piętrowego :evil_lol:[/quote]

Czy naprawdę nie stać Cię na zachowanie taktu?
Twoje złośliwości podważają wiarę w Twój obiektywizm.

A jeżeli idzie o jakość championów w ZK - to znałam szampionkę PONkę z niebieskimi oczami...... szampionkę ONkęze zgryzem cęgowym... szampiona sznaucerka mini (p i s) z pięcioma siekaczami w zychwie... Wystarczy?

Jeżeli się "robi w kynologii" tyle lat, co ja, to siępewne fakty kolekcjonuje.
Ale w oparciu o nie nie wolno wyciągać pochopnych wniosków, nie wolno też generalizować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']Oj Mraulina, cytujesz moją osobę, a piszesz w odniesieniu do Bajadery :shake::shake::shake:

Nie ma o czym z Tobą gadać. Żal doopę ściska jak czytam wypowiedzi hodowcy psów użytkowych : eksterier ważniejszy od charakteru. Nie dziwi mnie, że psy w FCI wyglądają i zachowują się tak a nie inaczej.

Idę do PKPRu ;)[/quote]

Ja nie twierdzę, że eksterier jest wazniejszy.
Postulowałam znalezienie złotego środka.

No, jeżeli nie masz o czym ze mną gadać, to tylko o Tobie źle świadczy.

Przeciwników PKPRu w tej dyskusji łączy zacietrzewienie i brak taktu.
Oględnie mówiąc.

A najlepsze jest to, że obrońcą PKPRu jestem właśnie ja - człowiek od bardzo dawna związany z ZK, nie tylko organizacyjnie, ale i emocjonalnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']bronię idei wolności powstawania nowych stowarzyszeń kynologicznych [/quote]
również jestem ZA !
dobro zwierząt na 1 miejscu !
a póki co jestem jedynym użytkownikiem forum [URL]http://www.polskakynologia**********/[/URL] :)))) nie licząc admina :)))

Link to comment
Share on other sites

Powiedzmy sobie starą zasadę i prawdę "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje" i tak też jest w tym przypadku gdzie ZKwP uważa się za jedynego słusznego ideowo i doskonałego twora kynologicznego. Koszmarek z poprzedniej epoki i cieszy mnie, zę są jeszcze na tym forum ludzie myślący nieco inaczej i nowoczesniej. Oby takich osób było jeszcze więcej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...