Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

[quote name='RESSEL']jestem nowym dogomaniakiem :) Mam chi Ressel a teraz zachorowałam na doga żótego (sunię) . Myślę, że taki duży i mały to świetne połączenie :)
Mam nadzieję, że uda mi się spełnić kolejne moje marzenie.....:)

i myślę,że to raczej ta mała będzie bronić tej dużej :)[/quote]
Witaj!
Ja jestem w odwrotnej sytuacji :) Mam doga, a marzy mi się jeszcze do kompletu chiłałka :)
:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich,
ale sie naczytalam ! :-))
I wreszcie dowiedzialam sie az tyle o chi!
Mam 5-miesieczna Blue, oto jedna z fotek...
[IMG]http://imalbum.aufeminin.com/album/D20070610/303124_XWO3OL5D3XMO3CQO3EG8U3L6534837_img_6983_H171635_L.jpg[/IMG]
Swoja droga swiat jest maly: czesc Olcha (znam cie z innego forum) i ciao Cuciola :-))

Link to comment
Share on other sites

witaj
Blue jest w awatarku?
piękności

coś wam bym chciała powiedzieć...
ale moze lepiej nie mówić?
może lepiej nie zapeszać, co?

ale mnie korci!

cuciola -Olcha ma rotweilera i białą chiłkę spójrz na awatar ;) Erusia robi za bodyguarda

Link to comment
Share on other sites

bo muszą być małe heheh,
serio bo sie str rozjeżdża
zajzyj do regulaminu tam sa konkretne wymiary foty
musisz zmniejszyć albo komuś podesłać do zmniejszenia

nie powiem, za tydzień wam powiem :)

o proszę pkt 10.:
10. Użytkowniku – pochwal się foto swojego psiaka, bądź innym równie ciekawym obrazkiem. Pamiętaj jednak, by jego wymiary nie przekraczały 640x640 pikseli – zbyt duże fotki utrudniają życie i będą zamieniane na linki. Jeśli masz problem z określeniem wielkości obrazka – Mod pomoże. Jeśli masz do wrzucenia więcej niż pięć, pozostałe wstaw jako linki lub opublikuj w kolejnym poście. Nie 'cytuj' fotek - zdjęcie, które chcesz zacytować zamień na link.

Link to comment
Share on other sites

fajna :)
maluch jeszcze :)
a jak się nazywa rodowodowo?

stawka jest juz na wawę
ja wystawiam wieśniaka
madziaa widzę jest z Blaire i Ferdynandem
ktoś będzie jeszcze?

a ja mam w młodzieży 7 konkurentów
i to zacnych (przynajmniej przydomki zacne, bo nie wszystkie psy przecież kojarzę)

Link to comment
Share on other sites

Bianca Maya
pochodzi z wloskiej hodowli z Sardenii ale zostala stamtad przywieziona do tutejszego sklepu (mieszkam k/Mediolanu) gdzie wlasnie kupilam ja - milosc od pierwszego wejrzenia...
Bardzo sie ciesze, ze "odkrylam" to forum :multi: , tak naprawde w necie jest jednak niewiele informacji poza tych stricto o rasie

Link to comment
Share on other sites

Tak, a tu kolo mnie jest wlasnie taki specjalny sklep wylacznie z pieskami/kotkami (plus gabinet kosmetyczny i fryzjer, a sklep zoologiczny z jedzonkiem jest osobno, obok) gdzie przywozone sa szczeniaczki roznych ras z hodowli troche oddalonych (np. wlasnie Sardegna; szczeniaczki sa z reguly wczesniej zamawiane ale niekoniecznie) - i sa tam od poczatku pod opieka wetow, w bardzo dobrych warunkach typu duze kojce, wentylacja, kochajaca obsluga (nawet niechetnie pozwalaja obcym brac szczeniaczki na rece) :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']misiaczku :loveu:
hahaha
mój insteuktor prawa jazdy, a było to dobre 12 lat temu, woził ze sobą do pracy maleńką czarna sznaucerkę :)[/quote]
Hi hi...to ona grzeczniutka być musiała,że prawko Ci się udało zrobić ;).Moje niewychowane,to na pewno by rozpraszały uwagę ;).
[quote name='RESSEL']jestem nowym dogomaniakiem :) Mam chi Ressel a teraz zachorowałam na doga żótego (sunię) . Myślę, że taki duży i mały to świetne połączenie :)
Mam nadzieję, że uda mi się spełnić kolejne moje marzenie.....:)

i myślę,że to raczej ta mała będzie bronić tej dużej :)[/quote]

[quote name='moon_light']Witaj!
Ja jestem w odwrotnej sytuacji :) Mam doga, a marzy mi się jeszcze do kompletu chiłałka :)
:multi:[/quote]
Kiedyś,na Animal Planet oglądałam program o dogach.Babeczka,szkoliła gromadke dogów i jedną czi.
I wiecie...ta mała,wcale nie czuła się mała ;) :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Juz wiem, ze Blue cierpi na chorobe lokomocyjna a w sierpniu wybieramy sie do Polski.. Boje sie troche tej dlugiej podrozy a teraz nie bardzo wiem, co robic: probowac przyzwyczajac ja po trochu do jazdy na krotkich odcinkach bez czy od razu z kropelkami na zygawke?
Prosze poradzcie cos

Link to comment
Share on other sites

[quote]a ja se kupiłam dwie ciułały na allegro
a co



na naparstkach porcelanowych:eviltong: [/quote]

grunt, że to nie megasuperextraziomsko mini chihuahua :roll: ;)

[quote]jak przyjdą to ufocę i pokażę
[/quote]

Koniecznie! :loveu:

[quote]Juz wiem, ze Blue cierpi na chorobe lokomocyjna a w sierpniu wybieramy sie do Polski.. Boje sie troche tej dlugiej podrozy a teraz nie bardzo wiem, co robic: probowac przyzwyczajac ja po trochu do jazdy na krotkich odcinkach bez czy od razu z kropelkami na zygawke?
Prosze poradzcie cos[/quote]

Sama nie wiem, gdzieś kiedyś czytałam, że ktoś przezwycięzył u psa chorobę lokomocyjną zabierając go właśnie na paroprzystankowe przejażdżki tramwajem. Może to jest jakiś sposób.. Nie mam pojęcia.

PeeS. Bozzka, śliczna psina, znam ją chyba z cziłkowego forum :)

Link to comment
Share on other sites

madziaa, wielkie dzieki :-) tak, forum czilkowe
Pomysl z tramwajem jest super ale tu mieszkam poza miastem - tylko auto... :shake:
W ogole jestem niespokojna, ona jest jeszcze taka mala a tu taka dluga podroz, w ktora wybieram sie sama, malo tego, choroba lokomocyjna, do tego boje sie, czy przypadkiem nie dostanie mi pierwszej cieczki wlasnie w sierpniu i oczami wyobrazni juz widze stada psow jak koczuja pod brama albo co gorzej przekopuja sie na moja dzialke...
Chcialabym miec pod reka adres jakiegos dobrego weta, tak na wszelki wypadek, Blue jest taka ciekawa swiata i zywiolowa, chce zagryzac wszystko co lata (osy niestety tez) i nie jest to sunia, ktora siedzi bez przerwy na rekach .. pytalam na tamtym forum ale jakos cisza - moze ktoras z was podsunie mi tutaj jakis kontakt..? Bylabym bardzo wdzieczna

Link to comment
Share on other sites

[B]Bozzka[/B] witam na forum!!!

ja mieszkam niedaleko od ciebie,jakas godzinka drogi,w miejscowosci Pavia

generalnie to trzeba podkreslic ze we Wloszech istnieje masa sklepow ktore sprzedaja szczeniaki i mialas szczescie ze trafilas akurat na dobry sklep,bo przewazaja takie,gdzie szczenieta sie odlacza od matki wczesniej i siedza w sklepie z trocinach..ehh
sprzedaja je jako rodowodowe obiecuja ze rodowod dojdzie,a potem nie wiadomo dlaczego go nie ma.

Ja generalnie chetnie zabronilabym sprzedazy pieskow w sklepach,nie tylko dla powodow wyzej wymienionych ale tez dlatego ze zakup zwierzaka trzeba przemyslec,a nie wejsc do sklepu i kupowac z zauroczenia..

probuj uczyc powolutku swoja chilke w aucie,najpier pobaw sie z nia w zaparkowanym aucie,porozrzucaj jej swoje zabawki niech sobie chodzi gdzie chce.Ja tak uczylam mojego labradorka bo kupilam go w Polsce a droge do Wloch calodniowa super przetrwal!!!
dopiero potem jak sie juz nie bedzie bala wejsc do auta z toba zacznij wlaczac motor i tak stopniowo,nagradzajac. Powinno poskutkowac.

z jakiego miasta chcesz weta?

Link to comment
Share on other sites

witajcie,
w najblizszym czasie planuje kupic sobie mala cziczi, w ramach spelniania swojego marzenia z dziecinstwa:lol: . przyznam sie jednak ze niewiele mam wiedzy praktycznej na temat tej rasy:shake: . moja sasiadka ma jedna i twierdzi ze mala siusia na gazety, nie szczeka i praktycznie nie lubi wychodzic na dwor. ndla mnie bylby to pies idealny, ale obawiam sie ze to wszystko zalezy od pieska. czy mozecie mi podac kilka rad w wychowaniu i w kupnie cziczi? pies czy suczka? z gory uprzedzam ze chce cziczi to kochania, nie musi miec rodowodu, moze miec jedno ucho dluzsze a drugie krotsze, i tak bede ja uwielbiac :oops: aha, czy kupno czilki przez allegro to dobry pomysl? a moze Wy macie jakies adresy gdzie hoduja czilki?
serdecznie Was pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dido']...w najblizszym czasie planuje kupic sobie mala cziczi, w ramach spelniania swojego marzenia z dziecinstwa:lol: ..... moja sasiadka ma jedna i twierdzi ze mala siusia na gazety, nie szczeka i praktycznie nie lubi wychodzic na dwor. ndla mnie bylby to pies idealny, ale obawiam sie ze to wszystko zalezy od pieska. czy mozecie mi podac kilka rad w wychowaniu i w kupnie cziczi? pies czy suczka? z gory uprzedzam ze chce cziczi to kochania, nie musi miec rodowodu, moze miec jedno ucho dluzsze a drugie krotsze, i tak bede ja uwielbiac :oops: aha, czy kupno czilki przez allegro to dobry pomysl? a moze Wy macie jakies adresy gdzie hoduja czilki?
serdecznie Was pozdrawiam[/QUOTE]
Cześć.
Kilka miesięcy temu byłem dokładnie w takiej samej sytuacji...:lol: ...i to tylko moje zdanie:
1. Kupić psiaka z rodowodem z hodowli których adresy znajdziesz w dziale Chihuahua;(na Allegro też są ogłoszenia z hodowli)
2. Pies czy suka o to jest pytanie, tak jak krótkowłosa czy długowłosa...:roll: ...bardziej dostępne są psy długowłose chi.....kupiłem psa i nie narzekam...:lol: ..(jam dla niego panem...;) )
3. Czytając różne fora stwierdzam, że chi przystosowuje się do upodobań właściciela...mój zrobił się leniwy .....:oops: ...i rzadko chce łazić na dwór, ale jak już pójdziemy na długi spacer nad rzekę to szaleje potwornie aż dziw skąd ma tyle energii...:loveu:
4. Mieszkam w mieście w bloku i nie żałuję kupna Chi, a teraz jesteśmy na etapie nauki siusiania do pieluszkowej kuwety zamiast gazetek...:mad:
5. Musisz się liczyć z tym, że spacer z Chi w mieście staje się dla mnie męczący ze względu na duże zainteresowanie tą rasą szczególnie przez małe dzieci i kobiety...:cool3:

Pozdrawiam

P.S. Chihuahua sprzedawana w cenie poniże 1000 zł raczej nie do końca będzie czystą Chi co w przypadku rodowodowej Chi gwarantowałoby brak wad genetycznych czy oczekiwany charakter psa tej rasy. Pamiętaj, że na swego psa będziesz zmuszony patrzeć przez lat kilkanaście, więc - "Biednego nie stać na tanie rzeczy"....ja zbierałem kasę trochę czasu i musiałem dodatkowo przekonać hodowczynię, że nadaję się na właściciela jej szczeniaka...pomimo że nie chciałem psa wystawowego....

Link to comment
Share on other sites

dziekuje slicznie za odpowiedz, nawet nie wiesz jak mi pomogles :p
znalazlam na allegro pieska z rodowodem, tylko problem jest taki ze mieszkam 170km od miejscowosci z ktorej pochodzi wiec nie wiem czy to nie bedzie dla niego katorga podrozowanie ze mna samochodem :-(
w kazdym razie to juz prawie pewne ze bedzie dlugowlosym samcem :cool3:
jakbys mial jeszcze jakies sugestie to chetnie wyslucham :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dido']dziekuje slicznie za odpowiedz, nawet nie wiesz jak mi pomogles :p
znalazlam na allegro pieska z rodowodem, tylko problem jest taki ze mieszkam 170km od miejscowosci z ktorej pochodzi wiec nie wiem czy to nie bedzie dla niego katorga podrozowanie ze mna samochodem :-(
w kazdym razie to juz prawie pewne ze bedzie dlugowlosym samcem :cool3:
jakbys mial jeszcze jakies sugestie to chetnie wyslucham :lol:[/QUOTE]
Po swojego psiaka jechałem 250 km...:lol: ....Nie jechałem jako kierowca, a psiak przebywał cały czas na moich kolanach co jak sądzę spowodowało, że do dziś nie odstępuje mnie na krok...:loveu: ...a łatwiej mu było znieść rozłąkę i podróż...
Przyglądnij się w jakich warunkach przebywają psy...czy razem z domownikami czy w kojcu w piwnicy...rodzi to określone problemy później...
Lepiej czasem odwiedzić innego hodowcę mimo że pragnienie posiadania psa czasem próbuje wziąść przewagę nad rozumem...
Dopiero w drugiej hodowli kupiłem psa...
Do przemyślenia zostaje umowa kupna-sprzedaży i wynikające z niej obowiązki sprzedawcy i kupującego...
To tyle co przychodzi mi do głowy w tej chwili i mam nadzieję, że inni forumowicze dodadzą coś od siebie...

Link to comment
Share on other sites

Dzien dobry wszystkim, witamy dido, Nierob, ciao cuciola :-) dzieki za odpowiedz,
kontakt z wetem potrzebny mi jest w wwie/okolicach (mam dzialke k/Radzymina), bede zobowiazana jesli polecisz/polecicie mi kogos zaufanego..
[quote]generalnie to trzeba podkreslic ze we Wloszech istnieje masa sklepow ktore sprzedaja szczeniaki i mialas szczescie ze trafilas akurat na dobry sklep[/quote]
tak, zgadza sie, na szczescie ten sklep tutaj jest wyjatkowy, szczeniakami opiekuje sie malzenstwo wetow, ktorych znam od 10 lat i ktorych tez moglabym polecic. Maluchy sa piekne (tylko niektore rasy), wybrane i min 3 miesieczne, widzialam, ze ostatnio mieli 12 szczeniaczkow chi jeden piekniejszy od drugiego (chodze do sklepu obok po pieluchy, jedzonko itp), a za tydzien juz ich nie bylo (pomimo odstraszajacej ceny) :cool3: ani jednego: wszystkie juz maja nowa rodzine! :lol:

dido:
[quote]
w kazdym razie to juz prawie pewne ze bedzie dlugowlosym samcem
[/quote]
nierob ma racje zwroc uwage na warunki w jakich trzymane sa psy, i obejrzyj rodzicow! Tu na forum sa poza tym naprawde kompetentne osoby, ktore moga ci doradzic jak najlepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bozzka']Dzien dobry wszystkim, witamy dido, Nierob, ciao cuciola :-) dzieki za odpowiedz,
kontakt z wetem potrzebny mi jest w wwie/okolicach (mam dzialke k/Radzymina), bede zobowiazana jesli polecisz/polecicie mi kogos zaufanego..
[/QUOTE]

Zerknij tutaj....
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=72117[/url]

podobno dobry stomatolog i nie tylko ...
[url]http://www.elwet.pl/dojazd.php[/url]

ale ja nie z Warszawy...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...