Jump to content
Dogomania

Haszczak Baski, rasowa kundelka Kropka i koci rezydent Bagir


Baski_Kropka

Recommended Posts

uwielbiam oglądać Wasze fotki z treningów:loveu: :loveu:

Wspaniale, że te psy robia to do czego zostały stworzone, widać niesamowitą radość na ich pyskach:loveu: :loveu::loveu:



Tzt wymyslil ze sprobuje zrobic hulajnoge... jak myslisz kazdego haszczaka nauczy sie ciągnąć?

bo na rowerze ona woli z boku biec:-( jak wogole zacząć trening?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzieki, ja też lubię oglądać zdjęcia z treningów ;) Wtedy ciesze się z tego co robię jeszcze bardziej :)
Wiesz, mój Baski sam też jakoś biegać nie specjalnie lubi. Ewentualnie nie dalekie trasy tam co mu się nie znudzi to że biegnie sam. Przede wszystkim trzeba wprowadzić pewnien "rytuał" który pomoże w trenowanie właściwie są to podstawy. Kiedy wybierasz się na trening nie ubieraj suni szelek już w domu. Zabierz je ze sobą w plecaku tam samo amortyzator. Jeśli jakiś kawałek do lasu podjeżdżasz autem, to wiadomo najpierw ładujemy rower na auto, potem odsikujemy psa, ładujemy do auta i ruszamy. Jeśli do lasu masz blisko tak jak ja, Mayke na smyczy i obroży, sprzęt w plecaku, rower prowadź w ręce, dla niej to będzie spacer i zapowiedź biegania. Przygotuj najpierw siebie, potem ubierz psa i przed startem zawsze wypowiadasz magiczne słowa, a właściwie wołasz do psa tak jak by to była najbardziej podniecając i rewelacyjna rzecz w tej chwili 3! 2! 1! GO! I ruszasz z takim impetem z jakim zrobi to pies. Trzeba pamiętać, że pies włoży w to tyle zaangażowania co jego właściciel...;) Kiedy jesteśmy już na trasie podbudowuje psa wołając do niego Hop! Hop! Hop! Właściwie to pokrzykuje, ale tak sympatycznie nakręcam go...Czasami robię takie kszzy kszzy kszyy jak bym chciała pogonić kota ;P To zawsze skutkuje xD Trzeba znaleźć swój złoty środek. I Trasy robie takie na jakie ma humor w danym dniu pies, staram się kończyć zawsze w momencie kiedy jest już wybiegany, ale jeszcze nie ma dosyć. Żeby pozostał taki niedosyt. Kolejna rzecz. Czasami na trasie kiedy pies biegnie świetnie, po lekku zatrzymuje się, chwale psa wniebogłosy czekam z minutkę, i znowu startuje 3, 2, 1, itd ;) Na początku można zrobić to częściej, byle nie za często, ale ze 2 razy 1 minutka na pochwałe skupienie chwile oddechu i dalej w droge.
Kiedy kończę trening, schodzę z roweru, pierwszą rzeczą jaką robię to pochwała psiaka głaskanko, potem zaraz zdejmuje szelki, przypinam psiaki do drzew albo na stake out, chwila na złapanie oddechu, ochłonięcie i daje psu wodę. A potem znowu dreptam do domu z psem po spacerowemu i z rowerem w ręku :)
Nigdy z psem nie startuje z pod bloku czy z pod domu, uważam że pies musi mieć swój rytuał i to skutkuje najlepiej. No i najważniejsze wystrzegac się asfaltów. Jak przebiegnie paręset metrów na trasie to nic się nie stanie, ale dłuższe ponad kilometrowe eskapady w przyszłości mogą odbić sie na stawach psiaka :) My troche asfaltów musimy niestety nawet w lesie przebiec, ale to jest niecały 1 km potem już leśne dukty.
Tyle ode mnie :D
Pozdrawiam ;)

I dzieki za miłę słowa o Kropeczce Basiorku i w ogóle...
A Basiorek...po prostu regularnie trenuje, pilnuje żeby się nie obżerał ja daję mu jedzenie nie rodzice więc dawki ustalam sama. No i co najważniejsze, Baski obecnie jest wyleniały, zaczyna pomału obrastać futerkiem i podejrzewam że na zimę nie będzie taki szczupak :D
[FONT=Tahoma][SIZE=4][COLOR=Purple]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/141161-Haszczak-Baski-rasowa-kundelka-Kropka-i-koci-rezydent-Bagir/page140"]Zdjecia na poprzedniej stronie![/URL] ;)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

no ja to bym np chciała, żeby przy standardowym bieganiu mnie sucz nie ciągnęła - w parku niekoniecznie uśmiecha mi się popylać jak rakieta :D. Mam nadzieję, że jest to do osiągnięcia ;) Ja chciałabym żeby ciągnęła z innym psem, mnie na nartach albo rower. Może sam rytuał z odpowiednim rodzajem szelek wystarczy? ;)

a zdjęcia jak zwykle - bardzo fajne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Za tydzień jedziemy na zawody :D
Nie wychodzę z klocuszkiem, bo chodzę sama po lasach, jak idę ze znajomymi to zabieram, ale tak to wole nie ryzykować hehe mnie Basiorek raczej nie obroni chyba że Kropka hehe :D[/QUOTE]

no a w tym jest trochę racji ;) chociaż np jak idę do parku to biorę. Tylko że się czaję ;) do lasu... hm. Zdarzało mi się nawet brać aparat jak samotnie byłam. Ale to rzadko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Magda, na DT możesz mieć dwa psy :) O wszystkich wymaganiach dotyczących tego sportu dowiesz się na stronie [URL="http://www.dogtrekking.com.pl"]www.dogtrekking.com.pl[/URL]
Psy muszą być zdrowe, oraz muszą posiadać aktualne szczepienia. Do tego psy chyba powyżej 8 lub 9 roku muszą mieć zaświadczenie od weta o dobrym stanie zdrowia psa nie uniemożliwiającym mu startu :) ale co do tego wieku to nie wiem... Musisz mieć szeleczki najlepiej chociaż spacerówki chociaż obroże też mogą być. U nas na śląsku DT głównie organizuje Paweł Bonk, nasz dobry klubowy kolega...od człowieka wymaga to troszkę więcej niż przeciętniej kondycji powiem krótko po 25 km nogi włażą w tyłek przynajmniej mnie A Baski właściwie ma super spacer ;P
Co do samych DT to właściwie powiem Ci że początek kolejnej edycji rozpocznie się pewnie w połowie kwietnia, po zimie, ale może Paweł nas zaskoczy i przygotuje coś zimowego :) Wszelkie pytania mozesz zadać ana gadu jeśli chcesz ;P[/QUOTE]

Dzięki za informacje. :D
W zasadzie to wszystko gra, ja trasy długie pokonywać lubię bardzo, więc myślę, że ze mną problemu nie będzie, jedynie psom muszę wydłużać stopniowo spacery. Fajna sprawa ten DT, a ja tak szukam tych psich sportów i szukam i jak już coś nam odpowiada to zbyt kosztowne, albo psy mam zbyt leniwe, albo jeszcze jakies inne przeszkody na drodze. :) Może uda nam się wziąć udział w DT na wiosnę. Jak by co, to będę się do Ciebie uśmiechać o jakieś info. na temat planowanych startów :D


A i chciałam Ci powiedzieć, że od czasów, kiedy poznałam osobiście Twojego Baskiego, zaczęłam zwracać uwagę na husky. Uroczyście stwierdzam, iż Baski jest najładniejszym husky, jakiego widziałam. Bardzo podobają mi się jasne odmiany tej rasy i takie 'misiowate', o słodkim wyrazie pyska. Baski taki jest, do tego charakter ma świetny. Aj, udał Ci się ten psiak! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co....z tym nauczeniem psa biegania wolno lub szybko to może być problem ;P
Nigdy tego nie rozważałam, bo mnie interesuje tylko ciągnięcie przez psa ;P Nie ciągnąć ma ale na obroży :P

Co do DT to spokojnie chcesz coś wiedzieć to pisz...chociaż jakimś specjalista nie jestem. Ale radzę Ci zacząć przygodę z DT od Pawełek bo tam jest płasko i lasy są piękne, kolejne edycje są coraz trudniejsze ;P Bo po pagórkach i górach ;P
Ale jest to świetna sprawa :)

Link to comment
Share on other sites

A ja w dalszym ciągu czekam na ten DT w Tychach organizowanego przez Moniczke :P na innego nie idę :P
Magda a Ty jak się uczysz? dziennie czy zaocznie? jak dziennie to może w jakąś sobotę pójdziemy na jakieś 10 km??o ile Moni będzie miała wolne bo bez niej to ja tam się zgubię w tym lesie :D
Magda a ty byłaś kiedyś na tym agility tu koło mnie znaczy na osiedlu F??przy jakiejś szkole? Co w niedzielę to jest o 12? Może się wybierzemy kiedy co?

Link to comment
Share on other sites

Ewelinka, ja jeszcze do LO chodzę, więc dziennie się uczę. :D W sobotę mogę iść, bo ostatnio zaczęłam wyznawać zasadę, że weekend jest do odpoczynku, jest czasem wolnym od wszelkiej nauki. :D Także chętna jestem jak najbardziej. ;] Ja tam w naszych lasach sama też się zgubię hihi

A to agi to jeśli chodzi Ci o ten tor, który mam na myśli, czyli pod LO III (moja szkoła) to byłam tam raz jeden jedyny i ostatni. :D

Link to comment
Share on other sites

A czemu ostatni?? ;> tak o ten tor mi chodzi. Coś kiedyś mówiłaś ale nie pamiętam... a dalej to jest w niedziele o 12? Masz jakiś kontakt numer do kogoś?
A co mi się popierniczyło z tymi szkołami Twoimi to ja nie wiem.
Co do Basiorka żeby nie było że tylko off topujemy na galerii moniczki to ten pies ma najwspanialszy charakter pod słońcem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']A czemu ostatni?? ;> tak o ten tor mi chodzi. Coś kiedyś mówiłaś ale nie pamiętam... a dalej to jest w niedziele o 12? Masz jakiś kontakt numer do kogoś?
A co mi się popierniczyło z tymi szkołami Twoimi to ja nie wiem.
Co do Basiorka żeby nie było że tylko off topujemy na galerii moniczki to ten pies ma najwspanialszy charakter pod słońcem :)[/QUOTE]

Ostatnio, bo to dupiato zorganizowane. Znaczy, nie wiem, jak to teraz wygląda. Jak ja tam byłam z psami to ustawiali się wszyscy w kolejce i po kolei każdy pokonywał tor. Bez nauki poszczególnych elementów. Nie utrzymuje kontaktu z nikim z ludzi, którzy na tor chodzą, ale mogę się dowiedzieć jak to teraz wygląda, kiedy zajęcia się odbywają, itp, po prostu napisze do organizatorki :)


O tak, Baski świetny psiak! :D Kropa też kochana, taka córeczka mamusi. [;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...