Jump to content
Dogomania

KAMYK, pies niebanalny. Od trzech lat w pensjonacie u Sylwiaso - zbieramy na utrzymanie i szukamy domu idealnego... niebanalnego ;-)


Recommended Posts

[quote name='agata51']Strzelali jeszcze o 22.00. A syf taki po sobie zostawili, że głowa mała! Przecież nie wystarczy winka się napić pod gołym niebem, trzeba jeszcze flaszkę potłuc. Opakowania po fajerwerkach ani tacki po frytkach nie zabiera się do domu - w domu ma być porządek. Do kosza na śmieci też za daleko. Zostawi się na trawniku - jutro ktoś przyjdzie i posprząta. Krew mnie zalewa! A dokoła kwiat narodu - inteligenci i studenci. W życiu nie widziałam większych śmieciuchów!

Przy okazji, to coś to nie jest wierszyk, to się śpiewa! Na melodię "Jeszcze jeden mazur dzisiaj". Ale czy ktoś, oprócz mnie, zna tę pieśń? Zapomniałam dodać w nawiasie ([I]ze skarbnicy pieśni powstania listopadowego[/I]). Już edytuję - dla przyszłych pokoleń. Ja w szkole przedmiot pt. "Śpiew" miałam, to znam kilka ludowych i patriotycznych kawałków. Kombinuję coś na melodię "Gdy naród do boju wystąpił z orężem". To dopiero będzie wyzwanie![/QUOTE]

Dzisiaj już się nie uczy takich pieśni i piosenek, a szkoda... kwiatu inteligencji nie ma i nie będzie, a wyrastają kolejne pokolenia śmieciarzy :/

Link to comment
Share on other sites

Oj ta ciotka Agata.Fajny "kawałek " na tańce sylwestrowe przypomniała :cool3: ,do tego tekścior wymyśliła jak zwykle godny Nobla :loveu:...tylko czy musiała przy okazji przypomnieć z jakiego (starego) pokolenia są osoby, które to znają :eviltong::p...Ja cudownie miewam czasem sklerozę i o ile Agatka mi pamięci nie molestuje, to mam wciąż 18-nastkę:evil_lol:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Dzisiaj już się nie uczy takich pieśni i piosenek, a szkoda... kwiatu inteligencji nie ma i nie będzie, a wyrastają kolejne pokolenia śmieciarzy :/[/QUOTE]

Bo teraz w szkole niczego się nie uczy! Nie chodzi mi pieśni patriotyczne, bo miłośniczką nie jestem, ale teraz w ogóle się nie śpiewa - co najwyżej ryczy pieśni stadionowe (patriotyczne aż do bólu!). Ot zostało coś w pamięci i wykorzystuję. Na kolonie jeździłam, tam się to śpiewało przy ognisku. Patriotyczne, harcerskie - innych nie było. Teraz nie rozpala się ognisk i nie piecze ziemniaków (kradzionych) ani ryb (własnoręcznie złowionych) w popiele. Teraz się grilluje. Wakacje nad jeziorem w strefie ciszy i upajająca woń karkówki z grilla i ryki niosące się po jeziorze. Nikomu na gitarze nie chce się umieć grać ani chcieć zaśpiewać cokolwiek, ani pogadać - na cholerę - słuchawki w uszy, komórka przy uchu i esemesy do kogoś siedzącego vis a vis. Żal. Moje dzieci jeszcze coś pamiętają (i wspominają), ale potem poszło - do głowy by mie nie przyszło, żeby bo pływaniu w jeziorze musieć brać prysznic.

Babka Agata, don't preach!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magenka1']
Kasiu pomyliłam w tytule przelewu miesiące więc za ten miesiąc co nie zapłaciłam zapłacę w przyszłym, proszę Cię też abyś mi na pv przysłała jeszcze raz Swój nr konta bo wszystko mi się wykasowało [/QUOTE]

Magenko, prześlę numer konta choć coś mi się wydaje, że jednak masz, bo doszła wpłata;-) Ja na tytuły przelewów nie zwracałam uwagi, bo kilka razy sięp owtarzały miesiące - domyśliłam się że to przez pomyłkę. Wpisywałam po kolei miesiące wpływów.

[quote name='sylwiaso']Ciocie dostałam 160zł.ale to jest za dużo worek kosztuje 120zł!i jeszcze zaszczepiłam Kamysia od wirusówek,ale coś mi się kojarzy,że tam jakieś pieniążki chyba były wysłane.Zerknijcie w dokumenty księgowe. [/QUOTE]

Ciociu, marne te dokumenty księgowe :D mam napisane tylko, że na leki albo na leczenie. Cholera wie, czy w tym były szczepienia wliczone, ja już nie pamiętam, a i po wątku nie mam jak biegać (piszę tylko ukradkiem w pracy). Czy możemy prosić o zerknięcie do książeczki? Jak nie trzeba teraz szczepić, to niech pieniądze pójdą na konto przyszłej opłaty albo na co tam Kamieniowi potrzeba.

[quote name='agata51']Strzelali jeszcze o 22.00. A syf taki po sobie zostawili, że głowa mała! W życiu nie widziałam większych śmieciuchów!
[/QUOTE]

Kłamac nie będę - melodii mazura nie znam, ale i też wywodzę się z takich terenów, gdzie tej polskości jakoś mało. Ja jestem z Mazur, a tam wszystko historycznie i kulturowo pomieszane;-) Co do śmieci natomiast, to powiem Wam jako napływowa mieszkanka Warmii z kolei - większych syfiarzy niż olsztyniacy nie ma. I tyle. I to właśnie sąsiedzi, ludzie w miarę majętni i na co dzień "dzień dobry", "proszę", "dziękuję", ach och... a wystarczy jedno jakieś spotkanie sylwestrowe pod klatką i cała prawda wychodzi na jaw. A następnego dnia po tych śmieciach na własnym chodniczku przechodzą w wypastowanych buciczkach - do kościółka.... Ja do wierzących nic nie mam, ale jakby tak nabrudziła, nawet po pijanemu, to dzień bym zaczęła od miotły i ściery a nie od mszy świętej...

No... teraz to ja walnęłam "preach" aż miło :D

Link to comment
Share on other sites

Od czasu do czasu mały "preach" nie zaszkodzi. Mnie po prostu cholera bierze, kiedy 4 razy dziennie na okolicznych terenach zielonych (a właściwie ich marnych resztkach) widzę to, co widzę.

Kasiu, mnie nie o polskość i patriotyzm chodzi. Biorę na warsztat, co mi się przypomni i da się jakoś obrobić. Jak jest gotowa melodia, łatwiej coś wygrafomanić.

Głowę dam sobie uciąć, że rozmawiałam z Sylwią o karmie i jakimś szczepieniu - albo wścieklizna, albo wirusówki. Jutro zadzwonię i wyjaśnię, bo teraz to już chyba za późno.

Link to comment
Share on other sites

Oj, fajnie. Cieszę się, że jeszcze płoną gdzieś ogniska. Muszę to przetrenować z wnuchą na wakacjach. Szkoda, że na gitarze nie umiem grać. Ale pośpiewać z wnusią zawsze mogę - świetnie nam to wychodzi. Muszę ją nauczyć kilku ogniskowych pieśni, niekoniecznie patriotycznych. Chociaż "Ruszał partyzant do boju" pewnie jej się spodoba - lubi się wzruszyć.

Link to comment
Share on other sites

taka mała niespodzianka :D :D :D

[IMG]http://img442.imageshack.us/img442/5226/dsc0005jg.jpg[/IMG]

[IMG]http://img833.imageshack.us/img833/5289/dsc0007mb.jpg[/IMG]

[IMG]http://img268.imageshack.us/img268/9042/dsc0008cg.jpg[/IMG]

[IMG]http://img543.imageshack.us/img543/6824/dsc0009ea.jpg[/IMG]

[IMG]http://img42.imageshack.us/img42/8804/dsc0010ynn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img823.imageshack.us/img823/5338/dsc0011ju.jpg[/IMG]

[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/3086/dsc0053ks.jpg[/IMG]

[IMG]http://img716.imageshack.us/img716/9389/dsc0054in.jpg[/IMG]

[IMG]http://img26.imageshack.us/img26/2791/dsc0055zj.jpg[/IMG]

[IMG]http://img854.imageshack.us/img854/5039/dsc0056eh.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

To są moi Kochani wolontariusze ,którzy pomagają mi przy psiakach i mój Krzysztof w stroju wiejsko-galowym z Kamysiem, było bardzo fajnie pierwsze fotki wygłodniałe psiaki ciocia Kingusia(pogotowie dla zwierząt-Cień nadziei) przywiozła smakołyki byliśmy potem na spacerku w lesie.Kamyś był zadowolony szedł grzecznie jak na prawdziwego psa przystało.Potem przyjechała P.doktor zachipowała nam Kamysia i dzień zleciał fotki robił nasz wujo Maciek- z Pogotowia dla zwierząt-Cień nadziei.Hurrra Dziekujemy:loveu::multi::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Kamyś, co Ty masz z tym jęzorkiem? :)[/QUOTE]

Lareńko, zastanawiam się nad tym od sierpnia 2011. Nawet w paszczę mu zaglądałam. Zębiska starte równo, jęzor mógłby zwisać z drugiej strony, ale nie! A poza tym, dlaczego zwisa? Jeden z moich wyżłów też miał starte i nic z pyska mu nie zwisało - ani z prawej, ani z lewej. Wiem, że na dogo polityki się nie uprawia, ale może Kamyk chce nam coś przekazać? Tylko co? Że za prawicą jest, czy że prawica mu zwisa? I bądź tu mądry! Sylwia, czy osobista pani doktor Kamysia mogłaby się wypowiedzieć w sprawie prawozwisu jęzora? Szukałam w Internecie - "znaleziono wyników 0".

Krzysztof zabójczy! Mam podobny strój w wydaniu miejsko-galowym. Zakładam go wyłącznie po zapadnięciu zmroku. W końcu nie ganiam z psami po lesie, tylko po jednej z głównych ulic Łodzi. I tak dziwnie na mnie patrzą, kiedy łażę z psami wyłącznie po trawnikach. Zazdroszczę - wam nikt nie sypie soli pod łapy!

Sylwia, odezwę się lada szelest (może jutro/dziś mi się uda). Ale masz fajnych wolontariuszy!!! Też zazdroszczę!

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak, willmie należą się szczególne serdeczności!

Wreszcie udało mi się pogadać z Sylwią, ale z rachunków to ona raczej kiepska jest. Na razie stanęło na tym, że ca 84zł zalegamy. Pogubiłam się, jak zaczęła sięgać pamięcią do września i z jej głębi wydobyła jeszcze jakieś 20zł - to tylko Kasia może wiedzieć, ja wysiadam. Pamiętam, co było wczoraj, ale żeby wrzesień sobie przypomnieć? Chyba byłam na wakacjach....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']Tak, tak, willmie należą się szczególne serdeczności!

Wreszcie udało mi się pogadać z Sylwią, ale z rachunków to ona raczej kiepska jest. Na razie stanęło na tym, że ca 84zł zalegamy. Pogubiłam się, jak zaczęła sięgać pamięcią do września i z jej głębi wydobyła jeszcze jakieś 20zł - to tylko Kasia może wiedzieć, ja wysiadam. Pamiętam, co było wczoraj, ale żeby wrzesień sobie przypomnieć? Chyba byłam na wakacjach....[/QUOTE]

Ja nie wiem, wpłacałam jak pojawiała się jasna informacja na watku lub tel:oops: Teraz myślałam, że mamy zaległe 12zł za chipowanie, a tu pojawiły sie jakies nowe rachunki.Zrobimy z tym porzadek, bo wstyd przed ciotkami:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madcat1981']Ja nie wiem, wpłacałam jak pojawiała się jasna informacja na watku lub tel:oops: Teraz myślałam, że mamy zaległe 12zł za chipowanie, a tu pojawiły sie jakies nowe rachunki.Zrobimy z tym porzadek, bo wstyd przed ciotkami:oops:[/QUOTE]

Żaden wstyd, Kasieńko, po prostu doszły nowe sprawy, tzn. szczepienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51'] A Kamysiowi, jak zwisało z prawej strony, tak zwisa. [/QUOTE]

Kojarzę 2 psiaki z takim wiszącym jęzorkiem. Jeden chyba nie miał kawałka żuchwy (co u Kamysia odpada), a drugi miał "przerzedzone" zęby. Może Kamysiowi tak język zwisa przez wytarte ząbki:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maarit']Kojarzę 2 psiaki z takim wiszącym jęzorkiem. Jeden chyba nie miał kawałka żuchwy (co u Kamysia odpada), a drugi miał "przerzedzone" zęby. Może Kamysiowi tak język zwisa przez wytarte ząbki:hmmmm:[/QUOTE]

Dla mnie to jest tajemnica - ten jego zwisający jęzor :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...