Jump to content
Dogomania

Haszczaki - Sezon Wystawowy


Gosia & c.o.

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,
Z ogromną radością pragnę zawiadomić, że na dwudniowej wystawie zagranicznej pod tytułem Wilno 2005 wyhodowane w polsce psy nie dały szans wspaniałym importom ze stanów. Nie będę się zagłębiał w szczegóły ale powiem Wam, że byłem diabelnie dumny z tego, że mogliśmy na równi konkurować z utytułowanymi psiakami, które zwiedziły już wiele wystaw.
Pozdrawiam i liczę na Was w konfrontacji z tymi, którzy się wybierają na Katowice po "łatwe Caciby w krainie białych niedźwiedzi". Przygotujcie psy na 150% i pokażcie, że polska mimo opóźnienia ma naprawdę dobre psy.

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje dwóch CACIBów i dwóch BOBów, sama byłabym dumna jak paw. Każdy byłby dumny.


Oto jakie psiaki były w Wilnie

"Bylo 5 husky
PSY
kl. otw.
Arktogea BLACK DIAMOND - CAC, CACIB, Zw. Litwy, BOB, V BOG
kl. champ.
QUICK EYED Yukon Tanana - CAC, Res.CACIB
Konuveres BALTIC FARAO (chyba) - 2
SUKI
kl. Champ.
Konuveres ARCTIC AURORA (chyba) 1, CAC, CACIB, Zw. Litwy
POCAHONTAS Fortunatus - 2

drugi dzien

PSY
kl. otw.
Arktogea BLACK DIAMOND - CAC, CACIB, Zw. Wilna, BOB
kl. champ.
Konuveres BALTIC FARAO (chyba) - CAC, Res.CACIB
QUICK EYED Yukon Tanana - 2

SUKI
kl. Champ.
POCAHONTAS Fortunatus - 1, CAC, CACIB, Zw. Wilna
Konuveres ARCTIC AURORA (chyba) -2"

Skopiowałam to z listy wsh, autorstawo Żaneta

[quote]wyhodowane w polsce psy nie dały szans wspaniałym importom ze stanów[/quote]

Jaki z tych psów jest importem ze stanów??

[quote]Pozdrawiam i liczę na Was w konfrontacji z tymi, którzy się wybierają na Katowice po "łatwe Caciby w krainie białych niedźwiedzi". [/quote]

Uważasz,że to będą łatwe CACIBY?
Ja zgłosiłam Shapa do WILNA, bo liczyłam na właśnie łatwego CACIB'a , nie pojechałam nie dlatego, że bałam się konkurencji, ale z powodów osobistych.

Każdą konkurencje należy szanować!!!!
Jeżeli chodzi ci o Ciukci oni tak właśnie robią i nie sądze,aby jechali do Polski po łatwe CACIB y jak napisałeś. Ola jest Polką i wiem ,że teskni za krajem i za wystawami i za mną :wink: , w końcu tu wszystko się zaczęło...

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Gratulować możecie hodowcom i futrzakom, ja robiłem tylko za murzyna ;-)
Stawka sobota i niedziela ta sama:
PSY:
pośrednia
KASDAN de Ciukci - niestety Agi nie było.
Otwarta
DIAMOND
Championy
Ch. Quick Eyed YUKON TANANA (wł. M.Supronowicz)
Int. Ch., LvCh. Est.Ch., RusCh. Konuveres BALTIC FARAO
SUKI
Championy
Ch.Pl. PACOHONTAS Fortunatus (wł. A. Stolarska)
Ch.Est, LvCh. Konuveres ARCTIC AURORA

A wyniki to tak SOBOTA (sędzia: niemcy):
PSY: CACIB + BOB + Zw.Lt: Kronio
ResCACIB : Yukon Tanana
SUKI: CACIB Konuveres ARCTIC AURORA
ResCACIB PACOHONTAS Fortunatus

NIEDZIELA (sędzia: Litwa)
PSY: CACIB + BOB + Zw.Wilna: Kronio
ResCACIB: Konuveres BALTIC FARAO
SUKI: CACIB PACOHONTAS Fortunatus
resCACIB Konuveres ARCTIC AURORA

Ogranizacja wystawy niestety poniżej oczekiwań (brak informacji w językach innych niż Litewski, duże opóźnienia, ringi zrobione z kilku wykładzin połączonych szeroką, śliską taśmą i takie tam inne drobiazgi typu płatny oddzielnie katalog).

PS: Offca - znalazła się Twoja szczotka, odbiór do ustalenia ;-) No i gratuluję soboty!!!

Pzdr i dzięki raz jeszcze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM'] Gratulować możecie hodowcom i futrzakom, ja robiłem tylko za murzyna ;-)
[/quote]

Murzyn, nie murzyn, liczy się wynik końcowy. To Ty wystawiałeś i tobie należą się gratulacje :)

Ja myślę, że każdy jechał na Litwę po łatwe CACIBY i niektórzy się przeliczyli. Nie jest tam wcale łatwo!! My w ubiegłym roku bardzo się zdziwiliśmy mając w konkurencji psa z amerykańskiej hodowli Kristari. Ale cóż, biedak nie wytrzymał i dał się pobić :evilbat:

A tak na powaznie, każdą konkurencję należy szanować, bo czasem można się oszukać...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Jaki z tych psów jest importem ze stanów[/quote]
Żaden, masz rację. Może jestem za bardzo zmęczony robotą ;-)

[/quote]Uważasz,że to będą łatwe CACIBY?[quote]
W widzeniu kogoś, kto ma psy z najlepszych linii hodowlanych myślę, że tak. A ojczyznę chyba łatwiej zwiedzać bez psów ;-) ?

[/quote]Każdą konkurencje należy szanować[quote]
Masz 100% racji i ja w życiu nie podchodziłem lekceważąco do żadnego psa. I tak się praktycznie nie znam więc mogę co najwyżej ogólnie stwierdzić, czy taki albo taki mi się podoba "z wrażenia ogólnego". Ale to nie znaczy, żeby nie walczyć. Przeciwnie. Jak się przegra to przymajniej jest satysfakcja, że się zrobiło wszystko, co było można.

[/quote]Ola jest Polką i wiem ,że teskni za krajem i za wystawami i za mną , w końcu tu wszystko się zaczęło[quote]
No to super, w końcu wystawy też po to są żeby się spotykać.

Pzdr[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Eloł
[quote]Moze nie na temat troche, ale jak podroz, zwlaszcza powrotna[/quote]

ETM, autko załadowane od przedniej szyby po kufer + letnie opony + zmęczona dwudniowym maratonem wkładka między fotelem a kierownicą w mojej osobie = jazda 90 w porywach 100 km/h. Przy takim tempie to już warunki chyba nie odgrywają większej roli ;-) Przymajniej stresu nie miałem, że mnie "haltną" niebiescy zza krzaków. Także ogólnie spoko, w końcu to 500 km, także nie tak tragicznie.

[quote]HUSKYTEAM, napisz jak Ci sie podobały psy Estonki? Jestem ciekawa opinii, bo nam się podobały. Mieliśmy je w konkurencji na Litwie i w Rosji w ubiegłym roku. To chyba jedyna dobra hodowla w Estonii i jak widać z ambicjami[/quote]

No jak zobaczyłem to trochę zmiękłem, szczególnie jak sobie chwilę porozmawiałem i obejrzałem rodowód+osiągnięcia Baltica ;-) Ale tak, hodowczyni naprawdę supermiła i mieszka w fajnym miejsu: taki dwór stary, z parkiem, no po prostu klimat extra.
Suczka obiektywnie rzecz biorąc mniej mi się podobała, ale i tak ładna. Tyle że przy psie troszkę "ginęła". Fajnie miała przygotowane psiaki i bardzo je sprawnie wystawiała - poza tym psychicznie są też widać dobrze wychowane, ładnie współpracowały i nie miały żadnych syndromów "dużych hodowli".

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote]Twój pies też ma świetny rodowód[/quote]

A wiesz, że nawet nie patrzyłem. Szczerze powiedziawszy to znam tylko rodziców każdego psa, no bo przy zgłaszaniu na wystawy to się przydaje, ale muszę zobaczyć. W sumie co za różnica, jaki futrzak urośnie taki będzie ;-) a do bieganie każdy mniej lub bardziej dobry.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

a ja szukam tego kolesia dodam bardzo sympatycznego co wygral rase w haszczakach w sobote i nas wyslal do swojego akademika za 25 litow...tylko adres pomylil i szuuuuuukalismy i szuuukalismy i nie znalezlim:))ale w naszej bursie i tak bylo fajnie:)))tylko zimno

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ETM']A ja wlasnie spojrzalem. 8) Sie okazalo, ze ma w przodkach tez cos od 'NigdyNigdy'. :evilbat:[/quote]

:saeek: NigdyNigdy, jeszcze nigdy nie wyhodowało żadnego szczenięcia :bigcool:
Moi rodzice (czyt. Kojoty), owszem- mają sporo sukcesów hodowlanych.
Ja co najwyżej nosiłam te szczeniaczki na rękach i po pupci je klepałam :wink:
Ale nie powiem- jestem z tego dumna :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Witam,
Z ogromną radością pragnę zawiadomić, że na dwudniowej wystawie zagranicznej pod tytułem Wilno 2005 wyhodowane w polsce psy nie dały szans wspaniałym importom ze stanów.[/quote]

Heh! Już Wam co prawda gratulowałam, ale co za dużo to.... zdrowo :lol:
Dobrze, że byliście i dobrze, że pokazaliście się od jak najlepszej strony- to ważne, żeby ludzie widzieli, że polskie Husky są dobre.
Dla wielu Litwinów ta rasa to całkowite "novum"- nie mają pojącia "czym to się je" i z uporem maniaka na hasło "Siberian Husky" mówią- "No wiem- Łajka Syberyjska" :-? Ale cóż się dziwić, skoro mają zarejestrowanego słownie- "jednego" Husky :roll:

I całkowicie zgadzam się z Jackiem (a może to nie napisał Jacek, tylko ktoś inny? :-? )- do Wilna nie jeździ się po "łatwe" CACIB'y. To właśnie tam, przyjeżdżają ludzie żeby zdobywaćpunkty do Interchampionatów- i to nie tylko Polacy. Dlatego, choć stawka jest zwykle mała, to jednak dobra.

Jeszcze pytanie do Jacka- czy wystawa była organizowana w LITEXPO, czy gdzieś indziej?

Link to comment
Share on other sites

Heloł

[quote]a ja szukam tego kolesia dodam bardzo sympatycznego co wygral rase w haszczakach w sobote i nas wyslal do swojego akademika za 25 litow...tylko adres pomylil[/quote]

Wiesz co, wystąpiła pomyłka, zamiast Olandu 51 powiedziałem Wam chyba 15? O rany, przepraszam. Teraz już właśnie Ci odpisywałem, że to wyście musieli coś pokręcić i jak wstukałem Olandu 15 to Magda (żona, była z nami więc ją znacie) powidziała: nie nie, 51. No kurcze sorry, następnym razem w takich sprawach szczegółowych może lepiej poprosić o potwierdzenie co najmniej 2 osób oprócz mnie ;-)
A przy okazji kongratulejsznz za występ, wasz szorściak się spisał rewelacyjnie.

Na grupy nie czekaliśmy, bo nam się do domu śpieszyło i chyba dobrze, bo w tych warunkach sytuacja pogarszała się z godziny na godzinę.
Mam nadzieję, że się jakoś zobaczymy (Katowice, Wwa?)


[quote]nie mają pojącia "czym to się je" i z uporem maniaka na hasło "Siberian Husky" mówią- "No wiem- Łajka Syberyjska"[quote]
Dokładnie, każdy podchodził i "łajka?" "Niet, sybirskai haiskai" a koleś na to "Da, sybirskaia łajka, priekrasna". Nawet nas gliniarze zaczepili, po raz pierwszy w sprawie innej niż mandat ;-)

[/quote]Jeszcze pytanie do Jacka- czy wystawa była organizowana w LITEXPO, czy gdzieś indziej?[quote]
Tak tak kompleks Litexpo. Szkoda tylko, że różnica między jedną halą a drugą jest taka jak między naszą kwaterą w Wilnie i Hotelem Hyatt ;-) W sobotę jakaś stara hala z podziurawioną podłogą, a w niedzielę elegancki "full-wypas". Ale generalnie bardzo miło było no i miasto super, a wszystko ciut tańsze niż w polsce. Mam nadzieję, że się wybierzemy następnym razem większą grupą.

Pzdr[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monika R.']Żaneta jak ci sie podobał KRISTARIS FIRELITBY CHIPSAHOY bo pewnie o tego ci chodziło :wink: ??[/quote]

No właśnie nie podobał mi się. Może nie będę tu obiektywna, bo generalnie nie podobają mi się psy z Kristari (to nie mój typ budowy), ale niech potwierdzeniem tego będzie fakt, że nie zrobiłam mu ani jednego zdjęcia, co odkryłam jak wróciłam do domu :)
Ten pies jest duży, z lekko spadającą linią grzbietu i nieładną głową. Może był w złej kondycji wystawowej, ale nie prezentował się dobrze. Jego córki są dużo lepsze. Poza tym Estonka pokazuje swoje psy bardzo wolno. One nie są wogóle ekspresyjne, tylko flegmatyczne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...