Jump to content
Dogomania

robaczyca?


madzia_11

Recommended Posts

przez pewien czas wymiotował w nocy, budził sie mlaskał i wymiotował , od trzech dni mał biegunke po każdym pokarmie , jak dawałam smecte to przeszło na jeden dzień jak przestałam to znowu.Dzisiaj była weta i zbadał go i tak stwierdził .Powiedział że niemoge se sugerować tym , że go odrobaczałam powiedział tez ,że ma zabużoną mikroflore jelit.Bardzo sie martwie i mam nadzeje ,że będzie już ok

Link to comment
Share on other sites

A bardziej szczegółowo może być tak, cytuję:
[url=http://www.klubmolosa.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=20][i][b]"Robaczyca przewodu pokarmowego[/b][/i][/url]
[i]W przewodzie pokarmowym psów pasożytują głównie tasiemce i nicienie. Tasiemce są to robaki, o długości do 8 m, a ich ciała składają się z drobnych, połączonych ze sobą członów, które wydalane są wraz z kałem. Nicienie natomiast są barwy białej, maję długość 5 cm, i podobne są do kawałka sznurka; łatwo można je zauważyć w kale. Robaki powodują różne dolegliwości, między innymi biegunkę i świąd odbytu. Kiedy zwierzę nie jest leczone, może dojść do uszkodzenia jelit.
Jeżeli zwierzę jest zarobaczone, traci apetyt, źle trawi pokarm, wymiotuje, ma biegunkę. W niektórych przypadkach cierpi na świąd odbytu i wówczas wykonuje charakterystyczne ruchy: ociera odbyt o podłogę lub różne przedmioty".[/i]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jak pisze Flaire - pierwsza rzecz przy podejrzeniu robaczycy to badanie kału. Nie zawsze ono jest miarodajne (można trafić na moment kiedy pasożyty nie produkują jaj - ale w takiej sytuacji, przy nasilonych objawach wynik powinien być dodatni (dużo pasożytów w różnych fazach rozwoju).
To, że pies był odrobaczony 4 mieś temu (zapewne jednorazowo) o niczym nie świadczy - na np. częste u psów inwazje włosogłówkami czy tęgoryjcami jednorazowe (wbrew temu co piszą na Drontalu) podanie leku nie wystarcza - psa należy leczyć 3 do 5 dni.
Tak czy inaczej należy moim zdaniem zacząć od badania kału - wynik masz w zasadzie odrazu (o ile lekarz potrafi je wykonać = wie czego szukać pod mikroskopem). Przy okazji można wykluczyć inwazję kokcydiami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dziś rano podałam parówie drontal plus. po mniej więcej 40 min zrobił kupę, w której były niezidentyfikowane obiekty wyglądające jak powiększone ziarenka ryżu. dzień wcześniej jadł tylko suchą karmę. myślicie, że to mogły być jakieś robale? człony tasiemca na przykład?
nie ma żadnych objawów ze strony przewodu pokarmowego ani nic w tym stylu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Te wstretne robale!
Ja sie nie moge z nimi uporac juz od roku.
Psa wziełam 2 lata temu, jako szczeniaka.Hodowca zapewnial, ze jest odrobaczony(w ksiazeczce byla pieczatka, ze byl odrobaczony ZIPYRONEM PLUS).
Ale po 2 miesiacach okazało sie , ze miał okazała gliste, która dostrzeglam w odchodach i sama zanioslam weterynarzowi, zeby potwierdził.
Odrobaczony został, Endoparem, a potem juz co 3 miesiace Drontalem Plus.
Myslalam, ze mam juz spokoj z robalami, ale po roku nie dało mi spokoju, ze w odchodach widziałam mase małych , białych , 2mm-jaj.
Zaniosłam to do badania, niestety scenariusz okazla sie najgorszy, jaki przypuszczalam- tasiemiec!
Zapytałam , jak to mozliwe,przeciez odrobaczam psa , co 3 miesiace?!!
Weterynarz powiedzial, ze tasiemca , tabletkami sie nie usunie, trzeba podac zastrzyk DRONCIT, bo larwy tasiemca sa trudne do zabicia.
Kuracje zastrzykowa powtórzylam za 2 miesiace.
I tak moglam sobie odrobaczac psa tabletkami, a tak by to nic nie dało..w przypadku tasiemca, przynajmniej.
Teraz sie, tez zastanawiam , czy wszystko , jest o.k., z moim psem , bo pomimo, ze je 2 razy dziennie: 200 gram karmy BRIT + ryz, który mu gotuje z miesem, to pies wyglada kiepsko.Jest strasznie chudy i widac mu żebra po bokach.
Boje , sie, ze to znowu bedzie tasiemiec...ja od tych robali sie chyba nigdy nie uwolnie!!!
Jeszcze rozumiem jakbym odrobaczała psa 1 raz w roku, ale robie to co 3 miesiace, a i tak jest kółko zamkniete ...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...