Jump to content
Dogomania

Nuka oraz Stefcio [*] w sercu <3


vege*

Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxkaluniaxxx']o kwiatek :multi: przybij piąteczkę :diabloti:[/QUOTE]
:hand:
Nawet mi się podobało... ale nie poszłam w tym kierunku :lol: Latami szukałabym pracy w tym zawodzie (ew w jakiejś śmiesznej kwiaciarni), zwykła architektura jest popularniejsza i po prostu lepsza.
I dosłownie byłabym uczulona na pracę ;] Podczas praktyk dostałam alergii na wszystko, co zielone i rośnie wiosną:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxkaluniaxxx']o kwiatek :multi: przybij piąteczkę :diabloti:[/QUOTE]
[quote name='Asia&Kleo']:hand:
Nawet mi się podobało... ale nie poszłam w tym kierunku :lol: Latami szukałabym pracy w tym zawodzie (ew w jakiejś śmiesznej kwiaciarni), zwykła architektura jest popularniejsza i po prostu lepsza.
I dosłownie byłabym uczulona na pracę ;] Podczas praktyk dostałam alergii na wszystko, co zielone i rośnie wiosną:evil_lol:[/QUOTE]
[quote name='xxxkaluniaxxx']ja poszłam na AK tylko dlatego że do weterynaryjnego było za daleko :diabloti: rodzice mnie dusili żebym na studia poszła ale nie dziękuje :p[/QUOTE]
[quote name='Asia&Kleo']Bardzo dobrze, że podziękowałaś ;)
Ot się zrobił, sorki vege :)[/QUOTE]
Spoko gadajcie sobie:evil_lol:
[quote name='Skibka'][URL]http://img802.imageshack.us/img802/6572/bcg3.jpg[/URL] Boskie uszyska:loveu:[/QUOTE]

[quote name='agaciaaa']Nie będę oryginalna i też skomentuje uszy - boskie :loveu:[/QUOTE]
Nie wiem co każdy widzi w tych uszolotach? :hmmmm::evil_lol: Ale dziękuję :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Ile zdjęć :loveu:
Wiesz co... lubię Twoją Nukę, taka szalona się wydaje :loveu: :D[/QUOTE]
:)
Pozory mylą:evil_lol: Ona jest dziwna, w domu kochana przylepa, która by się ciągle przytulała, nienarzucająca się, a na dworze jest koszmar jak widzi rowery i nie wiem jak ją oduczyć reagowania na nie :(

[quote name='dOgLoV']hejka ;)[/QUOTE]
cześć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']A uczyłaś przez wymuszone siadanie? Czyli że jak przejeżdża rower, tu skupiasz na niej uwagę i każesz jej usiąść. Ilekroć wstanie to Twoja interwencja (wyraźna!) "Nie" i jeszcze raz?[/QUOTE]
Tak właśnie w ten sposób uczę. ładnie na to reaguje dopóki rower nie jest na równi ze mną mimo, że przejeżdża jakieś 5m ode mnie :(
[quote name='xxxkaluniaxxx']będzie mnie musiało coś porządnie w łeb trzepnąć żebym na AK poszła :evil_lol: mam inne plany :p



Dzięki :evil_lol:[/QUOTE]
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Tak właśnie w ten sposób uczę. ładnie na to reaguje dopóki rower nie jest na równi ze mną mimo, że przejeżdża jakieś 5m ode mnie :( [/QUOTE]
Mam tak samo z Zenem. Dla ludzi jest to przezabawny widok jak 2 kg psa próbuje się rzucić na rower :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']A uczyłaś przez wymuszone siadanie? Czyli że jak przejeżdża rower, tu skupiasz na niej uwagę i każesz jej usiąść. Ilekroć wstanie to Twoja interwencja (wyraźna!) "Nie" i jeszcze raz?[/QUOTE]
Nie widzę tej metody jako za każdym razem skutecznej... Może nam się wydawać, że pies się na nas skupia, ale może się jeszcze bardziej czuć się niepewnie, gdy "każemy" mu siadać. Owszem, dobre jest odwrócenie uwagi, lecz w delikatniejszy sposób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']A co robisz, gdy Ci się rzuca na rower? Ja tylko teoretyzuję, bo z tym problemów jakoś nie miałam... może pytaj borderiarzy...[/QUOTE]
Robię tak jak ty mówiłaś, jak Nuka siedzi grzecznie to nagradzam, jak szarpnie się to daję jej korektę i mówię donośnie "nie wolno" albo "nie"

[quote name='Laetitia']Mam tak samo z Zenem. Dla ludzi jest to przezabawny widok jak 2 kg psa próbuje się rzucić na rower :roll:[/QUOTE]
No dla ludzi to jest zabawne, że mały pies się na coś rzuca, dlaczego ludzie się nie śmieją jak duży pies się rzuca? :eviltong:
[quote name='Asia&Kleo']Nie widzę tej metody jako za każdym razem skutecznej... Może nam się wydawać, że pies się na nas skupia, ale może się jeszcze bardziej czuć się niepewnie, gdy "każemy" mu siadać. Owszem, dobre jest odwrócenie uwagi, lecz w delikatniejszy sposób.[/QUOTE]
Nuka wtedy nie tylko siedzi, zajmuję ją czasami smakami, czasami patykiem, żeby nie skupiała się na rowerze, ale jak zauważy, że rower jest coraz bliżej wtedy jest klęska :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia&Kleo']Nie widzę tej metody jako za każdym razem skutecznej... Może nam się wydawać, że pies się na nas skupia, ale może się jeszcze bardziej czuć się niepewnie, gdy "każemy" mu siadać. Owszem, dobre jest odwrócenie uwagi, lecz w delikatniejszy sposób.[/QUOTE]
Czyli jaką metodę proponujesz?

Ja uważam, że wiele zależy od psa. Mój delikatny pies wystarczy jak powiem "Nie" czasem wzmocnione korektą fizyczną (tak, jestem zła i niedobra) i wtedy przestaje na chwilę, patrzy się na mnie, znów powtarzam komendę, on ją wykonuje i od razu jest k/s. I już więcej tego nie robi, chyba że czasem muszę mu powtórzyć samo "nie". Z kolei na innego psa może ta metoda nie działać... bo mój pies jak gonił ptaki to włączał mu się instynkt łowiecki (i tu pomogła korekta fizyczna), gdy gonił zwierzątka leśne to instynkt pasterki (i tu pomogło wymuszone leżenie oraz przekierowywanie emocji na kawałek futra), a na konie szczekał nie gonił (bo psy które się boją rzadko gonią obiekt strachu), ale tu faktycznie pomogło barowanie...

Więc rodzi się pytanie... czemu goni? Czy dlatego, że się boi (tak jak Ty sądzisz?) - może wtedy barowanie trzeba robić? czy goni dlatego, że włączył mu się pastuchowy instynkt (wtedy siadanie, czyli hamowanie emocji czy przekierowywanie tego na np. piłkę może pomóc), a może goni, bo winowajcą jest instynkt łowiecki (i wtedy serio gonienie piłeczki, siadanie za pomocą korekty nawet oe itd może pomóc) - bo to są trzy całkiem inne przyczyny, które dają inny efekt...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Czyli jaką metodę proponujesz?

Ja uważam, że wiele zależy od psa. Mój delikatny pies wystarczy jak powiem "Nie" czasem wzmocnione korektą fizyczną (tak, jestem zła i niedobra) i wtedy przestaje na chwilę, patrzy się na mnie, znów powtarzam komendę, on ją wykonuje i od razu jest k/s. I już więcej tego nie robi, chyba że czasem muszę mu powtórzyć samo "nie". Z kolei na innego psa może ta metoda nie działać... bo mój pies jak gonił ptaki to włączał mu się instynkt łowiecki (i tu pomogła korekta fizyczna), gdy gonił zwierzątka leśne to instynkt pasterki (i tu pomogło wymuszone leżenie oraz przekierowywanie emocji na kawałek futra), a na konie szczekał nie gonił (bo psy które się boją rzadko gonią obiekt strachu), ale tu faktycznie pomogło barowanie...

Więc rodzi się pytanie... czemu goni? Czy dlatego, że się boi (tak jak Ty sądzisz?) - może wtedy barowanie trzeba robić? czy goni dlatego, że włączył mu się pastuchowy instynkt (wtedy siadanie, czyli hamowanie emocji czy przekierowywanie tego na np. piłkę może pomóc), a może goni, bo winowajcą jest instynkt łowiecki (i wtedy serio gonienie piłeczki, siadanie za pomocą korekty nawet oe itd może pomóc) - bo to są trzy całkiem inne przyczyny, które dają inny efekt...[/QUOTE]
Dziś wypróbowałam dławik + zwykłą obrożę i wykorzystałam akurat sytuację bo szłam do weta przez miasto, a po mieście jeździ dużo rowerów i chodzą różni ludzie. Powiem tak, dławik odmienił moje życie. Jak szła normalnie to trzymałam za stronę smyczy z normalną obrożą, jeśli coś mi się nie podobało robiłam korektę i po 3-4 korektach załapała o co chodzi i KAŻDY rower i KAŻDEGO człowieka pięknie mijała na luzie. Jestem z niej dumna bo nawet nie burczała pod nosem, a zdarzało jej się. Miała niespodziewane wyskoki do ludzi, a dziś eureka :multi: Praktycznie nie musiałam używać dławika, jestem na prawdę z niej zadowolona, dziś zachowywała się wspaniale, daaaaawno się tak nie zachowywała, bo miała zawsze chociaż ten jeden wyskok na koncie podczas spaceru.

[quote name='dOgLoV']hejka ;)[/QUOTE]
cześć :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']No to teraz kilka dni na dławiku i powinno być dobrze :)[/QUOTE]
Zakładam do tego też obroże (tak jest chyba lepiej?), więc myślę, że skoro szybko załapała to powinno być za kilka dni już lepiej, dużo lepiej :) Mam jeszcze przez miesiąc wolne to pochodzę z nią po mieście wśród ludzi :)

Link to comment
Share on other sites

Super, gratuluję :loveu:

Życzę owocnej pracy z dławikiem :) I żeby Nuce wróciły wszystkie klepki na swoje miejsce :lol:

[SIZE=1]Wiem, że wychodzę na złą i niedobrą, bo chwalę korekty... ale ja wychodzę z założenia, że wszystko jest dla ludzi i dla psów, nie ma co się z psem cackać, a gdy ktoś używa rozsądnie korekt i są niemal od razu tego efekty to jest OK, to na danego psa została dobrze dopasowana metoda :) [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...