Jump to content
Dogomania

HURTOWNIA PSÓW


Ksera

Recommended Posts

Jest kołoWarszawy miejscowość w której mieszka małżeństwo hodujące psy. Wystawia je na aukcję pod kilkoma nickami, psy różnych ras, często mieszańce podciągane pod daną rasę. Z aukcji wynika, że liczba psów jest ogromna, ponieważ w chwili obecnej na aukcjach wystawionych jest 21 różnych ras. Znalazłam również artykuł pewnej kobiety, która opisywała zakup swojego psa „goldena”
[url]http://www.goldenretriever.pl/porady/opinie2.htm[/url]
Znalazłam również inne osoby, które zostały poszkodowane, między innymi moja znajoma. Tu nie chodzi nawet o czystość rasy, ale o warunki w jakich przebywają szczenięta a w szczególności ich matki. Tam jest hurtownia…

Link to comment
Share on other sites

ja "znam" jeszcze jedna podobna rozmnazalnie. a moze to nawet ta sama? "Stajnia blusa" (pisownia oryginalna :roll: ) sie nazywa. maja mnostwo psow roznych ras, posrednicza tez w handlu szczeniakami. wiekszosc to oczywiscie psy "porodowodowe" :-? maja swoja strone w necie, stad ich znam. nie wiem jednak nic na temat warunkow w jakich trzymaja psy...

Link to comment
Share on other sites

To nie jesthodowla stajnia blusa. Ta nie ma nazwy i jest koło Warszawy, w miejscowości Stare Polesie. Dzwoniłam do Powiatowego Lekarza Weterynarii, lecz podobno jeżeli ich ten człowiek nie wpuści to nic nie da się zrobić. Przecież produkując szczeniaki na taką skalę, warunki muszą być tam nieciekawe. Szukam teraz osób, które były tam osobiście i coś widziały. To niestety nie jest łatwe :(, tym bardziej, że mieszkam 350 km od tego miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ksera']To nie jest takie proste, brakuje mi dowodów, sama nic nie zdziałam. Poszukuję ludzi, którzy tam byli, którzy widzieli i których też wyrolował.......... To jest niestety trudna rzecz :cry:[/quote]

[b]Ksera[/b], ale autorka tekstu na goldenach napisala, ze dowody na weterynarza ma?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ksera']To nie jesthodowla stajnia blusa. Ta nie ma nazwy i jest koło Warszawy, w miejscowości Stare Polesie. [b]Dzwoniłam do Powiatowego Lekarza Weterynarii, lecz podobno jeżeli ich ten człowiek nie wpuści to nic nie da się zrobić.[/b] Przecież produkując szczeniaki na taką skalę, warunki muszą być tam nieciekawe. Szukam teraz osób, które były tam osobiście i coś widziały. To niestety nie jest łatwe :(, tym bardziej, że mieszkam 350 km od tego miejsca.[/quote]

To chyba jakies zarty-z tego co pamietam to ten powiatowy nie nadaje sie do dzialan :-?

Wejdz na strone Glownej Inspekcji Weterynaryjnej i napisz co Ci powiedzial powiatowy i zarzadaj podstawy prawnej, ktora to uniemozliwia przeprowadzenia kontroli. W ten 'sposob' to ZADNA inspekcja nie moglaby kontrolowac hodowli kur,swin itp-sprawdzac donrostanu zwierzat. Jesli ktos odmiawa wpuszcznia, to wystepuje sie do prokuratury o wydanie nakazu wkrocznia na dany teren i tyle.

Naprawde tylko media naslac na tego powiatowego :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Juz wchodzę w sprawę i zaczynam dzwonić. Podaj mi wszystkie namiary i dane. Napisz na priva z kim rozmawiałaś i co powiedział. Mam nadzieję że coś się uda zrobić. Na urzędasów nie ma co liczyć. Przykro mi to mówić, ale taka jest prawda. Jedno jest pewne - takich "hodowli" jest wiele i pora, aby coś z nimi zrobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podają takie miejscowości jak: Czosnów, Kazun, Leoncin pod jednym nickiem a pod drugim: teraz Sochaczew, a podawali również Nowy Dwór Mazowiecki. W książeczkach zdrowia wpisane jest Stare Polesie. Jedyny mój sukces to kilka niesfinalizowanych aukcji, ponieważ po moich mailach ludzie zrezygnowali z pieska, ale ile osób kupiło poza aukcją, tego nie wie nikt :roll: .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mają kolejny nowy nick na Allegro, wczoraj ktoś kupił "bokserkę" . Przynajmniej jedno co mogę zrobić to wysyłam kupującym link do tego właśnie tematu i ci co wylicytowali rezygnują (ci od bokserki również). Zastanawiam się tylko jak można trzymać taką ilość psów na posesji - dorosłe, szczeniaki. Mają chyba wszystkie możliwe rasy, więc mocno podejrzewam, że jednak współpracują z kimś (może z jakimś hyclem). Niektóre szczeniaki są podobne do ras, ale niektóre wcale.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ksera, ja nie wiem czy to dobrze, że piszesz do ludzi wygrywających aukcje - oni chcą kupić psiaka, jeżeli nie oni to handlarz albo sprzeda je np. w Falenicy ( a tak na marginesie - czy można zakazać handlu psami w Falenicy? i innych bazarach, giełdach samochodowych itp.?) albo gdzie indziej. Tu przydałby się jakiś prawny przepis w ustawie o ochronie zwierząt, że tylko i wyłącznie szczeniaki powinny byc z hodowli, mieć papiery itp oraz w prawie skarbowym, że od każdego sprzedanego szczeniaka płaci się podatek - wtedy ukróciłoby się (może trochę) handlarzy żywym towarem, zmniejszyłoby to ilość bezdomnych ludzi - ale to chyba nierealne.
erunae - w Busku też jest handlarz, który eksploatuje suki wszelkich ras a potem daje ogłoszenia, że sprzeda albo zamieni sukę taką i taką na taką i taką. Czy ktoś sprawdził w jakich warunkach te psy przebywają?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A spójrzcie na to:
[url]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62271126[/url]
Cytuję:
"Cocer Spaniel Ang.-roczny pies-200zł
Syberian Husky-3letni pies z rodowodem-400zł
Terier Walijski-roczny pies-300zł
Charty Rosyjskie(Borzoj)-1,5 roczne pies i suczka z metrykami-1200zł za sztuke
Chart Polski-2,5letni pies z rodowodem jest juz championem polski po przegladzie hodowlanym-oddam na warunkach hodowlanych
ceny moga podlegac negocjacji!!!
kontakt:061-8124-709 lub 502-999-091, nr GG:8867203!!! Skoki k/Poznania"
Krew mnie zalewa. Ci ludzie nie widzą nic oprócz kasy. Nie zastanawia ich co czuje 3-letni pies z rodowodem, czy bez oddawany w obce rece.
A już cena "za sztukę" kompletnie mnie rozwala. :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...