Jump to content
Dogomania

CACIB-Kaliningrad, 11-12.06.2005 r.


Asiaczek

Recommended Posts

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

od sieroty grupa IX buldog francuski:
psy klasa otwarta
Shogun z bazauciego lasu PKR.IX-44495
suki klasa posrednia
Jenevieva renuar iz palevych buldogov RKF 1455481
suki klasa championow
Bajka-A od pysi oprysi PKR.IX-42693

To wszystkie trzy :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='króliczek']A ja poczekam na relację Asiaczka :wink:
Była ze mną dwa tygodnie temu i była wczoraj(pozdrawiamy Cię serdecznie :lol: ) ,ma więc porównanie jeśli chodzi o przejście graniczne i samą wystawę .Zobaczymy ,czy coś się zmieniło na plus w na przejściu granicznym z Rosją od tamtego czasu ?[/quote]

ja tez, ja tez :-))) Asiaczek daj znac jak tam po wojazach :-)))

Link to comment
Share on other sites

Ja mam od Asiaczka tylko info ,że żyje :wink: To najważniejsze ,na inne ( napewno wyczerpujące) relacje musimy poczekać. :roll:
Ja jednak jakąś dobrą duszyczkę pproszę o stawkę shar-pków .Chciałabym jak najszybciej wiedzieć co mnie OMINĘŁO :wink: :o :D

Link to comment
Share on other sites

Kochani, juz jestem i składam meldunek.
Sama jazda - OK. [b]Króliczek[/b] - znasz Wicia-kierowcę i wiesz, że jazda była dłuuuuuga. :lol: Ale dojechaliśmy i wrócilismy.
Na granicy - niespodzianka. Wcześniej otrzymałam SMS od Chatangi, że nie ma opłat za przegląd sanit-wet. Nie wierzyłam, ale... Na miejscu okazało się, że jest to PRAWDA!!! Vivat Bezledy i Bagrationowsk!!!!
Zaoszczędziłam tym sposobem 27 Euro. Ubezpieczenie samochodu - 20 Euro, tutaj nic się nie zmieniło. A cała odprawa - cos ok. 30 minut. Zadnych komentarzy, wręcz przeciwnie. I pogranicznicy i celnicy wiedzieli, ze w K. jest wystawa i to międzynarodowa i ze nawet ktoś z Włoch przyjechał na tę wystawę. No, no, no.... Atmosfera wręcz rodzinna. Prawie jak na przejściach unijnych.
Droga na stadion - rzeczywiście w dziurach. No, ale to mamy juz za sobą. Stadion rzeczywiście obok olbrzymiego centrum handlowego. A w tym centrum - zachód pełna gębą. A więc nic dziwnego, że tak się tym centrum szczycą. Mają czym.
Wystawa - jak dla mnie OK. Sędziowanie opóznione o ok. 40 minut - sędzia Francuz Claude Voilet.
Moje osiągi:
Abotere's ADUNBI - dosk.,
FARIQUE ... - dosk., CAC, r.CACIB
HIPKA - CAJC, Best Junior,
FELKA - CAC, CACIB (pokonała fińską championkę).
BOB- dla psa z Finlandii, przepięknie poruszającego się, o brzydkim froncie i troche bez wyrazu. Ale takie były wszystkie 3 psy z Finlandii (tzn. bez wyrazu). No, ale sędzia bardzo cenił ruch. A ten psiak HANISHAN JOLLY YUMPER poruszał się zjawiskowo.
Pary hodowlane - I miejsce, na 9 zgłoszonych par i przy sędzinie z Moskwy. Tutaj byłam trochę zaskoczona, bo w stawce były i afgany i shih-tzu, mopsy...

Sedziemy bardzo podobała się Hipka (HERE AND THERE Asiaczek), wypowiadał się o niej "Ma petite fillette" (moja mała dziewczynka) i wręcz zrugał mnie na ringu, po przyznaniu BOB-a, ze Hipka nie biegła, tylko szła. Kto wie, co by się działo, gdyby ona rzeczywiście pobiegła...?

Co do Gusia, mam niedosyt, ale z drugiej strony, patrząc w opis, jedynym zarzutem jest jeszcze mała masa (tłumacząc z rosyjskiego na polski: pies w trakcie rozwoju"). Ale, po sędziowaniu sedzia podszedł do mnie i pyta się, czy wiem, kto jest ojcem Gusia. Ja na to, ze oczywiście wiem i tu pada imię ojca Gusia - THOT MUFREN d'Ericeira. Na to on pyta, czy widziałam tego psa. Odpowiedz, ze tak i ze mam jego zdjecie na mojej stronie. A na to sedzia - ten pies jest z mojej hodowli!!!!
Tutaj zbaraniałam. I jak błyskawica przemknęło mi przez głowę, ze ja przeciez znam to nazwisko - Claude VOILET, bo szukałam po internecie informacji na temat hodowli d'Ericeira. Sędziemu podobał się Gusio, stwierdził, ze jego charakter jest podobny do ojca. Prosił o informacje nt. rezultatów wystawowych Gusia - mam jego adresy. Jego ocena jest dla mnie b.cenna, bo to przecież jedna z najstarszych hodowli francuskich basenji!!!! Coś jak hodowla Liwang i p. Janusz Opara. Do tej pory jestem w szoku.
Uwaga na przyszłośc - ten sędzia lubi piękny ruch!!! I żeby nie przebierac łapami w miejscu, ale biegać, biegac, biegac.

W drodze powrotnej - na granicy tak samo, a nawet szybciej. Znowu Vivat Bezledy/Bagrationowsk.

Dodatkowo na wystawie - jako mój psi konkurent - widzę znajomą buzię jakiegoś faceta. Nie mogę go sobie skojarzyc. Ale proces myślowy w toku. I w pewnym momencie podchodzę do niego i pytam się, czy on pracuje na granicy w Bagrationowsku? A on na to, ze tak. [b]Króliczek - [/b] - pamiętasz, jak jechaliśmy 2 tygodnie temu i jakiś wysoki muzczina w mundurze twierdził, ze tez ma basenji, kupionego w Moskwie? Otó to był ten kierownik zmiany. Ale mam znajomośc...

A dlaczego nikt nie wspomniał o "uroczej" pogodzie? 3 razy było prawie oberwanie chmury, ale za to potem tak palące słońce, że az trudno to napisac... Namiociki, oczywiście, tylko dla obsługi ringowej. Ja 3 razy zmokłam jak kura i 3 razy wyschłam. Ale nie mam zadnych objawow kataralno-kaszlowych.

Aha, nikt nie wie, dlaczego w Bezledach nie brali opłat za przegląd sanit.-wet.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze, że BIS z pierwszego dnia wygrała p. Ala Bacińska z beaglem (ale nie wiem, z jakim konkretnym psem, bo miała ich kilka). BIS drugiego dnia - Polak z Katowic z afganem (ale tez nie wiem, czy to była suka czy pies; może ktoś podpowie?). Natomiast z porównania dwóch zwycięzców BIS-ow I i II dnia zwycięsko wyszedł afgan!!!! BRAWO.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[b]Króliczek[/b] - masz po znajomości, jako pierwsza, stawkę shar-pei:
PSY
kl. p
Iw Cen Loran
Viliam Star
kl. o
Etual Nuar DiscoveryBellshou Diamond
Zon Mirekl Simon Dlja Bellshou
kl. ch
- chyba wiesz, kto był zgłoszony, a nie pojechał, bo 2 tygodnie wczesniej zdobył tytuł Championa Rosji?!

SUKI
kl. mł.
Zwiozda Mari Etel'
Irianna Dzhawal
kl. ch
CHERNYI-CHIZH NEZHNA KNJAZHNA

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Beagle:
PSY
kl. mł.
Don Corleone Catulus
kl. u
JAZON CERTUS
kl. ch
DARAGOJ FRANK ZAPPA
DARES ZNAD PICHNY
IDOL POLESKIE POJEZIERZE

SUKI
kl. sz
MIGOTKA POMARSZCZONY CZAR
kl. mł.
DOUBLE LADY CATULUS
kl. o
STARBUCK TORBAY SMOKE RING
kl. ch
BOLKA THE FIRST CATULUS
BLANCA THE FIRST CATULUS.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

To afganiątko z BISa to dziewczyna. Rano miałam okazję ją ogladać na rozgrzewce i stwierdziłam do własciciela że jest super i bardziej podoba mi sie od psa tak całosciowo i stqwierdziłam że macie duże szanse na Bisa.No i chyba sie nie pomyliłam :D
Sunia ta jest w polsko-francuskich rękach.W ruchu przepiekna
pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

AIREDALE TERRIER
PSY
kl.p
twantengen hugaletos
kl. o
arkadens bentli
kl. ch
quick fly vindicator

SUKI
kl. mł.
pczelka
katerina's land no problem
twantengen howella
sher nadin's new del
kl. o
akradens dalay lama
arkadens diana de bel flor
katerina's land lovely cherry
kl. ch
arkadens bel diuk
szer francuaza debora twin
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Ktoś chciał pudle. Ale jakie? Prosze o uściślenie.
Pzdr.[/quote]

Poproszę o pudle miniaturowe białe,czarne i brązowe (pudel karlikowyj białyj,ciornyj i karicniewyj ).

Asiaczku ! Gratuluję sukcesów !!! :D :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...