Jump to content
Dogomania

CACIB-Kaliningrad, 11-12.06.2005 r.


Asiaczek

Recommended Posts

98227Лхасский апсо2566-5673
K.Horak13.40

********
To moze rozszyfrujecie mi ten opis? :lol:
Wiem ze zgłaszane były 3 lhasa, może jest jeszcze coś ale chyba nie aż tyle :P Wiem tyle ze wchodze o 13.40
pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 295
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@króliczek

nieźle u mnie nadal nic, ale może coś będzie jak wrócę do domu.
jadę tak czy inaczej, ale wolałbym z glejtem...będę zmęczony i zły jak zawsze po nocnej tułaczce i wolałbym nie zaczynać wystawy od kolejki po kwity...tak jak np. w Vilnie gdzie mi nerwy [puszczały]...

W sumie szkoda, że nie jedziesz tam byłby czas pogadać...

Link to comment
Share on other sites

@Gorzała -będzie jeszcze czas na pogaduchy -na emeryturę jeszcze się nie wybieram,a uwierz mi mam cholernie dosyć tej granicy,ich organizacji i kibla na wystawie :wink: Na to konto zafunduję mojemu Nobisowi wyjazd do Estonii( i walkę o kolejny championacik :lol: )Kasa przeznaczona na Kaliningrad II-nie zostanie zmarnowana 8)
A ty gdzie wyruszasz po Kalinku?

Link to comment
Share on other sites

Dość ciężko rozszyfrować jest te zapiski z katalogu, bo jeśli przy haszczakach podane jest - 77212Самаедская собака4460-4632
to co mamy przez to rozumieć ;)
ja dostałam tylko takie potwierdzenie
[b]Порода СИБИРСКИЙ ХАСКИ / SIBERIAN HUSKY[/b]Класс промежуточный/ Intermed class
ARKTOGEA BLACK WIZARD, PKR.V-10669, клеймо A752, род. 14.08.2003, black-white, ( Ch Pl Explorer Bear HYDRARGIUM х Arktogea Andalusia ), зав. Z.Zmuda & M.Charzaszcz, вл. L. Pasternicka

Класс чемпионов/ Champion class
CH PL, Ju PL ARKTOGEA HONEY AND MILK, PKR.V-9415, клеймо A752, род. 14.08.2003, black-white, ( Ch Pl Explorer Bear Hydrargium х Ch Pl Tajga z Coyoacan ), зав. Z.Zmuda, вл. E. Ozog,

he he prawie jak dwa klony. ;) i tak dobrze że skopiowali dane innego husky a nie np psa z innej grupy 8)
Zastanawiam się też czy będą jeszcze jakieś inne psy np z Estonni...
Czy tylko te dwa ;) a dokładnie jeden bo nas nie będzie...
Ale tak często jest w Kaliningradzie dlatego fajnie się tam jeździ i robi championaty bo bezstresowo i bezproblemowo tym bardziej że wystarczy wygrać tylko klasę i dostać wniosek co bez konkurencji nie jest trudne :)
Jedynym mamkamentem jest granica i kolejki bo rosjanie w nich stojący zaczynają się mocno awanturować że my z psami wyjeżdżamy od nich bez stania w kolejce.

ach znalazłam w papierach zeszłoroczne opłaty za jednego psa i oczywiście w jedną stronę - 365 rubli, także z tymi opłatami jest różnie. Lepiej mieć za dużo kasy a niżeli za mało.
Mnie niestety z Honim nie będzie :( za póżno weszłam na ten temat bo gdybym znalazła albo miejsce dla jednej osoby z psem albo osoby chętne w podróż nie swoim samochodem... ale teraz nie ma sensu marudzić!!! )
Trzymamy kciuki za Lidię i jej psiaka :) i za innych wystawców.

Link to comment
Share on other sites

Fajnie masz ,że tak bezstresowo i bezkonkurecyjnie możesz robić championaty :wink: U mnie tak łatwo i bezstresowo nie było .Ruscy mają sporo niezłych shar-pei i z chęcią je wystawiają.Poziom adrenaliny momentami sięgał zenitu 8) Ale się udało :D :lol: Choć nie było ani bezstresowo ,ani bezproblemowo,ani bezkonkurencyjnie :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewcia']
ach znalazłam w papierach zeszłoroczne opłaty za jednego psa i oczywiście w jedną stronę - 365 rubli, także z tymi opłatami jest różnie. Lepiej mieć za dużo kasy a niżeli za mało.
Mnie niestety z Honim nie będzie :( za póżno weszłam na ten temat bo gdybym znalazła albo miejsce dla jednej osoby z psem albo osoby chętne w podróż nie swoim samochodem... ale teraz nie ma sensu marudzić!!! )
Trzymamy kciuki za Lidię i jej psiaka :) i za innych wystawców.[/quote]
Nie-dziękujemy! szkoda że Ciebie Ewa z Honikiem nie będzie!
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

@All

My już jesteśmy po...po pierwsze wielka łacha na granicy, a ja po dobie na nogach poczucie humoru mam niskie. Opłata za ubezpieczenie wyniosła nas 950 euro...opłaty za psa nikt od nas nie chciał. Odesłanie championatu na miejscu to 13 euro, 52 pln lub 450 wróbli...

Na granicy tylko 1,5 godziny latania i xerowania jakiś tam pierduletów.
Cały Kaliningrad zakorkowany, rozkopany na ulicach dziury do połowy łydki...niezła jazda...

W drodze powrotnej czała masa kitu aby tylko dostać się z psem do granicy i opuścicć ten zapomniany kartoflany kraj - jeżeli ktoś sobie nie poradzi to kilka godzin w kolejce.


Na wystawie luzik, psów mało obsluga i organizatorzy zajebiści...oprawa żadna. Sędzia Francuz, który mnie akuratsędziował dobry, konkretny i troszkę za surowy. Nierówno posędziował, a kryteria oceny niektórych ras zupełnie dla mnie niejasne...

Link to comment
Share on other sites

O k...A :o
@ Gorzała -ja za Championat zapłaciłam 30 Euro .Szlag.
U Ruskich tak juz jest ,każdy ma swój cennik.Oczywiście na wystawie dwa tygodnie temu też były dwie ceny za ten sam championat -niższa i wyższa.Tyle ,że ja wylosowałam ta wyższą :cry:
Czekamy na dalsze informacje i nowinki :wink:

Link to comment
Share on other sites

@carotina

pewnie, że bez tego zera i waluta też nie ta - 950 rubli , a to już inna kasa przecież...zmęczony bylem i lekko wnerwiony, a więc...mój błąd....sorrki :roll: :roll: :roll:

@króliczek

mam kilka fotek, ale nic specjalnego...jakaś majorka, bordog, argentym i dog niemiecki - pokażę później...

Polacy obronili się i jest to ok, ale to jeszcze nie koniec...dzisiaj walki ciąg dalszy... :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiunia02']Czy moglabym poprosic stawke akit.
Slyszałam ze poslla Akita - suczka otrzymała BOBa[/quote]

[b]Asiunia02[/b] :P TANOSHIMI-GO Dogutti nie jest suczką :wink: to jest pies,pręgowany,na wystawie w Łodzi zakończył championat Polski :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

[b]gorzała[/b]

Ja nie wiem, ale trochę dziwi mnie Twoja opowieść na temat przekraczania granicy i oplat :o . Ja byłam równiez i jestem bardzo miło zaskoczona in plus wjazdem do i wyjazdem z Rosji w porównaniu do ubiegłego roku.
Wiesz, mi formalności graniczne zajęły po niewiele ponad 1/2 godziny (było ich zdecydowanie mniej niż w ubiegłym roku, a pracownicy i funkcjnariusze graniczni bardzo mili i pomocni), opłata za ubezpiecznie samochodu (kombiak benzyna 1600cm3) to 48 zł. Spowrotem kolejka żadna dla powracających z wystawy, jazda pasem dla TIRów i deklaracja pogranicznikom tym rosyjskim jak i polskim :" my z psami z wystawy".

pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

@kadziumia


no to ja trafiłem na innych na granicy w tamtą stronę. opłata wyniosła mnie 950 rubli tak jak pisałem. Z pomocą kolegi spędziłem tam 1,5 godziny latając od budki do budki, a nie popełniłem ani jednego błędu przy wypisywaniu papierów...

kolega, który tam jeździ regularnie spędził tyle samo czasu co ja...
w samym mieście podczas powrotu dramat, a naprawdę dobrze prowadzę samochód jednak prawie wymiękłem...na granicy około 14- 15 tej byli dziwnie rozdrażnieni celnicy wprawdzie puszczali, ale z komentarzem, że mają dosyć tych cholernych psów i tak dla zasady puszczali partiami - oczywiście lewym pasem szybko, ale dwa samochody przerwa i kolejne dwa - w gdfańsku byłem szybko około 18tej a wyjechałem z Kaliningradu po 13 tej....sama oceń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...