Jump to content
Dogomania

Bokser/labrador SEMIR - u zuziaM....Po 3 latach odnaleziony przez wlascicielke !!!!!!


zuziaM

Recommended Posts

  • Replies 667
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

[URL]http://www.psieszkolenie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=12[/URL]

Semir został umieszczony na stronie powstałej niedawno szkoły dla psów, Mirek działa w okolicach B-ca, był z nami w piątek w Dłużynie. W ogłoszeniach od jakiegos czasu podajemy, ze Semir moze zamieszkać poza domem, rzecz jasna, warunki muszą być odpowiednie - on od 2007 roku co najmniej mieszka poza mieszkaniem, krzywdy mu tym nie zrobimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda z.'][URL]W ogłoszeniach od jakiegos czasu podajemy, ze Semir moze zamieszkać poza domem, rzecz jasna, warunki muszą być odpowiednie - on od 2007 roku co najmniej mieszka poza mieszkaniem, krzywdy mu tym nie zrobimy.[/QUOTE]

Dziewczyny, przepraszam, ale ja sie nie zgodze na wydanie Semirka do budy.
Wiadomo, ze to mieszaniec bokserka pewnie z labradorkiem .... a nawet, jak z inna rasa, to krotkowlosa i wrazliwa na zimno.

Jak Semir wygladal i sie czul w schronisku, mieszkajac w budzie, to widac na zdjeciach, a niektore osoby widzialy pewnie osobiscie.
U mnie co prawda mieszka w budzie, nawet zime w niej przemieszkal i to naprawde mrozna, ale /...... nie wyobrazacie sobie, jak pomagalam mu ze wszystkich sil, zeby w niej nie zmarzl i zeby bylo mu w miare komfortowo.
Po pierwsze, mial w budzie 3 bardzo cieple, mile koce. Jesli byla potrzeba, to nawet codziennie je suszylam i trzepalam z pownoszonego przez Semcia sniegu.
Buda jest z przedsionkiem i zarowno na wejsciu do czesci sypialnej budy, jak i na wejsciu zewnetrznym, wisialy przybite bardzo szczelne ( na zewnetrznym nawet podwojne ) koce, ktore zatrzymywaly mrozne powietrze.
Jesli noce byly naprawde mrozne, to przemycalam Semira do domu i spal z moimi sukami w wiatrolapie.
Jesli byly w miare mrozne, to wstawalam w nocy i zagladalam do niego, czy aby wychodzac z budy nie podwinal koca i mroz nie wlazi przez szczeline.
Nawet przykrywalam go kocem az po uszy, kiedy juz sie wygodnie w srodku ulozyl, bo po spacerze trzasl sie jak galaretka.
Z trwoga ogladalam prognozy pogody na noce .... bo bardzo sie balam o Semira.
On ma bardzo krociutka siersc i do tego nawet nie puszysta, a taka jedwabista, sliska i gladka .... ona nie daje nawet odrobinki ciepla.
Ten psiak nawet podszerstka porzadnego na zime nie dostaje.

Jesli znajdzie sie opiekun , ktory zadba o Semira zima podobnie , to prosze.
W przeciwnym wypadku, ja mowie swoje kategoryczne NIE.

Przepraszam, ale to naprawde wspanialy, wrazliwy i cholernie delikatny pies.
Madry, inteligentny, radosny, przywiazujacy sie do opiekuna i kochajacy bezgranicznie.
Jego jedyna wada jest niechec do innych psow.

teraz juz go oswoilam ze wszystkim suczkami, ktore sa u mnie i jak sultan w haremie przebywa w towarzystwie 10 suczek.

Link to comment
Share on other sites

Gosia ale my nie chcemy dla niego źle.......musisz jednak zrozumiec, że Semir od co najmniej trzech lat (a nie wiadomo jak żył wcześniej) nie mieszkał w domu i jak wiesz próba zamieszkania w bloku zakończyła się fiaskiem.....my nawet nie wiemy jak on się może na dzień dzisiejszy zachowywać w domu, jak mamy to sprawdzić, u Ciebie takich warunków nie ma przecież......co mamy zrobić? ryzykować kolejną adopcję , gdzie pies się kompletnie nie odnajdzie czy znaleźć mu dom z warunkami które już w jego przypadku są sprawdzone i potrafi się w nich odnaleźć.......chcemy mu znaleźć super dom i taki gdzie byłby szczęśliwy .........

Link to comment
Share on other sites

Mając na myśli pomieszczenie gospodarcze zawsze staje nam przed oczami coś podobnego, jak Twój wiatrołap, a ewentualne buda to musi być wypas;)

Ja jeszcze z inną sprawą, bo jutro bym chciała bazarek zakończyć i Semira wspomóc od razu - czy mozemy potraktować rozliczenie sukienki bezgotówkowo? Ja w rozliczeniu zaznaczę, że od Ciebie poszło 12+4,5, a Tobie wyślę pieniądze pomniejszone o tę kwotę, bo w zasadzie by wyszło, ze sobie wysyłamy wzajemnie te pieniądze. Jesli się zgadzasz to daj mi znać, a jutro bym wysłała przesyłkę, bo we wtorek uderzę na w-w i odlęcę juz na dobre do 30

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM']Magdziu, doszlo juz wczoraj.
Wielkie dzieki !!!!
I ile za dzwonki ??? 20 zl dolozyc do hoteliku Semirka ???[/QUOTE]

Gosiu dzwonki to ja Tobie obiecałam gratis już rok temu - są takie, ze ewentualnie kocice nie wyrządzą im krzywdy:)
a do hotelu 16,50(12 za sukienkę i 4,5 za przesyłkę), bo wtedy wyjdzie nam równy rachunek, ja przelałam 93,50, co da nam razem 110zł:) najwyżej dasz Semirowi psie ciastko gratis, chociaz i tak pewnie dostaje:)

Link to comment
Share on other sites

OK, ale ja od siebie za dzwonki doliczam jednak 20 zl ... co da dwa dni pobytu.

Semirek dziekuje

[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f4d9649d94305434.html"][IMG]http://images35.fotosik.pl/161/f4d9649d94305434med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda z.'] Ta ostrzyżona psina to kto to jest, bo ja już zaczęłam się gubić w Twoich psiakach.[/QUOTE]

Ta za Semirkiem lysolka to moja Isia :razz:... a ta na koncu, lezaca sobie, to Balbinka :lol:.
A na pierwszym planie .... Dylanka.

Link to comment
Share on other sites

Semir wrócił do domu, tego swojego domu. Dzisiaj zadzwoniła właścicielka, przekazałam namiar do Gosi i od razu chyba jechali. Zaginął 3 lata temu i nazywa się Tramp. Pewnie Gosia napisze więcej. Ale się cieszę, takiego zakończenia nikt się nie spodziewał, dobrze Gosia pisała na samym początku, ze ten pies na pewno komuś zaginął.

Link to comment
Share on other sites

ale numer, ja juz później pomyślałam, że może znowu ktoś nas wkręca, ale ta pani miała tyle emocji w głosie. Ja je tylko zdąrzyłam podac numer do Gosi, bo ona się pytała, czy jeszce otwarte dzisiaj. A on pod samym moim nosem mieszka, bo to wioska przyklejona do Bolesławca, a tyle razy był na bolcu i istotnych, ciekawe gdzie go wypatrzyli

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...