Jump to content
Dogomania

diety weterynaryjne


tufi

Recommended Posts

Nie wiedzialam, czy bardziej na zywienie to dac, czy tu - ale w koncu to karmy na jakies schorzenia, wiec daje tu :)

Czy ktos z Was stosowal na jakies schorzenie u swojego psa tzw. diety weterynaryjne? Czy ich stosowanie przynioslo oczekiwane efekty, czy tez bylo bez zmian?
I jakiej firmy podawaliscie: eukanuby, trovet'a, hill'sa czy royal'a? Eukanuba zdecydowanie najdrozej wypada, hill's i royal w podobnej cenie, trovet troszke drozszy.
Czy te karmy rzeczywiscie maja jakies dzialanie lecznicze/wspomagajace leczenie, czy to kolejny chwyt marketingowy producentow karm?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przejrzalam tematy archiwalne, ale bardzo tam malo informacji. Jest Twoja wypowiedz i chyba jeszcze dwoch innych osob. Dlatego nowy watek i prosba o ocene karm wg producentow. Poza tymi czterema, ktore wymienilam, moge jeszcze walthama kupic (choc wiem, ze to wspolna produkcja z royalem, ale u mnie w klinice sa rozgraniczone).

I co sadzicie o podawaniu takiej karmy 4,5-miesiecznemu szczeniakowi? Z jednej strony wieksze zapotrzebowanie na bialko z powodu intensywnego wzrostu, a z drugiej strony jak najwieksze ograniczanie jego ilosci z powodu nerki.

Link to comment
Share on other sites

Moj pies dostawal convalescence support royala jak byl bardzo chory. Wymiotowal wszystkim, zmiskowanym kurczakiem z kleikiem ryzowym, samym kleikiem, po prostu wszystkim, sily zaczal odzyskiwac wlasnie na CS royala, najpierw w wersji instant (strzykawka do pycha, bo nei chcial sam), potem jak juz bylo lepiej - puszki.
Teraz na co dzien dostaje royala digest&osteo junior (seria vet early care) i rowniez bardzo sobie chwale. Ogolnie jestem fanka diet weterynaryjnych royala.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę wypowiedzieć się tylko o jednej z takich diet - Royal Canin Sensitivity. Skierowana jest przede wszystkim dla psów z problemami układu pokarmowego. Gdy nic innego już nie pomaga :(
W momencie, gdy Diana zaczęła wcinać karmę (uszy jej się trzęsą, że hej!) skończyły się męczące (i niestety bardzo częste :( ) biegunki. Gdy ostatnimi czasy mała zżarła przypadkiem jakieś paskudztwo i mimo wszystko dostała lekkiego rozwolnienia - wystarczyło podać jej właśnie większą dawkę karmy. Ślicznie związała kupę.
Wiem, że karmę tę często stosuje się tylko okresowo - wyregulowanie układu pokarmowego a potem hop na inną karmę, zwykle z gatunku 'sensible'. Akurat u mojej psicy jednak zostaniemy już do końca na tej. Bo z obserwacji wynika, że jednak jakakolwiek zmiana to będzie spoooory błąd :evil:
Diana Royala wcina już pół roku. Żadnych efektów ubocznych nie zauważyłam. Ładne kupy, dobra forma, śliczna, lśniąca sierść.
Tak więc polecam. Ale oczywiście tylko pod warunkiem konsultacji z lekarzem.

P.S. Na miesiąc idzie nam 6 kg worek. A przy cenie 97 zł za takowy - idzie przeżyć :D

Link to comment
Share on other sites

Moj szczeniaktez teraz jest na RC Digest& Osteo - nie rusza jej samej, tylko z dodarkiem ...gotowanej watroby, ale to moja wina, bo ja szczeniaka rozpaskudzilam. Ale ladnie na niej przybiera na wadze, wrecz wzorcowa. A ze Staruszek wlasnie byl na RC Hepatic i bylo dobrze, to tefraz to zadecydowalo o diecie tej samej firmy, tylko ta cena, ale coz - kochaj i ...plac.

Link to comment
Share on other sites

ja swojej suce sp dawalam RC Instestinal - karma jelitowa. Nie dzialaly tabletki na zapalenie jelita grubego, wiec wet kazal dawac ta karme - jak reka odjal :D Pies odrazu zaczal sie normalnie zalatwiac, nie bylo juz problemow, karme jadl baaardzo chetnie. Suczydlo do tego miala chora trzustke i watrobe - a naprawde karma jej sluzyla.

Link to comment
Share on other sites

Dosypalam mu jakies 5 dkg karmy renal [na nerki] royala do porcji jedzenia, do kolejnego posilku nastepne 5 dkg - ladnie ta karma pachnie i wyglada. Mlody mial po niej okropne gazy - ale byc moze przez jej dzialanie (o ile pamietam, to ma wiazac mocznik tak, aby byl wydalany z kalem, a nie przez nerki i mocz). mam jeszcze dwie probki po 100 gram - wiec na kilka dni wystarczy, bo niestety teraz cieniutko z kasa, ale po wyplacie juz chyba kupie royala.
A jakie maja te karmy pojemnosci? Bo chyba inne, niz te zwykle? I czy warto mieszac mu z dotychczasowa karma czy tez od razu go przestawic wylacznie na renala? [w ogole przeciwskazanie do jej stosowania maja suki w ciazy i karmiace oraz szczenieta - ale wet stwierdzil, ze plusy jej stosowania przewyzszaja ewentualne minusy]
Sama juz nie wiem, gubie sie w tym wszystkim troche :(

Link to comment
Share on other sites

Co do pojemnosci RC - to niestety maja tylko po 14 kilo i podrozaly o 15 %, ale teraz nie wiem czy bytowki, czy weterynaryjne, o ile cos mi sie w glowie przejasnia, to weterynaryjne.
Kiedy Staruszek jadl Hepatic (a wcinal go chetnie ) i tylko Hepatic (!!!) wyproznial sie fajnie, bo to delikatna karma, w koncu miala chronic watrobe. Glodny nie byl, siersc mial przepiekna, jak na swoje prawie 13 latek. Wyniki krwi,jak wczesniej pisalam, sie poprawily. Na domowym chudym pokarmie( piersi z kurczaka, legawa z ryzem i warzywa)bylo gorzej, stad zadecydowalismy o karmie suchej (niestety, to nie watroba odmowila posluszenstwa, a nerki! Przyszlo to nagle. Mocznica)
To tez nas sklonilo do tego, by mlodego trzymac , przynajmniej do 18 miesiecy, na karmie tej samej firmy, mam do niej zaufanie i przekonanie.

Link to comment
Share on other sites

Ooo... W takim razie ja bardzo lubię swoją panią wet i niech ona również dłuuuuugo mnie lubi :lol:

Swoją drogą. Kiedyś chciałam brać worki po 14 kg, bo zawsze trochę to taniej wychodzi. Ale okazało się, że 6 kg wystarcza idealnie na miesiąc! Co do dnia! Tak więc stwierdziłam, że nie ma sensu kupywać większego wora. W ten sposób karma jest świeższa. A i wiem, kiedy zadzwonić do wetki z przypomnieniem, by zamówiła karmę :)

Link to comment
Share on other sites

Tak - diety royala to inaczej waltham - firmy sie polaczyly jakis czas temu. Dzis ide po antybiotyki dla Beri, wiec zapytam o cene - kojarzy mi sie ok. 235zl za 14kg - ale zapytam jeszcze :)

Katerinas - dziala ten renal? Gajka tez ma po nim takie gazy? I dajesz jej wylacznie renal, czy mieszasz z czyms?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Katerinas - dziala ten renal? Gajka tez ma po nim takie gazy? I dajesz jej wylacznie renal, czy mieszasz z czyms?[/quote] Trudno powiedzieć czy działa bo dopiero zaczeliśmy. Pierwszy worek. Za niecałe dwa miesiące badania kontrolne, to dam znać. Mam nadzieję, że pomoże. :roll:
Rano daję samo suche, popołudniu do suchego dodaję coś na smaczka (makaron, ziemniaki, marchew lub inne warzywka; nie mogę dawać jej wogóle mięsa).

Link to comment
Share on other sites

Katerinas tutaj pewnie nie moge podac linka do tego sklepu :roll: wiec chetnym wysle na pw - Tobie tez ;) Ogolnie jest to sklep Kar-ma dzialajacy w Pruszkowie i dowoz karmy na terenie wawki za darmo ;)
Maja tanio i dlatego ich wybralam - karme dostalam na drugi dzien.
Ja juz u nich nie kupuje, bo przy Azie nie potrzebuje, ale mysle, ze spokojnie mozesz zamowic

Link to comment
Share on other sites

Cennik karm renal z mojej lecznicy:
[u]royala/walthama:[/u]
2kg - 52zl
7kg - 141zl
14kg - 240zl
puszka - 8,50
[dawkowanie suchej dla Bigosa to ok. 280 gram dziennie]
[u]eukanuby:[/u]
0,7kg - 25zl
5kg - 147zl
[dawkowanie dla Bigosa to ok. 180 gram dziennie]

Po przeliczeniu wychodzi cenowo w sumie na to samo.
A z tej stronki - jak pewnie dodam koszty dowozu, to wyjdzie na to samo. Pozostaje mi jeszcze poszukac ew. weta, ktory sprzeda mi to troche taniej.

Link to comment
Share on other sites

ja stosuje eukanube dla wrazliwych przewodow pokarmowych.
niestety moj piesek nie chcial jesc puszek (a fajne takie pasztetowe) wiec daje mu suche. Niestety u nas suche non stop nie wchodzi w gre, wiec jest przeplatane kurczakiem
Poprawa byla bardzo duza i najbardziej wyrazna na poczatku gdy maly nie chcial jesc nic a jak juz zjadl to wymiotowal. Po jakims czasie bycia na tej diecie zaczol bezproblemowo przyjmowac wszystkie gotowane przeze mnie obiadki dla niego.
Co do ceny sie nie wypowiem bo york je tyle ze nie robi mi roznicy 5 zl na opakowaniu, ale przy wiekszych pieskach napewno gra to role
tylko troche nieladnie pachnie :(

Link to comment
Share on other sites

tufi dla Ciebie to niestety kar-ma sie nie oplaca :( Ale moze uda Ci sie kupowac taniej, jakbys byla stalym klientem - czego oczywiscie nie zycze, bo z jakiegos powodu musisz dawac taka karme :(
Katerinas, oni pisza, ze na terenie wawy za darmo, ale jak zadzwonisz to napisz czy cos Ci policza - ciekawa jestem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...