Jump to content
Dogomania

Sznaucery A CTRy


malawaszka

Recommended Posts

Haloo! Wzywam tu osoby, które mają sznaucery olbrzymy i osoby które mają CTRy - chciałabym żebyście przybliżyli mi podobieństwa i różnice między tymi rasami. Fajnie by było jakby ktoś miał w domu i olbrzyma i CTRa ale chyba nie mamy tu kogoś takiego :lol:

no i druga kwestia to może znacie jakieś fajne stronki o CTRach???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja niestety nie znam sznaucerow ani duzo nie mialam z nimi doczynienia, ale u mnie na podworku jest jedna sunia na cos okolo 5 lat i od zawsze widze ja z pilka z mordce i wiecznie biega i skacze chyba nigdy nie widzialam jej idacej spokojnie , w porownaniu do moich ruskich ktore nigdzie sie nie spiesza, mam wrazenie ze ja nic nie interesuje procz pilki.
moze ktos inny mnie poprawi kto ma wieksze porownanie, ale moim zdaniem ctr jest bardziej spokojniejszy i bardziej opanowany, ale to tylko moje zdanie.

Ola

Link to comment
Share on other sites

juz Ci odpowiadam wlasnie przeczytalam watek z listy o ctr-ch i troszke sie zdziwilam, jedyne wlosy jakie mam w domu to w momencie czesania psow a i owszem jest ich sporo, bo fruwaja i nie wbijaja sie z dywany jak np.siersc owczarka., dobrym sposobem na pozbycie sie siersci z dywanu jest taka druciana szczotka dla psa(to przy strzyzeniu) , jak dla mnie rewelacja, psy czesze co dwa tygodnie, jesli sa na dzialce to zadziej ale tego nie polecam bo wtedy przynajmniej ja mam probelm z rozczesaniem, ale tez duze znaczenie ma rodzaj wlosa, u mnie greta ma zupelnie inna specyfike wlosa niz nadir, greta ma bardziej krecona i czesciej robia jej sie koltuny i trudniej ja wyczesac, za to nadir ma prawie prosta i taka jedwabista i do czesania jest idealny, zadnych koltumow.
co do mieszkania w bloku czy na dzialce, tu akurat mam spore porownanie, bo psy czesto sa na dzialce, wiec na dzialke nikt nie wejdzie, nawet jesli ktos idzie droga od razu stoja przy bramie i czekaja na ruch co zrobi intruz bez zadnego szczekania, tylko sie przygladaja, a jesli ktos sie zbilizy to ostrzegaja warczeniem jesli to nie pomaga zaczynaja szczekac, w domu jest odwrotnie sa potulne jak baranki, nawet listonosz wchodzi bez obaw:)
moim zdaniem ctr- nadaje sie zarowno do bloku i na dzialke, mieszkanie mam 60metrowe i dwa ruskie i jakby ich w domu nie bylo kazdy ma swoj kat i tam przewaznie przebywaja zajeci pozbawianiem zabawek uszu czy gryzieniem kosci, na dzialce tez spia w domu.
owszem czasami je nachodzi na charce ze soba i wtedy trzeba lapac wszystki co znajduje sie na wyskosci 1.5 metra i grozi zbiciem:)
ale jak juz pisalam wczesniej ja mam chyba jakies lewe ruskie:) bo jak czasami czytam to wychodze z zalozenia ze pomylilam rasy i sama siebie oszukuje:)
poczytaj sobie archiwum ctr-a to sama sobie posklejasz pewne watki co do wypoiwedzi niektorych:)
Ola

Link to comment
Share on other sites

oj to chyba faktycznie dawno sie nie slyszalysmy:)
nadir jest tez ctr-em, jest z nami od polowy grudnia, poniewaz musielismy uspic baksa po swietach jakos tak dziwnie by bylo z jednym psem, a moj ojciec powiedzial ze jesli psa to tylko druga grecie(oczywiscie nie trzeba bylo mi dwa razy powtarzac:), wiec dostal nadira na gwiazdke, chlopak ma obecnie 7,5 miesiaca, jest zupelnie inny niz greta, bardziej nieufny do ludzi, wolniej ale bardziej skutecznie mysli:)
Wczoraj z Ludkiem testowalysmy pierwszy raz maszynke wlasnie na mlodym i mam mieszanke ruska ze sznaucerem z przewaga sznaucera:), ale jak na pierwsze nasz spotkanie z maszynka nie jest zle, mlody sie nie wstydzi wychodzic na dwor:)

Ola

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...