Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='GameBoy']jak masz linki to poka bo tam dzidzia zasypana - trzeba cos oryginalnego :cool1:[/quote]


[FONT=Arial]tego jest całe multum , zależy co preferujesz i ceny też są różne
[URL="http://www.dadum.pl/go/_info/?id=5498"]DADUM [/URL]
[URL="http://www.dobrodziecka.pl/dla-najmlodszych.php"]Dobro dziecka[/URL]
[URL="http://www.tolo.com.pl/index.php?d=katalog&k_id=7"]TOLO[/URL]

ja często kupowałam zestawy DUPLO dla małych dzieci , zresztą Kuba też dostał swoje pierwsze DUPLO jak miał chyba 8 miesiecy , a zestawy są teraz bajeczne :loveu:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja'][font=Arial]tego jest całe multum , zależy co preferujesz i ceny też są różne
[URL="http://www.dadum.pl/go/_info/?id=5498"]Poduszka edukacyjna Hipo, Bawi - Sklep Dadum[/URL]
[url=http://www.dobrodziecka.pl/dla-najmlodszych.php]Zabawki edukacyjne dla najm[/quote]

boskie :evil_lol:

http://www.dadum.pl/go/_info/?id=4912&sess_id=49298a84a573132d20fc49a951883e07

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']boskie :evil_lol:

[url=http://www.dadum.pl/go/_info/?id=4912&sess_id=49298a84a573132d20fc49a951883e07]Dadum.pl :: Zabawki drewniane, pokój dziecięcy, zabawki dla dzieci, zabawki dla niemowląt, jeździki[/url][/quote]


[FONT=Arial][B]tak dogo krzaczy linki :mad: powyżej masz linki ukryte ;)[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ale ty termin mialas juz teraz. tydzien przede mna. ja podobno jeszcze troche pochodze, bo brzuch jeszcze mi na tyle ile trzeba nie opadl.
dzieki bogu, bo mam tyle spraw na glowie, jak zwykle, ze nie wiem w co rece wlozyc. a jak sie pojawi maluch, to bede musiala ciut zwolnic.
pocieszam sie, ze 2,3 tyg i dalej bede mogla dzialac. a chlopak sie smieje, ze taka jestem caly czas aktywna, ze 2 dni po porodzie bede juz skuterem jezdzic hehe.
no, zobaczymy jak to bedzie.
ale dam znac jak urodze i wkleje zdjecie malucha. tak samo jak czekam na fotke twojego cuda :) i info ile wazylo i mierzylo po uwolnieniu sie z brzusia.

Link to comment
Share on other sites

irysku mi brzuch wogóle nie opadł także tym się akurat nie sugeruj:cool3:
co do zwolnienia to nie ma co się oszukiwac że życie po porodzie się zmieni tylko troszkę lub szybko wróci do normy...zmieni sie o 180stopni im szybciej kobieta to zaakceptuje tym jej będzie łatwiej;) ja się broniąłm, długo biłam się z tą myślą...przecież w końcu musiałam wrócic do swojej "normy"...nic bardziej mylnego- zmieni się wszystko, trzeba się nauczyć żyć od nowa, od nowa wszytsko ułożyć, z wielu rzeczy zrezygnować...ale warto;) ...no dobra jest opcja, że życie nie zmieni się tak bardzo- jak ma się pod ręką osoby które pomogą do tego stopnia, że praktycznie to one będa dziecko wychowywać:p znam takie przypadki np u mojego brata, u niego niewiele sie zmieniło w życiu jego wybranki- bo dziecko wychowuje babcia i ciotki trzy...mamusia baluje:cool1:
a co do jazdy skuterem to czemu nie?:diabloti: ja po powrocie ze szpitala (styczeń, zima, śnieg u mnie na wsi masakryczny) ze szwami w ...:diabloti: łaziłam z trzema psami na spacer- tego mi najbardziej brakowało jak lezałam trzy dni w szpitalu...spacerów z psami:diabloti: to sie nazywa choroba psychiczna:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']ja mialam najpozniejszy termin na 17tego a urodziłam 25tego:mad:
clockwork doszła paczka?
jutro następna pójdzie:eviltong: o ile się ogarnę:diabloti:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]coś mam do odbioru na poczcie :oops: ewnie Twoja paczucha za co z góóóóry serdeczne... bóg zapłać :roll::loveu:[/B][/COLOR][/FONT]

[quote name='agaga21']:crazyeye: to może jednak uda się jutro???
ja pamiętam, że już nie mogłam się doczekać aż w końcu urodzę a wy takie spokojne, macie czas...:evil_lol::evil_lol:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]ja tam mam czas.... jutro mam wizyte u pitologa i poprosze go żeby przesunął mi termin na późniejszy :evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='clockwork'][FONT=Arial][COLOR=Blue][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]ja tam mam czas.... jutro mam wizyte u pitologa i poprosze go żeby przesunął mi termin na późniejszy :evil_lol::evil_lol:[/B][/COLOR][/FONT][/quote]
:evil_lol:
mimo wszystko nie polecam przekładać na później...większe dziecko=większa główka:crazyeye: chyba nie muszę mówić co to oznacza:razz::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']:evil_lol:
mimo wszystko nie polecam przekładać na później...większe dziecko=większa główka:crazyeye: chyba nie muszę mówić co to oznacza:razz::diabloti:[/quote]
ty pocieszycielko za dychę:diabloti:
powiedz jej, że rodzi się po prostu tak o...każda kobieta urodziła jakoś to i ona urodzi i wszytsko będzie oki:diabloti:
ja bym Ci tak powiedziała, ale mi tez tak mówili i strasznie ich klęłam w trakcie porodu:diabloti: a nie chcce żebyś mnie źle wspominała:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']:evil_lol:
mimo wszystko nie polecam przekładać na później...większe dziecko=większa główka:crazyeye: chyba nie muszę mówić co to oznacza:razz::diabloti:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]większe ała???? :roll::roll:[/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]nie bojam... mam plana- zemdleje i ockne sie jak już bedzie PO :cool1::diabloti:[/B][/COLOR][/FONT]




[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:cry:[/B][/COLOR][/FONT]

[quote name='sacred PIRANHA']powiedz mu żeby 15stke na 25tke przerobił:diabloti:[/quote]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:evil_lol::evil_lol: takiego mam plana ;)[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']będzie dobrze zobaczysz....a za [COLOR=Red][B]jakieś pól roku[/B][/COLOR] będziesz się nawet [B][COLOR=Red]trochę[/COLOR][/B] z tego śmiać:diabloti:[/quote]


[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:mdleje: oki wymiękłam...[/B][/COLOR][/FONT]:eek:[FONT=Arial][COLOR=Blue][B] n[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]igdzie nie ide... se zrobił se urodzi :obrazic: [/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]spoczko- nie ja pierwsza i nie ostatnia- przeżyje :happy1: choć nie ukrywam że stresik jest... tfu!!!! STRESIOR a nie stresik ... :watpliwy:[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='clockwork'][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]:mdleje: oki wymiękłam...[/B][/COLOR][/FONT]:eek:[FONT=Arial][COLOR=Blue][B] n[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Arial][COLOR=Blue][B]igdzie nie ide... se zrobił se urodzi :obrazic: [/B][/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=Blue][B]spoczko- nie ja pierwsza i nie ostatnia- przeżyje :happy1: choć nie ukrywam że stresik jest... tfu!!!! STRESIOR a nie stresik ... :watpliwy:[/B][/COLOR][/FONT][/quote][FONT=Arial][COLOR=Red][B]stresik jest ....ale to chyba prędzej z poczucia odpowiedzialności za to małe stworzonko które w nas mieszka

[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

mi gin mowi, ze od opadniecia brzucha 3 tyg i porod.
wierze, ze ma sie miescic piastka moja miedzy brzuchem, a piersiami. narazie jeszcze troche brak, takze nadal czynnie dzialam.
ja mam zamiar smiac sie z porodu po 2 tygodniach ;)

a co do zmiany zycia, to wiem, ze jakos tam sie zmieni. ale to zalezy od mamy. jedna bedzie sie certolic z dzieckiem, inna idzie na zywiol. mozna zalatwiac kupe spraw i z dzieckiem.
to tak jak w ciazy, jedna lezy i narzeka od 6 miesiaca, inna tak jak ja, tydzien przed porodem, z niespakowana walizka do szpitala ratuje miesieczne kociaki :):):) (plus mase innych rzeczy). ja sie nie rozczulam, bedzie dobrze, wszystk przezyje. a co najwazniejsze jutro juz wylicytujemy lozeczko i bede miala juz zero stresu jesli chodzi o dzieciece sprzety :) drugie powinno lada moment dojsc, takie ladniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][B]...jedna chcąc mieć dziecko walczy kilka miesięcy z przeciwnościami losu i blaga wsie siły BY BYŁO .... i leży i robi wszystko by urodziło sie cale i zdrowe ...nie z własnego widzi mi sie czy lenistwa , tylko dla dobra meleństwa ...inna nawet nie wie kiedy zaszła ...i dziecko jest ciągiem dalszym życia ..... tak samo jak różni są ludzie tak samo rożne są ciąże





Mi brzuch nie opadł ani o milimetr :shake: a DOKŁADNIE rodziłam w terminie :p żadne pięści mi sie nie mieściły ...znaczy ja podalam termin 18 września lekarz 19 ...urodził sie Kuba 18 :p[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ja nie mam na mysli takich co leza w ciazy, bo musza. tylko takie cieple kluchy, ktore robia z siebie ofiary losu. znam takie, co w 3 miesiacu juz autem nie jezdza, bo cos maja z glowa i sa takie ostrozne na wyrost. czegos takiego nie lubie i tyle.
naleze do ludzie energicznych, czynnych itd. nie lubie cieplych kluch ;) chyba, ze slaskie, albo z miesem hehe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...