Jump to content
Dogomania

WYPADANIE SIERŚCI


jm

Recommended Posts

Kochani

mam 8-miesięczną jamniczkę. Do tej pory jej sierśc była czysta, błyszcząca, miękka w dotyku. Nadal jest taka tylko zaczęła strasznie wypadać. Dosłownie jest wszędzie. Dodam, że karmię psiaka Royalem dla szczeniąt małych ras, a także owocami i warzywami. Przynajmniej raz w tygodniu wyczesuję sierść suni taką gumową rękawicą z wypustkami. Wiem, ze psy "pozbywają" się sierści, lnieją, ale czy to jest przypisane do jakiejś pory roku czy wieku psa? Czy to normalny objaw?

Pozdrawiamy

Justyna i Kreska :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Flaire.....masz rację,teriery krótkowłose nie linieją,ale praca włożona w ich sierść musi byś większa niż innych ras.Jednak to duża wygoda,kiedy nie ma w domu sierści :D Ja nie mogłabym mieć jamnika,one mają chyba taką naturę,że bardzo wypada im sierść i wbija się jak igiełki.Pozdrowionka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mojej Soni też sierść strasznie wypada. Jest karmiona dobrze (mięso, warzywa plus wypełniacz oraz sucha karma Hill's), została przebadana w związku z tym na wszystkie strony i nic się nie znalazło, wyniki ma wręcz wzorcowe. Wet polecił nam Kerabol - krople z biotyną oraz Efa Oile - również korple. Te pierwsze nie są zbyt smaczne, drugie Sonia bardzo lubi. I, co najważniejsze, ma ładną sierść.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zbyt duże wypadanie sierści/lnienie może być też spowodowane zesonem grzewczym w mieszkaniu. Nie wiem czy mieszkasz w bloku czy też w domku. Ale psy mieszkające w blokach gdzie czasami kaloryfery buszują na całego, potrafią lnieć cały rok.

(oczywiście zakładamy, że pies jest zdrowy)

"Przepisy" na ładną sierść już dostałaś od przedmówców/przedmówczyń... więc nie będę się powtarzać :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mojemu psu zaczęła wypadać sierść tak intensywnie, że prześwituje mu skóra. W niektórych miejscach jest całkowicie łysy. Skóra nie ma żadnych zmian i widać już odrastającą sierść. Czy to jest normalne, żeby pies aż tak wyłysiał, czy może to jakaś choroba skóry lub alergia?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Na sierść super działają kapsułki Dermanorm:
[url]http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=3993[/url]
Wypróbowane na mojej suni, której przy cieczce pogorszył się włos, już po niecałych dwóch tygodniach widać efekty :lol:.
Przedtem podawałam Omegan + tabletki biotynowe Dolfos ( zawierają też cynk i drożdże piwne ) i też sobie chwalę ten zestaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Jamnikowi szorstkowłosemu nie wypada.:eviltong:[/quote]

Moim długowłosym też nie wypada. Mieliśmy tylko taki okres przy cieczce i na dodatek początek wiosny kiedy jedna z suczek gubiła trochę włosa ale normalnie nie tracą włosa...

Link to comment
Share on other sites

Moja psiuńcia intensywnie lnieje z tym, że najpierw na dogach tylnich przy zadzie, potem na karkuz przednimi łapkami, a bruszek i boki na końcu.:roll: Czy można doraźnie przyśpieszyć wypadanie sierści na bokach, :shake: bo to nie wyglada estetycznie - nóżgi, główka, bruszek, barki, cłay piesek z nowiytenką, błyszcząca sierścią tylko na bokach wstretny, zimowy puch, którego nie da sie wyczesać.:placz:

Nadmieniam, ze dzisiaj czesałam ją 2 godziny, :loveu: wczoraj też, :loveu: wyjęłam ze szczotki około kg sierści,:-o a z boków nic - sam puszek siedzi nadal głeboko i ma mnie w nosie, że chce, aby wypadł :mad: Powoli mam dość. Więc, jakies pomysły??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Z moim długowłosym jamnikiem i szorstkowłosym nie mam problemów związanych z linieniem. Natomiast z krótkowłosym miałam dużo...
Ale da sie zaradzić. Kupuje witaminy wzmacaniającą włos okrywowy i jest o niebo lepiej ;)
Polecam AMINO-BIOTIN firmy Mikita. Jestem z tego naprawde zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...