Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Agrafka2-

Mój Pies czy Przyjaciel Pies

Mój Pies cz Przyjaciel Pies?  

222 members have voted

 1. 1. Mój Pies cz Przyjaciel Pies?

  • Mój Pies
   139
  • Przyjaciel Pies
   81


Recommended Posts

Ja wybrałam MP, ponieważ wydaje mi się, że ma on ciekawsze artykuły niż w PP. Żeby nie było, PP miałam kiedyś, tylko że już niestety gdzieś się zgubiło. MP zbieram od... marca 2006. To dosyć długo, nie? :evil_lol:
W każdym razie wolę MP. Ma więcej stron i jest ciekawszy :eviltong:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja osobiście wolę MP,co jakiś czas kupowałam razem z PP ale u mnie przestali w okolicy sprzedawać i jedynie w centrum jest więc tak czy siak wybór był postanowiony na MP[ciekawsze artykuły a po tym co palnęli w PP o charakterze borderów to totalna porażka :eviltong:]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wolę MP. Artykuły są według mnie znacznie bardziej interesujące, szata graficzna też jest dużym plusem. W ogóle gazety jest jakoś więcej :lol: Tych zalet nie przesłania mi ani rozległy spis treści (który jest niewygodny, gdy chce się szybko znaleźć jakiś artykuł), ani brak megaplakatów (i tutaj PP miało bardzo dobry pomysł, choć co do wyboru zdjęć mam już pewne zastrzeżenia). Mam też takie wrażenie, że [I]Przyjaciel Pies[/I] powiela pomysły na działy MP.
[I]Przyjaciela Psa[/I] kupowałam regularnie przez kilka lat, [I]Mojego Psa[/I] sporadycznie, np. gdy zamieszczano opisy moich ulubionych ras - teraz jest odwrotnie.

[quote]Przyjaciel Pies. Ciekawszy, i ma lepszą stronę internetową ( pies.pl )[/quote]Stronę internetową, która ostatnio staje się nieosiągalna. W tej chwili też nie mogę się z nią połączyć. A strona MP po zmianach jest dla mnie dużo wygodniejsza i ładniejsza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W stu procentach zgadzam się z Jasminą*, MP jest według mnie o wiele lepsze. Ich artykuły są ciekawsze i wydają mi się bardziej profesjonalne od tych w PP. 'Mojego Psa' zawsze czytam od deski do deski, przy PP zupełnie nie mogę się skupić, niektórych artykułów nie jestem w stanie przeczytać do końca.

Szata graficzna MP bardzo mi się podoba, natomiast ta PP wydaje się zbyt 'kanciasta' i przestarzała.

[QUOTE]Mam też takie wrażenie, że [I]Przyjaciel Pies[/I] powiela pomysły na działy MP.[/QUOTE]
Nie tylko Ty masz takie wrażenie...

Co do stron internetowych - Obydwie przeszły niedawno radyklane zmiany i o ile tej MP z pewnością wyszło to na dobre, to jakość pies.pl znacznie spadła (zwłaszcza, że często nie da się tam wejść).

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupie sobie obydwie gazety i porówna. Kiedyś jak jechałam pociągiem to chciałam sobie kupić przyjaciel pies ale niestety nie było to kupiłam mój pies. Myślę że w czasopiśmie mój pies jest więcej ciekawych tematów, a co do szaty graficznie to ładniejsza jest w przyjaciel pies.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak jak pisze Agrafka, kup sobie dwie i będziesz miała porównanie.
Ja tak zrobiłam na początku jak nie wiedziałam co wybrać i wole MP, jak dla mnie więcej ciekawych artykułów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zdecydowanie MP. Moim zdaniem jest tresciwszy. Natomiast PP ma ładniejsza szate graficzną. MP kupuje regularnie, PP sporadycznie, gdy jest jakis interesujacy mnie artykuł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Jasmina*']Mam też takie wrażenie, że [I]Przyjaciel Pies[/I] powiela pomysły na działy MP.
[/quote]

No tutaj to trochę przesadziłaś - jeżeli już ktoś się na kimś wzoruje to raczej MP na PP. Jeśli powtarzają się jakieś rasy to z pewnością nie jest to wzorowanie się na kimś, bo rasy są ustalane dużo wcześniej. A jeśli chodzi o działy to znam mnóstwo, które MP ściągnęło od PP, a odwrotnie nie znam żadnego...

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to mnie zaskoczyliście... Jak czytałam wcześniejsze wątki, to miałam wrażenie, że jednak PP bardziej się podoba, a teraz coś się zmieniło w Waszych wypowiedziach...

Jak dla mnie MP jest zbyt dziecinny i większość tematów traktuje "po łebkach". W PP są tematy bardziej rozbudowane i lepiej opracowane. Oczywiście wszystko zależy też od tego, kto co lubi, może niektórzy wolą liznąć temat i pójść dalej. Ja tam wolę się czegoś więcej dowiedzieć.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kupuje obydwie, ale tylko MP czytam od deski do deski.
poza tym mowicie ze szata graficzna MP jest stara- a mi sie wydaje ze to PP ma takie troch tandetne fotografie... Tak wiec i strona ich mi sie bardzie podoba i wieksze autorytety pisza w MP jednak, a i te gwiazdy na okladce tez przyciagaaja wzrok ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='bartek1208']moze i czasami sa gorsze jakosciowo ale nadrabiaja tym ze sa poprostu ciekawe[/quote

Nawet bardzo ciekawe np. w czerwcowym numerze MP jest artykuł o naszej Dogomaniaczce Ewie i Flatkach pt." Flaty w dogoterapii". Polecam!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='bartek1208']wieksze autorytety pisza w MP jednak[/quote]
Ja zawsze miałam wrażenie, że jest na odwrót, ale Mojego Psa nie kupuję od lat, więc może coś się zmieniło...
[quote name='bartek1208']a i te gwiazdy na okladce tez przyciagaaja wzrok ;p[/quote]
A ja mam gdzieś jakiego psa ma Zygmunt Chajzer, czy inny Krzysztof Krawczyk :evil_lol:.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się PP, chociaż znalazłyby się rzeczy, które mnie denerwują (np. "Spacer aleją gwiazd".. czy jakoś tak).

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='ewtos'][quote name='bartek1208']moze i czasami sa gorsze jakosciowo ale nadrabiaja tym ze sa poprostu ciekawe[/quote

Nawet bardzo ciekawe np. w czerwcowym numerze MP jest artykuł o naszej Dogomaniaczce Ewie i Flatkach pt." Flaty w dogoterapii". Polecam!!!![/quote]

A w czerwcowym PP jest artykuł o strzelaniu do psów przez myśliwych - ten wątek jest również poruszany na dogo. A dogomaniaczka Ewa również wypowiadała się o flatkach w PP, tyle, że kilka lat temu (był opis razy z wywiadem z Ewą :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja też nie wiedziałam który lepszy, jednam zdecydowanie wolę przyjaciel pies - super plakaty, opisywanie ras, róznice, fajne konkursy, przydatne artykuły:lol:
MP jest jakis dziwny, głupio napisany, ja stawiam na PP:loveu:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obecnie żadna gazeta mnie nie zaciekawia, może jedynie pojedyncze artykuły. Kupuje z uzależnienia :evil_lol: Jednak jakoś wole MP, może dlatego, że nie piszą tam wciąż to samo, ci sami, o tym samym...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×