Jump to content
Dogomania

Ile pies powinniwn miec zeby go dopuscisc pierwqszy raz musi skonczyc rok


WEST

Recommended Posts

Po co chcesz rozmnażać swojego pieska/psy?
Nawet gdyby był rasowy, to wcale nie ma potrzeby go rozmnażać.
Gdybyś chciała dobrze dla psów, wiedziałabyś to i rozumiała. Bardzo Cię proszę, nie rozmnażaj swojego psa.

Szczenięta mogą trafić do schronisk (które są [B]bardzo[/B] przepełnione); możesz nie być w stanie znaleźć psom odpowiedzialnego domu; nawet jeśli znajdziesz, to psy którym się nie udało nadal będą siedziały w schronisku, bo Twoje szczeniaki "zajęły" dom ludzi, którzy mogliby zamiast Twojego wziąć, uratować bezdomnego psa.
Do tego wszystkiego odpowiedzialni hodowcy rozmnażają tylko psy, które do hodowli mają predyspozycje (aby zachować rasę zdrową, o prawidłowym wyglądzie i usposobieniu) i tylko wtedy, kiedy mają maksymalną wiedzę o opiece nad szczeniętami (co, jeśli matka nie przeżyje porodu albo urodzi się ich za dużo by sama dała sobie z nimi radę? Byłabyś w stanie karmić je co kilka godzin, także w nocy, także w trakcie szkoły/pracy?). Co najważniejsze, hodowca który posiadałby już wszystko, co potrzebne jest do rozmnażania psa, nie zadawałby takich pytań.

Jeszcze raz proszę, nie rozmnażaj swoich psów! :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote]Takie prośby to ona ma gdzieś:shake:
Nie rozumiem takich ludzi jak WEST.
To nie jeste dogomaniak... [/quote][SIZE=2]
[/SIZE][SIZE=2][I]First they ignore you. Then they laugh at you. Then they fight you. Then you win. (Najpierw cię ignorują. Potem się z ciebie śmieją. Potem z tobą walczą. Potem wygrywasz.)[/I]
~Mahatma Gandhi[/SIZE]

Zawsze jest nadzieja, będę starała się robić co się da, by jakoś pomóc, szansa jest zawsze :-(.

Link to comment
Share on other sites

WEST'a nie da się już naprowadzić na właściwą drogę( najważniejsza jest nadzieja - ona nigdy nie umiera, lub jako ostatnia), ale warto pisać ten temat- może jakaś inna osoba się powtrzyma przed czymś takim... ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domka_Czika']WEST'a nie da się już naprowadzić na właściwą drogę[/quote]
Nie przejmujcie się tak. Sądząc po poziomie postów to małolata, która nie ma nic do powiedzenia w domu. A jak jakis idiota będzie chciał pokryć jej psem swoją sukę, to i tak pokryje jak nie jej kundelkiem, to innym. :shake: A że małolata nie ma pojęcia że wśród psów też występują choroby u ludzi zwane wenerycznymi, to być może dołoży do interesu. Niektórym to pozwala zmądrzec. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Nie przejmujcie się tak. Sądząc po poziomie postów to małolata, która nie ma nic do powiedzenia w domu. A jak jakis idiota będzie chciał pokryć jej psem swoją sukę, to i tak pokryje jak nie jej kundelkiem, to innym. :shake: A że małolata nie ma pojęcia że wśród psów też występują choroby u ludzi zwane wenerycznymi, to być może dołoży do interesu. Niektórym to pozwala zmądrzec. :diabloti:[/quote]

Może z kolezaneczką mają pieska i suczkę i chcą mieć ładne kuleczki:shake: Ręcę opadają... Ciekawe co na to jej rodzice...:shake: Może i pozwala zmądrzeć- ale dlaczego kosztem zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domka_Czika']Może i pozwala zmądrzeć- ale dlaczego kosztem zwierząt?[/quote]

A masz na to jakiś wpływ ? Na razie rozmnażanie psów nierasowych nie jest zabronione. I obawiam się, że znajdzie się wielu chętnych na te psiaki. Większość z nich nie będzie znała nawet nazwy "swojej rasy", nie mówiąc o pochodzeniu czy użykowości takiego psa (czy fizjologi jak West), a kiedy moda na nie minie zapełnią schroniska, jak wcześniej: dalmatyńczyki, rottki czy asty. I dopóki nie wprowadzi się obowiązku znakowania psów i taki "pseudohodowca" nie zapłaci państwu parę tysięcy za "opiekę" nad jego "produktem" to nic się nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']A masz na to jakiś wpływ ? Na razie rozmnażanie psów nierasowych nie jest zabronione. I obawiam się, że znajdzie się wielu chętnych na te psiaki. Większość z nich nie będzie znała nawet nazwy "swojej rasy", nie mówiąc o pochodzeniu czy użykowości takiego psa (czy fizjologi jak West), a kiedy moda na nie minie zapełnią schroniska, jak wcześniej: dalmatyńczyki, rottki czy asty. I dopóki nie wprowadzi się obowiązku znakowania psów i taki "pseudohodowca" nie zapłaci państwu parę tysięcy za "opiekę" nad jego "produktem" to nic się nie zmieni.[/quote]

Niestety, ale nic nie zmienimy, a szkoda:shake:
Kupując mojąmałą- nie miałam pojecia nawet co to rodowód i wiem, ze popełniłam błąd... Mała dużo chorowała... Ale i tak nikt by jej nie zastąpił.
Dużo osób gada- ALE MOŻE MNIE NIE STAĆ NA PSA RASOWEGO ZA KILKA TYSIĘCY - to niech przygranie ze schroniska lub wcale nie bierze, bo wiadomo- szczepienia, jedzenie- jezeli ma nieciekawą sytuację to niech sobie kupi pluszaka... Ale osoby sięgają do pseudohodowców... Z taką wiedzą jaką mam teraz kupiła bym psa tylko z rodo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Dobrze, że westów jest jeszcze mało (w porównaniu z innymi typami ras) w schroniskach.[/quote]

W mojej mieścinie z bezdomnością to najbardziej w typie ONków...
Były piękne kuleczki puchate, a wyrosły na duże psiska i co? Wywalić! Jakież to zwierzę ma uczucie?:shake:

Link to comment
Share on other sites

http://westie.net.pl/modules.php?name=Forums&file=viewforum&f=25
działaj,skoro wszystkie znajdują dom,a Ty masz ich pod dostatkiem, to pomóż tym, jeśli nie, to chociaż wytłumacz w czym te psy są gorsze? też są po takich psach jak Ty planujesz,
a tak apropo,wiesz jak odebrać poród, co zrobić gdy szczeniak się zadławi,albo zakleszczy,albo czym karmić suczke i szczeniaki, masz przebadane psy, wiesz jak stymulować szczeniaki i socjalizować? znasz przodków tych psów co mają mieć szczeniaki? możesz zaręczyć że nie dostali rodowodu z przyczyn psychicznych bądź zdrowotnych? bo to tak jakby mówić że dany człowiek jest Polakiem,bo wygląda i zna polski,a może być wpół,albo wcale, no i moja babcia ma psa, też mogłabym go polecać jako pinczera, choć jego matka była w typie a ojciec nic z nim nie miał wspólnego
a pies nie tylko ze względy na eksterier są danj rasy,ale też behawior i zachowanie się liczą, czy Ty jesteś takim znawcą by powiedzieć że wszystkie cechy są tej rasy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Psów w typie ON, wilczurów itd. chyba w każdym schronisku jest najwięcej. Zaraz potem małe "zwyczajne" i TTB :shake:[/quote]

Dlatego moim zdaniem w każdym domu gdzie jest pies powinno być takie coś co reaguje na słowo " rozmnażanie", "szczeniaki" " reproduktor" i zaraz wpada policja, w kajdany i na 25 lat:evil_lol: Oczywiście w przypadków normalnych hodowców to by nie działałao ;p
No dobra 25 lat zmiejszę o 24 :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Domka_Czika']Dlatego moim zdaniem w każdym domu gdzie jest pies powinno być takie coś co reaguje na słowo " rozmnażanie", "szczeniaki" " reproduktor" i zaraz wpada policja, w kajdany i na 25 lat:evil_lol: Oczywiście w przypadków normalnych hodowców to by nie działałao ;p
No dobra 25 lat zmiejszę o 24 :eviltong:[/quote]

Nie bądz taka wspaniałomyślna,25 lat i koniec.Ja mieszkam na "bogatym" osiedlu przy wsi i ciągle trafiają do mnie i okolicznych domów szczenięta w jakimś typie.Rozmnażacze przeżucają je przez płot-zgroza.Osobiście mam oprócz suni hodowłanej,wilczarza irlandzkiego z metryką i nie mam parcia na krycie nim.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Osobiście mam oprócz suni hodowłanej,wilczarza irlandzkiego z metryką i nie mam parcia na krycie nim. [/QUOTE]Ooo, a nikt Ci nie próbował ciekającej suki wrzucić przez płot żeby takie ładne duże pieski po nim ktoś miał??:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Light of Shin-Ra']Tylko psy rasowe i z uprawnieniami powinny być rozmnażane ponieważ schroniska pękają w szwach od pięknych ale biednych i niechcianych kundelków i psów podobnych do rasowych.
[/QUOTE]

Tez tak uważam a poza tym prawo powinno zabraniać rozmnażania przeróżnych mieszańców i nakazać obowiązkową sterylizację. Ja nie widzę innego lepszego rozwiązania w obecnej sytuacji tylu bezdomnych psów, których ciągle przybywa i nijak tego problemu nie daje się rozwiązać i zmniejszyć. Może kiedyś ktoś w tym naszym kraju się przebudzi i zauważy dużą skalę problemu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='gagulka']A co powiecie na to jeżeli posiadam labradora 2letniego samca biszkoptowego z hodowli ma odpisy z rodowodów rodziców ale nie wystawialiśmy go ponieważ pies ma za zadanie być psem domowym a nie wystawowym... powinnam szukać mu panny??[/quote]
To przejdź się na wystawy, zrób mu uprawnienia. Rozmnażanie to nie zabawa w Boga ku uciesze ludzi, a dążenie do rozwoju rasy.
Daj sobie spokój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagulka']A co powiecie na to jeżeli posiadam labradora 2letniego samca biszkoptowego z hodowli ma odpisy z rodowodów rodziców ale nie wystawialiśmy go ponieważ pies ma za zadanie być psem domowym a nie wystawowym... powinnam szukać mu panny??[/quote]

Nie powinnaś. Z opisu wynika, że Twój pies nie ma rodowodu, jest tylko po rodowodowych rodzicach. Nie ma też uprawnień hodowlanych, ponieważ nie był wystawiany. Czyli nie powinnaś go rozmnażać. Tym bardziej, że jak piszesz, ma być psem domowym, a nie reproduktorem. Jeżeli nie otrzymałaś psa na warunkach hodowlanych od hodowcy (tzn. że hodowca życzy sobie wystawianie psa, wyrobienie uprawnień hodowlanych i udostępnianie psa do krycia) - nie rozmnażaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagulka']powinnam szukać mu panny??[/quote]
Nie musisz. Jeśli Twój pies ma metrykę, a na wystawach okaże się osobnikiem wybitnym, to "panny" same będą ustawiać się do niego w kolejce :diabloti:

Mimo wszystko zastanowiłabym się na Twoim miejscu nad dopuszczaniem psa do rozrodu, bo gdy zacznie kryć, może stać się trochę inny, niż jest jako pies niekryjący, który nigdy nie spróbował. Na paru wątkach przeczytałam, że nie umiesz sobie poradzić z nieposłuszeństwem 4 mies. sznaucerki miniatury, a pomyśl co będzie, jeśli Twój pies - reproduktor straci zainteresowanie Tobą jako przewodnikiem na rzecz każdej cieczki w okolicy, gdy zacznie szukać suk, wyrywać się do nich, uciekać, przejawiać agresję w stosunku do innych samców...

To oczywiście skrajne przykłady, ale musisz brać pod uwagę możliwość wystąpienia pewnych negatywnych zachowań u psa, który zaczyna kryć i zastanowić się, czy masz dość doświadczenia i wiedzy, aby sobie z tym poradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Buszki']Dobre :evil_lol: .Ale nikt chyba na to nie wpadł :eviltong:.[/QUOTE]

To twój pies rozerwie tą sukę,albo ta się będzie go bała,wiem jak duży jest Wilczarz.Szkoda,że ludzie nie czytają najpierw o schroniskach,albo oburzają się na zbiórki dotyczące bezdomnych zwierząt,a sami piszą o dopuszczeniach,kryciach,itd.,pies stanie się samcem alfa,bo w przyrodzie TYLKO taki ma prawo do krycia,następne cieczki=horror dla ciebie+wycie psa,itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...