Jump to content
Dogomania

Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .


arima

Recommended Posts

Jemy i rośniemy. Dzisiaj wszystkie przekroczyły próg 300 g :) 

Zirunia apatyt ma i fajnie opiekuje się maluchami.  Staram się nie wtrącać chociaż śpię obok na materacu ;)  

 

Pelątko wesołe i przytulaśne-jak to Cyc :) 

 

Zmoreczka terrorystka :) Drze się nieustannie za jedzeniem. Kochany Jamochłon <3

Link to comment
Share on other sites

Rosną. Zaraz będzie ważenie. Przed papusianiem ;)  Zira ma veto na maluchy  przez 2 godz. Na siłę jej daję odpoczynek i relaks. Szalała na dworze, pozażywała domowych zajęć i za 5 minut do dzieci dopiero ;) 

Co do kiziania i miziania to takie wije małe za bardzo się nie dają ;)  Są silne i wcale nie mają ochoty być w powietrzu hahahaha

 

Pele dostał kość, którą zakopał w salonie na kanapie pod kocem. Moja kość ogonowa to odkryła....

Link to comment
Share on other sites

Czemu na siłę wyganiasz ją od maluchów?

 

Bo jak karmi bez przerwy to ani ona nie odpoczywa ani mleko nie ma czasu się utworzyc ;)  A te smoki jedzą non stop mimo iż brzuchy pełne ;)

ale cudne czarne robaczki, bez tych tasiemek , w życiu bym ich nie odróżniła :)

Tasiemki mnie straszyły. Miałam wizje uduszenia. Po dobie obejrzałam i zapoznałam się dokładnie z dzieciakami. Kazdy jest inny :)  Potrafię je odróżnić jak wezmę do ręki i powoli już po główkach :)  To jak ludzkie dzieci. Niby wszystkie białe, niby takie same a kazdy inny ;) 

Link to comment
Share on other sites

No Pele postanowił być jedną wielką tują. Masakra.

 

Doję Zirke. Jak krowe. Dosłownie. Pilnuję aby nie dostała zapalenia cycusiów dwóch bo zrobiły się twardsze.  Chciałam aby same zaschły, ale nic z tego.  Nie chcą. Muszę zapobiec problemom. Smaruję je też Altacetem w zelu aby znikł w nich pokarm.  W reszcie cycusiów ma byc dużo mleczka tfu tfu! Te są ostatnie pod pachami a mleczne jak normalne. Za to suteczki ledwo wykształcone i małe nie mają jak złapać. Trzeba je zasuszyc bo do niczego niepotrzebne ;)

 

Maluchy ważą od 320 -345 g. 

Link to comment
Share on other sites

Wstępnie imiona już są. 

Musi być Ciri. TZ zarządał i muszę ulec. Chociaz mi nie odpowiada. Nie mogę przypasować go do dziewczyny.

Chmurka - fajne :) Karol wymyślił. Churką będzie dziewczynka, która urodziła się jako trzeci szczeniaczek.  Jest lżejsza i drobniejsza od siostry. 

Celebryta - malawaszka zapodała. Będzie ostatni okruszek. On naje się i śpi. Obojętne jak i gdzie. Można go brać na śpiąco w ręce do góry brzuniem i tulić :)  Na razie to mój ulubieniec. 

Chuligan - ja.  Jest taki jeden chuligan w stadzie. Największy, pierwszy. Przy cycach robi zadymy. Pasuje do niego na razie jak ulał. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też Cię można  na śpiąco brać?    ;p

 

Jemy rośniemy. 

Niebiesku chłopczyk ( Chuligan) - ur. 285g dzisiaj 385 g

Czerwona dziewczynka ( Ciri? Nie pasi mi do niej...) - ur. 265g teraz 385 g. 

Dziewczynka błękitna ( Chmurka) - ur. 255 g. teraz 325 g.

Chłopiec fioletowy ( Celebryta)- ur. 255 g teraz 325 g. 

Czyli przyrosty w trzy doby 80-120 g. Tfu tfu sporo :) 

Link to comment
Share on other sites

To musi być niesamowite tak blisko byc rpzy tym :)

 

Ja chciałam zaproponowac CAR :P ale widze, ze już imiona wybrane :P

 

no i mam pytanie odnośnie informacji na fejsie, pisałaś ze urodziły się CZarny chłopiec, czarna dziewczynka... mogłby wyjśc inne po czarnych?

 

 

Niech rosną zdrowo!!

Link to comment
Share on other sites

To musi być niesamowite tak blisko byc rpzy tym :)

 

Ja chciałam zaproponowac CAR :P ale widze, ze już imiona wybrane :P

 

no i mam pytanie odnośnie informacji na fejsie, pisałaś ze urodziły się CZarny chłopiec, czarna dziewczynka... mogłby wyjśc inne po czarnych?

 

 

Niech rosną zdrowo!!

Puli dzielą sie na kolorowe i białe.

Kolorowe to: czarny, płowy z czarną maską i szary

Białe to białe. 

Kolorowych i białych się nie miesza ze sobą bo w dalszych pokoleniach wychodzą duze białe łaty u kolorowych, a u białych kolor się rozmywa i wychodzą płowiaki, bezaki itd. 

Zira w rodowodzie ma czarby, płowy z czarną maską i szary.

Acel- tata - ma czarnuchy.

W tym kontekście tylko czarne. Ale.... Jest właśnie to "ale" bo u Acela gdzieś tam daleko mogły być szaraki lub MF ( maszkos fako- płowe z czarną maską).  Znaczy nie było. 

Łatki delikatne się zdarząją u noworodków często. Znikają z wiekiem. Ogólnie we wzorcu jest, ze dopuszczalna u kolorowych jest łatka na piersi wielkości dziesięciogroszówki. 

 

Zostaje cos u ciebie? :D

Nie. Nie zostaje. Zira ma ciut ponad 2 lata, Pele za 2 tyg. skończy rok. Jeszcze wymaga wychowania i pracy a tu kolejny szczyl? Nie.  Wszystkie szukają super domków. Kilka telefonów juz było, ale odmówiłam. Puli to nie pies któremu wiąże się kokardke i leży na kanapie będąc ozdobą. To burek który kocha coś robić z człowiekiem. Kocha biegać, skakać itd. Bez przesady, ale jednak do " leżeć i pachnieć " się nie nadaje . 

Link to comment
Share on other sites

Specjalnie dla tych, którzy fb nie mają :)

 

CELEBRYTA Black Obsession  - 3 dni

[attachment=18241:_MG_1598.JPG]

 

CHMURKA Black Obsession - 3 dni

[attachment=18242:_MG_1589.JPG]

 

CHULIGAN Black Obsession - 3 dni

[attachment=18243:_MG_1593.JPG]

 

 

CELEBRYTA i CHULIGAN

[attachment=18244:_MG_1602.JPG]

 

CIRI Black Obsession - 3 dni

[attachment=18245:_MG_1614.JPG]

 

Czarna banda razem :)

[attachment=18246:_MG_1610.JPG]

 

Najsłodsze łapinki <3

[attachment=18247:_MG_1595.JPG]

 

Jamochłon <3

[attachment=18248:_MG_1596.JPG]

 

Jemy i rośniemy

[attachment=18249:_MG_1620.JPG]

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...