Jump to content
Dogomania

Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .


arima

Recommended Posts

Nic. Spałam na materacu obok kojca w nocy. Ale nie widziała mnie przez ścianki kojca więc gdy tylko położyła się na podłodze obok mnie to przyniosłam jej legowisko. I tak przespałyśmy z przerwami noc. Z przerwami, bo ona czasami szybciej oddychała i ja natychmiast się budziłam. Co jakieś pół godziny ;) 

Wylegiwałyśmy się do południa na przemian śpiąc i próbując namówić ją na pójście na dwór. Bunt w tym punkcie na całej linii. Nie chce nawet wychodzić z pokoju.  W koncu TZ ją zawołał i namówił. Poszła wysikać się po wielu godzinach. Czop śluzu wyszedł. Potem zjadła, popiła i znowu sobie leży, siedzi. Spokojna jest. 

Powinna w nocy rodzić. Mam nadzieję ;) 

Link to comment
Share on other sites

Temperatura 37,4 więc urodzić może tez jutro. Poproście ja o dzisiaj bo ja jestem dość mocno przeziębiona od tygodnia i  głowa mi pęka jak nie wiem co. Jeszcze praca intensywna w tygodniu, niedosypianie, do tego katar wielki i kaszel. I mamy Pysięledwożywą ;)  Dlatego wolałabym mieć już to za sobą.  A ona nadal wyluzowana. 

Zmorka jak rodziła pierwszy raz to 2 doby dyszała, łaziła, kombinowała i stękała. A ta - chwilki szybszych oddechów a poza nimi  tylko spokojny wyluzowany pies.  A przed chwilą na dworze sobie szczekała nawet.  

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jaka ona jest. Byłam przy porodach takich, że suki trzy dni cudowały zanim rodzić nie zaczęły. Niektóre potrafiły 24 h rodzic. Ale to raczej wielkie suki.  Jednej spadła temp. i za godzine był poród który trwał 2 godz. 5 szczeniąt. Błyskawica. Ot coś jej wychodziło i tyle .  Róznie bywało. Seti pierwszy raz dała mi popalić z długością, a drugi raz zebrała sie w kilka godzin do porodu. Za to trwał długo i był ciężki.  

Wszystko zależy od suki. Wiedza wiedzą ale to są żywe istoty i kazda reaguje inaczej.  Zirka jest pierworódką więc wielką niewiadomą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...