Jump to content
Dogomania

skóra psa na aukcji allegro!!!


elmira

Recommended Posts

[quote name='WŁADCZYNI'] jak pies zostanie tak potraktowany ([B]zakładam że humanitarnie uśpiony[/B], więc o niebo lepiej niż zwierzaki z chowu przemysłowgo) to już skurwiel i oprawca? :shake:
[/QUOTE]Naprawde w to wierzysz?
Polska rzeczywistosc to siekiera w łeb i potem smalczyk do słoika a skórka do wyprawienia....
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f27/czy-ktos-zna-prawo-dotyczace-garbowania-skor-115439/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jak rozumiem nikt z wypowiadających się tutaj nie je mięsa, ani nie używa skór/futer? Jeżeli używacie i jecie to cóż...nie widzicie hipokryzji? Jak świnka, krówka czy cielaczek to ok, można zabić, zjeść, obedrzeć ze skóry ale jak pies zostanie tak potraktowany (zakładam że humanitarnie uśpiony, więc o niebo lepiej niż zwierzaki z chowu przemysłowgo) to już skurwiel i oprawca? :shake:

Zgłosić na policję można groźby - to co wklejono tu z gadu-gadu.

Link to comment
Share on other sites

na początku tego roku na terenie Unii Europejskiej wprowadzono całkowity zakaz importu, eksportu i przetwarzania kocich i psich skór oraz handlu produktami wytworzonymi z tych materiałów.


wystawianie tego typu aukcji jest niezgodne z prawem

Link to comment
Share on other sites

Masz poniekąd rację. Tylko, że w naszej kulturze (europejskiej) to krowe od lat się jje, a pies jest przyjacielem człowieka, pracuje dla niego, towarzyszy mu. W innych kręgach kulturowych jje sie psy i nikogo to by tam nie ruszyło, w jeszcze innych krowa jest święta.
Ja sie nie dziwie, ze nas to oburza- mnie tez poniewaz mam psy i sa dla mnie członkami rodziny. natomiast nigdy nie mialam krowy, ktora wychowywalam, skzolialam, z ktora sie bawiłam i hcodzilam na dlugie spacery po mieście. dlatego tez, ze stanowi w moim zyciu rodzaj posiłku.
Nie pochwalam skórek z zadych zwierza zabitych do celu stania sie skórką.





[quote name='WŁADCZYNI']Jak rozumiem nikt z wypowiadających się tutaj nie je mięsa, ani nie używa skór/futer? Jeżeli używacie i jecie to cóż...nie widzicie hipokryzji? Jak świnka, krówka czy cielaczek to ok, można zabić, zjeść, obedrzeć ze skóry ale jak pies zostanie tak potraktowany (zakładam że humanitarnie uśpiony, więc o niebo lepiej niż zwierzaki z chowu przemysłowgo) to już skurwiel i oprawca? :shake:

Zgłosić na policję można groźby - to co wklejono tu z gadu-gadu.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

hm nie opuszcze bo z takich ludzi nie pochodze jes ktos z łodzi niech zgłosi akcja bedzie szybsza policja i tak nie pomoze bo niemm zbyt porzadnych dwodów mam kawałek rozmowy jak mowi ze ma skore z kota z chomika sprawa wyglonda ciezko polska to kijowy kraj jak bysmy byli zagranica obojetnie gdzie to zgłosic jest odrazu relakcja i koles by trafił do sadu atu sie smieja z takiego czegosc

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://nasza-klasa.pl/school/15384"]macie szanse ukarac kolesia dowiedziałem sie jego profil na naszej klasie dzienki pomocy usera tego forum wiec ludzie łodzi łoncie sie potrzebujemy waszej teraz pomocy złapaniu podejrzanego to jego namiar robota łatwa ale mozna ukarac wynowajce czynu [/URL][URL]http://nasza-klasa.pl/profile/25319605[/URL][URL="http://nasza-klasa.pl/school/15384"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

porgromca- nie musisz uzywac polskich znaków, ale przecinki i troche ortografii bardzo by poprawiło jakośc twoich postów.

Jakbym byla miłosniczką koni i pracowala z nimi/jezdziła konno, to na pewno skóra ze źrebaka ruszała by mnie równie mocno. wniosek: żadna skórka nie jest dobra, tym bardziej jesli osobnik zgniął w celu stania sie skórką...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='prittstick']Jakbym byla miłosniczką koni i pracowala z nimi/jezdziła konno, to na pewno skóra ze źrebaka ruszała by mnie równie mocno. wniosek: żadna skórka nie jest dobra, tym bardziej jesli osobnik zgniął w celu stania sie skórką...[/quote]
Akurat jeżdżenie konno nie równa się miłości do koni, ale Twój wniosek jest dla mniej jak najbardziej trafny - skóra dla skóry NIE!


Natomiast skóra tak brzydko mówiąc "przy okazji"... ujdzie.

Link to comment
Share on other sites

eh teraz to nie piszecie temacie tylko zaczynacie nowy watek tu chodzi nie tylko o skore psa tylko ze ten koles jeszcze ma skóry kota chomika wiec trzeba go powstrzymac lekcja ortografi puzniej bym prosił wiec nie spamujcie tego tematu i piszcie na temat bo jedynie teraz co moze pomuc to ktos z łodzi

Link to comment
Share on other sites

[B][url=http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zabijal-koty-wyprawial-z-nich-skory-i-sprzedawal-chetnym,wid,11119076,wiadomosc.html]Zabijał koty, wyprawiał z nich skóry i sprzedawał chętnym - Wiadomości - WP.PL[/url]



"Przed sądem w Biłgoraju (woj. lubelskie) rozpocznie się sprawa przeciwko mężczyźnie, który zabijał koty, wyprawiał z nich skóry i sprzedawał ogłaszając się w prasie - informuje Radio Lublin. [/B]

Prokurator zarzuca mu, że wprowadził do obrotu i umieścił na rynku wyprawione skóry bez zachowania wymagań weterynaryjnych, oraz że oferował takie skóry do sprzedaży. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

łapać go łapać skoro jest bat na takich

Link to comment
Share on other sites

patrzycie na wiek 70 % sa wini nastolatkowie ktorzy z braku woli i nudów posuwaja sie do takich czynów stym kolesiem pisałem ma 13lat jak widac dla mnie to nic nadzwyczajnego 13 latek moze zmienic sie maszyne do zabijania moze jego wujek jest mysliwym i uczy sie od dziecka powiedz mi np arabi jego wiek 13 lat jest precyzyjnym morderca umie obsługiwac rozne rodzaje broni podkładac bomby a co dopiero oprawiac skóry z zwierzat a zwierze nie wazy 100 kg lub 50 tylko pare kilogramow jest stanie zabic i oprawic skóre narazie on jest podejrzanym jego numer pasuje stym co jest na naszej klasie jak myslicie jak trafiłem userka stego forum na trop jak bym mieszkał łodzi na pewno bym go przydusił i spiewał by jak skowronek po licznych oczywiscie torturach :mad:

Link to comment
Share on other sites

co mozemy zrobic niemam namiaru kogos z łodzi gdzie by sprawdził tego młodaciaka i go przydusił troche sparwa narazie staneła miejscu nikt mi nie uwierzył z tozu ze mogł byc do 13 latek wysmiali mnie wiec prawnie nie idze tego załatwic teaz kolej a by ktos sie zgłosił łodzi sprawdził szkołe ale jak widac nikogo to nie obchodzi a ja mam do łodzi 350 km

Link to comment
Share on other sites

Skoro macie podejrzenie to może zaczniecie od napisania do tego chłopca i wypytania go czy to on oferuje te skóry. Być może(bo domyślam się,że to po IP został namierzony) jego ojciec/wujek/ktoś z rodziny w ten sposób chce dorobić,a wy zrobicie małemu kłopoty.
Niech ktos mu wyśle PW(mogę to być ja,ale musiałby mi ktoś ułożyć tekst).

Poza tym-przeglądałam ta aukcje, wcześniej, i prawdę powiedziawszy mi ta skóra ani trochę nie wyglądała na psią. Stawiałabym ja jakaś kozią(ale fotki były niewyraźne wiec mogę się mylić).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='WŁADCZYNI']Jak rozumiem nikt z wypowiadających się tutaj nie je mięsa, ani nie używa skór/futer? Jeżeli używacie i jecie to cóż...nie widzicie hipokryzji? Jak świnka, krówka czy cielaczek to ok, można zabić, zjeść, obedrzeć ze skóry ale jak pies zostanie tak potraktowany(...) to już skurwiel i oprawca? :shake:[/quote]
Zgadzam się w 100%...

Pogromca, dzieje się coś w sprawie, czy jednak odpuściłeś ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...