Jump to content
Dogomania

brodawczak i inne paskudztwa


arnika

Recommended Posts

mója parówka ma już od pewnego czasu brodawczaka na brzuszku. trzeba go usunąć, ponieważ pies co jakiś czas podrażnia sobie to miejsce (niskopienny jamnior:)), pojawiają się w okół czerwone pierścienie, czasem krwawi. lekarz stwierdził, że nie ma sensu robić badania histopatologicznego przed wycięciem, ponieważ raka u psów sie nie leczy, a narośl i tak trzeba usunąć. czy miał rację?
oprócz brodawczaka parów ma jeszcze tłuszczaka na udku i wodniaka na klacie. wet twierdzi, że tłuszczaka nie ma co ruszać a z wodniakiem trzeba poczekać aż się "zgrupuje" i wtedy ciachnąć pod narkozą.
brodawczak ma być usunięty w znieczuleniu miejscowym. czy nie lepiej poczekać chwilę i usunąć wszystkie te paskudztwa za jednym zamachem w zneczuleniu ogólnym? pytałam się też o narkozę wziewną (parów liczy sobie już 10 lat), jednak wet stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. może ktoś z was (a raczej waszych psów :lol: ) miał podobne problemy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arnika']lekarz stwierdził, że nie ma sensu robić badania histopatologicznego przed wycięciem, ponieważ raka u psów sie nie leczy, a narośl i tak trzeba usunąć. czy miał rację?[/quote]Spotkałam się z tą opinią wielokrotnie - chodzi tu o to, że bez względu na wyniki, nie podaje się w tym przypadku chemii ani nie stosuje radioterapii. Ale ja poddałabym próbkę badaniu po wycięciu, po prostu żeby wiedzieć, z czym mam do czynienia.

Tłuszczaków się ni usuwa, a z "wodniakiem" się nie spotkałam, więc nie wiem.

[quote name='arnika']pytałam się też o narkozę wziewną (parów liczy sobie już 10 lat), jednak wet stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. [/quote]A badania robił, żeby to stwierdzić? I czy do wziewnej ma aparaturę?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zmieniłam już weta i ten na wstępie zrobił Olkowi badania krwi.
Co do jego paskudztw - tłuszczaków kazał nie ruszać, natomiast brodawczaka albo usunie przy okazji tomografii (pieska i tak trzeba uśpić do tego badania) albo go podwiąże, tak, zeby sam usechł i odpadł. Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[QUOTE]usunie przy okazji tomografii (pieska i tak trzeba uśpić do tego badania)[B] albo go podwiąże, tak, zeby sam usechł i odpadł[/B]. Co o tym myślicie?[/QUOTE]
Czy te podwiązanie nie niesie ze sobą jakiegoś ryzyka? Byłem dzisiaj z psem u weta, stwierdził, że to co ma pod pachą to brodawczak i jedyna opcja jaką wymienił to usunięcie operacyjne. Chyba miał jakieś powody, skoro nie wspomniał o metodzie z podwiązaniem. Wydałem dzisiaj 100zł na czyszczenie zębów z kamienia, a do operacji na brodawczaka potrzebowałbym 250zł - 100zł na badania krwi i USG, 150zł za usunięcie. Badań nie robiłem dzisiaj, bo kamień został usunięty przy podaniu samego leku uspokajającego, a moja rodzina nie ma jeszcze tak zasobnego portfela, żeby mieć z nikąd 350zł w 2 dni...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

[B][FONT=Arial]Czy ktoś z Was widział już coś takiego u swojego pupila ??
Ozzy ma TO po wewnętrznej stronie fafla ..[/FONT][/B]

[COLOR=#0000FF][FONT=MS Shell Dlg 2][U][url]http://img269.imageshack.us/img269/5233/13669602.jpg[/url]
[/U][/FONT][/COLOR][COLOR=#717171][FONT=Tahoma]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#0000FF][FONT=MS Shell Dlg 2][U][url]http://img9.imageshack.us/img9/7641/60117985.jpg[/url][/U][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Muszelka']Witaj,
Ta zmiana na faflu wygląda baaardzo podejrzanie, biegiem do weta, wyciąć i wysłać do badania histopatologicznego.[/QUOTE]

[FONT=Arial]będzie cięty w pierwszych dniach listopada i to na 100% teraz dostaje zastrzyki na infekcje wirusowe [zapomniałam nazwy :angryy:] wetka nie określiła co to może być ...histo będzie i cięcie z zapasem też , tylko wstawiłam czy ktoś miał z czymś podobnym do czynienia :shake:
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

podwiązanie jest nie zalecane, bo odpada tylko to co jest ponad przewiązką, a reszta, czyli korzeń zostaje na piesku :(
jest jeszcze jedna metoda usuwania brodawczaków, mianowicie wymrażanie podtlenkiem azotu. Robi sie to bez znieczulenia, zwierzaka to nie boli i usuwa się wszystko.
[URL="http://www.fizjowet.pl"]www.fizjowet.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fizjowet Borowska']podwiązanie jest nie zalecane, bo odpada tylko to co jest ponad przewiązką, a reszta, czyli korzeń zostaje na piesku :(
jest jeszcze jedna metoda usuwania brodawczaków, mianowicie wymrażanie podtlenkiem azotu. Robi sie to bez znieczulenia, zwierzaka to nie boli i usuwa się wszystko.
[URL="http://www.fizjowet.pl"]www.fizjowet.pl[/URL][/QUOTE]

uwierz , że mojego trzeba by usypiać ;/ ... to szalony panikarz
ale dzięki za wskazówke

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...