Jump to content
Dogomania

Koda -czarna, duża, bardzo chuda suczka. Ma rozsiane guzy na listwie mlecznej. Czy ma szansę na ratunek i dom? Jeżeli my jej nie pomożemy to chyba nie.


Jo37

Recommended Posts

Koda jest niezniszczalna. Normalnie chodzi i funkcjonuje, rzuca się na Andżelę po drugiej stronie ogrodzenia. Tyle że przeszkadza jej ubranko. Andżela przychodziła ta operację znacznie gorzej, do dziś zresztą ma problem z elastycznością skóry i ma nadwrażliwość na dotyk w miejscach koło blizn.

Nie zaglądałam Kodzie, co ma zrobione, bo ona nigdy brzucha nie pokazuje. Widziałam tylko odstające dwa "dziubki" ze skóry, ale to pewnie rzadziej szyte miejsca, żeby płyn miał którędy odchodzić. 

Mam gorąca nadzieję, że będzie się szybko i dobrze goić i ktoś ją wypatrzy do adopcji. To prawdziwa tykająca bomba wśród reszty zwierząt. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Przyszła faktura za Kodę. Nie brałam ubranka, bo miałam od Andżeli.

Za to dziś p doktor dowiezie wcierkę Advantix, bo pojawił się teraz pierwszy raz u nas gatunek much, które siadają psom na uszach, robią im rany wydzieliną z enzymami rozpuszczającymi skórę i żywią się krwią. Nie działa na to Fiprex, biegam ze sprayem Brosa i po kilka razy dziennie psikam uszy, ale już nie wyrabiam, a psy przede mną i sprajem uciekają.

Dlatego musimy zabezpieczyć psy które przebywają na zewnątrz na stałe lub dłuższy czas. Te krople doradzili nam w przychodni, bo ja się z tym wczesniej nie spotkałam i zupełnie jestem zielona. Czytałam niedawno na grupie hodowców, ze stosują jakiś oprysk dla koni jako najskuteczniejszy, ale wtedy nie było u nas tych paskud, więc nie zapisałam sobie nazwy.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.09.2023 o 12:38, Jaaga napisał:

Przyszła faktura za Kodę. Nie brałam ubranka, bo miałam od Andżeli.

Za to dziś p doktor dowiezie wcierkę Advantix, bo pojawił się teraz pierwszy raz u nas gatunek much, które siadają psom na uszach, robią im rany wydzieliną z enzymami rozpuszczającymi skórę i żywią się krwią. Nie działa na to Fiprex, biegam ze sprayem Brosa i po kilka razy dziennie psikam uszy, ale już nie wyrabiam, a psy przede mną i sprajem uciekają.

Dlatego musimy zabezpieczyć psy które przebywają na zewnątrz na stałe lub dłuższy czas. Te krople doradzili nam w przychodni, bo ja się z tym wczesniej nie spotkałam i zupełnie jestem zielona. Czytałam niedawno na grupie hodowców, ze stosują jakiś oprysk dla koni jako najskuteczniejszy, ale wtedy nie było u nas tych paskud, więc nie zapisałam sobie nazwy.

 

Podobno Advocat, normalnie na kark, działa. Ludzie mówią, że wazelina na uszy. Wiele osób ma ten problem. Już dawno temu Murka pisała o tych muchach.

Link to comment
Share on other sites

Już podalismy Advantix Kodzie. Niestety, lekarz żle zrozumiał, że chcieliśmy 3 pipety w opakowaniu i zamówił opakowanie z 1 sztuką, wiec reszta musi czekac do jutra.

Psy często przyjeżdżały ze schronisk z takimi uszami, nawet tu z Jastrzębia mieliśmy lata temu psa z  obrzekniętymi końcami uszu pokrytymi krwawymi strupami, ale u nas dotad tego gatunku much nie było. Są bardzo namolne, nie da się odgonić i od razu tną szczypiąco. W domu mamy siatki na oknach, wiec u domowych nie problem, ale w ogrodzie czatują na psy.

Dzis podam Advocate Drugiemu, bo kupiłam mu na larwy glist, żeby dalej nie schodziły, to zobaczę czy działa tez na te muchy. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak tylko wroci auto z warsztatu, to będziemy chcieli umówić Kodę na drugą operację, żeby zdążyć przed zimą. Zadzwonię jutro umówić termin na przyszły tydzień.  Mam nadzieję, że już w tym tygodniu uda się wszystko w aucie naprawić, bo życie  ze stadem zwierząt na zadupiu bez auta to męką.  O ile przy innych okazjach korzystamy z taksówek czy prosimy o wizyty domowe wetów, to przy hiperaktywnej Kodzie to nie wchodzi w grę.

Link to comment
Share on other sites

Pani Joanna, właścicielka malutkiej zamojskiej Myszki, wpłaciła 300 zł na konto fundacji na cele statutowe. Ponieważ Myszka była pod opieką Jo37, przeznaczam te pieniądze na karmę dla Kody i Luny, będzie dziewczynom lżej w tym miesiącu z opłatami za hotelowanie. Myszka pozdrawia jesienne🍂

IMG_20231004_184313.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...