Jump to content
Dogomania

Koda -czarna, duża, bardzo chuda suczka. Ma rozsiane guzy na listwie mlecznej. Czy ma szansę na ratunek i dom? Jeżeli my jej nie pomożemy to chyba nie.


Jo37

Recommended Posts

Dnia 11.08.2023 o 09:17, Isiak napisał:

O, Jo37 ma rację. W stadzie wronie będzie lepiej niż samotnie.

Jakoś trudno mi uwierzyć w te utrzymywane stada kalecznych wron przez dziesiatki lat 😉 U nas jest jedno pogotowie dla dzikich zwierząt i wiem ile zwierzaków mąż dowozil tam z interwencji, kiedy pracował w schronisku, a samych schronisk jest jest wiele w okolicy, nie mówiąc o interwencjach z gmin, które nie mają schronisk, punktów przetrzymań i SM. Skoro zdecydowaliśmy się nie na eutanazję, ale na operację i rekonwalescencję, to Bronka zaopiekujemy. Nie dziczy, siada na ramieniu, na przegubie ręki, zjada z ręki. Jesli ktoś odchował kury w domu, to mu wrona nie straszna . 

Na pewno lepiej przetrwa rekonwalescjencję u nas niż w miejscu, gdzie są dziesiatki ptaków do wykarmienia  i zaopiekowania. Na razie jest na przeciwbólowcu i antybiotyku. Goi się nieźle, lepiej niz kura czy geś. No i mamy weta specjalistę od ptaków, jakkolwiek głupio to zabrzmi 😉

Andrzej pierwszego dnia był już zazdrosny na zakupach, bo jemu mięsa nie wolno kupować, a Bronek dostał. Córka zdziwila się, że kupuję mięso, ale mąż od razu przewidział, że to dla wrony. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.08.2023 o 11:03, Isiak napisał:

Przelew z bazarku już na pewno dotarł, ale Toli nie ma na dogo. Mam nadzieję, że nic się nie stało i u Niej wszystko w porządku.

Dzięki za troskę, w porządku nie jest, ale będę się starała zaglądać. Mam nadzieję, że problemy odejdą tak nagle, jak przyszły.  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 22.08.2023 o 22:29, Jo37 napisał:

Bardzo ładnie wygląda.

Wreszcie jak czarny ON, a nie jak chudy badyl 😉

Dziś pisałam Toli odnośnie karmy. Kupiłam jej pakiet  Bosch 2 smaki w promocji. Pierwsza jagniecinę z ryżem świetnie tolerowała. Teraz druga to ryba z ziemniakami i niestety robi po niej budyniowate kupy. Trzeba zmienić.  Najlepiej służyła jej RC, ale Tola chce kupić na fundację, a to karma tylko dla hodowców dostępna w klubie. Zaproponowałam więc Josere Festival jak u Zewa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2023 o 23:46, Jo37 napisał:

A nie może być Bosch jagnięcina z ryżem?

Może być, ale sam jest droższy,  niż wtedy w promocji w pakiecie,  a pomyślałam o czymś lepszym na czas  operacji. Mam nadzieję, że w końcu uda się nam zrobić odkładaną operację. 

Wcześniej zakładałam, że karma będzie potrzebna po skończeniu tego worka, ale trzeba szybciej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.08.2023 o 09:04, Jaaga napisał:

Może być, ale sam jest droższy,  niż wtedy w promocji w pakiecie,  a pomyślałam o czymś lepszym na czas  operacji. Mam nadzieję, że w końcu uda się nam zrobić odkładaną operację. 

Wcześniej zakładałam, że karma będzie potrzebna po skończeniu tego worka, ale trzeba szybciej.

Już zamówiona - 15 kg Josera Festival 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karma od ZEA dotarła, od wczoraj ją dostaje. Dziękuję, bo Koda bardzo sie ucieszyła z takiego pysznego jedzonka.

Na wtorek jest umówiona na RTG i jesli bedzie nadal czysto, to na mastektomię. Mam nadzieję, że juz nic tym razem nie przeszkodzi. Sprawdzalismy specjalnie prognozę pogody 😉 Jest teraz w bardzo dobrej kondycji.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.08.2023 o 18:46, Jaaga napisał:

Karma od ZEA dotarła, od wczoraj ją dostaje. Dziękuję, bo Koda bardzo sie ucieszyła z takiego pysznego jedzonka.

Na wtorek jest umówiona na RTG i jesli bedzie nadal czysto, to na mastektomię. Mam nadzieję, że juz nic tym razem nie przeszkodzi. Sprawdzalismy specjalnie prognozę pogody 😉 Jest teraz w bardzo dobrej kondycji.

No to obie z Kodą będziemy krojone tego samego dnia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2023 o 14:39, Jaaga napisał:

Ojej, to powodzenia operacji Ci życzę. 

Wstawiam rozliczenie Kody- 31 dnix15 zl=465 zł + 80 zł karma. Razem więc 545 zł.

IMG_20230831_143710.jpg

Dziękuję, ale to tylko drobny zabieg na szczęce, nie tak jak u biednej Kody.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2023 o 17:32, Aska7 napisał:

Wykastrowany przy okazji ?

Nawet płci nie znamy 😉 z królikami się nie rozmnoży😆

Gdyby kastracja ptaków nie była tak ryzykowna, to Betty już dawno pozbyłby się swoich klejnotów. Ten kogut doprowadza wszystkich do szał swoją agresją. 

Link to comment
Share on other sites

Koda na początku ważyła 25 kg i bardzo trudno było jej cokolwiek przybrać przez pierwsze miesiące. Teraz waży ponad 29 kg I myślę, że jeszcze kilka przydałoby się jej przybrać. Na razie odtworzyły się wychudzona mięśnie,  nie ma na niej nic tłuszczu.

Na rtg nadal nie ma żadnych zmian.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...