Jump to content
Dogomania

Tosia i Teoś - kolejna schroniskowe malizny już w swoich stałych domach :)


Recommended Posts

Dnia 8.08.2022 o 12:17, Ewa Marta napisał:

Udało mi się wejść na dogo, ale nie wiem jak długo to potrwa.

Taką mamy wiadomość od Jaagi:(

Czesc, chcialam wziac Teosia na badanie krwi, bo nie na lamblii a jest bardzo chudy. Tosie chcialam wykapac przed zdjeciami i znalazlam pod sierscia na grzbiecie starsza rane po ugryzieniu. Pod strupem jest ropa, wiec ja tez biore do lekarza. Tym bardziej, ze jest na metronidazolu na lamblie, wiec powinno sie goic.

Jaaga oczyściła ranę Tosi  jak mogła, ale sunia gryzie przy próbie robienia czegoś przy niej. Jadą jutro do weta z obydwojgiem😞

Pewnie dlatego chowała się i nie wychodziła na wybieg, bo ją gryzły duże suki 😞 Na szczęście już tam nigdy nie wróci.

 

 

Dobrze, ze malutka Tosia pojedzie do weta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.08.2022 o 12:17, Ewa Marta napisał:

Udało mi się wejść na dogo, ale nie wiem jak długo to potrwa.

Taką mamy wiadomość od Jaagi:(

Czesc, chcialam wziac Teosia na badanie krwi, bo nie na lamblii a jest bardzo chudy. Tosie chcialam wykapac przed zdjeciami i znalazlam pod sierscia na grzbiecie starsza rane po ugryzieniu. Pod strupem jest ropa, wiec ja tez biore do lekarza. Tym bardziej, ze jest na metronidazolu na lamblie, wiec powinno sie goic.

Jaaga oczyściła ranę Tosi  jak mogła, ale sunia gryzie przy próbie robienia czegoś przy niej. Jadą jutro do weta z obydwojgiem😞

Pewnie dlatego chowała się i nie wychodziła na wybieg, bo ją gryzły duże suki 😞 Na szczęście już tam nigdy nie wróci.

 

 

Dobrze, ze malutka Tosia pojedzie do weta.

Link to comment
Share on other sites

Psiaki już po wizycie u weta. Taką dostałam wiadomość od Jaagi (Elunia za chwile wgra zdjęcia Tosi i paragony):

Cześć, Teos ma zrobione pełne badanie krwi z tarczycą i trzustkowe. Dostał preparat na pchły i kleszcze, bo miał odchody. Waży 7, 6 kg. Zapłacilam 160 zl+5 zł paliwo . Wyniki bedą jutro rano. Tusia też dostała wcierka. Rana jest wygolona wkoło, oczyszczona, dostała antybiotyk nie kolidujacy z metronidazolem, ktory dostaje na lamblie. Leczenie i wcierka kosztowaly 50 zl +5 zl

Dobrze, że sunia już zabezpieczona.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2022 o 23:42, Poker napisał:

Może niepokoić dużo kwasochłonnych, ale to pewnie od robali. Podwyższony parametr wątrobowy w nieznacznym  stopniu od lamblii albo złego żywienia. Anemia też od złego żywienia .

Dziękujemy za odpowiedź. Wetka jeszcze się wypowie, ale to raczej wygląda na pasożyty i kiepskie jedzenie. Dobrze jednak, że potwierdziłaś nasze😀 przypuszczenia😀

Link to comment
Share on other sites

Kochani, na wątku cisza, bo u Jaagi bardzo duży kłopot. Kilka dni temu jedno ze szczeniąt (suczka) jadących razem z naszymi psiakami zachorowała na parwo. Jaaga z mężem natychmiast odizolowali psy od siebie, maleńka pojechała do kliniki, a pozostałe psiaki dostały od razu i nadal dostają surowicę. Mąż Jaagi odkaża wszystko, a sam do psiaków, które były w jednym pomieszczeniu z tamtą sunią wchodzi w ochronnym ubraniu. Nic nie wskazuje na to, żeby któreś zachorowało, ale trzeba zachować szczególną ostrożność. Jaaga ze swoimi maluchami musiała uciekać do Katowic.

Cala ta sytuacja generuje dużo stresu i koszty. Nie ma możliwości ogłaszania Tosi i Teosia, bo oni byli w tym samym pomieszczeniu i mają teraz kwarantannę. Nie wiem skąd na to wszystko weźmiemy 🥺

Rana Tosi szczęśliwie ładnie się goi, dostała wszystkie zastrzyki. Teoś niestety musi zaczekać z leczeniem pasożytów, bo w tej chwili dostaje surowicę. Pozostają mu chyba dwie dawki.

Domyślam się, w jakim stresie są tam wszyscy, dlatego nie dzwonię, nie poganiam. Miałyśmy nadzieję, że Teoś będzie od razu do ogłaszania, ale w tej sytuacji trzeba niestety zaczekać.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.08.2022 o 15:20, Poker napisał:

Z tego co wiem kwarantanna kończy się pod koniec tygodnia. 

Kwarantanna tak, ale potem trzeba Teosia odrobaczyć porządnie. Najlepiej byłoby zrobić badania kału, ale nie wiem, czy w sytuacji, w której Andrzej jest sam z psami jest to możliwe.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.08.2022 o 08:58, Nadziejka napisał:

                         

 
Ewo 75 zl dla rudzienki Tosi poslalam teraz
z modlitwą za lapunki za wszystkie lapunki
 
 
 

 

                                              Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2022 o 01:20, Nadziejka napisał:
 
Ewo 75 zl dla rudzienki Tosi poslalam teraz
z modlitwą za lapunki za wszystkie lapunki
 
 
 

 

                                              Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

Bardzo Ci dziękujemy kochana Nadziejko ❤️ To spory zastrzyk gotówki, z całego serca dziękujemy! Jak tylko dojdzie, potwierdzę na obu wątkach 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.08.2022 o 01:20, Nadziejka napisał:
 
Ewo 75 zl dla rudzienki Tosi poslalam teraz
z modlitwą za lapunki za wszystkie lapunki
 
 
 

 

                                              Kolczyki SERCA RÓŻOWE - 15mm - 6574120116 - oficjalne archiwum Allegro

Kochana Nadziejko, pieniądze już dotarły, bardzo serdecznie dziękujemy! Mam nadzieję, że zgodzisz się, żeby zasiliły wspólne konto Tosi i Teosia. Prowadzimy wspólnie ich rozliczenie ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...