Jump to content
Dogomania

Prośba do dogomaniaków z Warszawy


Recommended Posts

Serdeczne dzięki dla wszystkich! ❤️ Przepraszam, że nie odpiszę każdemu z osobna, tylko tak zbiorowo dziękuję. Jesteście kochane.

Keyuta, sprawdzę konto raz jeszcze  - może coś pomyliłam, ale wydawało mi się, że to od Ciebie te 100 zł

Dam znać niebawem co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.03.2022 o 19:57, Jo37 napisał:

Kawa, herbata, cukier, makaron, ryż, mydło w płynie i kostce, pasta do zębów. To już mam w domu. Miałam zawieźć do

punktu. Wolę przekazać konkretnej rodzinie.

Dołożyłam duży płyn do zmywania, zmywaki, żel pod prysznic, worki na śmieci, papier toaletowy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 10:00, Jo37 napisał:

Dołożyłam duży płyn do zmywania, zmywaki, żel pod prysznic, worki na śmieci, papier toaletowy.

Dzięki serdeczne Jo! ❤ 

I już piszę jaka sytuacja. Przyjechałam młoda dziewczyna z trójką dzieci z ośrodka "Zasoby". Bardzo straumatyzowana, panicznie boi się mężczyzn. Nie wiadomo po jakich przejściach ☹ Przyjechała z psycholożką z ośrodka. Dobrze się złożyło, że mieszkanie jest osobne, że rodzina będzie tam sama, bo na razie jedyne, czego potrzebują to spokój. Dlatego dzisiaj tam nie będę jechać, oni są wykończeni, długo koczowali gdzieś na granicy, pewnie będą spać i dochodzić do siebie. Jedzenie na najbliższe dni mają. Może jutro, pojutrze powoli zorientujemy się czego dokładnie potrzeba. 

Link to comment
Share on other sites

Na razie zaproponowałam, że wezmę puzzle i gry po moim dziecku, żeby dzieci miały zajęcie. Dwóch chłopców jest w wielku chyba wczesnoszkolnym - jeden 1-2 klasa, drugi trochę starszy. I malństwo 1.5 roku - 2 lata. Proszę o podpowiedzi czym takie dzieciaczki się bawią, bo wypadłam z obiegu już dawno.. 

Zabawki podrzucę tam nie wcześniej niż jutro albo zabiorę w poniedziałek do pracy i przekażę Ance. 

Jakby ktoś miał jakiś pomysł zabawkowy lub cos na zbyciu - dawajcie znać. 

Zakupy żywieniowe zrobię na początku tygodnia zatem, jak będzie więcej wiadomo czego potrzebują konkretnie, co jedzą, co lubią itp. Jo, rzeczy od Ciebie też odbiorę jutro czy w poniedziałek, ok? 

Ta dziewczyna chce zaraz wracać do Ukrainy, ale nie wiadomo czy to wynik szoku czy racjonalna decyzja. Psycholożka będzie jeszcze z nią rozmawiać. 

 

Link to comment
Share on other sites

Agata - jeżeli jutro udałoby Ci się podjechać to byłoby super. Poniedziałek mam strasznie zabiegany.

Muszę z samochodem jechać i nie wiem ile mi czasu to zajmie. Niestety dzisiaj i jutro nie mam samochodu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 14:17, Aldrumka napisał:

W poniedziałek podrzucę Ci do pracy (razem z fantami)  przytulanki i może jeszcze coś znajdę do zabawy i rysowania. Mogłabym pewnie wygrzebać coś z ciuszkow, jeśli potrzebne, i podajcie rozmiary 

Dzięki Alusiu, ja zakupiłam właśnie kredki, bloki do rysowania, bloki kolorowe, nożyczki, klej, kolorowanki (natrudziłam się, żeby znaleźć takie bez zbytnich opisów po polsku), klocki - wafle do budowania maszyn dla starszych chłopcow, klocki drewniane do wkładania w odpowiednie kształty dla tego najmłodszego dziecka, plastelinę, naklejki. 

Ale wiadomo, że takie papierowe rzeczy sie zużywają, więc jak ktoś ma coś jeszcze na zbyciu, to chętnie. Może jeszcze jakieś klocki ktoś by po dzieciach miał albo samochodziki albo gry? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 14:44, Jo37 napisał:

Agata - jeżeli jutro udałoby Ci się podjechać to byłoby super. Poniedziałek mam strasznie zabiegany.

Muszę z samochodem jechać i nie wiem ile mi czasu to zajmie. Niestety dzisiaj i jutro nie mam samochodu.

Dobrze, popołudniu może być? Dam Ci jeszcze znać dokładną godzinę smsem.

Link to comment
Share on other sites

Najmłodsze też chłopiec?

Starsi pewnie ucieszyliby się z klocków lego, mogą być używane. Może puzzle też ich zadowolą?

Ta dziewczyna to mama  dzieci? Żeby nie zrobiła numeru i sama nie wyjechała.

Wygląda na to, że jest w bardzo kiepskim stanie psychicznym. Biedna.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 15:55, Poker napisał:

Najmłodsze też chłopiec?

Starsi pewnie ucieszyliby się z klocków lego, mogą być używane. Może puzzle też ich zadowolą?

Ta dziewczyna to mama  dzieci? Żeby nie zrobiła numeru i sama nie wyjechała.

Wygląda na to, że jest w bardzo kiepskim stanie psychicznym. Biedna.

Nie wiemy na razie jakiej płci jest najmłodsze dziecko. Tak, dziewczyna to ich mama. Napisałam dziewczyna, bo młoda w stosunku do mnie i Anki. Ale to nie znaczy, że ma 20 lat. Biedna bardzo, ale dobrze, że trafiła najpierw w miejsce, gdzie jest pomoc również psychologiczna. 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że zaśmiecam ten wątek, ale mam pytanie do Poker.

Od paru dni spać mi nie daje wpis na fb o zdezorientowanym starszym panu z Ukrainy z kotem koczującym na Dworcu Głównym we Wrocławiu dla którego wolontariusze szukają lokum . Czy coś wiadomo jaki jest ciąg dalszy ?

A z innej beczki. Ten wątek jest jak balsam na serce.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 15:42, agat21 napisał:

Dzięki Alusiu, ja zakupiłam właśnie kredki, bloki do rysowania, bloki kolorowe, nożyczki, klej, kolorowanki (natrudziłam się, żeby znaleźć takie bez zbytnich opisów po polsku), klocki - wafle do budowania maszyn dla starszych chłopcow, klocki drewniane do wkładania w odpowiednie kształty dla tego najmłodszego dziecka, plastelinę, naklejki. 

Ale wiadomo, że takie papierowe rzeczy sie zużywają, więc jak ktoś ma coś jeszcze na zbyciu, to chętnie. Może jeszcze jakieś klocki ktoś by po dzieciach miał albo samochodziki albo gry? 

Dnia 12.03.2022 o 16:04, agat21 napisał:

 

Już zadbałaś o zajęcie dla dzieci, jesteś wielka 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

Wszyscy jednoczymy się z Ukrainą, dlatego dziś Kinolub to Kinolyub / кінолюб! 🇺🇦🐦
Przygotowaliśmy dla najmłodszych dzieci z Ukrainy filmowe pasmo bajek. Udostępniamy je bezpłatnie rodzinom, ośrodkom pomocy, punktom recepcyjnym, świetlicom oraz zainteresowanym instytucjom.
Bajki nie posiadają dialogów, są neutralne kulturowo, odpowiednie dla dzieci w wieku 2-6 lat. Na pasmo składa się 15 krótkich filmów. Całość trwa 81 min.
📧 Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: [email protected].
Link to comment
Share on other sites

Z Radą jest chyba bardzo źle, upiera się, że jutro wraca do domu. Tak mi napisała Anka. Boże, co spotkało tę kobietę? I to pewnie w drodze, skoro tylko dom kojarzy się bezpiecznie. Nawet dom pośród wojny. Nie wiem, może zmieni zdanie. Jeśli nie - nie można jej zatrzymać na siłę. 

Link to comment
Share on other sites

Straszne. Tyle przejechała. Dobro dzieci nie jest motywem dla niej? Oby udało się ją zatrzymać.

Na FB była prośba o karmę dla kota. Myślę, że jest zaopiekowały.

Przed chwilą wróciłam z dworca. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 20:06, agat21 napisał:

Z Radą jest chyba bardzo źle, upiera się, że jutro wraca do domu. Tak mi napisała Anka. Boże, co spotkało tę kobietę? I to pewnie w drodze, skoro tylko dom kojarzy się bezpiecznie. Nawet dom pośród wojny. Nie wiem, może zmieni zdanie. Jeśli nie - nie można jej zatrzymać na siłę. 

a wiadomo skąd ona dokładnie przyjechała? nie można jej na siłe zatrzymać, tylko co będzie z dziećmi? maja tutaj jakąś inna rodzinę? biedna kobieta, serce pęka na to wszystko....

mój brat mówił mi, że kilka dni temu pod moja miejscowościa znaleźli w rowie jakąś Panią z malutkim dzieckiem, byli prawie już przemarznięci na kośc 😞 a to jest ok. 40 km od granicy...obstawiamy, że ktoś ją wywiózł kawałek...zabrał kase...i wyrzucił brutalnie 😞 w szpitalu im pomogli ...nie wiem jak dalej się potoczyło, ale niestety chieny tez grasuja 😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.03.2022 o 20:19, kiyoshi napisał:

a wiadomo skąd ona dokładnie przyjechała? nie można jej na siłe zatrzymać, tylko co będzie z dziećmi? maja tutaj jakąś inna rodzinę? biedna kobieta, serce pęka na to wszystko....

mój brat mówił mi, że kilka pod moja miejscowościa znaleźli w rowie jakąś panią z malutkim dzieckiem, byli prawie już przemarznięci na kośc 😞 a to jest ok. 40 km od granicy...obstawiamy, że ktoś ją wywióżł kawałek...zabrał kase...i wyrzucił brutalnie 😞 w szpitalu im pomogli ...nie wiem jak dalej się potoczyło, ale niestety cheiny tez grasuja 😞

Dramat. Dziś czytałam też ile biorą niektórzy taksówkarze na granicy lub hotelarze. 😬 

A kobieta chce wracać z dziećmi oczywiście. ☹ 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...