Jump to content
Dogomania

Chorą psią duszę najlepiej jest leczyć wśród bliskich ludzi, a tych malutka Jeżynka nigdy nie miała. Może wspólnie uda się nam zdjąć z niej ten bagaż złych wspomnień? Udalo się, Jeżynka zamieszkała w Poznaniu:)


Tola

Recommended Posts

Dnia 9.11.2021 o 20:46, Tola napisał:

Mnie też martwi, ale dzisiaj rozmawiałam z p. Agnieszką i jestem trochę podbudowana.

Rodzina ma spore pokłady cierpliwości, bardzo ciepło wyrażają się o Jeżynce; naszykowali się na problemy i są dobrej myśli.

Przede wszystkim Jeżynka bardzo pragnie kontaktu, chce się przytulać, w nocy śpi w łóżku i to już bardzo cieszy rodzinę. 

Jest ciekawska, bystra i bardzo stara się pokonywać swój strach, a jak już sama siebie zaskoczy swoją odwagą, to na odreagowanie wchodzi do kociej budki i to jest taki jej azyl.

Chodzi cały czas  w szelkach, jednak na sam dźwięk smyczy zamiera,  robi się bardzo czujna i na razie próby zapięcia zakończyły się niestety niepowodzeniem, bo państwo nie chcą jej przestraszyc i jeszcze bardziej zniechęcić.

Wczoraj poznała balkon i bardzo jej się podobało.

Dzielna jest Jeżynka i w takim domku szybko sobie poradzi i oswoi się z różnymi strachami 😊

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ale radość😉Dzisiejszy sms od pańci Jeżynki: Dzień dobry z samego rana, muszę sieę pochwalicć pełnym sukcesem. Dzisiejszy poranny spacer na smyczy i z merdajaácym ogonkiem      zakończył się nie tylko siusiu, jak wczesniej ale rownież kupką. Hura!!! Miłego dnia wszystkim🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeżynka ma wspaniały dom, zmieniam tytuł:)

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie był obojętny los tej małej, niesfornej suczki i którzy zaglądali tutaj do nas, wspierali, pomagali, służyli radą. Hani dziękuję  za opiekę nad Jeżynką. 

kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Chorą psią duszę najlepiej jest leczyć wśród bliskich ludzi, a tych malutka Jeżynka nigdy nie miała. Może wspólnie uda się nam zdjąć z niej ten bagaż złych wspomnień? Udalo się, Jeżynka zamieszkała w Poznaniu:)
Dnia 24.11.2021 o 00:17, b-b napisał:

Mam nadzieję, ze już teraz wszystko potoczy się dobrze a mała będzie coraz lepiej funkcjonować w nowej rodzinie :))

Zapytam w nadchodzącym tygodniu i dam znać, mam nadzieję, że sunia robi kolejne postępy.

Szczeniaki z parwo pochłonęły całkowicie moje myśli...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2021 o 20:54, Poker napisał:

A są jakieś wieści o niej ?

Wieści z domu Jeżynki są rewelacyjne, pani przysłała SMS, jutro jeszcze porozmawiamy: Postępy suni  są przeogromne.  Jeżynka pokochała spacerki! Wszystkie potrzeby załatwia na dworze. W domu daje się ubierać i rozebrać z puszorków. Wkłada do nich swój łepek  i łapki. Rozpoznaje swoje imię. Rozumie komendy: "na dwór", (wtedy zaraz przybiega i czeka na puszorki, merda ogonkiem jak się zakłada buty), "do domu"(wtedy bezbłędnie prowadzi pod swoją klatkę schodową). Jest wesoła, zdarza się jej szczeknąć, a jak zadzwoni dzwonek do drzwi to warczy.   Poza tym kąpałam ją w wannie i wszystko było ok. Umówiłam ją do naszego sprawdzonego na kotach fryzjera, który postara się ją trochę podstrzyc, na ile Jeżynka pozwoli. Podsumowując -  bardzo udał nam się piesek🙂.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2021 o 22:59, Tola napisał:

Wieści z domu Jeżynki są rewelacyjne, pani przysłała SMS, jutro jeszcze porozmawiamy: Postępy suni  są przeogromne.  Jeżynka pokochała spacerki! Wszystkie potrzeby załatwia na dworze. W domu daje się ubierać i rozebrać z puszorków. Wkłada do nich swój łepek  i łapki. Rozpoznaje swoje imię. Rozumie komendy: "na dwór", (wtedy zaraz przybiega i czeka na puszorki, merda ogonkiem jak się zakłada buty), "do domu"(wtedy bezbłędnie prowadzi pod swoją klatkę schodową). Jest wesoła, zdarza się jej szczeknąć, a jak zadzwoni dzwonek do drzwi to warczy.   Poza tym kąpałam ją w wannie i wszystko było ok. Umówiłam ją do naszego sprawdzonego na kotach fryzjera, który postara się ją trochę podstrzyc, na ile Jeżynka pozwoli. Podsumowując -  bardzo udał nam się piesek🙂.

                                                         ♡      ♡      ♡      ♡      ♡      ♡    

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2021 o 23:02, Poker napisał:

Lepszych wieści nie mogło być. Dzielna sunia i jej właściciele. Idzie zima, czy strzyżenie jest dobrym pomysłem ? Może tylko wyczesać.

Myślę, że to będzie bardzo delikatne strzyżenie, taka próba odświeżenia, bo o sierść Jeżynki nikt nigdy nie dbał, jest naprawdę w złym stanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 9.12.2021 o 21:58, Tola napisał:

A po spacerku odpoczynek

6103471810805332068.jpg

6042804872380597334.jpg

 

Dnia 9.12.2021 o 21:57, Tola napisał:

Fotorelacja z wyjścia Jeżynki na spacer - zejście ze schodów, spacer, powrót do domu - wszystko Jeżynka ma opanowane:)

Zdjęcia niewyraźne, bo Jeżynka wywija na spacerach, rozgląda się:)

1889782464588338029.jpg

7508607360460143781.jpg

143794798304872418.jpg

1639075600199.jpg

-3330497990325363925.jpg

                        Teddy Bear with Heart Printable Art Digital file | Etsy | Teddy bear  drawing, Cute bear drawings, Teddy drawingTeddy Bear with Heart Printable Art Digital file | Etsy | Teddy bear  drawing, Cute bear drawings, Teddy drawing

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Parę dni temu zadzwoniła pani Jeżynki, chciała się pochwalić sukcesami suni.

Jeżynka szaleje na spacerach, które teraz uwielbia.

Jak słyszy dzwięk zdejmowanej smyczy i szeleczek, to pędzi z radością do przedpokoju.

Nie ma problemu z  ubieraniem czy rozbieraniem po spacerze.

Sunia czasami chodzi z panią do galerii i też dzielnie i dumnie  drepcze wtedy obok pani na smyczy.

Ufa i wierzy, ale tylko swoim najbliżśzym.

Nadal  nie można skorzystać z wizyty u fryzjera, bo Jeżynka nie daje się dotknąć nikomu obcemu.

Jak przychodzą znajomi czy  rodzina, to siedzi w bezpiecznej odległości i obserwuje,

rzadko kiedy sama podchodzi i pozwala się pogłaskać, ale to się zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...