Jump to content
Dogomania

BARDZO proszę o pomoc dla starego schorowanego psa! Nie może chodzić, ciągnie za sobą łapy po betonie, śniegu - jest szansa na ratunek po 13 latach spędzonych w schronie!!! Pies w dt, jest w dramatycznym stanie :( ŻEGNAJ WSPANIAŁY I KOCHANY FENIKSIE (')


agat21

Recommended Posts

11 minut temu, Aska7 napisał:

Jest jeszcze ten duży, podpalany, skośnooki. Też niewidomy.

Skośnooki widzi, a obaj są w boksie otwartym, tak, jak "mój" Misio, nie ogólnym, jak "Uszko" i Bonus.

Trzeba im pomóc, ale ten niewidomy w każdym nowym miejscu będzie się obijał o siatkę, albo sprzęty i ściany w domu - nie widzi, boi się wśród obcych ludzi, w obcym miejscu. Jednak nie grozi mu zagryzienie, bo nie jest wśród 20 różnych psów. Trzeba mu pomóc...ale nie jest w sytuacji zagrożenia życia, jak tamte dwa - Bonus i Uszko....i kto wie, ile ich tam jeszcze w tych hangarach boi się ruszyć ze strachu....

Dla któregoś z nich mogę poprosić o pomoc Staruszkową Skarpetę, jestem od lat stałym deklarowiczem.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, agat21 napisał:

Tak, on też jest strasznie biedny :( Jedynym plusem u niego jest to, że siedzi osobno i ma budkę swoją. Ale tak, on też bardzo źle wygląda.

On nie jest niewidomy, a wszystkie, o których mowa są osobno, nie na ogólnych boksach.

Właśnie ze względu na zagrożenie życia w boksach ogólnych zależało mi tak strasznie na pomocy dla Bonusa i "Uszka".

Co wcale nie znaczy, że tym pomóc nie trzeba....trzeba!

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, mari23 napisał:

Skośnooki widzi, a obaj są w boksie otwartym, taj, jak "mój" Misio, nie ogólnym, jak "Uszko" i Bonus.

Trzeba im pomóc, ale ten niewidomy w każdym nowym miejscu będzie się obijał o siatkę, albo sprzęty i ściany w domu - nie widzi, boi się wśród obcych ludzi, w obcym miejscu. Jednak nie grozi mu zagryzienie, bo nie jest wśród 20 różnych psów. Trzeba mu pomóc...ale nie jest w sytuacji zagrożenia życia, jak tamte dwa - Bonus i Uszko....i kto wie, ile ich tam jeszcze w tych hangarach boi się ruszyć ze strachu....

Dla któregoś z nich mogę poprosić o pomoc Staruszkową Skarpetę, jestem od lat stałym deklarowiczem.

To ja chyba coś pomieszałam :/ Zrozumiałam, że ten, co się obija o siatkę, jest w boksie z innymi psami.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, agat21 napisał:

To ja chyba coś pomieszałam :/ Zrozumiałam, że ten, co się obija o siatkę, jest w boksie z innymi psami.

Jest w boksie otwartym, z tym drugim nowym, chudym bardzo czarnuszkiem, niedawno tam trafił, więc nie znając "terenu" obija się o siatkę, no i przeraża go szczekanie innych psów. W hoteliku na początku lepiej nie będzie.... tylko wiadomo - jedzenie i opieka weterynaryjna, nie można porównywać, chodzi mi o to, że przerażony ślepek nie wie, gdzie jest.

A ten podpalany skośnooki już trochę lepiej wygląda, ale nie jest niewidomy, tylko stary i wycieńczony.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, mari23 napisał:

Jest w boksie otwartym, z tym drugim nowym, chudym bardzo czarnuszkiem, niedawno tam trafił, więc nie znając "terenu" obija się o siatkę, no i przeraża go szczekanie innych psów. W hoteliku na początku lepiej nie będzie.... tylko wiadomo - jedzenie i opieka weterynaryjna, nie można porównywać, chodzi mi o to, że przerażony ślepek nie wie, gdzie jest.

Otóż to. :(

Link to comment
Share on other sites

O, matko! Dlaczego tam jest tak dużo niewidomych psów? Czy to są wszystko bardzo stare psy z zaćmą? Mówi się, że niewidome psy, całkiem dobrze sobie radzą, ale to tylko w znanym sobie środowisku.

Moja stara ONka Bliss jest teraz jednooka, bo oprócz częstej u owczarków łuszczki, dopadł ją nowotwór powiek w oku lewym i pomimo dwóch operacji oszczędzających, trzeba było za trzecią wznową oko całkowicie usunąć. I chociaż teren znany, chodzi głównie na smyczy, drugie oko marne- ale widzi, to dosyć długo trwało, zanim przestała wpadać na przedmioty na drodze....A nie wiadomo, jak długo to pozostałe oko będzie sprawne i nic mu się nie przydarzy.... 

Cieszę się, że tyle psiaków uratowano, ale wszystkim nie pomogę :(. Który z nich jest niewidomy i pod czyją opieką? Na takiego, " tribute to Bliss", będę wpłacać skromną stałą 20 zł. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, mari23 napisał:

IMGP2817.JPG

Kochane ciocie, ja widzę..... i bardzo chciałbym jeszcze trawkę zobaczyć zamiast betonu...

On przynajmniej jest w boksie z dziadeczkami.

A tamte boksy to inna, straszna ,,bajka". Tam wchodzą (o ile się nie mylę) tylko żeby psa odłowić i dać jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

O, matko! Dlaczego tam jest tak dużo niewidomych psów 

Cieszę się, że tyle psiaków uratowano, ale wszystkim nie pomogę :(. Który z nich jest niewidomy i pod czyją opieką? Na takiego, " tribute to Bliss", będę wpłacać skromną stałą 20 zł. 

Wszędzie są niewidome psy tylko my o nich nie wiemy 😭. W tej chwili wątek ma założony Bonus od Ewa Marta. Ten, który zawsze siedział na środku boksu. 

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, maarit napisał:

On przynajmniej ma wolontariuszy.

A tamte boksy to inna, straszna ,,bajka". Tam wchodzą (o ile się nie mylę) tylko żeby psa odłowić i dać jedzenie.

tak, boksy ogólne to straszna, mroczna bajka.... Feniks jest jej bohaterem, mógłby nam wiele, oj, wiele opowiedzieć........ i opowiadał, ja wciąż jego głos słyszę :( :( :(

tam bajki kończą się tylko "żyli długo i nieszczęśliwie", albo dla nielicznych "szczęśliwców"  - krótko?

Największą pomocą byłoby dla wszystkich tych biednych istot - jeśli domów tylu nie ma dla nich - zmiana tej potwornej rzeczywistości w lepszą....tylko JAK tego dokonać ????????

Link to comment
Share on other sites

1. Na "miejsce" Fenia wybrano "Uszko". Bierze go Aska7 pod skrzydła i jedzie do kikou. Nie widzi i nie słyszy. Z boksu ogólnego. To ten:

Uszko.jpeg

2. Dodatkowo jedzie Bonus. Nie widzi lub słabo widzi siedzi na środku boksu. Pod opieką Ewa Marta jedzie do kikou. Z boksu ogólnego. To ten:
Jego wątek KLIK

Bonus.jpeg

3. Jedzie Misio (wybrany na początku przez ZPP). Z boksu otwartego - to ten "senioralny" bez dostępu do stada młodszych psów. Misiowi z racji wieku i stażu, też się  należało. Ten:

Misio.jpg

4. Z racji stażu jedzie szara sunia szorstkowłosa. Z ogólnego dla suczek. Od daaawna pokazywana ale jakoś tak utknęła.  No więc jedzie do Jagaa, pod opieką Aska7. Ta:

Szorstka.jpg

5. Pojedzie- jak będzie miejsce u Murki- ta biała sunia, też wiekowa, z boksu ogólnego suczek. Po zamianie "Misio-Biała"  czyli Misio do mari23 a Biała pod skrzydła Zagrodowy Pies Polski. Ta:
Biała.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tola napisał:

Tak to wygląda, skopiowane z zamojskiego

1. Rudo-bury - kikou - Ewa Marta

2. Uszko - kikou - Aska7 - "następca" Feniksa

3. Misio czarny - BDT mari23

4. Szara - Jagaa - Aska7

5. Duża biała - Murka - pod opieką ZPP

6. Jasna długowłosa - Szafirka - Anula i Bogusik

7. Sunia na zdjęciu obok jasnej - Szafirka - Alaskan malamutte

8. Mała sunia bez ogonka - Szafirka - Tola

9.Czarny piesek niskopodłogowy - Szafirka - Jo37

 

cytuję celem  usystematyzowania dla tych, którzy się pogubili :) Pierwsze trzy pogrubionym drukiem to bezpośredni "następcy" Feniksa, ale wszystkie dzieliły z nim schroniskowy los w Zamościu...

edit: sorry, maarit, pisałyśmy razem...

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, guccio napisał:

To już zaczynam się ciut łapać.Czyli deklaracja zostaje po Fenku na Uszko.Tak?

Jeżeli podtrzymujesz to na Uszko. Aska7 pisała o możliwości zrezygnowania, jeśli ktoś ma taką wolę. 
Popatrzcie ile psiaków dostało szansę. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, maarit napisał:

Jeżeli podtrzymujesz to na Uszko. Aska7 pisała o możliwości zrezygnowania, jeśli ktoś ma taką wolę. 
Popatrzcie ile psiaków dostało szansę. 

Feniś czuwa nad tym wątkiem, tyle wspaniałych osób tu ściągnął...

Link to comment
Share on other sites

Te dwa psiaki są w boksie otwartym, to ten "senioralny", są osobno, nie w stadzie innych psów:
1. Ten jest od niedawna, starszy pies, nie widzi to ten obija się o siatkę, bo nie zna jeszcze terenu. 

Niewidomy.jpg
 

A ten  "skośnooki", też w otwartym, widzi ale ma problem z łapami. 

Skośnooki.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zestawiłam zdjęciami. Nie wiem czy dobrze. Upomnijcie mnie to poprawię, bo wcale się nie dziwię, że czujecie się zdezorientowane.

Przede wszystkim zależało nam na tych, które siedziały w ogólnych, pośród innych psów, zazwyczaj silniejszych i młodszych.
To takie "popsujki", jak Fenio - ani zdrowe, ani ładne, ani adopcyjne- nie czytają więc się nie obrażą 😉 .
No i stare... a jak nie stare to ślepe. Na tylu zdjęciach się przewinęły przez te lata i ciągle tam są... Pora więc je spakować.

Te dwa też są stare, też biedne, też "popsujki" , są osobno z dziadeczkami, jak któryś któregoś trąci, to się nie pozagryzają. Też o nich myślę... Też mi ich żal... Też warto by im dać szansę...
Może ktoś znajdzie pomysł? Albo wygra w totka... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...