Jump to content
Dogomania

Tofik odszedł za TM-20.12.2019.Tofik-bardzo zaniedbany pekinek-psie nieszczęście.Tofik od 29.04.19 już w swoim DS-15km od Nowej Soli.


Anula

Recommended Posts

10 minut temu, szafirka napisał:

Wyniki dzisiaj nie dotarły, pewnie będą jutro. Jutro też echo serca i ... Tofik będzie miał gościa. Pani wypatrzyła go na stronie hotelu i dzisiaj napisała. Jest spod Nowej Soli, zobaczymy co z tego wyniknie.

Byłoby cudownie, gdyby przypadli sobie do gustu i serca !

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2019 o 15:59, Anula napisał:

Haniu,nie wysyłaj faktury do Fundacji za szczepienie i za badanie.Pieniążki za nią są już wysłane do Ciebie.

Tola,pozostaje kastracja tylko do opłacenia,jeżeli do niej dojdzie.Resztę wydatków pozostaje w naszej gestii.

Bardzo dziękuję!

Trzymam kciuki za dobre wyniki i za owocne odwiedziny;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.04.2019 o 17:23, Havanka napisał:

Wczoraj zapłaciłam Hani za transport Tofika 240 zł. Pozostałą z bazarku kwotę, w wys. 90 zł przelałam dziś na konto Anuli. Aniu, kiedy je otrzymasz, potwierdź proszę na bazarku, ok?

Pieniążki nadeszły.Ślicznie dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, szafirka napisał:

Wyniki dzisiaj nie dotarły, pewnie będą jutro. Jutro też echo serca i ... Tofik będzie miał gościa. Pani wypatrzyła go na stronie hotelu i dzisiaj napisała. Jest spod Nowej Soli, zobaczymy co z tego wyniknie.

Haniu bardzo dziękuję za wiadomość.Bardzo martwię się o Tofika.

Link to comment
Share on other sites

Rewelacji nie ma póki co.

Z badań moczu wyszło, że kortyzol jest bardzo wysoki, co jest swoiste dla Cushinga, może się dopiero zaczyna, bo innych objawów nie ma. W poniedziałek badanie z krwi.

U kardiologa Tofik był bardzo grzeczny. Zrobiono echo serca, a także RTG klatki piersiowej, ponieważ podczas osłuchania był świst, ale USG tego nie pokazało. Wetka bała się, że to płuca, ale okazało się, że to tchawica, a płucka na szczęście czyste. Zastawki nie domykają się, powiększenie lewego przedsionka i lewej komory, niewielki obrzęk przedsercowy, zwężenie światła tchawicy w odcinku szyjnym. Zaleciła podawanie tabletek do końca życia, ale jeśli przyszły właściciel zdecyduje inaczej, to stała kontrola bez leków też wchodzi w grę. Takie schorzenie jest częste u psów miniaturowych w średnim i starszym wieku.

Pani chętna na Tofika jest zainteresowana jego stanem, ma shih tzu z wadą serca, więc stan Tofika nie jest dla niej problemem. Ale ... niedawno przełożyła spotkanie na jutro, bo dzisiaj coś jej wypadło.

Z dobrych info, to dzisiaj Tofik zaczął schodzić ze schodów :)

IMG_20190411_175727_450x600.jpg

IMG_20190411_175744_450x600.jpg

IMG_20190411_175757_450x600.jpg

IMG_20190411_175840_450x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, szafirka napisał:

Z badań moczu wyszło, że kortyzol jest bardzo wysoki, co jest swoiste dla Cushinga, może się dopiero zaczyna, bo innych objawów nie ma. W poniedziałek badanie z krwi.

Haniu, czy robiłaś całodobową zbiórke moczu?? Jednorazowe pobranie jest niewiarygodne. 

Jak Kazana diagnozowałam w kierunku Cuschinga, miałam wyraźne zalecenie od dr Pomorskiej, aby zebrać mocz z całej doby, od rana do ostatniego spaceru. Poza tym, badanie kortyzolu z moczu jest tylko badaniem przesiewowym. Ale skoro wyszedł wysoki poziom kortyzolu, to warto zrobić test stymulacji z  ACTH, jest wiarygodny!!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Było zrobione RTG,echo serca i ogólne oględziny.Rozumiem,że konsultacja teraz będzie u weterynarza prowadzącego.Cardisure 10mg 2x0,5 tabl.to sporo.Cardisure podaje się rano na czczo godzinę przed jedzeniem,nie wiem jak będzie wieczorem.1 tabletka wychodzi 4,50zł. Ja płaciłam u swojego weta 2,20zł ale pakiet 100 tabl. i dwa lata temu.Mogę się zorientować w cenie.

Przy wysokim ALP warto podawać witaminę D3.

Haniu,czy Tofik ma jeszcze heparegen?

Mój Miki też łyka tabletki na serduszko,ma też niedomykalność ale inne tabl.1x 1/4 Benacor5mg.Teraz ma zmienione na Nelio 5mg o tym samym składzie 1x1/4tabl.Zalecony umiarkowany ruch.

Zaraz zrobię przelew na kwotę 265,00zł.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Haniu, czy robiłaś całodobową zbiórke moczu?? Jednorazowe pobranie jest niewiarygodne. 

Jak Kazana diagnozowałam w kierunku Cuschinga, miałam wyraźne zalecenie od dr Pomorskiej, aby zebrać mocz z całej doby, od rana do ostatniego spaceru. Poza tym, badanie kortyzolu z moczu jest tylko badaniem przesiewowym. Ale skoro wyszedł wysoki poziom kortyzolu, to warto zrobić test stymulacji z  ACTH, jest wiarygodny!!

Wiem Asiu,że masz ogromne doświadczenie bo Twój Kazanek był tak przebadany,jak mało który piesek.Twoje rady i sugestie są naprawdę bezcenne i warto taki test ACTH zrobić.Nie wiem co zadecyduje wet. prowadzący Tofika.

Bardzo mnie zmartwiły dzisiejsze wiadomości z wyników badania :(

Link to comment
Share on other sites

Poniedziałkowe badanie to będzie właśnie test ACTH. Pobrany mocz był pierwszy poranny. Wg mnie tego cardisure też za dużo, skonsultuję to z naszym wetem, zapytam też ile u nich kosztuje. Tofik dostaje hepadol, zostały jeszcze 2 tabletki. Myślę, że w poniedziałek ustalimy co i ile ma brać.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, szafirka napisał:

Poniedziałkowe badanie to będzie właśnie test ACTH. Pobrany mocz był pierwszy poranny. Wg mnie tego cardisure też za dużo, skonsultuję to z naszym wetem, zapytam też ile u nich kosztuje. Tofik dostaje hepadol, zostały jeszcze 2 tabletki. Myślę, że w poniedziałek ustalimy co i ile ma brać.

Dobrze Haniu.A Benacor 5mg i Nelio 5mg jest tańszy.Są przepisane przez kardiologa,który robił badanie echo serca.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, szafirka napisał:

Poniedziałkowe badanie to będzie właśnie test ACTH. Pobrany mocz był pierwszy poranny. Wg mnie tego cardisure też za dużo, skonsultuję to z naszym wetem, zapytam też ile u nich kosztuje. Tofik dostaje hepadol, zostały jeszcze 2 tabletki. Myślę, że w poniedziałek ustalimy co i ile ma brać.

Haniu,to dobrze,że będzie to ten test ACTH i poczekamy do poniedziałku co wetka powie i zaordynuje Tofisiowi.

Zrób Haniu jakieś zdjęcie Tofisiowi, bo to zawsze najlepszy dla nas lek na wszystko....:)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, szafirka napisał:

Poniedziałkowe badanie to będzie właśnie test ACTH. Pobrany mocz był pierwszy poranny. Wg mnie tego cardisure też za dużo, skonsultuję to z naszym wetem, zapytam też ile u nich kosztuje. Tofik dostaje hepadol, zostały jeszcze 2 tabletki. Myślę, że w poniedziałek ustalimy co i ile ma brać.

Haniu,spytaj się jeszcze o zamiennik - hepatil z firmy TEVA.W opakowaniu jest 80 tabl.starcza prawie na 3 miesiące podając 1xdz.Są to małe tabletki a więc bardzo fajne w podawaniu.

Link to comment
Share on other sites

Tak, poprosiłam kardiologa, żeby to napisał dla informacji weterynarzowi, który będzie operował.

Dzisiaj Tofik miał odwiedziny. Opowiedziałam Pani o stanie zdrowia, o podejrzeniach, że ma około 8 lat. Pani nie jest zrażona niczym, chce Tofika i już i to najchętniej od dzisiaj hihi. Przyjechała ze swoją suczką i jak widać na zdjęciach, przyjaźń od pierwszego wejrzenia :) Pani mieszka z narzeczonym w domu z ogrodem, oboje psiolubni, Pan pracuje, Pani nie. Ich sunia śpi z nimi w łóżku. Mieszkają ok 15 km od Nowej Soli.

IMG_20190412_160215_450x600.jpg

IMG_20190412_160231_450x600.jpg

IMG_20190412_160235_450x600.jpg

IMG_20190412_160458_450x600.jpg

IMG_20190412_160901_450x600.jpg

IMG_20190412_161233_450x600.jpg

IMG_20190412_161250_450x600.jpg

IMG_20190412_161303_450x600.jpg

IMG_20190412_161339_450x600.jpg

IMG_20190412_161408_450x600.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się.Domek zapowiada się w moim odczuciu bardzo dobrze,tym bardziej,że Tofik będzie miał towarzystwo też suni,nie będzie jedynakiem.Jeżeli potwierdzi się choroba Cushinga to musi być to domek bardzo odpowiedzialny(chodzi o podawanie Vetorylu bo zazwyczaj się go dzieli i trzeba co pół roku kontrolować krew aby podawać odpowiednią dawkę).Vetoryl też nie należy do leków tanich.

Kiedyś miałam na tymczasie starszą sunię Cecylkę z tą chorobą.Cecylka została zaadoptowana przez wspaniałą Panią z Wrocławia,która bardzo zaangażowała się w leczenie Cecylki.Badanie krwi było wysyłane do Niemiec aby tam była dokładnie określana dawka Vetorylu.Cecylka jeszcze żyła z tą chorobą  2 lata.Umarła na raka wątroby.Z p.Aldoną byłam w ciągłym kontakcie aż do śmierci Cecylki.Przy podawaniu Vetorylu jest bardzo ważna obserwacja psa(jakie jest jego samopoczucie).W praktyce nawet jeżeli jest określona dawka to nie znaczy,że trzeba taką podawać.Do końca nie jest stwierdzone na 100%,że taka dawka służy psu.Głównie trzeba polegać na obserwacji psa,czy sierść wypada,czy dużo pije,w jakim stanie jest psychicznie.

Haniu,można w post wstawiać tylko po 5 zdjęć.Na szczęście teraz jakoś nie ma modów i nie blokują ale taka jest zasada.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z p.Justyną,która wczoraj była w hoteliku poznać Tofika.Wydaje mi się,że to jest bardzo dobry dom i Tofiś będzie miał jak w raju.Do dyspozycji będzie miał spore,wyremontowane mieszkanie ponad 70m, ogródek z altaną i wyjazdy do państwa domku letniskowego nad jeziorem.Państwo również wykupują wczasy i tylko takie,na które można zabrać zwierzaki.Oboje są zdecydowani na adopcję Tofika,wiedzą o jego chorym serduszku,podejrzeniu choroby cushinga i kastracji.Będą stosować się do wszystkich zaleceń wet.dotyczących późniejszych badań,podawaniu leków i specjalistycznej karmy.Tofiś będzie ich członkiem rodziny i nie wyobrażają sobie aby mogli go nie leczyć i zaniedbywać.Ich sunia Lala ma także wadę wrodzoną serca i jest pod stałą kontrolą lekarza.Oczywiście zdjęcia i wiadomości będą.Hania najpierw zrobi wizytę p/a i jak ustali kiedy,to da znać.Poczekamy także na wyniki z poniedziałkowego testu ACTH, dalszych zaleceń i dopiero wtedy będą ustalenia adopcyjne.

Pani Justyna podesłała mi zdjęcia ich Lali,która być może w niedługim czasie zostanie siostrzyczką Tofisia :)

56957758_393809564790218_2021865209030770688_n.jpg.e1309484ee7a97ea45c38446aff5550e.jpg

51877554_267414470824657_3884229110943186944_n.jpg.802dbccb454a756fa174ddfc6f40b0d7.jpg

57164121_345391532751787_1247220423578353664_n.jpg.48d5ef07d20222d3e91a17c16cdd2a46.jpg

57343424_476815336393389_1340970295405576192_n.jpg.c87fa44dacbe9d77f7093a2e744c990e.jpg

49279909_394383994466577_770775402170810368_n.jpg.a40a88eb853fa6930a1f191617c80238.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tofik był dzisiaj bardzo dzielny. Wyniki będą w środę lub czwartek. P. Agnieszka dopytuje się o Tofisia, więc zależy jej na nim. Na wizytę chcę się wprosić jutro, czekam na potwierdzenie od Pani. Chyba trzeba będzie brać pod uwagę kastrację w innej lecznicy, jeżeli miałaby być w najbliższych tygodniach.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, szafirka napisał:

Tofik był dzisiaj bardzo dzielny. Wyniki będą w środę lub czwartek. P. Agnieszka dopytuje się o Tofisia, więc zależy jej na nim. Na wizytę chcę się wprosić jutro, czekam na potwierdzenie od Pani. Chyba trzeba będzie brać pod uwagę kastrację w innej lecznicy, jeżeli miałaby być w najbliższych tygodniach.

Jeżeli będzie zabieg w najbliższych tygodniach to oczywiście Haniu umawiaj w innej Lecznicy.Najważniejsze aby Tofik miał zrobiony zabieg z narkozą wziewną bo on ma trudności z oddychaniem i krótką kufę.Dla psów z krótką kufą tylko jest zalecana narkoza wziewna.Jeszcze chyba dojdzie USG ale to w tej innej? No i jeszcze coś z ząbkami trzeba zrobić.

Cieszę się,że P.Agnieszka dopytuje się o Toficzka i czeka na niego ale musimy wszystko najpierw zrobić aby Toficzek pojechał do domku zdiagnozowany.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Anula napisał:

Jeżeli będzie zabieg w najbliższych tygodniach to oczywiście Haniu umawiaj w innej Lecznicy.Najważniejsze aby Tofik miał zrobiony zabieg z narkozą wziewną bo on ma trudności z oddychaniem i krótką kufę.Dla psów z krótką kufą tylko jest zalecana narkoza wziewna.

Cieszę się,że P.Agnieszka dopytuje się o Toficzka i czeka na niego ale musimy wszystko najpierw zrobić aby Toficzek pojechał do domku zdiagnozowany.

Bardzo cenna uwaga, mam nadzieję, ze nie będzie problemu z ta narkoza wziewną.

Moja Florka mała w czwartek zabieg czyszczenia ząbków i też poprosiliśmy o narkozę wziewną.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...