Jump to content
Dogomania

Fado już w hotelu potrzebna pomoc finansowa na hotel i weta. Niewidomy psiak w schronie. Co go tam czeka? Wszystko co najgorsze - śmierć głodowa, zamarznięcie, rozszarpanie, bo jest bezbronny, a koledzy z boksu bywają okrutni.


elik

Recommended Posts

8 minut temu, elik napisał:

Ochochochoooo Tysiu, ale super sprawa   

Wielgachne dzięki za ten wspaniały pomysł Tysiu kochana  

Oczywiście zaglądnę na ten bazar, ale że z kasą krucho, to zakupy raczej wątpliwe :(

Jak wygląda organizacja wpłat za fanty? Ktoś zbiera na swoje konto, czy każdy  będzie wpłacał na moje konto?

Jak pisałam wyżej, pomysł nie był mój, ale też się cieszę :)
Ważne, żeby wpadać i udostępniać ciekawe fanty na swojej tablicy - albo chociaż klikać "lubię to", wtedy więcej osób zobaczy :)
Rozliczenie wygląda podobnie jak na Dogomanii. Najpierw zbieramy na konto osoby, który organizuje bazarek, a całość po rozliczeniu ląduje na konto właściwie. W tym przypadku Karolina zbiera na swoje konto wszystko, a po odliczeniu kosztów wysyłki całość wysyła Toba. Karolina wpłaca do Ciebie stałą na Fado, więc masz jej nr konta, a ona Twój :). Tak jest najlepiej, nie robi się bałagan ani nie dokłada się skarbnikowi roboty. Jedyne co od razu idzie na Twoje konto to wirtualne cegiełki :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:


Rozliczenie wygląda podobnie jak na Dogomanii. Najpierw zbieramy na konto osoby, który organizuje bazarek, a całość po rozliczeniu ląduje na konto właściwie. W tym przypadku Karolina zbiera na swoje konto wszystko, a po odliczeniu kosztów wysyłki całość wysyła Toba. Karolina wpłaca do Ciebie stałą na Fado, więc masz jej nr konta, a ona Twój :). Tak jest najlepiej, nie robi się bałagan ani nie dokłada się skarbnikowi roboty. Jedyne co od razu idzie na Twoje konto to wirtualne cegiełki :) 

Już wiem, przed chwilą rozmawiałam z Karolinką na fb  :)

Niestety jak kliknęłam w Twój link, to pojawiła mi się informacja:

Niewystarczające uprawnienia

Nie masz wymaganego uprawnienia do określonej strony, aby wykonać żądaną czynność.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

Już wiem, przed chwilą rozmawiałam z Karolinką na fb  :)

Niestety jak kliknęłam w Twój link, to pojawiła mi się informacja:

Niewystarczające uprawnienia

Nie masz wymaganego uprawnienia do określonej strony, aby wykonać żądaną czynność.

 

To świetnie :)
A jesteś zalogowana na FB? Mnie link wchodzi, nawet z pozycji zwykłego użytkownika, a nie administratora. Kilku Dogomaniaków też się pojawiło, sama akceptowałam osoby, więc nie wiem czy podałam zły link czy co ;) 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

To świetnie :)
A jesteś zalogowana na FB? Mnie link wchodzi, nawet z pozycji zwykłego użytkownika, a nie administratora. Kilku Dogomaniaków też się pojawiło, sama akceptowałam osoby ;) 

Bazarek widzę, tylko jak chcę wejść w ten link poniżej, to dostaję taki komunikat.

Pod postem pierwszym są ludzie, którzy chcą wesprzeć

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dość długo rozmawiałam o Fado z doświadczoną behawiorystką i psim psychologiem, która specjalizuje się w psach agresywnych i lękowych. Przyznała, że sytuacja Fado jest wyjątkowo trudna, zwłaszcza przez jego kalectwo czyli brak wzroku. Przyznała, ze przenoszenie go z miejsca na miejsce będzie pogłębiało jego traumę i lęki. Według niej Fado jeśli w ogóle otworzy się na człowieka i choć trochę zaufa, to będzie to tylko jeden jedyny człowiek. Dlatego wszelkie terapie powinny być prowadzone właśnie z tym jednym człowiekiem. I w miejscu jego docelowego, a nie czasowego, pobytu. Czyli w tej chwili nie ma to sensu. Przenoszenie go gdzie indziej na razie też nie ma sensu, bo pogłebi jego problemy. Przestałam dzwonić na razie do innych hoteli.

Zgryz okropny i bezradność. Jak mu znaleźć to "miejsce docelowe" i tego jedynego człowieka? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie potrafię doradzić, ciężko jest znaleźć dobry dom zdrowemu starszemu psu, a tutaj przecież chodzi o psa niewidomego i  z ogromnymi problemami:(

Myślę, że trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować -  ogłaszać (przydałby się wzruszający tekst);  pokazywać psa, może uda się  pokazać Fado gdzieś w mediach,  opowiedzieć jego historię, pokazać większej liczbie ludzi, może komuś drgnie serce...

Nie wiem, co jeszcze można zrobić, bardzo biedny ten nasz Fado:(

Link to comment
Share on other sites

Na konto Fado wpłynęły poniższe kwoty:

  •    40,00 zł  od  funia  deklaracja VIII  -  8.09.
  •    20,00 zł  od  nulka07  deklaracja IX  -  9.09.
  •    90,00 zł  od Joanna M. z fb deklaracja VII-IX  -  10.09.
  •  206,00 zł  od elik  z bazarku I część -  10 i 11.09.
  •    40,00 zł  od elik  deklaracja IX  -  10.09.
  •    30,00 zł  od Małgorzata B. z fb deklaracja IX  -  11.09.
  •    50,00 zł  od kado deklaracja IX  -  11.09.
  •    20,00 zł  od jankamałpa deklaracja IX  -  11.09.
  •  340,00 zł  od elik  z bazarku II część -  12.09.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy

1884982593_dzikuj1.jpg.0e66cc7e01ed953fd879eb28842672ad.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.09.2019 o 21:47, Tola napisał:

Nie potrafię doradzić, ciężko jest znaleźć dobry dom zdrowemu starszemu psu, a tutaj przecież chodzi o psa niewidomego i  z ogromnymi problemami:(

Myślę, że trzeba próbować, próbować i jeszcze raz próbować -  ogłaszać (przydałby się wzruszający tekst);  pokazywać psa, może uda się  pokazać Fado gdzieś w mediach,  opowiedzieć jego historię, pokazać większej liczbie ludzi, może komuś drgnie serce...

Nie wiem, co jeszcze można zrobić, bardzo biedny ten nasz Fado:(

Tak, masz rację. Staram się myśleć pozytywnie, chociaż czasem nie jest łatwo, ale zdarzają się przecież wspaniałe sytuacje naszym psom, wierzę, że i Fado znajdzie jeśli nie dom, to chociaż takie swoje miejsce na ziemi, gdzie będzie mógł spokojnie i dobrze żyć przy dobrym człowieku.

 

Tolu, jeszcze jedno pytanie: czy dobrze liczę, że po zapłaceniu hotelu u Jamora za wrzesień skończą się pieniądze dla Fado na koncie fundacji? Za wrzesień będzie 750 zł.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Tak, masz rację. Staram się myśleć pozytywnie, chociaż czasem nie jest łatwo, ale zdarzają się przecież wspaniałe sytuacje naszym psom, wierzę, że i Fado znajdzie jeśli nie dom, to chociaż takie swoje miejsce na ziemi, gdzie będzie mógł spokojnie i dobrze żyć przy dobrym człowieku.

 

Tolu, jeszcze jedno pytanie: czy dobrze liczę, że po zapłaceniu hotelu u Jamora za wrzesień skończą się pieniądze dla Fado na koncie fundacji? Za wrzesień będzie 750 zł.

Podliczę i jutro dam znać.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, agat21 napisał:

Tak, masz rację. Staram się myśleć pozytywnie, chociaż czasem nie jest łatwo, ale zdarzają się przecież wspaniałe sytuacje naszym psom, wierzę, że i Fado znajdzie jeśli nie dom, to chociaż takie swoje miejsce na ziemi, gdzie będzie mógł spokojnie i dobrze żyć przy dobrym człowieku.

 

Tolu, jeszcze jedno pytanie: czy dobrze liczę, że po zapłaceniu hotelu u Jamora za wrzesień skończą się pieniądze dla Fado na koncie fundacji? Za wrzesień będzie 750 zł.

 

34 minuty temu, Tola napisał:

Podliczę i jutro dam znać.

Pod postem rozliczeniowym Fado jest rozliczenie środków zgromadzonych dla Fado na koncie Fundacji

Zobacz Martusiu czy  są tam wszystkie wydatki z konta Fundacji. Nie wiem czy była już faktura za sierpień. Jeśli tak, to trzeba dodać do wydatków 750,00 zł. Na wrzesień zostałoby 779,40 zł.

Martusiu, jeśli się mylę, to mnie popraw,  chyba jeszcze na siepomaga zebranych było 650,00 zł.

Link to comment
Share on other sites

Taki tekst do ogłoszeń wymyśliłam, nie wiem czy wystarczająco dobry, proszę o uwagi, może poprawki. Nie chciałam, żeby był za długi, nie chciałam tu epatować szczegółami dotyczącymi dolegliwości Fado, ale raczej przedstawić go jako psa wyjątkowego szukającego wyjątkowego człowieka.

"FADO czeka na CUD

To nie będzie ogłoszenie o cudnym, słodkim i "przytulastym" psie. Fado w swoim kilkuletnim życiu nie dostał szansy na bycie takim psem. Nie wiemy dokładanie jak to życie wyglądało - i chyba lepiej, bo pewnie skóra by nam ścierpła z przerażenia. Dziś jest stworzeniem potwornie skrzywdzonym przez człowieka, prawdopodobnie nigdy nie zaznał od niego choćby podstawowej opieki nie mówiąc nawet o miłości, a na dodatek pozbawionym przez niego wzroku. Nic więc dziwnego, że bardzo się boi ludzi. Mimo to wierzymy, że gdzieś na świecie jest człowiek, który nauczy Fado, że warto zaufać. Nie będzie to łatwe zadanie, ale nagrodą będzie coś niesamowitego, czego nikt inny nie będzie miał: bycie jedynym przyjacielem Fado. Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie i możesz ofiarować Fado kawałek swojego ogródka, swój czas i cierpliwość - zadzwoń: 513... Opowiem Ci o Fado więcej. "

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, agat21 napisał:

Taki tekst do ogłoszeń wymyśliłam, nie wiem czy wystarczająco dobry, proszę o uwagi, może poprawki. Nie chciałam, żeby był za długi, nie chciałam tu epatować szczegółami dotyczącymi dolegliwości Fado, ale raczej przedstawić go jako psa wyjątkowego szukającego wyjątkowego człowieka.

"FADO czeka na CUD

To nie będzie ogłoszenie o cudnym, słodkim i "przytulastym" psie. Fado w swoim kilkuletnim życiu nie dostał szansy na bycie takim psem. Nie wiemy dokładanie jak to życie wyglądało - i chyba lepiej, bo pewnie skóra by nam ścierpła z przerażenia. Dziś jest stworzeniem potwornie skrzywdzonym przez człowieka, prawdopodobnie nigdy nie zaznał od niego choćby podstawowej opieki nie mówiąc nawet o miłości, a na dodatek pozbawionym przez niego wzroku. Nic więc dziwnego, że bardzo się boi ludzi. Mimo to wierzymy, że gdzieś na świecie jest człowiek, który nauczy Fado, że warto zaufać. Nie będzie to łatwe zadanie, ale nagrodą będzie coś niesamowitego, czego nikt inny nie będzie miał: bycie jedynym przyjacielem Fado. Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie i możesz ofiarować Fado kawałek swojego ogródka, swój czas i cierpliwość - zadzwoń: 513... Opowiem Ci o Fado więcej. "

Agatko, tekst świetny ! Nie sposób jest opowiedzieć historię życia Fado w krótkim ogłoszeniu, lecz tylko zasygnalizować, że jest, że potrzebuje pomocy i czeka. Resztę informacji uzyska już tylko osoba zainteresowana przez telefon lub osobistą rozmowę. Jeżeli będzie potrzeba, też pomogę go ogłaszać.

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, agat21 napisał:

Taki tekst do ogłoszeń wymyśliłam, nie wiem czy wystarczająco dobry, proszę o uwagi, może poprawki. Nie chciałam, żeby był za długi, nie chciałam tu epatować szczegółami dotyczącymi dolegliwości Fado, ale raczej przedstawić go jako psa wyjątkowego szukającego wyjątkowego człowieka.

"FADO czeka na CUD

To nie będzie ogłoszenie o cudnym, słodkim i "przytulastym" psie. Fado w swoim kilkuletnim życiu nie dostał szansy na bycie takim psem. Nie wiemy dokładanie jak to życie wyglądało - i chyba lepiej, bo pewnie skóra by nam ścierpła z przerażenia. Dziś jest stworzeniem potwornie skrzywdzonym przez człowieka, prawdopodobnie nigdy nie zaznał od niego choćby podstawowej opieki nie mówiąc nawet o miłości, a na dodatek pozbawionym przez niego wzroku. Nic więc dziwnego, że bardzo się boi ludzi. Mimo to wierzymy, że gdzieś na świecie jest człowiek, który nauczy Fado, że warto zaufać. Nie będzie to łatwe zadanie, ale nagrodą będzie coś niesamowitego, czego nikt inny nie będzie miał: bycie jedynym przyjacielem Fado. Jeśli jesteś gotowy na wyzwanie i możesz ofiarować Fado kawałek swojego ogródka, swój czas i cierpliwość - zadzwoń: 513... Opowiem Ci o Fado więcej. "

 

2 godziny temu, Havanka napisał:

Agatko, tekst świetny ! Nie sposób jest opowiedzieć historię życia Fado w krótkim ogłoszeniu, lecz tylko zasygnalizować, że jest, że potrzebuje pomocy i czeka. Resztę informacji uzyska już tylko osoba zainteresowana przez telefon lub osobistą rozmowę. Jeżeli będzie potrzeba, też pomogę go ogłaszać.

Mnie też tekst bardzo się podoba; niedługi , zawiera wszystko co ważne i zachęca do wykonania telefonu i rozmowy o Fado.

Będę nieustannie trzymała kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.09.2019 o 14:36, agat21 napisał:

Tak, masz rację. Staram się myśleć pozytywnie, chociaż czasem nie jest łatwo, ale zdarzają się przecież wspaniałe sytuacje naszym psom, wierzę, że i Fado znajdzie jeśli nie dom, to chociaż takie swoje miejsce na ziemi, gdzie będzie mógł spokojnie i dobrze żyć przy dobrym człowieku.

 

Tolu, jeszcze jedno pytanie: czy dobrze liczę, że po zapłaceniu hotelu u Jamora za wrzesień skończą się pieniądze dla Fado na koncie fundacji? Za wrzesień będzie 750 zł.

 

22 godziny temu, elik napisał:

 

Pod postem rozliczeniowym Fado jest rozliczenie środków zgromadzonych dla Fado na koncie Fundacji

Zobacz Martusiu czy  są tam wszystkie wydatki z konta Fundacji. Nie wiem czy była już faktura za sierpień. Jeśli tak, to trzeba dodać do wydatków 750,00 zł. Na wrzesień zostałoby 779,40 zł.

Martusiu, jeśli się mylę, to mnie popraw,  chyba jeszcze na siepomaga zebranych było 650,00 zł.

Z moich obliczeń wynika, że po zapłaceniu 275 zl za lipiec i 775 za sierpień na koncie fundacji zostało 754,40 zł.

elik - a co to za kwota 650zł?

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że ogłoszenie jest bardzo dobrze sformułowane.  Może zmieniłabym tylko nieco szyk zdania:

Dziś jest stworzeniem potwornie skrzywdzonym przez człowieka, prawdopodobnie nigdy nie zaznał od niego choćby podstawowej opieki nie mówiąc nawet o miłości, a na dodatek pozbawionym przez niego wzroku.

Napisałabym to jako 2 zdania

Dziś jest stworzeniem potwornie skrzywdzonym przez człowieka,  a na dodatek pozbawionym przez niego wzroku.  Fado prawdopodobnie nigdy nie zaznał  choćby podstawowej opieki nie mówiąc już nawet o miłości.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...